Házená - Extraliga muži - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Dukla - 21. prosince 2019   18:00

Plzeň
Plzeň
2' Šindelář  • 3' Chmelík  • 6' J. Tonar  • 8' Douda  • 14' Bogdanić  • 15' J. Tonar  • 16' Vinkelhöfer  • 17' J. Tonar  • 19' Chmelík  • 23' T. Nejdl  • 29' Macháč  • 37' J. Tonar  • 38' J. Tonar  • 41' Macháč  • 41' J. Tonar  • 43' Chmelík  • 44' J. Tonar  • 49' Douda  • 50' Macháč  • 51' Wildt  • 52' Šafránek  • 52' Douda  • 55' Chmelík  • 56' T. Nejdl  • 57' J. Tonar  • 59' J. Tonar  • 60' T. Nejdl
31:27
(12:12)
Dukla
Dukla
5' Reichl   • 5' Reichl   • 9' Klíma   • 11' Sviták   • 13' Reichl   • 13' Reichl   • 16' Blecha   • 17' Grištšuk   • 25' Blecha   • 26' Krušberský   • 28' Klíma   • 37' Blecha   • 39' Blecha   • 40' Grištšuk   • 41' Patzel   • 45' Reichl   • 46' Reichl   • 47' Reichl   • 48' Patzel   • 49' Patzel   • 50' Grištšuk   • 51' Patzel   • 55' Patzel   • 58' Grištšuk
Plzeň
Herajt, K. Šmíd – Douda, Macháč, T. Nejdl, Šafránek, Bogdanić, J. Tonar, Vinkelhöfer, Kačín, M. Říha, Chmelík, Šindelář, Režnický, Wildt.
Králíček, Letev
Sportovní hala Tachov
420 diváků
Dukla

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera.
Talent tak přezimuje na prvním místě tabulky. Dukle odskočil na rozdíl čtyř gólů. Pražané jsou nyní třetí, předskočila je Karviná, která ve druhém šlágru 15. kola zdolala Zubří 27:20.
Ačkoliv se hrálo v Tachově, Západočechům výrazně pomohli fanoušci. Do místní sportovní haly jich dorazilo, ať už přímo z Tachova či z Plzně, 420 a vytvořili Talentu bouřlivé domácí prostředí.
Plzeň se raduje, v Tachově v rámci propagace házené v Plzeňském kraji porazila Duklu Praha v souboji o první místo 31:27! Viděli jsme opravdu nádherné házenkářské drama. Střídaly se momenty množství chyb a naopak parádních akcí, na které nedokázaly reagovat defenzivy ani jednoho týmu. Přetahovanou o každý gól nakonec zvládl lépe Talent. Západočeši se dostali do dvoubrankového vedení z brejku v 55. minutě po trefě Chmelíka a poté už Duklu do vyrovnaného stavu nepustili. Na rozdíl tří gólů zvyšoval v 57. minutě nejlepší hráč Plzně Jakub Tonar a to Pražany definitivně zlomilo.
Talent M.A.T. Plzeň – HC Dukla Praha 31:27 (12:12)
Nejvíce branek: Tonar 11/2, Chmelík 4, Douda 3 – Reichl 7, Patzel 6/1, Grištšuk 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 420.
60'
Tomáš Nejdl k dobrému výkonu ve druhém poločase přidává třetí gól v zápase, následně si ještě zákrok připisuje Karel Šmíd a je konec!
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Patzel zablokován, Plzeň u míče a Dukla už rezignuje!
59'
Macháč z pivota ještě posunul míč na Chmelíka, ten ovšem přestřelil.
59'
Dukla Šmída nepřekonala, Macháč šel sám na Petržalu, ale vítězství Plzně gólem nestvrdil. Talent ovšem pokračuje v útoku a to mu stačí.
59'
Tečovaná rána Jakuba Tonara zapadla do sítě a tohle je dost možná definitivně rozhodující moment zápasu!
58'
Signalizovaná pasivita Talentu.
58'
Martin Grištšuk ovšem našel rychlou odpověď z pravé spojky a Dukla zůstává ve hře.
57'
Jakub Tonar přešel přes obránce a ranou v pádu z osmi metrů zamířil přesně pod břevno!
57'
Signalizovaná pasivita Západočechů.
57'
Patzel nedokázal prostrčit míč na Reichla, důležitý moment zápasu. Plzeň je u míče a čtyři minuty před koncem drží dvoubrankový náskok!
56'
Dnešní utkání v Tachově sleduje 420 diváků.
56'
Oddechový čas pro hosty.
56'
Tomáš Nejdl překvapivě vypálil z levé spojky a zamířil přesně k bližší tyčce.
55'
Vojtěch Patzel snižuje z proskoku a Dukla je rychle zpátky v kontaktu.
55'
Šafránek zachytil přihrávku Pražanů, vysunul Chmelíka, který prostřelil Petržalu mezi nohy a Talent jde do trháku!
54'
Tonar šel na třetí sedmičku, přičemž jednu neproměnil, tentokrát propálil Petržalu!
54'
Proskok Tomáše Nejdla bráněn v brankovišti, další sedmička pro Plzeň! Ta neproměnila tři z pěti.
53'
Petr Vinkelhöfer trefil jen připraveného Petržalu! Plzeň však získala odražený míč.
53'
Jakub Tonar si seběhl na pivota, dostal pas, Petržalu sice nepropálil, ale také tady to bylo s faulem. Sedmička i pro Talent.
53'
Vojtěch Patzel s obrovským štěstím propálil Herajta! Míč se došoural za čáru a Herajt ho vyškrabával o chviličku později.
53'
Sviták zastaven dle rozhodčích nedovoleně, sedmička pro Pražany!
52'
Grištšuk zablokován, Dukla pokračuje v ofenzivě.
52'
52'
Plzeň se ubránila, Jakub Douda se utrhl do brejku, který proměnil střelou k pravé tyči a do vedení jdou Západočeši! Neuvěřitelná přetahovaná vlastně po celý zápas, čeká nás ještě pořádné drama.
52'
Ondřej Šafránek z levého křídla ještě nezakončil, oběhl si obránce a z proskoku opět srovnává.
51'
Vojtěch Patzel přidává další trefu z levého křídla, ani jeden z týmů se teď nemůže ubránit. Šmída střídá Herajt.
51'
Gól vstřelil tým Talent M.A.T. Plzeň (Eduard Wildt), trefil se z pravého křídla.
50'
Martin Grištšuk z pravé spojky se štěstím propálil Šmída, kterému se teď nedaří.
50'
Nejdl tentokrát našel na pivotu Macháče, je tu pěkný stav 22:22!
49'
Vojtěch Patzel se rozjel a ranou z kroku z levé spojky nedal Šmídovi šanci.
49'
Nejdl vykouzlil krásný pas na Doudu, který si zaběhl na pivota a srovnává.
48'
Vojtěch Patzel jednoduše proskočil kolem Chmelíka a posílá Duklu do vedení!
48'
Hosté zachytili přihrávku do křídla a jsou u míče.
47'
Při signalizované pasivitě si Západočeši berou oddechový čas.
47'
Vít Reichl je k nezastavení, znovu si ho domácí na pivotu nepohlídali a máme tu opět vyrovnaný stav 20:20!
47'
Západočeši v plném počtu.
46'
Petr Vinkelhöfer proměňuje střelou o zem.
46'
Tonar našel na pivotu Macháče, ten byl faulován. Sedmička pro Talent.
46'
Vít Reichl srovnává z rychlého brejku! Jeho šestá trefa.
45'
Jakub Douda se při signalizované pasivitě protáhl po levé straně, ale branku minul.
45'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Tim Jenko Bogdanić).
45'
Vít Reichl faulován na pivotu, přesto uspěl. Rázem si přesilovku zahraje Dukla.
44'
Pražané v plném počtu.
44'
Jakub Tonar dostal prostor ke střele z kroku, dokázal toho využít a dělovkou zamířil k pravé tyči! Plzeň odskakuje na rozdíl dvou gólů.
43'
Nepřesná akce Dukly a útočit mohou opět domácí.
43'
Jan Chmelík z pravého křídla se štěstím překonal Petržalu, který si na balon sáhl. Poprvé ve druhé půli jde do vedení Plzeň!
42'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Vojtěch Patzel).
42'
Chmelík vystoupil v obraně a zastavil přihrávku na Patzela, který poté fauloval. Přesilovka pro Talent.
41'
Po nervózním začátku druhé půle nyní útoky dominují nad defenzivou. Tonar srovnává z proskoku, jeho sedmý gól.
41'
Vojtěch Patzel střílí první gól v zápase, a jaký! Parádní dělovka z levé spojky z kroku zapadla do vzdálenějšího horního rohu.
41'
Macháč se šikovně obtočil na pivotu po pasu Tonara mezi dvěma hráči a srovnává.
40'
Martin Grištšuk zamířil mimo dosah Šmída z levé spojky.
39'
Petr Vinkelhöfer si dal druhý pokus, naznačil znovu lob, ale poté vypálil k levé tyči.
39'
Douda vybojoval pro Talent sedmičku. Kdo ji půjde házet? Plzeň už dvě neproměnila.
39'
Místo vedení Talentu se tak dostává do náskoku Dukla, Blecha skóruje znovu z levého křídla.
38'
Jakub Tonar po zisku míče unikal sám na Petržalu, kterého nepřekonal! Hostující gólman zasáhl rukama.
38'
Tentokrát kombinace Bogdaniće s Tonarem zafungovala a druhý jmenovaný po pasu prvního proskočil.
38'
Šmíd zachránil Talent, když nohou vychytal proskakujícího Svitáka!
38'
Tonar si znovu nerozuměl s Bogdanićem, další nepřesnost na plzeňské straně.
37'
Jan Blecha našel rychlou odpověď z levého křídla.
37'
Jakub Tonar z levé spojky zamířil přesně k tyči a Plzeň srovnává.
36'
Sviták překvapivým pasem hledal na pivotu Reichla, ten to nejspíš nečekal. V úvodu druhé půle jsou vidět velké nepřesnosti na obou stranách.
36'
Špatná přihrávka Tonara na Bogdaniće při signalizované pasivitě.
35'
Bogdanić pokazil přihrávku, ale hosté špatně založili brejk a Douda pas zachytil.
35'
Jakub Sviták uspěl razantní střelou k levé tyči.
34'
Reichl faulován při střelbě, sedmička pro Duklu!
34'
Bogdanić z kroku trefil jen připraveného Petržalu.
33'
Signalizovaná pasivita Plzně.
33'
Karel Šmíd si připisuje další zákrok!
32'
Doudova dělovka při signalizované pasivitě minula cíl.
31'
Douda ze střední spojky Petržalu nepropálil, odražený míč pro Plzeň.
31'
Patzel ranou z kroku z levé spojky Šmída nepřekvapil.
31'
Dukla na míči.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:52.
Skóre se přelévá z jedné strany na druhou. Oba týmy se dostaly do zajímavých náskoků, vypracovaly si série čtyř gólů v řadě, ale ani jednou náskok nevydržel dlouho. Dukla v závěru stáhla manko a dostala se dokonce zpět do vedení, poslední gól první půle ale vstřelil Šimon Macháč. Stav je tak po třiceti minutách nerozhodný 12:12.
30'
30'
Pražané o míč přišli, poté stihli zastavil útok Plzně. Míč se zatoulal na střídačku Dukly, tam ho hosté trochu nesportovně podrželi, aby nemohl Macháč rozehrát. Trestat se nebude.
30'
Šafránek prorážel a poslední útok dostanou k dispozici hosté.
30'
Dukla gól nevstřelila a v poslední minutě útočí Plzeň.
29'
Šimon Macháč odpovídá z pivota.
28'
Plzeň se neprosadila, naopak Matěj Klíma otáčí skóre na stranu Pražanů!
28'
Reichl zakončoval z pivota z obtížné pozice a neuspěl.
27'
Tomáš Petržala chytá druhou sedmičku ze tří! Doskočil na lob Vinkelhöfera a může se radovat.
27'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Vojtěch Patzel).
27'
Bogdanović sražen při proskoku nedovoleně, sedmička pro Talent.
27'
Patzel se dopustil kroků.
26'
Petržala si poradil se zakončením Šafránka z levého křídla!
26'
Ani teď nezpracoval Režnický pas na pivota, ovšem vracející se Bogdanić zachytil dlouhý pas do brejku.
26'
Jakub Krušberský srovnává trefou z pravého křídla!
26'
25'
Režnický poprvé na palubovce a nezpracoval pas na pivota.
25'
Také Chmelík se dopustil prorážení a Blecha proměňuje únik ranou pod břevno.
24'
Talent v pěti, signalizovaná pasivita.
24'
Pražané velmi rychle zakončovali a Grištšuk se dopustil prorážení, když neúspěšně proskakoval mezi dvojicí hráčů! Tohle musí Duklu mrzet.
24'
Plzeň půlminutu ve čtyřech, Šindelář totiž zahrál nohou.
24'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
23'
Matěj Klíma zablokován, Dukla pokračuje v útoku.
23'
Plzeň se prosazuje i v oslabení a momentálně táhne šňůru čtyř gólů, trefil se Tomáš Nejdl!
22'
Karel Šmíd si smlsl na svém bývalém spoluhráči Janu Blechovi, když vychytal jeho střelu z levého křídla, přičemž dukelský hráč měl velmi dobrý palebný úhel!
22'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Šimon Macháč).
22'
21'
Petržala vychytal sedmičku Jakuba Tonara! Rukou vytěsnil střelu plzeňské spojky, důležitý moment pro Duklu, která tak rázem může rychle srovnat.
21'
Douda proskokem mezi Šůstkem a Reichlem vybojoval sedmičku.
19'
Pražané v plném počtu, ale Šmída nepřekonali!
19'
Tonar nejprve ze spojky neuspěl, ale odražený míč získal Macháč, následně se z pravého křídla prosadil Chmelík a Talent otáčí skóre!
19'
Při signalizované pasivitě Dukly Šůstek parádně našel Reichla, který ovšem tentokrát přestřelil ve vyložené šanci!
18'
Jakub Tonar sedmičku proměnil ranou k levé tyčce.
18'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
18'
Ránu Dukly zastavila tyč, do protiakce zamířil Šimon Macháč, byl zastaven nedovoleně. Sedmička a přesilovka pro Talent!
17'
Pěkná rána na přetah Jakuba Tonara a tato spojka se trefuje už potřetí.
17'
Martin Grištšuk z pravé spojky dokázal propálit Šmída.
16'
Petr Vinkelhöfer měl na levém křídle těžký úhel, ale obstřelil Petržalu.
16'
Hosté se prosadili z proskoku na levé straně, Blecha zůstal volný.
15'
Jakub Tonar uspěl ranou přes blok a Plzeň rázem snižuje na rozdíl jediného gólu.
15'
Klíma ranou z kroku z levé spojky orazítkoval bližší tyčku.
14'
Tim Jenko Bogdanić prolomil střelecké trápení své i celého Talentu a ranou ze spojky snižuje.
14'
13'
Vít Reichl přidává z pivota další gól a Pražané odskakují na rozdíl tří gólů!
13'
Technická chyba domácích.
13'
Reichl se štěstím zpracoval pas na pivota a prosadil se.
12'
Střelu Bogdaniće z pravé spojky chytá Petržala.
12'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Jakub Sviták).
11'
Jakub Sviták se prezentoval parádní ranou ze spojky a Dukla poprvé vede.
11'
Pěkná akce Plzně, jenže proskok Bogdaniće na levé straně nekončí gólem, také Petržala chytá.
10'
Reichl mohl na pivotu přidat třetí gól, Karel Šmíd však předvedl důležitý zákrok nohou!
10'
Vinkelhöfer dvakrát vystihl přihrávku do křídle, ale ani jednou míč neudržel.
9'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Tonar).
9'
Petržala vychytal Chmelíka na pravém křídle!
9'
Šindelář trestuhodně namazal míč Klímovi, který jednoduše proměnil únik.
8'
Karel Šmíd vychytal únik hostů hned po rozehrání!
8'
Jakub Douda se trefuje po individuální akci.
8'
Prorážení hostů při pokusu o brejk.
8'
Douda o míč přišel a je tu další akce Dukly.
7'
Jakub Sviták proměňuje sedmičku ranou pod břevno.
7'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
7'
Reichl je zatím nejvíc vidět, vybojoval sedmičku
6'
Jakub Tonar se střední spojky propálil Petržalu.
5'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Tonar).
5'
Technická chyba Doudy a Reichl proměňuje rychlý brejk.
5'
Pěkná dohrávka hostů na pivota a Reichl dává první gól Pražanů.
4'
Signalizovaná pasivita domácích, při které Bogdanić netrefil branku.
3'
Plzeň zatím precizní v obraně a pohlídala si přihrávku na Reichla.
3'
Šmíd vyráží ránu Klímy z levé spojky do strany, pokračuje akce Dukly.
3'
Jan Chmelík se trefuje z pravého křídla.
2'
Reichl fauloval na pivotu, sudí už dvakrát netolerovali držení pivtů na obou stranách.
2'
Tonar našel na pivotu Šindeláře, který otevírá stav utkání.
1'
Šindelář se dopustil útočného faulu na pivotu, ale Dukla ihned o balon přišla.
1'
Plzeň jde do prvního útoku.
1'

Talent M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, Macháč, T. Nejdl, Šafránek, Bogdanić, J. Tonar, Vinkelhöfer, Kačín, M. Říha, Chmelík, Fliegl, Šindelář, Režnický.

HC Dukla Praha: Zavázal, Petržala – Zelenka, Šimůnek, Sviták, Klíma, Patzel, Krušberský, Reichl, Křístek, Jeníček, Harabiš, Grištšuk, Dojčinovič, Šůstek, Blecha.

Rozhodčí: Králíček, Letev.
Jak dopadne měření dvou tradičních házenkářských týmů dnes? Využije Dukla toho, že Plzeň nehraje na klasické domácí půdě, ale v Tachově, nebo si Západočeši s touto situací poradí a pojistí si první místo v tabulce? Šlágr o to, kdo přezimuje na prvním místě, začíná v 18:00!
Tyto dva celky se setkaly ve čtvrtfinále předloňské sezóny, tehdy všechny tři utkání vyhrála o jeden jediný gól Plzeň! V loňské sezóně na Dukle skončil duel remízou 24:24 a Pražané poté vyhráli na západě Čech 26:24. Letos v září ovšem Talent v Praze zvítězil po velmi kvalitním výkonu 27:23.
Talent M.A.T. Plzeň
Prvních devět extraligových zápasů Plzeň vyhrála. Poté však přišla menší krize. Porážka s Karvinou, zranění Jana Stehlíka nejspíše až do konce sezóny, prohra v Zubří, vypadnutí z Českého poháru a hlavně velká nejistota v defenzivě. V Kopřivnici Talent obdržel 35 gólů, doma s Brnem 31, přesto oba duely vyhrál. Aktuálně nejlepším střelcem Západočechů je slovenský pivot Šimon Macháč s 57 góly.

HC Dukla Praha
Pražané v extralize drží šňůru pěti vyhraných zápasů v řadě, díky které se posunuli na druhé místo tabulky. Na kontě mají dvaadvacet bodů při nejlepším skóre 442:352. Ofenzivu Dukly táhne zejména Matěj Klíma, společně se zuberským Tomášem Řezníčkem nejlepší střelec extraligy s 89 góly! Za Pražany následují Vít Reichl (77 gólů) a Vojtěch Patzel (54 gólů).

Dukla – Hranice 33:24
Nové Veselí – Dukla 23:29
Jičín – Dukla 24:36
Dukla – Lovosice 30:24 (Český pohár)
Gračanica – Dukla 20:21 (Challenge Cup)
Nehraje se v Plzni
Toto utkání se v rámci propagace házené v Plzeňském kraji nesehraje v Plzni, nýbrž v Tachově!
Poslední kolo před zimní přestávkou nabízí velmi zajímavé šlágry. Plzeň v souboji prvního s druhým hraje s Duklou, čtvrtá Karviná narazí na Zubří.
Přeji krásný sobotní podvečer, vítejte u duelu 15. kola STRABAG Rail Extraligy, ve kterém Talent M.A.T. Plzeň vyzve HC Duklu Praha. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.