Házená - Extraliga muži - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zubří : Nové Veselí - 7. března 2020   18:00

Zubří
Zubří
3' Hlinka  • 4' T. Říha  • 6' Mičkal  • 7' Hlinka  • 8' Mičkal  • 9' Hlinka  • 17' Dořičák  • 18' Jurka  • 20' Šustáček  • 22' Dořičák  • 24' Hybner  • 27' Jurka  • 29' Mořkovský  • 32' Dokoupil  • 33' Hlinka  • 36' Jurka  • 42' Jurka  • 44' Mičkal  • 46' Jurka  • 48' Hybner  • 51' Řezníček  • 53' Hybner  • 54' Mořkovský
26:20
(14:8)
Nové Veselí
Nové Veselí
4' Kocich   • 7' Sekulić   • 12' Melichar   • 16' Voika   • 19' Krčál   • 20' Turčenko   • 23' Kocich   • 33' R. Flajsar   • 35' Voika   • 35' Voika   • 37' Dodica   • 39' Voika   • 47' Ptáčník   • 52' Ptáčník   • 54' Voika   • 58'    • 58' Krčál   • 60' Bassomben
Zubří
Valášek, Vychodil
Sportovní hala Zubří
Nové Veselí

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Je dobojováno! Zubří potvrdilo roli favorita a bez sebemenších problémů ovládlo domácí derniéru v základní části vítězství 26:20. Klíčový náskok si domácí házenkáři vypracovali již v první desetiminutovce, Nové Veselí se od té doby ani jednou nepřiblížilo na dostřel a zůstává tak na jediné ligové výhře od konce listopadu.
60'
Dořičák se už ani nepokoušel zužitkovat závěrečný volný hod. Zubří vítězí 26:20!
60'
Bassomben uloupil míč před vlastním brankovištěm a přihrál jednomu ze spoluhráčů do úniku. Mizera neinkasoval, neboť mu pomohla pravá tyč.
60'
Přesně minutu před koncem se po rychlé kličce prosadil Bassomben. Míč nasměroval do spodní části branky.
59'
Dušan Palát trefil pouze levou nohu gólmana.
59'
Šustáček byl při střelbě z levé spojky faulován. Zubří dostává k dispozici sedmimetrový hod.
58'
Krčál se prosadil i přes faul Hybnera. Sokol se tak přiblížil dvacetigólové metě.
58'
Střelba branek se v posledních minutách malinko zasekla. Až Novému Veselí se povedlo přerušit poměrně dlouhé čekání.
54'
Lukáš Mořkovský se taktéž nemýlí. Zubří si drží konstantní náskok devíti přesných zásahů.
54'
Gólová radost i na hostující straně. Už popáté se dokázal prosadit Kristo Voika.
53'
V poměrně uvolněné pasáži skóruje také Hybner, pro kterého je to třetí zásah.
52'
Další dalekonosná trefa, o kterou se za Sokol postaral Adam Ptáčník.
51'
Oddechový čas pro hosty.
51'
Řezníček napřáhl z dálky a z osy hřiště prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
50'
Dodica se uvolnil hezkou kličkou, ale pak minul ze svého pohledu pravou tyč Malinovy brány.
49'
Šustáček takové štěstí neměl, balón se zastavil pod sedícím gólmanem Nového Veselí.
49'
Další sedmička pro hosty. Malina si na míč nohou sáhl, ale trefě Dodicy přesto nezabránil.
48'
Tak to byla paráda od Lukáše Hybnera, který se prosadil střelou zády brance! Míč zapadl k pravé tyči.
47'
Hosté kosmeticky snižují díky nechytatelné pumelici Ptáčníka.
46'
Jurkovi se otevřela cesta k dalšímu gólu díky pádu bránícího Bassombena.
45'
Kocich nedal sedmičku poté, co Malina vychytal i faulovaného Dodicu.
44'
Před polovinou druhé půle už je zřejmě rozhodnuto. Mičkal v úniku trefil ze svého pohledu pravý horní roh.
43'
Domácím se zatím daří proměňovat všechny sedmičky. Jurka přidal jubilejní dvacátý gól svého týmu.
43'
Dodina vystřelil těsně nad břevno. V protiútoku byl faulován Mořkovský a je z toho sedmimetrový hod.
42'
Po více než pěti minutách se mohou radovat i fanoušci Zubří. Zprava dostal míč do sítě Miroslav Jurka.
41'
Dodicova předávka na poblíž stojícího spoluhráče nevyšla, Zubří odpovídá postupným útokem na druhé straně.
41'
Malina byl proti, nicméně útočné snažení hostujícího družstva jeho zákrokem neskončilo.
40'
Domácí v ofenzivě neuspěli a Nové Veselí tak může udělat další malý krok směrem k vyrovnání.
39'
Jen co se domácí vrátili do plného počtu, tak Kristo Voika snížil na rozdíl pěti gólů.
38'
Hybner trefil mezeru mezi nohama gólmana. Ke smůle Zubří to ale nestihl před odpískáním faulu.
37'
Malinovi proletěla nad pravým ramenem střela Romana Dodicy.
37'
Další vyloučení na straně Zubří, jehož fanoušci už jsou na dvojici sudích hodně rozezlení. Odpočinout si jde Hlinka.
36'
O gólové situace nyní není nouze, Miroslav Jurka vrací Zubří sedmigólový náskok.
35'
Další trefa Voiky po asistenci s desítkou hrajícího Dodicy.
35'
Domácí nic neponechávají náhodě. Martin Hrstka s velkou jistotou proměnil sedmimetrový hod.
35'
Voika se uvolnil seběhnutím na osu hřiště, odkud zmírnil hostující manko na 10:16.
34'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Pamphile Bassomben).
33'
Marek Hlinka se prosadil z levé spojky, zatímco na palubovce zůstal ležet jeden z hráčů Nového Veselí.
33'
Flajsar využil sehrávky na levé křídlo a zaznamenal teprve devátý gól hostujícího oddílu.
33'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Miroslav Jurka).
32'
Jiří Dokoupil otevřel střelecký účet druhého poločasu. Nové Veselí začíná být v kritické situaci.
31'
Veselí po rozehrávce šetřilo vteřiny z končícího oslabení. Střelu Bassombena nakonec Malina vyrazil.
31'
Je za námi první poločas, ve kterém bylo Zubří dosti nedisciplinované, ale i tak si okolo deváté minuty vybudovalo čtyřgólový náskok a ten se postupem času upravil až do podoby 14:8. Domácí tak mají dobře nakročeno k tomu, aby si upevnili v základní části třetí místo.
30'
30'
Ptáčník nepřesně přihrál k pravé postranní čáře. V časové tísni to na druhé straně zkusil Řezníček, jenže patnáctý gól Zubří nepřidal.
29'
Mořkovský zvyšuje na rozdíl šesti branek. To už startuje poslední minuta prvního poločasu.
29'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar).
29'
Zubří už je v pěti a při útočné akci sbírá další vteřiny z klasického oslabení.
29'
Kocich přihrál do běhu svému spoluhráči, jehož pokus Malina vytáhl na břevno.
28'
Kolotoč hostujících přihrávek narušil time-out pro Nové Veselí.
28'
Zubří jde k velké nevoli publika podruhé v utkání do dvojnásobného oslabení. Na vině je faul Hrstky.
27'
Šustáček krásně nadhodil míč pro Jurku, který se odrazil z pravého křídla a ze vzduchu zavěsil.
27'
Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Radomír Válek).
27'
Šimovček si připsal další zákrok, ale pak byl znovu svědkem nepovedeného pokusu Kociche.
26'
Šimovčekův dobrý zákrok byl proložen nepřesnou střelou jeho spoluhráče Kocicha.
25'
Hosté útočili až do signalizované pasivity, při které si vynutili faul. Následná střela však byla sražená.
24'
Zároveň s dalším domácím gólem je vyloučen Adam Ptáčník. Přesilovka pro Zubří!
24'
Hybner dostal míč od Řezníčka a z hranice brankoviště skóroval i přes velmi těsnou obranou dvou soupeřů.
23'
K radosti hostujících fanoušků skóruje Kocich.
23'
Ptáčník vyslal tvrdou střelu z dálky, kterou Malina vyrazil jen do rukou dalších hráčů Nového Veselí.
22'
Hosté vyrobili lacinou chybu v kombinaci a posléze inkasovali z levého křídla od Filipa Dořičáka.
22'
Řezníček musel pálit, jenže branku minul. Protiakce Nového Vesení znovu skončila gólem Dodicy až po hvizdu.
21'
Domácí trefa přišla až po odpískání faulu. To už se hraje v plném počtu na obou stranách.
20'
V obraně si domácí tak dobře nevedli, Turčenko znovu snižuje na rozdíl tří branek.
20'
Pěkný podstřel Šustáčka k pravé tyči hostující branky.
19'
Oddechový čas pro domácí celek.
19'
Proti čtyřem se poměrně záhy prosazuje Krčál.
19'
Hned dvojnásobné vyloučení na straně Zubří. Hosté mají dobrou šanci na snížení.
18'
Díky dobrému bloku obrany se do úniku dostal Jurka a sám před gólmanem nezaváhal.
17'
Kocich šikovně přenechal míč na jednoho ze spoluhráčů, kterého však Malina vychytal.
17'
Dořičák zleva dorazil střelu ze signalizované pasivity.
16'
Řezníček nezkrotil krátkou přihrávku, což spustilo rychlý brejk zakončený gólem Voiky.
15'
Hned vzápětí byla k vidění sedmička i na druhé straně, kde ji tentokrát proměnil Martin Kocich.
14'
Domácí se při první sedmičce nezmýlili. Na 7:3 zvýšil Martin Hrstka.
13'
Šimovček chytil střelu při signalizované pasivitě, nicméně Bartůněk jeho následný dlouhý výhoz do protiútoku nezpracoval.
12'
Teď už se Sokol třetího gólu dočkal. V přesilovce se prosadil Melichar.
12'
Palát si vynutil faul, domácí postupný útok během oslabení pokračoval, dokud nepřišel zákrok Šimovčeka.
11'
Další zákrok domácího gólmana, za kterého neprošla sedmička Turčenka!
11'
Malina se blýskl dvěma zákroky. Po tom druhém však bude čelit sedmičce za dvouminutový faul Řezníčka.
10'
Kocich posunul míč na Bassombena, jenž z pravé strany přestřelil.
9'
Marek Hlinka z akrobatické dorážky zvyšuje už na rozdíl čtyř gólů!
9'
Bassomben se vůbec nepochopil se svými spoluhráči. Domácí zkusili zaútočit po pravém křídle, ale celou akci nakonec zabrzdili.
8'
Rychlá rozehrávka po nepřesné střele Nového Veselí způsobila další brejkový gól pro Mičkala.
7'
Hosté se ani nestihli doradovat a už znovu inkasovali. Rychlou akci zakončoval Hlinka.
7'
Melichar našel na středu volného Sekuliće a ten jednoduše zavěsil.
6'
Tomáš Mičkal skóruje z levé spojky, domácí vedou 3:1!
6'
Střela Voiky přišla až po odpískání, Zubří se v závěru přesilovky rychle stěhuje do útoku.
5'
Veselý se netrefil do prostoru branky i kvůli žlutému faulu Marka Hlinky.
4'
4'
Tomáš Říha okamžitě odpovídá. Navíc se bude už podruhé vylučovat na straně Nového Veselí.
4'
Také Nové Veselí se dočkalo své první trefy, o kterou se zasloužil Kocich.
3'
Hosté ztratili míč při hře bez gólmana a Marek Hlinka neměl problém z vlastní poloviny trefit prázdnou branku.
2'
Po osmdesátivteřinové akci se jako první odhodlal ke střele Řezníček, nicméně skóre zápasu neotevřel.
1'
Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Kristo Voika).
1'
Jako první útočí domácí, kteří nastupují ve žlutých, zatímco hosté v modrých dresech.
1'

HC ROBE Zubří: Š. Mizera, Malina – Jurka, Řezníček, Dokoupil, Novák, Havran, Přikryl, Vlk, Válek, Mořkovský, Šustáček, T. Říha, M. Hrstka, Palát, Souček, Hlinka, Mičkal, Dořičák, Hybner.

TJ Sokol Nové Veselí: Grulich, Šimovček, Bavlnka, Studený – Veselý, Kocich, Dodica, Bartůněk, Melichar, Bassomben, Parolly, R. Flajsar, Rubáč, Sekulić, Krčál, Turčenko, Mir. Štohanzl, Gregorovič, Voika, Ptáčník, Čermák, Řepa.

TJ Sokol Nové Veselí

Házenkáři Nového Veselí nemají ve druhé polovině základní části vůbec dobrou formu, ale i tak disponují jistotou, že o účast ve vyřazovacích bojích nepřijdou. Tým z Vysočiny vyhrál od třicátého listopadu jeden jediný ligový zápas proti Frýdku-Místku. Od té doby remizoval v Karviné a před týdnem o jediný gól nestačil na Kopřivnice. V tabulce je Sokol na šestém místě, na kterém zřejmě vydrží až do startu play-off.
HC ROBE Zubří

Domácí tým před týdnem absolvoval přímý souboj o druhé místo, z palubovky Dukly Praha si však odvezl porážku 18:24 a dvě kola před koncem tak ztrácí na druhou příčku tři body. Zubří v této sezóně prohrálo před vlastními fanoušky jediný zápas, stejně dobrou bilanci má už pouze vedoucí Plzeň. V případě dnešní porážky se ještě bude strachovat o třetí místo, v posledních týdnech trápící se Karviná na něj ztrácí jen dva body.
Všem házenkářským fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jednadvacátého kola házenkářské extraligy. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi týmy HC ROBE Zubří a TJ Sokol Nové Veselí!