Házená - Extraliga muži - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Zubří - 6. února 2021   18:00

Jičín
Jičín
1' O. Šulc  • 3' Martin Kovařík  • 4' Š. Drbohlav  • 5' Krahulec  • 6' Martin Kovařík  • 11' Kubík  • 14' Martin Kovařík  • 23' Kubík  • 24' J. Dolejší  • 25' Miľko  • 30' Martin Kovařík  • 33' Pich  • 34' Miľko  • 36' Kubík  • 38' Krahulec  • 40' Martin Kovařík  • 40' O. Šulc  • 41' Miľko  • 42' Miľko  • 43' Š. Drbohlav  • 45' Bareš  • 45' O. Šulc  • 48' Š. Drbohlav  • 49' Krahulec  • 50' Pich  • 51' Krahulec  • 51' Krahulec  • 52' Thorovský  • 54' J. Dolejší  • 55' Rychna  • 57' J. Dolejší  • 59' Thorovský
35:24
(13:12)
Zubří
Zubří
6' Jurka   • 11' Hybner   • 12' D. Mazurek   • 15' Havran   • 17' Mořkovský   • 19' Mořkovský   • 19' Jurka   • 21' Dobeš   • 27' Dobeš   • 28' Hybner   • 29' Mořkovský   • 29' Mořkovský   • 36' Hybner   • 46' Hybner   • 47' Válek   • 48' Válek   • 50' Válek   • 53' Novák   • 56' Mořkovský   • 57' Havran   • 58' Přikryl   • 59' Mořkovský   • 59' Novák
Jičín
Hanák, Pavlíček
Hala Jičín
Zubří

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehrálo bez diváků.
Překvapivě hodně jednoznačně vítězí Jičín a připisuje si tak druhé vítězství za sebou. Po výhře o gól v Hranicích tentokráte deklasoval Zubří o jedenáct branek. Na lavičce hostů chyběl Michal Tonar a toho tak na pozici trenéra nahradil Pavel Hrachovec. Hostům nevyšel úvod, ale dostali se potom ještě do zápasu. Prohrávali 3:8, ale srovnali na 8:8 a byť Jičín se následně dostal do vedení o tři branky, tak se Zubří znovu dotáhlo.

Nicméně klíčová fáze zápasu nastala v prvních šestnácti minutách druhého poločasu, kdy se Zubří prosadilo jen jednou a zatímco domácím fungovalo směrem dopředu úplně všechno, tak hostům vůbec nic. Jičín už vzápětí kontroval závěr utkání a může se tedy radovat ze zisku dvou bodů. Oplatil Zubří porážku z prvního vzájemného zápasu v letošní sezoně a posouvá se v tabulce STRABAG RAIL Extraligy na šestou příčku. Přesně za týden jej čeká repríza dva roky starého čtvrtfinále s Kopřivnicí. Zubří odehraje příští víkend doma osmifinále Evropského poháru proti Považské Bystrici. Mezi šestnáctku nejlepších se ROBE dostalo, aniž by se dotklo balónu. Před soubojem druhého kola proti švýcarskému St. Gallenu, respektive třetího kola proti islandskému Hafnafjorduru vždy soupeř zápas odvolal kvůli tomu, že svět zkrátka není v normálním stavu.
HBC Ronal Jičín – HC ROBE Zubří 35:24 (13:12)
Nejvíce branek: Krahulec 7/2, Kovařík 5, Miľko 4 – Mořkovský 7/1, Hybner 4, Válek 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 2:4.
60'
Naimann si počkal na pohyb Maliny, ten se hnul na svou levou stranu a Naimann umístil svou sedmičku doprostřed brány.
60'
Novák za omlouvá Knittlovi za faul z levé strany a ještě dostane dvě minuty, nařízena sedmička.
60'
Mořkovský si zpracoval nahrávku Havrana pod sebe, vyskočil a jeho tvrdá střela z pravé spojky skončila vedle zadní tyče!
60'
Jičín neuspěl zakončením z levé spojky a Malina rozehrál na Paláta.
59'
Po chybě Doškaře na levé spojce posílá Novák míč obloučkem z levé strany do prázdné branky.
59'
Mořkovský skóroval ze střední spojky proti Machalickému. Domácí si vyžádali ještě timeout.
59'
Podruhé v zápase dává Thorovský branku z levého křídla.
58'
Po pasu z pravé spojky vyskočil Přikryl na pravém křídle a trefil se tvrdě pod břevno.
57'
Zubří hrálo samozřejmě v pěti proti šesti a prosadil se Havran.
57'
Přesilovku šest na čtyři začíná Dolejší brankou z levé spojky.
56'
Zajímavá situace! Mořkovský fauloval Šulce a ve výhodě přišel nedovolený zákrok Fialy na domácího kapitána. Oba hráči Zubří vyfasovali dvě minuty.
56'
Mořkovský se uvolnil na střední spojce, naznačil střelu a poté propálil gólmana.
55'
Po zisku míče na polovině hřiště zakončil Rychna svůj únik tvrdou střelou, Malina byl bez šance.
55'
Domácí jsou kompletní, přesilovka tedy skončila plichtou 1:1.
54'
Mořkovský proměňuje k levé tyči proti Machalickému.
54'
Sedmička kvůli bránění v brankovišti zleva proti pravému křídlu, míč si vzal Mořkovský.
54'
Dolejší skóruje v oslabení z levé spojky k zadní tyči do protipohybu brankáře Maliny.
54'
Šulc nahodil míč z pravé spojky do pravého křídla na Knittla, toho vychytal Malina.
53'
Oddechový čas pro domácí.
53'
Pich bude ještě vyloučen za faul na Mořkovského.
53'
Mořkovský měl přehled a věděl, že k němu přistupuje Pich. Nahrál ze střední spojky do levého křídla a Novák obstřelil brankáře na druhou tyč.
52'
Proti Válkovi se na levé spojce postavil blok. Následně se rozeběhl Thorovský do trháku levou stranou a napálil balón k bližší tyči.
52'
Pich fauloval na středu Válka, který kombinoval s Palátem na pravé spojce.
51'
Krahulec si seběhl na nahrávku na pravou stranu, byl znovu sám před Malinou a trefil se k delší tyči. Hosté si berou timeout.
51'
Válkovu střelu z levé spojky srazila obrana. Krahulec se potom zbavil Paláta a z levé strany sám před Malinou poslal míč na místo určení.
50'
Sérii rychlých nahrávek Jičína ukončuje Pich brankou z levé spojky.
50'
Válek kontruje ze střední vzdálenosti.
49'
Domácí vedou znovu dvouciferným rozdílem, když byl úspěšný Krahulec při trháku středem a gólem k levé tyči.
49'
Dolejší naservíroval míč z levé spojky do levého křídla, ale Kubík minul vzdálenější tyč.
49'
Dolejší přihrával ze spojky Barešovi na pivota, ten byl faulovaný.
48'
Válek mířil ze spojky k pravé tyči a poslal Veverku na druhou stranu.
48'
Dolejší našel Štěpána Drbohlava na levé spojce a ten se prosadil k zadní tyči!
47'
Válkovi vracel míč spoluhráč na střední spojku z pravé strany a Válek vypálil přes Picha mezi nohama Veverky.
47'
Dolejší vystřelil vedle pravé tyče a balón si tak bere Malina.
46'
Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Lukáš Rychna).
46'
Rychna zasáhl z levé strany Bohdana Mizeru při nahrávce z pravé spojky na pivota Hybnera a ten skóroval v ponechané výhodě.
45'
Rozdíl mezi oběma týmy v útočné fázi je opravdu velký! Ondřej Šulc je autorem gólu z pravé spojky.
45'
Naimann zablokoval Válka z levé spojky a Veverka snad ani nemohl inkasovat při tečovaném pokusu.
45'
Jičín má skvělou dohrávku ze spojky do pivota a bývalý kapitán jičínského áčka Bareš poslal míč do levého spodního rohu brány.
44'
Nepřesná sehrávka ze spojky do pivota bere hostům balón a možnost zakončení na Veverku. Zubří skórovalo zatím pouze jednou ve druhém poločase za necelých čtrnáct minut.
43'
Štěpán Drbohlav si vyměnil míč se spoluhráčem na pravé spojce a zakončil k bližší tyči do protipohybu Maliny.
43'
Obrovské trápení hostů v útoku pokračuje! Veverka se přesunul k přední tyči proti vyskakujícímu Mořkovskému z levé spojky.
42'
Domácím funguje směrem dopředu úplně vše, hostům naopak vůbec nic! Dolejší dohrál z levé spojky do pivota a Mil´ko přehodil brankáře!
41'
Havran byl přerušený při převzetí míče na pravé spojce a následně zablokoval Bohdana Mizeru domácí Naimann.
41'
Po pasu ze spojky obstřelil Mil´ko z pivota Malinu do pravé poloviny brány. Zubří sáhne k timeoutu.
41'
Opět ztráta Zubří. To se hodně trápí v útoku ve druhém poločase.
40'
Velká chyba hostů na spojce poslala Šulce do brejku a kapitán Jičína si věděl rady.
40'
Kovařík přidává branku z levé spojky. Držel se ještě za obličej a na plac musel člen realizačního týmu Jičína. Kovařík tak bude chybět domácím tři útoky.
39'
Ani další střela ze střední vzdálenosti neskončila za Veverkou a následoval faul zezadu v podání hostů.
39'
Veverka vyráží zakončení z pravé spojky, hostující mužstvo ale pokračuje v postupném útoku.
38'
Šulc a Drbohlav přichystali míč pro Krahulce na pravém křídle a ten pálil do levé šibenice.
37'
V signalizované pasivitě neuspěl Mořkovský tvrdou střelou z výskoku na levé spojce.
36'
Šulc s Kovaříkem dostali míč až do levého křídla a Kubík umístil svou přesnou trefu do vzdálenějšího horního rohu brány.
36'
Po nahrávce ze spojky byl Hybner zcela osamocený na pivotu a do horní části brány snížil.
36'
Znovu není začátek poločasu z hostující strany úplně ideální. Nyní ale Šimon Mizera lapil střelu Kovaříka z levé spojky.
35'
Dobeš se vracel do obrany a zastavil kontr Jičína faulem na Picha na pravé straně.
34'
Havranovi se rozeběhl Mořkovský na levé spojce, ten obešel Picha, ale narazila na Veverku.
34'
Pich na sebe natáhl bránící hráče na levé spojce a vyzval ke skórování pivota Mil´ka.
33'
Opět ztráta hostujícího celku.
33'
Kovařík posunul míč na pravou spojku a exzuberský Pich se neprosadil z výskoku k zadní tyči.
33'
Jurka fauloval z pravé strany Drbohlava. Domácí poté kombinují s Kovaříkem na středu.
32'
Obrana zablokovala střelu Kovaříka z pravé spojky k Šimonu Mizerovi. Následně ale hosté přišli o míč na pravé straně.
31'
Palát nahrál na pravou spojku Mořkovskému, jeho ránu poslal Veverka levou rukou nad sebe. Více se toho při útoku Zubří nestane.
31'
Zubří rozehrálo druhý poločas.
31'
Jičín vede nejtěsnějším možným rozdílem. První poločas byl velice zajímavý. Zubří utekl úvod a ve 14. minutě prohrávalo 3:8. Rozchytalo Veverku, který držel domácí celek. Brankář Malina přepustil místo v brankovišti mladšímu kolegovi Šimonu Mizerovi. Potom se začaly kupit ztráty Jičína v útočné fázi a Zubří srovnalo na 8:8. Následně převzal iniciativu znovu domácí tým a dostal se do vedení 12:9. Nicméně ne úplně povedeným závěrem prvního poločasu o něj přišel. Nakonec Kovařík gólem z pravé spojky půl minuty před koncem rozhodl o tom, že Jičín vyhrál úvodní dějství poměrem 13:12.
30'
30'
Ztráta Zubří. Vzápětí s klaksonem vychytal Šimon Mizera u přední tyče zakončení z pravé spojky.
30'
Kovařík odpovídá z pravé spojky, poslední šance pro hosty v prvním poločase.
29'
Další chybu domácích v útočné fázi využil Mořkovský, když se vložil do přihrávky na pravou spojku a ze samostatného úniku pálil přesně křížem.
29'
Jurka získal míč z pravé strany a rychlý kontr vedený Havranem osou hřiště zakončil přesně Mořkovský z levé spojky po zbavení se protihráče.
28'
Hybner vystoupal do vzduchu na levé spojce a trefil se k bližší tyči, Veverka šel na opačnou stranu.
27'
Krahulec posílá sedmičku levačkou k pravé tyči, Šimon Mizera na balón nedosáhl.
27'
Sedmička pro domácí celek. Horší je, že Bareš zůstal ležet v brankovišti hostů a držel se za pravé zápěstí.
27'
Po nepovedené souhře Šulce z pravé spojky s pivotem Mil´kem našel Šimon Mizera výhozem na levou stranu Dobeše a ten z trháku nezaváhal.
26'
Útočný faul hostů, rozehrává tak Štěpán Drbohlav s Dolejším.
26'
Štěpán Drbohlav si pomohl faulem na Havrana.
25'
Šulc připravil míč z pravé spojky na pivota a Mil´ko poslal balón k levé tyči brankáře.
25'
Fiala dostává dvě minuty po souboji s pivotem Mil´kem.
25'
Veverka měl připravené ruce v době, kdy pálil Mořkovský z pravé spojky na zadní tyč.
24'
Dolejší skóruje z pravé spojky přes Dokoupila k bližší tyči.
23'
Havran prorážel z pravé spojky proti bránícímu Štěpánu Drbohlavovi.
23'
Kubík přetavil nahrávku z levé spojky v přesnou trefu z levého křídla proti Šimonu Mizerovi.
22'
Mořkovský dostává kartu za faul zleva.
22'
Domácí se dožadovali odpískání kroků Mořkovského, ten poslal míč znovu z levé spojky do levého křídla na Dobeše, jenž tentokráte prohrál souboj s Veverkou.
21'
Zřejmě útočný faul znamená, že Jičín zaznamenal další ztrátu, kterých je v posledních minutách z domácí strany opravdu hodně.
21'
Mořkovský přihrál z levé spojky do levého křídla a Dobeš pokořil Veverku. Začínáme od nuly.
20'
Drbohlav se neprosadil na levé spojce proti Havranovi a hosté mohou vyrovnat.
19'
Zubří se dostává do pořádného laufu! Jurka zakončil trhák k levé tyči a Jičín už vede pouze o gól.
19'
Šulc neskóroval z pravé spojky na zadní tyč.
19'
Mořkovský tak také učinil, když si seběhl na pravou spojku do druhé vlny.
18'
Drbohlav nemohl zpracovat příliš prudkou nahrávku Šulce ze střední spojky na levou stranu a Zubří může snížit na rozdíl dvou branek.
18'
Při dohrávce z pravé spojky do pivota fauloval Mořkovský Mil´ka.
17'
Střelu Kovaříka z levé spojky srazila obrana hostů do autu.
17'
Mořkovský vystihl nahrávku na pravou spojku a z levé strany šel dlouho na Veverku až jej překonal podél pravé nohy. Kouč Mašát reaguje timeoutem.
16'
Zubří rozchytalo Veverku, ten lapil zakončení Válka z levé spojky na kratší tyč a útočit bude Jičín.
15'
Šulc byl na konci domácí souhry, ale neprosadil se z pravé spojky.
15'
Hodně pasivní obranu Jičína trestá Havran z výskoku na pravé spojce k přední tyči do Veverkova protipohybu.
14'
Veverka vytáhl střelu z levé spojky, následně vyskočil Kubík na levém křídle, jeho slajz směřoval vedle vzdálenější tyč.
14'
Tvrdá střela Kovaříka z pravé spojky a devíti metrů zamířila do dolní části brány ROBE.
13'
Znovu zakončil Mazurek postupný útok hostů, ale Veverka dobře četl pokus z levé spojky k protější tyči.
13'
Po posunutí Drbohlava na pravou stranu měl Šulc vyloženou příležitost, ale minul delší tyč.
12'
Mazurkova střela z levé spojky propadla k bližší tyči mezi nohama Veverky.
11'
Kubík naskočil na levém křídle a trefil se k druhé tyči.
11'
Mazurek vystřelil z levé spojky k zadní tyči, kde Veverka vyrazil balón, ale Hybner se natáhl pro dorážku z šesti metrů.
11'
Havran byl faulovaný na levé spojce. Devítka proti Jičínu.
10'
Po nepovedené dohrávce do pivota vyhodil Veverka míč na levou stranu, ale Mizera vychytal trhák Kubíka. Následuje timeout hostujícího kouče Hrachovce. Michal Tonar dnes na lavičce Zubří chybí.
10'
Krahulec ji proměňuje levačkou pod břevno.
9'
Dobeš fauloval pravou spojku Šulce, sedmička.
9'
Mořkovský byl zablokovaný z pravé spojky a směrem dopředu to Zubří zatím moc nefunguje.
8'
Nadějný brankář Zubří si u přední tyče poradil s tečovanou střelou z pravé spojky a jeho spoluhráči jdou do postupného útoku.
8'
Šimon Mizera vystřídal v hostující brance Milana Malinu.
7'
Mořkovský posunul míč z pravé spojky na pivota Dokoupila, ten mířil k levé tyči, ale zatím výborný Veverka znovu podržel domácí.
7'
Žlutá karta pro tým HBC Ronal Jičín (Martin Miľko).
6'
Tvrdá střela Kovaříka z pravé spojky skončila u bližší tyče!
6'
Jurka je prvním střelcem hostů, a sice z pravého křídla.
5'
Počínání pravé spojky domácích hraničilo s průrazem, míč putoval do pravého křídla a Krahulec napálil balón do delší šibenice.
5'
Pich s Kovaříkem přerušili hostující postupný útok. Vzápětí pálil Mazurek k levé tyči, kde byl Veverka.
4'
Drbohlav překonává Malinu z levé spojky na vzdálenější tyč, obrana hostů zůstala nyní dost otevřená.
4'
Veverka si připsal zákrok nohou u své pravé tyče a při snaze o dorážku z šestky přešlápl Dokoupil do domácího brankoviště.
3'
Jičínská kombinace skončila výskokem Kovaříka na pravé spojce a trefou k zadní tyči. Zdálo se, že si Malina na míč sáhl.
3'
V signalizované pasivitě si nerozuměli Mořkovský s Havranem. Následně byl faulovaný Mazurek a proti němu si Veverka pokryl svou levou tyč.
2'
Mořkovského nahrávka na levou stranu nebyla přesná, ale hosté získali míč prakticky ihned zpět.
1'
Šulc vyskočil na středu na devítce a levačkou otevřel skóre zápasu.
1'
Miľko vyhodil balón, v zuberské brance začal Malina.
1'

HBC Ronal Jičín: Machalický, Veverka – Š. Drbohlav, Miľko, J. Dolejší, Kubík, Pich, Martin Kovařík, Krahulec, Thorovský, Rychna, Bareš, Knittl, Naimann, O. Šulc (C), Doškář.

HC ROBE Zubří: Malina, Š. Mizera – Havran, Novák, Přikryl, Mořkovský, D. Mazurek, Hybner, Jurka, Dokoupil, Válek, Souček, B. Mizera, Dobeš, Fiala, Palát.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.
Vzájemný zápas

20.1.202 Zubří – Jičín 32:27
HBC Ronal Jičín

Domácí Jičín je na tom o něco hůře. Jičín odehrál patnáct zápasů, ve kterých získal patnáct bodů a je sedmý právě za Zubřím. Na deváté Brno má k dobru čtyři body. Jičín disponuje velmi dobrou defenzivou. Dosud inkasoval jen 391 branek. V posledním kole navíc dokázal zvítězit v Hranicích.
HC ROBE Zubří

Valašský celek v letošním ročníku odehrál šestnáct zápasů a vybojoval v nich šestnáct bodů. S tímto bodovým ziskem drží Zubří šesté miísto ligové tabulky před svým dnešním soupeřem. Na vedoucí Karvinou už ale ztrácí osm bodů. V posledních týdnech se Zubří daří velmi dobře. Čtyřikrát v řadě odcházelo ze zápasu jako vítěz. Naposledy uspělo doma proti Maloměřicím.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání mezi Jičínem a Zubří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.