Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Karviná - 20. listopadu 2019   18:10

Plzeň
Plzeň
3' Vinkelhöfer  • 5' Chmelík  • 10' Macháč  • 15' Vinkelhöfer  • 20' Macháč  • 23' M. Ivančev  • 25' Macháč  • 28' Macháč  • 28' M. Ivančev  • 30' Macháč  • 31' M. Ivančev  • 33' Macháč  • 36' Macháč  • 37' Vinkelhöfer  • 38' Macháč  • 39' J. Tonar  • 50' Stehlík  • 55' Chmelík  • 57' Macháč
21:24
(12:8)
Karviná
Karviná
5' Chosik   • 6' Nedoma   • 12' Jan Užek   • 14' Nedoma   • 24' Solák   • 26' Solák   • 28' Monczka   • 28' Chosik   • 33' Monczka   • 34' Zbránek   • 35' Chosik   • 38' Monczka   • 40' Monczka   • 41' Nedoma   • 44' Urbański   • 45' Nedoma   • 46' Urbański   • 50' Urbański   • 52' Solák   • 54' Gromyko   • 55' Urbański   • 59' Gromyko   • 60' Chosik
Plzeň
Fukala, Mohyla
Městská sportovní hala Lokomotiva, Plzeň
Karviná

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera.
Karviná se posouvá po veledůležité výhře na třetí místo tabulky! Plzeň zůstává první, jen dva body na ni ztrácí Zubří, které se bude moci dotáhnout už příští sobotu, kdy se ve 12. kole střetnou právě Talent a Robe.
Ačkoliv to tak dlouho nevypadalo, ve 39. minutě totiž Plzeň vedla 18:13, Karviná dokázala skóre otočit a vítězí na půdě Západočechů 24:21!
Talent poprvé v extralize prohrál, a to v repríze finále. Baník byl sice v sestavě oslaben, ale předvedl velmi bojovný výkon zejména v defenzivě, výrazně se zlepšil ve druhém poločase v útoku. Slezané nastříleli dvojnásobek gólů ve druhé půli, hned šestnáct. Karviná poprvé vedla v 50. minutě a poté už vedení udržela až do konce.
Talent M.A.T. Plzeň – HCB Karviná 21:24 (12:8)
Nejvíce branek: Macháč 9, Ivančev 3, Vinkelhöfer 3 – Monczka 5/1, Urbański 4, Nedoma 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 2:7. ČK: Solák (KAR).
60'
Ivančev zablokován a duel končí!
60'
Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
60'
Roman Chosik se trefil z pravé spojky při signalizované pasivitě, parádní dělovka!
59'
Chmelík z pravého křídla Marjanoviće nepropálil a teď už je nejspíš rozhodnuto!
59'
Jurij Gromyko se trefuje z pivota a to je možná rozhodující gól!
59'
Domácí šli do protiakce, jenže Macháč prorážel a do je velmi důležitý moment dvě minuty před koncem!
58'
Tečovanou střelu Urbańskeho vyškrábl Šmíd, dorážet mohl Jan Užek, ale Karel Šmíd vytáhl další parádní zákrok!
58'
Žlutá karta pro realizační tým HCB Karviná.
57'
Rychlý přechod Západočechů do útoku a Macháč dává důležitý gól!
56'
Signalizovaná pasivita Plzně, Urbański ještě dostal přihrávku na pravou stranu, Šmída ale nepřekonal!
56'
Slezané v plném počtu.
56'
Baník alespoň v pěti.
55'
Chmelík odpovídá z pravého křídla střelou pod nohy Marjanoviće. Plzeň dává teprve druhý gól za posledních patnáct minut.
55'
Artur Urbański při hře čtyři na šest dokázal vypálit z pravé strany přes dvojblok a dává gól!
54'
Talent se i nadále trápí, Jakub Douda nedává sedmičku! Marjanović předvedl zákrok rukou.
54'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Marek Monczka).
54'
Macháč stažen na pivotu, faulován, další vyloučení Karviné a sedmička pro domácí!
54'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Zbránek).
54'
Gromyko dostal dobrý pas na pivota a prosazuje se, Baník odskakuje na rozdíl dvou gólů!
53'
Jakub Douda z levé spojky ranou kolem obránce neuspěl!
52'
Solák se přeřítil plzeňskou obranou dává gól! Dostal se do kontaktu s Herajtem, ten musí být ošetřen.
52'
Stehlík zablokován, Ivančevovu následnou ránu vyráží Marjanović. Plzeˇm si teď v útoku neví rady.
51'
Herajt vykopl střelu Monczky a u balonu je Talent.
50'
Po jedenácti minutách se Talent prosazuje, na sebe to vzal Jan Stehlík!
50'
Artur Urbański si zaběhl na pivota, skóruje a Karviná poprvé vede!
49'
Macháč nezpracoval Ivančevovu přihrávku na pivota.
49'
Macháč v kontaktu se Zbránkem, karvinský hráč na zemi, vylučovat se nebude.
48'
Urbański ranou z výskoku z levé spojky Herajta nepřekonal.
47'
Plzeň se v útoku trápí, už osm minut nedala gól. Macháč poprvé neuspěl, Marjanović vyráží jeho střelu.
46'
Artur Urbański si zaběhl na pivota, po přihrávce Monczky skóruje a poprvé v zápase Karviná srovnává! Její šňůra se natáhla už na pět gólů.
46'
Stehlíkova přihrávka Macháče na pivotu tentokrát nenašla.
46'
Oddechový čas pro domácí.
45'
Nedoma svým čtvrtým gólem snižuje na jednobrankový rozdíl! Z pravého křídla zakončil ke vzdálenější tyčce.
45'
Technická chyba domácích.
45'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák).
44'
Artur Urbański se předvedl parádní ranou ze země pod břevno, třígólová série Baníku a rozdíl je už jen dvougólový!
43'
Šafránek si seběhl na spojku, našel na pivotu Šindeláře, jenže ten zakončil o zem nad břevno.
43'
Milan Ivančev neuspěl ze spojky, Gromyko se snažil dostat do brejku, ale výborně ho odzbrojil vracející se Tonar.
41'
Ivančev se dopustil kroků a Baník se hnal do další akce, Nedoma zakončoval znovu z pravého křídla, střídající Herajt si ovšem připisuje hned první zákrok!
41'
Šmída střídá Herajt.
41'
Nedoma z pravého křídla zakončil kolem nohy Šmída a takové dva rychlé góly přesně Karviná potřebovala.
41'
Tonarova rána z levé spojky kolem obránce skončila na bližší tyči.
40'
Monczka šikovně proskočil na levé straně a ranou přes prsty překonal Šmída.
40'
Oddechový čas pro hosty.
39'
Jakub Tonar se pověsil do vzduchu na střední spojce a Talent vede už o pět gólů! Ještě čtyři minuty zpátky byl rozdíl dvoubrankový.
39'
Chosikova střela z pravé spojky sražená a míč chytá Šmíd.
38'
Jenže Stehlík našel na pivotu Macháče, kterého hosté špatně brání. Slovenský pivot dává osmá gól při stoprocentní úspěšnosti střelby!
38'
Monczka z devítky našel odpověď, jeho čtvrtý gól.
37'
Chosikova přihrávka do křídla neprošla, Chmelík našel unikajícího Vinkelhöfera, na kterého dotíral Monczka, tak plzeňský křídelník musel střílet z devíti metrů, ale vymetl šibenici!
37'
Ivančev důrazně dostoupil Monczku, devítka pro Karvinou.
36'
Při signalizované pasivitě Douda prostrčil balon na Macháče, který se z pivota opět nemýlí!
35'
Na Chosikovu ránu z pravé spojky si Šmíd pouze sáhl, Karviná snižuje na rozdíl dvou branek!
35'
Další nepřesná přihrávka Západočechů.
35'
Solák zachytil přihrávku na pivota a vysunul do úniku Nedomu, který trefil střelou o zem jen břevno!
34'
Ivančev prorážel a zůstal zapomenut na útočné polovině, Karviná toho využila, Chosik přihrál na levé křídlo Zbránka, který se prosazuje ze své třetí střely.
33'
Marek Monczka rychle odpovídá ze spojky.
33'
Marjanović vyrazil střelu Tonara, Užek v pádu odhazoval míč a našel pouze Macháče, který dává jednoduchou branku! Jeho šestý gól ze šesté střely.
32'
Marek Monczka vypálil kolem ruky Šmída.
32'
Monczka našel na pivotu Užeka, ten selhal na Šmídovi, ale bylo to s faulem. Sedmička pro Baník.
31'
Západočeši se ubránili, z protiakce vypálil Ivančev, na šťastně tečovanou střelu Marjanović nedosáhl.
31'
Do prvního útoku druhé půle míří Karviná.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Velmi dlouho bychom museli hledat, kdy naposledy Karviná vstřelila za poločas jen osm gólů! Čtyřicetiprocentní úspěšnost střelby Baníku mluví za vše. Skvělé zákroky předvádí Karel Šmíd (53 %), někdy se však jedná také o špatnou volbu zakončení z hostující strany. Mnoho parádních zákroků předvedl také Nemanja Marjanović, který držel Karvinou zejména v úvodu. Přesto neustálé vedení držel Talent, který si postupně vypracoval čtyřgólový náskok. Ten mají Západočeši i o poločase.
30'
30'
Solák ranou z dálky v poslední sekundě trefil tyč!
30'
Akce Stehlíka na Macháče znovu úspěšná, pátý gól pro plzeňského pivota, který je aktuálně nejlepším střelcem Talentu v sezóně.
30'
Karel Šmíd vytáhl skvělý zákrok nohou! Baník skvěle dotáhl akci na pravé křídlo, Nedoma tentokrát neuspěl.
30'
Karviná v plném počtu.
29'
Monczkova střela ze spojky neskončila mezi nohama Šmída, Ivančev se snažil trefit prázdnou karvinskou branku, jenže přestřelil!
28'
Milan Ivančev si nachystal další rychlou odpověď, když vypálil ze střední spojky k levé tyčce.
28'
Roman Chosik parádní dělovkou z pravé spojky znovu snižuje.
28'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Užek).
28'
Šimon Macháč rychle odpovídá z pivota, navíc byl faulován. To je výborná reakce Talentu.
28'
Marek Monczka z levého křídla skóruje a už je to jen o dva góly!
27'
Bogdanić zakončoval z pravého křídla technicky, ale branku netrefil. Poté to pořádně schytal od trenéra Michala Tonara.
27'
Stehlík při proskoku nechtěně trefil kolenem Užeka do citlivých míst, karvinský pivot se musí vzpamatovat z nepříjemného zákroku.
26'
Solákova tečovaná střela z pravé spojky zapadla do sítě.
26'
Útočný faul Západočechů.
26'
25'
Chosikova přihrávka na Zbránka nepřesná, u balonu znovu Talent.
25'
Macháč dokázal zachytit odražený míč na pivotu a dává třetí gól v zápase.
24'
Solák využil prostoru na pravé straně a propálil Šmída.
23'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Ondřej Šafránek).
23'
Milan Ivančev se trefil do rozhozené obrany Baníku a Plzeň vede dvojnásobným rozdílem!
22'
Brankáři zatím dominují! Gromyko osamocený na pivotu, ale další zákrok předvedl Karel Šmíd!
22'
Zbránek ani napodruhé nevyzrál na Šmída z levého křídla! Karviná však pokračuje v ofenzivě.
22'
Stehlíkovu střelu z kroku při signalizované pasivitě vytěsnil Marjanović!
21'
Nantl dobrým pasem na levé křídlo vybídl k zakončení Zbránka, jeho pokus vykopl Šmíd!
20'
Baník v plném počtu.
20'
Stehlík výtečně uvolnil Macháče na pivotu a Západočeši vedou o tři góly!
19'
Chosik nezpracoval přihrávku, Ivančev hledal dlouhým pasem Šafránka, ten zachytil míč, ale nemohl jít do zakončení.
19'
Jakub Douda proměňuje také druhý sedmimetrový hod.
18'
Jakub Tonar skóroval až po dopadu v brankovišti, ale byl faulován. Sedmička pro Západočechy.
18'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Marek Monczka). Solák nezpracoval pas na pivota, Macháč sebral odražený míč, poté do něj narazil Monczka. Ten je vyloučen, nutno podotknout, že domácí pivot pádu značně přidal.
17'
17'
Jakub Tonar pálil z výskoku, ale byl zablokován.
16'
Solákovu dělovku vytěsnil nad branku Karel Šmíd! Oba brankáři zatím chytají výborně.
15'
Nejdl přihrál do levého křídla a Petr Vinkelhöfer dokázal zakončit úspěšně pod horní tyč.
15'
Monczkův podstřel tečoval pouze karvinský pivot, u balonu Plzeň.
14'
Nemanja Marjanović si poradil i s podstřelem Stehlíka z devítky, drží 60% úspěšnost zákroků!
14'
Je srovnáno, na druhé straně po výborném pasu Monczky naopak Nedoma z pravého křídla skóruje!
13'
Douda vytvořil dobrou střeleckou pozici pro Chmelíka, jenže ten ani napotřetí z pravého křídla nepřekonal Marjanoviće!
12'
Karviná poprvé ukázala sílu dohrávky na pivota, po dobré přihrávce se trefuje Jan Užek.
12'
11'
Chmelík ani napodruhé z pravého křídla nepropálil skvělého Marjanoviće! Ten drží padesátiprocentní úspěšnost zákroků.
11'
Monczkova přihrávka na Nedomu, který si zaběhl na pivota, nebyla přesná.
10'
Stehlík rychle dohrál akci na Macháče, Talent vede o dva góly.
10'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák), za stažení pronikajícího Nejdla.
10'
Technická chyba hostů, Monczka se dopustil kroků.
9'
Chmelík měl na pravém křídle skvělý úhel, trefil však jen nohu Marjanoviće! Jeho už třetí zákrok.
9'
Monczka šikovně proskočil obranou, jenže, v pádu branku netrefil.
8'
Karel Šmíd zakročil proti ráně Soláka z přetahu a poradil si i s dorážkou Nedomy z křídla! Na druhé straně se také zaskvěl gólman Nemanja Marjanović, poradil si znovu se střelou Jakuba Doudy.
7'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Dominik Solák).
7'
Výborný proskok Doudy při signalizované pasivitě, následnou střelu ovšem vystihl Marjanović!
6'
Chosik skvělým pasem z výskoku našel na pravém křídle Nedomu, který ideálním palebným úhlem nepohrdl.
5'
Jakub Douda proměňuje střelou o zem.
5'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Matěj Nantl).
5'
Šindelář faulován na pivota, sedmička pro Plzeň.
5'
Roman Chosik odpovídá ze spojky.
5'
Jurij Gromyko nezpracovalo Monczkovu přihrávku na pivota, za dlouhou přihrávkou mířil Vinkelhöfer, v tísni z otočky dokázal přihrát na brankoviště Chmelíkovi, který parádní pas zužitkoval ke druhému gólu.
4'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Jan Chmelík).
3'
Vinkelhöfer si seběhl na spojku, překvapivě zamířil mezi obránce a z proskoku otevírá skóre. Křídelník se prosadil nezvykle z proskoku.
2'
Šmíd pokryl podstřel Soláka.
2'
Signalizovaná pasivita Baníku.
2'
Chmelík důrazně dostoupil Monczku, ten padá. Je to jen devítka.
1'
Nejdlovu střelu o zem vyrazil Marjanović nad branku.
1'
Do prvního útoku vyráží Plzeň, v její brance startuje Karel Šmíd, v té karvinské Nemanja Marjanović.
1'
Karvinští po zápase s Železničarem angažovali, že si ze Srbska odvezli drobné šrámy. Dnes v jejich sestavě chybí Radim Chudoba nebo Michal Brůna, ten zůstane jen jako trenér. Plzeň naopak v plné sestavě.

Talent M.A.T. Plzeň: Herajt, K. Šmíd – Douda, Macháč, T. Nejdl, Šafránek, M. Ivančev, Bogdanić, J. Tonar, Vinkelhöfer, Stehlík, Kačín, Chmelík, Šindelář, Režnický, Wildt.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – Monczka, Urbański, Gromyko, Plaček, Drzyzga, Jan Užek, Solák, Skalický, Nantl, Zbránek, Nedoma, Růža, Chosik.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
Mírným favoritem dnešního duelu je rozjetá Plzeň, která však prohrála poprvé v sezóně v neděli s dánským Holstebro, účastníkem Final Four loňského Poháru EHF, 25:30. Karviná o víkendu také padla, v Challenge Cupu si odvezla výsledek 28:30 z horké srbské půdy Železničaru Niš. Jak dnes dopadne repríza loňského finále?
Loňská střetnutí:
Souboje Plzně s Karvinou jsou tradičně velmi vyhecované. V základní části nejprve zvítězil Baník 24:22, poté doma Talent 31:29. Oba týmy jakožto největší aspiranti na titul se poté střetli i v samotném finále, které nabídlo největší drama v historii. Po jedné domácí výhře na každé straně dokázala první venkovní výhru vzít Karviná, která tak vedla v sérii 2:1 a měla dva mečboly. Plzeň však venku odpověděla výsledkem 35:34 po sedmičkách a sedmimetrové hody rozhodlo také páté finále na západě Čech! Rozhodující sedmičku proměnil Michal Tonar a Talent mohl slavit zisk titulu.
Talent M.A.T. Plzeň
Západočeši jsou v extralize zatím stoprocentní a na čele tabulky mají náskok tří bodů na Zubří, které porazili už v prvním kole. Společně s Novým Veselím Plzeň disponuje nejlepší obranou, rovněž má v počtu gólů na zápas i nejlepší ofenzivu.

Talent využívá velkou šíři kádru, proto v tabulce střelců nenajdeme nikoho v elitní dvacítce. Až pětadvacátý je nejlepší střelec týmu Jakub Tonar se 32 brankami. Následuje Ondřej Šafránek se třiceti góly. Velmi vyrovnaní jsou také oba gólmani v úspěšnosti zákroků, a to Filip Herajt (37,04 %) a Karel Šmíd (36,93 %).

Posledních pět zápasů:
Plzeň – Holstebro 25:30 (Pohár EHF)
Frýdek-Místek – Plzeň 21:25
VŠ Plzeň – Talent Plzeň 9:39 (Český pohár)
Plzeň – Lovosice 31:29
Plzeň – Jičín 34:23
HCB Karviná
Baník letos poztrácel už pět bodů a v tabulce je pátý. Remizoval v Jičíně, prohrál v Zubří a v Novém Veselí, doma je však zatím stoprocentní. Karviná musí řešit komplikaci, po utkání s Duklou Praha trenér Marek Michalisko dle Českého svazu házené komentoval výkon rozhodčích a byl mu udělen trest zastavení výkonu všech funkcí do 6. ledna.

V ofenzivě zatím táhnou Baník Marek Monczka (48 gólů), Dominik Solák (38 gólů) a Radim Chudoba (37 gólů). Tradičně skvělé výkony v brance předvádí Nemanja Marjanović, jenž drží úspěšnost zákroků 39,67 %.

Železničar Niš – Karviná 30:28 (Challenge Cup)
Karviná – Hranice 29:24
MHK Karviná – HCB Karviná 23:39 (Český pohár)
Nové Veselí – Karviná 29:22
Bystřice – Karviná 18:32 (Český pohár)
Přeji krásný středeční podvečer, vítejte u dohrávky 20. kola, která nabízí atraktivní šlágr. Talent M.A.T. Plzeň vyzve v repríze loňského dramatického finále HCB Karvinou. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.