Házená - Extraliga muži - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Dukla - 29. září 2020   19:00

Jičín
Jičín
4' Kubík  • 6' Dolejší  • 8' Miľko  • 8' Dolejší  • 11' Krahulec  • 16' Kubík  • 19' Kubík  • 24' Dolejší  • 26' Miľko  • 30' Martin Kovařík  • 32' Martin Kovařík  • 39' Thorovský  • 40' Thorovský  • 41' Dolejší  • 43' Kastner  • 46' Dolejší  • 47' Groch  • 48' Miľko  • 51' Martin Kovařík  • 54' Thorovský  • 54' Thorovský
24:24
(12:16)
Dukla
Dukla
4' Křístek   • 4' Blecha   • 6' Dojčinovič   • 8' Šůstek   • 10' Harabiš   • 12' Dojčinovič   • 14' Dojčinovič   • 14' Šůstek   • 18' Klíma   • 21' A. Zeman   • 22' Klíma   • 24' Zelenka   • 25' Cigáň   • 30' Zelenka   • 33' Blecha   • 35' Křístek   • 37' Harabiš   • 43' Grištšuk   • 53' J. Patzel
Jičín
Kozler Tomáš, Zych Martin
Dukla

HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 24:24 (12:16)
Nejvíce branek: Dolejší 5, Krahulec 4/3, Thorovský 4 – Šůstek 7/5, Dojčinovič 3, Zelenka 2. Rozhodčí: Kozler Tomáš, Zych Martin. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5. Vyloučení: 4:3.
60'
Šůstek chladnokrevně k levé tyči přízemní ranou srovnává na konečných 24 – 24.
60'
Čas vypršel, ale sedmička pro Duklu ještě!
60'
Oddechový čas pro domácí.
60'
Běží poslední minuta.
59'
JIčínští v útoku ale neúspěšní! Dukla má šanci vyrovnat!
58'
Domácí drží míč, necelé dvě minuty do konce.
57'
Filip Veverka teď zavřel bránu u své tyče a podržel své spoluhráče!
57'
Ti tak museli střílet, ale nezakončili přesně.
57'
Signalizovaná pasivita domácím hráčům.
56'
Opět se nám začali v utkání množit nepřesnosti v přihrávkách. Je to drama, je vidět že oba týmy jsou nervozní a dělají chyby.
55'
55'
Šůstkovi dnes sedmičky jdou. Opět nedal domácímu gólmanovi šanci.
54'
Thorovský teď dokonce poslal domácí do dvoubrankového vedení.
54'
Thorovský teď zakončil přesně rychlou akci domácích. Jičín tak znovu vede.
53'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (David Šůstek).
53'
O vyrovnání se postaral teď Patzel. Ten zamířil podél gólmana.
51'
Kovařík dokonce teď po sérii nepřesností na obou stranách posílá domácí tým do vedení!
48'
A máme vyrovnáno! Martin Miľko zakončuje přesně k tyči.
47'
Hosté opět neúspěšní v útoku!
47'
A ta přichází. Groch střelou o zem snížil na rozdíl jediné branky!
47'
Hosté teď nedokázali zakončit, šance pro domácí.
46'
Dolejší teď vybojoval míč a z rychlého brejku zakončil přesně.
46'
Množí se nám teď nepřesnosti na na obou stranách.
43'
Za domácí dokázal snížit přesnou ranou Kastner.
43'
Hostující střeleckou nemohoucnost teď protrhl Martin Grištšuk.
43'
Hlava zakončit ale nedokázal.
42'
Veverka teď podržel domácí hráče výborným zákrokem.
41'
Oddechový čas pro hosty.
41'
Na tříbrankový rozdíl snížil přesnou střelou k tyči Dolejší.
40'
Opět ztráta Dukly, kterou potrestal po další rychlé akci opět Thorovský. Domácí tak už ztrácí pouze čtyři branky.
39'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Martin Hlava).
39'
Hostující hráči už museli, kvůli pasivitě a o míč přišli. Thorovský ho vybojoval a přes celé hřiště prošel s míčem a zakončil rychlý brejk.
38'
Trenér domácích vidí žlutou kartu.
37'
Krahulec dnes sedmičky umí. Opět úspěšný. Střela mířila přesně k tyči.
37'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Daniel Křístek).
37'
Harabiš toho využívá a trestá. Hosté vedou v zápase už o sedm branek.
36'
Další nepřesná střela domácích, Dukla má tak šanci navýšit své vedení.
35'
Obrana domácích nechala až moc prostoru ke střele Křístkovi, který zamířil přesně pod horní tyč.
35'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (JIří Groch).
34'
Domácí opět v útoku neúspěšní. Dukla tak bude mít šanci navýšit své vedení.
33'
Blecha z těžké pozice na levé straně zakončuje přesně k tyči.
32'
Kovařík z dálky zamířil přesně pod horní tyč.
32'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HC Dukla Praha (David Šůstek).
31'
Hostující hráči rozehráli druhý poločas.
31'
30'
30'
Gól vstřelil tým HC Dukla Praha (Jakub Zelenka).
30'
Kovařík snížil přízemní ranou na rozdíl tři branek.
29'
Přízemní dělovka Šůstka ze sedmičky byla nechytatelná.
28'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Ondřej Šulc).
27'
Opět se nám množí nepřesnosti na obou stranách.
26'
26'
26'
Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Martin Miľko).
25'
25'
Hned vzápětí ale Cigáň zamířil přesně k tyči.
24'
Dolejší prostřelil vše co mu stálo v cestě.
24'
Zelenka vzápětí trestá z další rychlé protiakce. Dukla vede o čtyři branky.
23'
O ten ale po nepřesné přihrávce jeho hráči přišli.
22'
Domácí opět neúspěšní v útoku, Dukle ale odpískan útočný faul. Jičín se tak vrátil k míči.
22'
Další ztrátu míče domácích teď trestá po rychlé akci Klíma.
21'
Zeman na druhé straně úspěšný byl, zakončil přesně k tyči.
20'
Jičín ale odmítil vyrvonat, zakončení jeho hráčů skončilo vysoko nad.
19'
Domácí gólman teď dalším výborným zákrokem podržel své spoluhráče.
19'
Kubíkova střela se štěstím skončila za zády hostujícího gólmana.
18'
18'
Domácí tým teď nedokázal dvakrát zakončit, naopak Klíma z brejku ano. Dukla tak znovu vede o dvě branky.
17'
Oba gólmani teď drží své týmy.
16'
Kubík z rychlé protiakce z pravé strany zakončuje přesně pod horní tyč.
15'
Střela jednoho z domácích hráčů orazítkovala pouze tyč!
14'
Šůstek z rychlé protiakce překonal domácího gólmana.
14'
Dojčinovič teď opět za hosty úspěšný. Jeho pokus opět zamířil přesně do správných míst.
13'
Krahulec ze sedmičky zamířil přesně k pravé tyči.
12'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jan Blecha).
12'
Viděli jsme teď několik rychlých akcí, které ale neměly přesné zakončení.
12'
Daniel Dojčinovič po rychlé akci zakončil opět přesně.
11'
Krahulec na druhé straně dokázal vyrovnat.
10'
Harabiš z těžké pozice s pomocí tyče vrací vedení na stranu Dukly.
10'
Doškář na druhé straně dopadl ale úplně podobně.
9'
Střela jednoho z hostujících hráčů neskončila v bráně. Vůbec ji netrefila.
8'
Vyrovnat se podařilo teď střelou k tyči Dolejšímu.
8'
Domácím se podařilo před chvíli vyrovnat, ale tak jako vždy o pár sekund později po rychlé akci zakončil Šůstek. Dukla tak znovu vede.
8'
8'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Matěj Klíma).
7'
O míč ale přišla hned vzápětí i Dukla po technické chybě.
7'
Domácí nedokázali opět zakončit.
6'
Hosté příliš nepřemyšlí, rychlá kombinace a za pár sekund jsou znovu ve vedení. Postaral se o to Daniel Dojčinovič.
6'
O vyrovnání se postaral nechytatelnou střelou Dolejší.
4'
Na druhé straně z rychlé protiakce vrátil vedení na stranu Dukly Blecha.
4'
Kubík zakončil s křídla.
4'
Domácí v útoku neuspěli, na druhé straně z rychlé protiakce zakončil Křístek.
3'
I na druhé straně jsme viděli úspěšnou sedmičku, o kterou se postaral Šůstek.
2'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Martin Miľko).
2'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HBC Ronal Jičín (David Krahulec).
1'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Daniel Dojčinovič).
1'
Do prvního poločasu rozehráli jako první domácí hráči.
1'

HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Kastner, Š. Drbohlav, Hlava, Doškář, Martin Kovařík, Miľko, Cvejn, Krahulec, Thorovský, O. Šulc, Dolejší, Kubík, Groch.

HC Dukla Praha: Petržala, Votava – Zelenka, Dojčinovič, Grištšuk, Cigáň, Křístek, Krušberský, Klíma, Klečánek, A. Zeman, M. Březina, Šůstek, Harabiš, J. Patzel, Blecha.

Rozhodčí: Kozler Tomáš, Zych Martin.
V minulé sezóně se ve vzájemných zápasech vždy radovala Dukla, která v lize porazila Jičín 36:24 a 29:16, navíc v domácím poháru 28:19. Pražané byli úspěšnější také v souboji o bronz v sezóně 2018/2019, sérii ovládli 3:0 na zápasy. Poslední vítězství Jičína se tak datuje do prosince roku 2018, tehdy Ronal vyhrál těsně 23:22. Podaří se mu dnes bodovat, nebo si pro dva body dojde favorit z Prahy?
Dukla naopak nepřivedla žádnou posilu a pouze doplnila tým z mládeže. Naopak přišla o důležitá jména, pivota Víta Reichla (Hüttenberg, GER) a spojku Vojtěcha Patzela (Karviná), dres Pražanů tak obléká už jen jeho mladší bratr Jonáš. Dukla měla v 1. kole nejjednodušší los, na jejich půdu přijely Maloměřice, poslední tým loňské sezóny. Pražané ovšem nevyhráli tak přesvědčivě, jak se čekalo, ale "jen" 31:26. Po pěti gólech nasázeli Martin Grištšuk a zmiňovaný Jonáš Patzel.
Posílený Jičín, do kterého zamířil například bývalý křídelník Dukly Jakub Kastner, který strávil rok v Nizozemsku, zavítal v 1. kole na palubovku Karviné. Tam většinu času prohrával, ale ve druhém poločase mocně stahoval náskok Baníku. Nakonec padl pouze o jednu branku 26:27. Po pěti brankách nasázeli Ondřej Šulc a David Krahulec, ten proměnil všech pět sedmiček.
Přeji krásný úterní večer, vítejte u dohrávky 2. kola STRABAG Rail Extraligy, ve které HBC Ronal Jičín vyzve HC Duklu Praha. Utkáním vás provede Michal Chadim, příjemnou zábavu.