Házená - Extraliga muži - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : SHC Maloměřice - 22. září 2019   10:30

Plzeň
Plzeň
2' Stehlík  • 4' Chmelík  • 6' Stehlík  • 6' Šafránek  • 8' Šafránek  • 9' Šafránek  • 12' J. Tonar  • 13' Chmelík  • 20' T. Nejdl  • 20' Douda  • 21' Šafránek  • 23' Režnický  • 26' Douda  • 27' Chmelík  • 28' Douda  • 30' Režnický  • 30' Režnický  • 32' M. Ivančev  • 32' Bogdanić  • 34' Bogdanić  • 36' Bogdanić  • 37' Chmelík  • 38' M. Ivančev  • 40' Bogdanić  • 43' Režnický  • 44' Bogdanić  • 45' Chmelík  • 46' T. Nejdl  • 47' Vinkelhöfer  • 49' M. Ivančev  • 50' Chmelík  • 51' Vinkelhöfer  • 55' Bogdanić  • 57' M. Říha  • 58' Macháč  • 58' M. Říha  • 59' Macháč  • 60' Kačín
38:16
(17:7)
SHC Maloměřice
5' Jung   • 7' Žďánský   • 10' Žďánský   • 11' M. Jirák   • 12' M. Stříž   • 18' M. Jirák   • 22' Žďánský   • 33' Ipser   • 35' Kolář   • 39' Žďánský   • 41' Erbes   • 44' L. Vítek   • 46' L. Vítek   • 56' Žďánský   • 59' Erbes   • 60' Hotárek
Plzeň
Halada, Kosmák
Městská sportovní hala Lokomotiva, Plzeň

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek víkendu.
Plzeň si připisuje hladké vítězství nad Maloměřicemi o 22 gólů 38:16. Talent stále navyšoval své vedení a i s obměněnou sestavou si došel suverénně pro dva body. Maloměřice naopak na první bod v extralize stále čekají. Nejlepšími střelci zápasu jsou se šesti góly Tim Jenko Bogdanić a Jan Chmelík, Západočeši rozložili své góly na všechny hráče vyjma Jakuba Šindeláře a obou gólmanů. Skvěle se dnes předvedl mladý brankář Jan Křesťan, který ve druhém poločase trápil hostující střelce.
Talent M.A.T. Plzeň – SHC Maloměřice – Brno 38:16 (17:7)
Nejvíce branek: Bogdanić 6, Chmelík 6, Šafránek 4 – Žďánský 5, Jirák 2, Vítek 2. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 0 – 2/0. Vyloučení: 4:2.
60'
Vojtěch Hotárek zůstal nehlídaný na pivotu a dává poslední gól zápasu.
60'
Maloměřice se neprosadily a do úniku se šikovně proháčkoval Jan Kačín, je to jeho první trefa v zápase.
59'
Ivančev vyzval ke střele znovu Macháče, který se trefuje podruhé.
59'
Erbes propálil Křesťana z pravé spojky.
58'
Hosté o balon přišli a dělovka Říhy kolem obránce propadla Mazačovi do sítě.
58'
Hotárek se neprosadil a teď už to Macháčovi vyšlo, ze své čtvrté střely z pivota se trefil.
57'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Tomáš Nejdl).
57'
Vyloučení v týmu SHC Maloměřice – Brno (Michal Stříž).
57'
Martin Říha zapisuje první gól, trefil ze ze spojky, ačkoliv byl faulován.
56'
Žďanského podstřel pokryl Křesťan, Macháč následně nevyužil ani svou třetí tutovku a z pivota vypálil znovu jen do tyče. Napodruhé už to poté Žďanskému vyšlo a z úniku snížil.
55'
Bogdanić z výskoku přesně k tyči a se šesti góly vyrovnává Chmelíka v pozici nejlepšího střelce zápasu.
55'
Macháč zakončil znovu jen do brankové konstrukce, avšak Západočeši hned vybojovali míč zpět.
54'
Křesťan famózním zákrokem vykopl ránu Junga ze spojky!
53'
Michal Stříž z levé spojky minul plzeňskou branku, na druhé straně Kačín vystřelil z křídla jen do tyčky.
52'
Říha uvolnil Vinkelhöfera, který ještě přihrál na pivota Macháčovi, jenže ten branku netrefil.
52'
Jirák z devítky při signalizovaná pasivitě Křesťana nepřekonal.
51'
Oddechový čas pro hosty.
51'
Křesťan znovu chytá a Petr Vinkelhöfer z levého křídla navyšuje vedení Plzně už na 19 gólů.
50'
Západočeši si mohli dovolit i nahazovačku, Ivančev vyzval k zakončení z výskoku Chmelíka, který dokázal rychle zpracovat míč a před dopadem zakončil.
50'
Talent v plném počtu.
49'
Robert Žďánský vystřelil ze spojky a ani on nevyzrál na Křesťana.
49'
Ivančev při signalizované pasivitě pálí do protipohybu Koňaříka. Třicátý gól Plzně je na světě!
48'
Maloměřice nevyužily ani druhou sedmičku, Richard Křesťan chytá střelu Jiráka!
48'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Tim Jenko Bogdanić).
48'
Bogdanić na pivotu stáhl Černého, sedmička a přesilovka pro Maloměřice.
47'
Ivančev se přiznal k teči, když zachytával hodně nepřesný pas hostů do křídla.
47'
Petr Vinkelhöfer z levého křídla také k bližší tyči, pěkná technická střela přes prsty.
46'
Lukáš Vítek využil prostoru na pravém křídle a trefil se k bližší tyči.
46'
Křesťan si drží skvělou úspěšnost, pokryl ránu Erbese, následně udeřil Nejdl z protiakce.
45'
Boganić skvělou zadovkou našel na pravém křídle Chmelíka, který přehodil střídajícího Koňaříka.
44'
Lukáš Vítek na křídle ještě oběhl obránce a prosazuje se poprvé v zápase.
44'
Mladý Richard Křesťan se rozchytal k velkému výkonu, skvěle vytěsnil ránu Junga ze spojky. Na druhé straně naopak Bogdanić ze spojky úspěšný.
43'
Křesťan vychytal Vítka na pravém křídle, na druhé straně Režnický nezpracoval přihrávku na pivota.
43'
Erbesovi vypadl míč a Daniel Režnický proměňuje rychlý brejk.
42'
Žďánský zablokován, Maloměřice pokračují v ofenzivě.
42'
Mazač vyráží Ivančevovu střelu při signalizované pasivitě.
41'
Filip Erbes z pravé spojky vymetl vzdálenější šibenici. Parádní rána a první gól pro tuto brněnskou spojku.
40'
Tim Jenko Bogdanić se protlačil přes obránce ke střele a vypálil k pravé tyčce.
40'
Režnický se skácel k zemi, zřejmě obdržel zásah od protihráče. Vylučovat se ovšem nebude.
39'
Robert Žďánský z levé spojky propálil Křesťana, hosté zapisují desátý gól.
38'
Kačín nezpracoval přihrávku do křídla, ale svou chybu napravil ukázkovým návratem do obrany. Posléze využil rychlý brejk Milan Ivančev.
37'
Křesťan skvěle pokryl ránu Junga ze spojky při signalizované pasivitě.
37'
Jan Chmelík se protlačil ke střele přes obránce a dává svůj čtvrtý gól v zápase.
36'
Lukáš Vítek zakončoval z pravého křídla téměř z nulového úhlu, neměl šanci na úspěch.
36'
Tim Jenko Bogdanić z kroku se štěstím propálil Mazače.
35'
Kristián Kolář snižuje z levého křídla.
35'
Křesťan a jeho další zákrok, zkušený Mazač se ovšem mladíkem nenechal zahanbit a na druhé straně vychytal Chmelíka na křídle.
34'
Střídající Křesťan si připisuje první zákrok proti Hotárkovi, z brejku však branku netrefil Kačín.
34'
Tim Jenko Bogdanić vzápětí přidává i druhý gól, dvacátý pro Talent. Ze spojky vypálil k levé tyči.
33'
Domácí v plném počtu, avšak inkasují. Z dorážky z pivota se prosazuje Jan Ipser.
32'
Žďánskému utekl balon a Režnický vyslal do úniku Bogdaniće, ten zakončil pod nohy Mazače.
32'
Ivančev ranou ze spojky otřel balon o tyč a zapisuje svůj první gól v zápase.
31'
Chmelík dokázal zachytit přihrávku do křídla.
31'
Maloměřice začínají druhou půli v útoku a v přesilovce.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 11:25.
Maloměřice nezačaly duel vůbec špatně, držely se do stavu 5:6 a 6:8. Skvěle chytal Michal Mazač a domácí své tutovky nevyužívali. Poté se však Západočeši přeci jen rozstříleli a také hosté vstřelili za zbývajících dvanáct minut už pouze jeden gól. Po prvním poločase je tak ke dvěma bodům výrazně blíže Plzeň, která vede 17:7.
30'
30'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík). Se závěrečnou sirénou stáhl hostujícího pivota Stehlík a Maloměřice začnou druhý poločas v početní výhodě. Devítku už Černý nezužitkoval.
30'
Slabá střela Žďánského neměla šanci na úspěch a další brejk proměňuje Daniel Režnický.
30'
Douda vybojoval míč v defenzivě pro Režnického, který samostatným únikem už nepohrdl.
29'
Douda přihrávku bez dívání parádně našel Režníckého, ovšem ten druhý gól nepřidal. Vystřelil vedle levé tyčky.
29'
Herajt pokryl ránu Erbese a dlouhým pasem hledal Chmelíka, který v ostrém souboji přetlačil Junga, ale už neměl čas na dobrou střelu. Mazač vyráží, odražený míč získali Západočeši.
28'
Po špatné přihrávce Maloměřice znovu přišly o míč a Jakub Douda technicky z úniku překonal Mazače.
27'
Na poslední možnou přihrávku při signalizované pasivitě sehrála Plzeň akci do pravého křídla, Chmelík zakončil přesně.
27'
Další laciná ztráta hostů, jenže Kačín svůj únik neproměnil. Plzeň zůstane v ofenzivě.
26'
Douda pálil ze střední spojky k pravé tyči, Mazač tipoval druhou stranu.
26'
Žlutá karta pro tým SHC Maloměřice – Brno (Michal Stříž).
25'
Nejdlovu ránu skvěle vykryl Mazač, odražený balon získává Talent.
25'
Oddechový čas pro domácí.
24'
Maloměřicím je odpískána pasivita.
23'
Technická chyba hostů, ale Západočeši se dnes na pravém křídle opravdu trápí. Bogdaniće znovu vychytal Mazač.
23'
Režnický znovu na pivotu a teď už uspěl střelou pod břevno.
22'
Žďánský tentokrát z pravé spojky přesně ke vzdálenější tyčce.
22'
Robert Žďánský ze spojky přestřelil, na druhé straně dostal skvělý pas na pivota Režnický, ale branku netrefil.
21'
21'
Prorážení hostů a Ondřej Šafránek ze samostatného úniku přehodil Mazače.
21'
Hliničan odběhl střídat za brankáře a Žďánský mu přesto přihrával, Maloměřice přišly o balon, ovšem domácí se proti Mazačovi neprosadili.
20'
Špatná přihrávka Erbese a Jakub Douda se protlačil do rychlého protiútoku, v pádu propálil Mazače.
20'
Herajt si připisuje zákrok proti střele ze spojky a na druhé straně se ihned obranou prolétl Tomáš Nejdl.
19'
Ani Bogdanić se z pravého křídla neprosadil. Poté při souboji o odražený míč přešlápl a balon mají Maloměřice, ovšem Patrik Černý se do souboje přiřítil příliš důrazně a je vyloučen na dvě minuty.
19'
Žlutá karta pro tým SHC Maloměřice – Brno (Patrik Černý).
18'
Maloměřice to při signalizované pasivitě sehrály pěkně do pravého křídla a Jirák se prosazuje střelou o zem.
17'
Spojka Bogdanić při zranění Wildta vystřídal Chmelíka na pravém křídla. Západočeši ovšem v útoku znovu neuspěli, Nejdl prorážel.
17'
Mazač opět vychytal Chmelíka, odražený míč pro Šafránka.
16'
Filip Erbes zamířil ze spojky jen do náruče Herajta.
15'
Jan Hliničan z levého křídla vystřelil do tyče, Herajt si ještě málem míč srazil za brankovou čáru. Na druhé straně Jakub Tonar napálil břevno a Jan Chmelík z dorážky z výskoku tyč. Brankové konstrukce znějí na obou stranách.
14'
Mazač vyrazil ránu Jakuba Tonara a poradil si i s dorážkou stejného hráče! Jeho úspěšnost je zatím famózní.
14'
Martin Jirák z pravého křídla tentokrát trefil jen vzdálenější tyčku.
13'
Chmelík zachytil přihrávku do křídla, Stehlík vyslal do úniku Šafránka, který znovu selhal, ale útok skvěle podpořil právě Jan Chmelík a z dorážky navyšuje vedení Plzně na tři góly.
12'
Jakub Tonar ovšem tentokrát úspěšný a rychle odpovídá.
12'
Michal Stříž ze spojky propálil Herajta mezi nohy a už je to pouze o gól!
12'
Plzeň zatím trápí produktivita, Jakub Tonar přestřelil.
11'
Martin Jirák zůstal osamocený na pravém křídle a střelou o zem překonal Herajta.
11'
Pěkná akce Západočechů, na jejímž konci napálil Douda z proskoku pouze tyč.
10'
Domácí se však neprosadili a do rozhozené obrany skóruje ranou k pravé tyči z výskoku Robert Žďánský.
10'
Vojtěch Hotárek při ráně při signalizované pasivitě příliš volnou ruku, ale Herajt vyráží.
9'
Chmelík vybojoval míč a nahrál do úniku Šafránkovi, který pohrdl možností vsítit čtvrtý gól. Vypálil nad branku.
9'
Ondřej Šafránek z levého křídla znovu technicky, tentokrát přeloboval Mazače.
8'
Žďánskému vypadl míč a následně mu byly odpískány kroky.
8'
Mazač vyrazil zakončení Chmelíka z pravého křídla pouze k Šafránkovi, který už technickým obstřelem uspěl.
7'
Robert Žďánský se protlačil ke střele na brankovišti a snižuje.
6'
Herajt vykopl dělovku Junga, Maloměřice stále v útoku, ale Talent už v plném počtu.
6'
Zbytečná chyba Maloměřic a samostatný únik využívá Ondřej Šafránek.
6'
Jan Stehlík to při signalizované pasivitě musel vzít na sebe a z levé spojky vypálil přesně ke vzdálenější tyči.
5'
Filip Jung vypálil z pravé spojky o zem a Herajt na jeho pokus nedosáhl.
4'
Vyloučení v týmu Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Tonar).
4'
Erbes se dopustil kroků a na druhé straně tentokrát Jan Chmelík zamířil do černého.
3'
Hosté měli k dispozici sedmičku, Herajt vykopl střelu Junga! Maloměřice alespoň pokračují v útoku.
3'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Jakub Šindelář).
2'
Hosté měli k dispozici devítimetrový hod, ale míč z místa faulu vyhodili, načež se ho zmocnil Jan Stehlík a samostatný únik proměnil.
2'
Žlutá karta pro tým Talent M.A.T. Plzeň (Jan Stehlík).
1'
Stehlík dohrál první akci na Chmelíka, který z pravého křídla trefil jen nohu Mazače.
1'
V brance hostů Michal Mazač, v domácí svatyni Filip Herajt. V útoku začnou Západočeši.
Hráči obou celků přicházejí na palubovku.
Plzni se dnes po zranění vrací Jakub Tonar, avšak chybí gólman Karel Šmíd a pravé křídlo Eduard Wildt.

Talent M.A.T. Plzeň: Křesťan, Herajt – Douda, Macháč, T. Nejdl, Šafránek, M. Ivančev, Bogdanić, J. Tonar, Vinkelhöfer, Stehlík, Kačín, M. Říha, Chmelík, Šindelář, Režnický.

SHC Maloměřice – Brno: Koňařík, Mazač – M. Stříž, Hotárek, Černý, M. Jirák, Jung, Žďánský, Kolář, L. Vítek, Ipser, Erbes, Hliničan.

Rozhodčí: Halada, Kosmák.
Papírové předpoklady jsou jasné, ovšem v každém zápase může dojít k překvapení a Maloměřice mohou Plzeň zaskočit. Jaká bude realita, to sledujte od 10:30.
V extralize snad není zápasu, kde by byl papírový favorit tak samozřejmý jako teď. Plzeň je posledním mistrem a kádr dokázala udržet pohromadě i pro letošní sezónu. Sice přišla o Michala Tonara, ale už loni měla přetlak na spojkách a více prostoru tak dostanou jiní kvalitní hráči jako Milan Ivančev, Jakub Douda, nebo Tomáš Nejdl. I bez zraněného Jakuba Tonara zvládli Západočeši skvěle první dva zápasy. Výtečný výkon podali nejprve doma proti posílenému Zubří, zejména v ofenzivě dominovali a zvítězili 36:27. Na půdě Králova Pole poté měli menší problémy, ještě v poločase byl zápas vyrovnaný, ale poté Talent překlopil vedení na svou stranu a radoval se z výhry 30:26. Ještě před startem extraligy Plzeň přešla v rámci 1. předkola poháru EHF před islandský Haukar po výsledcích 25:20 a 26:25.

Maloměřice skončily loni v 1. lize až čtvrté, ale všechny týmy před nimi odmítly postup do extraligy, a tak letos máme v nejvyšší soutěži dva zástupce z Brna. Maloměřice kádr posílily a snaží se být konkurenceschopny, ale zatím mají na kontě dvě porážky. V Novém Veselí padly 19:30, doma s Hranicemi pak 19:15.
Přeji krásné nedělní dopoledne, vítejte u duelu 3. kola STRABAG Rail Extraligy, ve kterém mistr Talent M.A.T. Plzeň vyzve nováčka SHC Maloměřice – Brno. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.