Házená - Extraliga muži - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Lovosice - 6. února 2021   16:30

Dukla
Dukla
1' Křístek  • 9' Klíma  • 13' Krušberský  • 14' Grištšuk  • 15' Klíma  • 17' Klíma  • 17' Krušberský  • 19' Krušberský  • 21' Sviták  • 22' Krušberský  • 22' Klíma  • 24' Klíma  • 26' M. Březina  • 28' Šůstek  • 31' Blecha  • 32' Grištšuk  • 34' M. Březina  • 36' Krušberský  • 38' A. Zeman  • 44' M. Březina  • 48' Blecha  • 53' Sviták  • 57' J. Patzel  • 59' J. Patzel  • 59' J. Patzel
26:27
(14:12)
Lovosice
Lovosice
5' Kupa   • 6' Jonáš   • 7' Jonáš   • 8' Holubec   • 10' Trkovský   • 12' Holubec   • 15' Jonáš   • 19' Trkovský   • 23' Holubec   • 26' Bouček   • 29' Jonáš   • 32' J. Motl   • 33' Holubec   • 36' Kupa   • 37' Holubec   • 39' Holubec   • 40' Jonáš   • 41' Jonáš   • 42' J. Motl   • 43' Kupa   • 45' Trkovský   • 48' Bouček   • 58' J. Motl   • 59' Jonáš   • 60' Holubec
Dukla
Králíček, Letev
Hala Ruzyně, Praha 6 (Ruzyně)
Lovosice

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. Na početnou příště!
To byl zápas! Dukla po prvním poločase vedla o dvě branky, nakonec si ale body domů vezou Lovosice, které se po pauze vzchopily a zejména díky fantastickému výkonu jejich brankáře obrátily skóre na svou stranu!
HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice 25:27 (14:12)
Nejvíce branek: Krušberský 5, Klíma 5, Sviták 3/1 – Jonáš 7, Holubec 7, Motl 4/1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/1 – 4/2. Vyloučení: 3:4.
60'
V samotném závěru ještě sedmičku proměňuje Sviták, na výhře Lovosic to ale nic nezmění!
60'
Karel Holubec krátce před koncem zvyšuje na rozdíl dvou branek, možná je rozhodnuto!
59'
Domácí se stále nehodlají vzdát, jednašedesát sekund před koncem znovu skóruje Patzel!
59'
V závěru základní hrací doby se znovu otevřela střelnice, pod další gól se podepisuje Jonáš Josef.
59'
Jonáš Patzel další brankou drží Duklu ve hře, tentokrát se trefil z pravé strany!
58'
Náskok hostů zvyšuje Jiří Motl, Dukla neztrácí čas a okamžitě se přesouvá před soupeřovu klec.
57'
Záhy je to znovu jen o jednu branku, prosazuje se Jonáš Patzel. Tohle bude ještě drama.
57'
A Trkovský jej chladnokrevně proměňuje, velmi důležitý gól pro Lovosice!
56'
Jakub Zelenka (DUK) je vyloučen, sedmimetrového hodu se tentokrát ujme Trkovský.
56'
Ani tentokrát akce Lovosic k brance nevedla, rána z levého křídla skončila na ruce gólmana.
55'
Gólman lovců prožívá excelentní druhý poločas, dalším skvělým zákrokem udržel svůj tým ve vedení.
55'
Hosté se usadili před pražskou brankou a rozjíždí další dlouhou sérii přihrávek.
54'
Petržala zastavil střelu z levého křídla a vyrazil jí před sebe, Dukla míří do protiútoku.
53'
Oddechový čas pro hosty.
53'
Jakub Sviták snižuje na rozdíl jediné branky, kýžený kontaktní gól je na světě!
52'
Dvaadvacátá minuta druhého poločasu přináší současné vyloučení, ze hry putují Jakub Votava (DUK) a Josef Jonáš (LOV).
51'
Lovce nyní zachránilo břevno, od kontaktní branky chybělo jen pár milimetrů!
50'
Jeden z hráčů Dukly unikl před lovosickou klec, na brankáře ale nevyzrál!
49'
Další vyloučení na straně hostů, tentokrát z palubovky na dvě minuty mizí Jaroslav Trkovský (LOV).
48'
Po pár sekundách kombinování před lovosickou svatyní se prosazuje Jan Blecha.
48'
Na střeleckou listinu se zapisuje Jiří Bouček, s Pražany to začíná vypadat špatně.
47'
Fantom v brance hostů znovu udeřil a vychytal Harabišovu sedmičku!
47'
Vykázán je nyní Jan Heřmanovský (LOV), Duklu navíc čeká sedmimetrový hod.
46'
Pražané ani tentokrát nenašli recept na strážce branky lovců, jenž znovu včas zakročil.
45'
Jaroslav Trkovský se podepisuje pod dvaadvacátý zásah Lovosic, Dukla míří do útoku.
44'
První branku Dukly po několika minutách bezúspěšných výpadů střílí Martin Březina.
44'
Hosté nyní na ruzyňské palubovce dominují a nepouští svého soupeře k balónu.
43'
Gólman Lovosic se opět vyznamenal, z protiútoku následně skóruje Jan Kupa.
42'
Oddechový čas pro domácí.
42'
Lovci jsou ve varu a skórují další gól, do vedení je ve dvanácté minutě posílá Motl!
42'
Úspěšně si ale nyní počínal i gólman na druhém konci palubovky, stav se nemění.
41'
Brankář hostů drží svůj celek ve hře a připisuje si na konto už několikátý zákrok v řadě!
41'
Máme vyrovnáno, rychlý protiútok Severočechů končí dalším zásahem Josefa Jonáše!
40'
Lovci už prohrávají jen o jednu jedinou branku, tentokrát se prosazuje Josef Jonáš.
39'
Gólman Dukly vychytal jednoho z lovosických střelců, střelu pod víko vyrazil.
39'
Lovosice se stále drží ve hře, Karel Holubec znovu snižuje jejich manko na dva zásahy.
38'
Hned další útok Dukly ale končí její devatenáctou brankou, kterou střílí Adam Zeman.
37'
Na konci sedmé minuty druhého poločasu zakončuje do horní části klece Holubec.
36'
O osm sekund později snižuje Jan Kupa.
36'
Jakub Krušberský je stále při chuti a rozšiřuje náskok domácího celku.
34'
Gólman Dukly vyzrál na Jana Kupu, sedmička tak zůstává neproměněna.
34'
Dukla znovu nachytala obranu lovců na holičkách, z úniku se nekompromisně prosazuje Březina.
33'
Jeden z domácích nyní chtěl zakončit do dolní části klece, kterou ale o kousek přestřelil.
33'
Karel Holubec dává gól a snižuje na rozdíl dvou branek.
32'
Prudký protiútoku domácích končí brankou z dílny Martina Grištšuka.
32'
Na druhý pokus to už Lovosicím vyšlo, z levého křídla rozvlnil síť domácí klece Jiří Motl.
31'
Jako první se však po přestávce prosazuje Dukla, únik v přesný zásah přetavil Jan Blecha.
31'
Druhý poločas je tu, Lovosice kombinují podél devítimetrové lajny před domácí klecí.
31'
První poločas je na Ruzyni minulostí! Do utkání sice lépe vstoupili hosté, kteří si v úvodu postupně vybudovali čtyřbrankový náskok, domácí se ale velmi rychle oklepali a zpevnili svou defenzívu, což jim umožnilo srovnat stav utkání a následně jít do vedení. Povede se lovcům po pauze duel ještě zdramatizovat, nebo si papírový favorit druhou půli souboje už pohlídá?
Druhý poločas začne přibližně v 17:20.
30'
30'
Bouček zkusil poslat míč do vzdálenějšího levého dolního rohu branky, gólman ho ale přečetl.
30'
V samotném závěru ještě uvidíme devítimetrový hod v podání lovosických lovců.
29'
Lovosice se nehodlají vzdát bez boje, pod jejich další zásah se podepisuje Josef Jonáš.
28'
Dukla vede o tři branky, Šůstek nyní ukázkově zakončil z pivota a prostřelil brankáře.
28'
Žlutou kartu nyní dostává člen lovosického realizačního týmu Petr Haken.
27'
Obrana Dukly si počínala až příliš asertivně, na dvě minuty je vykázán Jan Blecha.
26'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, jen o pár sekund později se prosazuje Březina.
26'
Zákrok brankáře dovolil lovcům přejít do útoku, kde po rychlé akci skóruje Jiří Bouček.
25'
Lovosický gólman se po delší době vyznamenal a zastavil další akci Dukly.
25'
Motl se tentokrát neprosadil, Dukla se ujímá míče a míří opět do útoku.
24'
Máme tu další hostující sedmičku, které se i tentokrát ujme ostrostřelec Jiří Motl.
24'
Matěj Klíma znovu zamířil naprosto přesně, tentokrát míč hodil do dolní části branky.
23'
Po čtyřech pražských gólech v řadě odpovídá Karel Holubec, lovci se konečně prosazují.
22'
Chyby hostující obrany využil Klíma, který naběhl k brance a bez obtíží uklidil míč do sítě.
22'
Jakub Krušberský skóruje, Dukla se teprve podruhé v zápase ujímá vedení!
21'
Bouček místo zakončení poslal míč dál Trkovskému, jehož zakončení Petržala vyrazil.
21'
21'
Přesné zakončení Svitáka definitivně vymazává poslední zbytek hostujícího náskoku!
20'
Zakončení lovců po dlouhé kombinaci přeletělo Petržalovu svatyni, domácí jdou dopředu.
19'
Záhy odpovídá Jakub Krušberský, Dukla v útoku operuje s neuvěřitelnou lehkostí.
19'
Jaroslav Trkovský se prosazuje, Lovosice nechtějí nechat Duklu srovnat a rozšiřují své vedení.
18'
Ani tentokrát se lovcům nepodařilo překvapit dukelskou defenzívu, která jim nedovolila zakončit.
17'
Josef Jonáš (LOV) dostává dvouminutový trest.
17'
Protiútok Lovosic selhal, jen o pár sekund později na rozdíl jediné branky snižuje Krušberský.
17'
S brankami se po pomalém startu roztrhl pytel, Dukla odpovídá dalším zásahem Klímy.
16'
Jiří Motl sedmičku bez problémů proměnil, Petržala na zakončení ani nestihl zareagovat.
16'
Uvidíme první sedmičku, které se ujme jeden z hostujících hráčů.
15'
Rychlou akci Dukly zakončil Matěj Klíma, který vyskočil nad obránce a zavěsil do klece.
15'
Josef Jonáš znovu rozšiřuje vedení hostů, kteří si rychle berou zpět tříbrankový náskok.
14'
Lovcům protiútok nevyšel, naopak Martin Grištšuk mířil naprosto přesně. Už je to jen o dva.
13'
Jakub Krušberský snižuje na 3:6, Lovosice neztrácejí čas a okamžitě se přesouvají dopředu.
12'
Míč znovu rozvlnil síť domácí klece, tentokrát jej tam nekompromisně uklidil Karel Holubec.
12'
Kupa řídí útočnou akci v soupeřově pásmu, zatím se Lovosice k zakončení neodhodlaly.
11'
Výborný zákrok gólmana lovců, který prudkou ránu do dolní části klece vytěsnil nohou!
10'
10'
Žlutou kartu nyní dostává Matěj Klíma (DUK).
10'
Rychlý brejk Lovosic vede k dalšímu gólu, na střeleckou listinu se zapisuje Trkovský.
9'
Z pivota snižuje střelou do dolní části branky Matěj Klíma, gólman nestihl zareagovat.
8'
A ještě jedna žlutá, tentokrát si nedovoleně počínal Josef Jonáš (LOV).
8'
Sudí opět vytáhl z kapsy žlutou kartu, tentokrát si jí do statistik zapisuje Martin Březina (DUK).
8'
Z bezprostřední blízkosti brankoviště na rozdíl tří branek upravuje Karel Holubec.
7'
Lovci se usadili v útoku a kombinují, série přihrávek zatím ve střelu na klec nevyvrcholila.
7'
Josef Jonáš podruhé, ani tentokrát domácí brankář na jeho ránu nedosáhl.
6'
A Lovosice jdou rázem do vedení, jen o pár sekund později gólmana prostřelil Josef Jonáš.
5'
Nakonec se přeci jen prosazují, pod jejich první zásah se podepisuje Jan Kupa.
5'
Rána z pravé strany byla nyní zblokována, Lovosicím se nedaří v útoku Duklu nějak překvapit.
5'
Motl pronikl skrz obranu až před branku, odkud poslal míč do nohy strážce domácí klece.
4'
První žlutou kartu dnešního utkání uděluje sudí Janu Kupovi (LOV).
3'
Ani rychlý protiútok z dílny lovců ke gólu nevedl, oba brankáři jsou zatím ve formě.
3'
Tentokrát už Křístek neuspěl, jeho vysokou střelu vyrazil lovosický gólman pravým ramenem.
2'
Hra se po prvním zákroku pražského brankáře znovu přesouvá na hostující část palubovky.
2'
Faul jednoho z domácích na malou chvíli přerušil hru, Lovosice i nadále operují v útoku.
1'
Dlouhou šňůrku přihrávek před brankou zakončil dělovkou Křístek, který otevírá skóre duelu.
1'
Utkání bylo zahájena, Dukla se s míčem přesouvá před lovosickou svatyni.
1'
Předzápasová rozcvička se pomalu ale jistě chýlí ke konci, za malou chvíli půjdeme na věc.
Ještě jednou vám přeji příjemné sobotní odpoledne, duel mezi Duklou a Lovosicemi začne za půl hodiny. Níže si můžete prohlédnout sestavy obou celků.

HC Dukla Praha: Petržala, Votava – Klíma, A. Zeman, Harabiš, Šůstek, Blecha, Grištšuk, Sviták, Kočetkov, Krušberský, Ježek, Zelenka, Křístek, M. Březina, J. Patzel.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl – Heřmanovský, J. Motl, P. Jahn, Stach, Trkovský, Zourek, Bouček, V. Kovář, Kylíšek, Jonáš, Holubec, Strazdiņš, Kupa.

Rozhodčí: Králíček, Letev.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemná bitva dnešních soupeřů v aktuálním ročníku se odehrála na začátku října, přičemž tento duel skončil nerozhodně 28:28. Dukla po prvním poločase vedla o dvě branky a náskok si nad svým sokem držela i poměrně dlouho po přestávce, jenže Lovosice se v posledních minutách hry vzchopily, srovnaly a několik sekund před koncem dokonce vedly. Remízu ale nakonec v čase 59:53 zařídil Jonáš Patzel.

6. kolo | 7. 10. 2020 | Hala Chemik, Lovosice
HK FCC Město Lovosice – HC Dukla Praha 28:28
Nejvíce branek: Trkovský 10, Motl 7/1, Kupa 5/2 – Patzel 9/1, Zelenka 5, Klíma 4. Sedmimetrové hody: 5/3 – 1/1. Vyloučení: 4 – 4. ŽK: Malý (LOV), Šůstek, Březina (oba DUK). ČK: Kylíšek, Zourek (oba LOV).
HK FCC MĚSTO LOVOSICE (5. místo)
16 Z, 8-2-6, 478:471 (+7), 18 bodů
Aktuální forma: P–R–V–V–V

Lovci za sebou mají náročnou bitvu s Karvinou, se kterou ve středu velmi dlouho drželi krok a prali se o zisk cenných bodů. Zlom přišel až kolem sedmnácté minuty druhého poločasu, ve které si první celek tabulky vybudoval čtyřbrankový náskok a ten se Lovosicím i přes velkou snahu v závěru utkání nepodařilo vymazat. Nový měsíc tak zahájily těsnou porážkou, která je nepochybně musí mrzet. Bude se jim v Praze dnes dařit lépe?

Aktuální forma: V–V–V–V–V

Dukla je jedním z největších aspirantů na titul a své ambice už delší dobu potvrzuje excelentními výkony. V české extralize poznala naposledy hořkou pachuť porážky v polovině listopadu, kdy podlehla dalšímu silnému celku – Karviné. Od té doby si na své konto připsala celkem osm výher v řadě, v nedávné době skolila mimo jiné i druhou Plzeň. Prodlouží svou sérii úspěchů dnes na ruzyňské palubovce proti Lovosicím?

Jonáš PATZEL – 92 branek
Matěj KLÍMA – 81 branek
David ŠŮSTEK – 37 branek

Tomáš PETRŽALA – úsp. 39%
Jakub VOTAVA – úsp. 33%
Příjemnou sobotu! Házenkářskou extraligu tento víkend čeká sedmnácté kolo, v jehož rámci se dnes lovosičtí lovci podívají na palubovku pražské Dukly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.