Házená - Extraliga muži - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Dukla - 18. listopadu 2020   17:10

Karviná
Karviná
5' Solák  • 8' Solák  • 11' Skalický  • 12' Skalický  • 18' Nedoma  • 19' V. Patzel  • 20' Nedoma  • 21' V. Patzel  • 22' Jan Užek  • 23' Jan Užek  • 25' Skalický  • 26' S. Mlotek  • 27' V. Patzel  • 28' Skalický  • 29' Solák  • 34' V. Patzel  • 35' V. Patzel  • 36' Solák  • 38' V. Patzel  • 43' Gromyko  • 49' V. Patzel  • 51' V. Patzel  • 56' Gromyko  • 58' Solák  • 60' Gromyko
29:26
(18:9)
Dukla
Dukla
11' J. Patzel   • 17' J. Patzel   • 22' J. Patzel   • 22' Šůstek   • 23' Petržala   • 24' Sviták   • 26' J. Patzel   • 27' Zelenka   • 29' Krušberský   • 31' Zelenka   • 35' Klíma   • 35' J. Patzel   • 37' Grištšuk   • 39' J. Patzel   • 39' Klíma   • 42' Klíma   • 45' M. Březina   • 46' Harabiš   • 50' Klíma   • 53' Klíma   • 55' Harabiš   • 58' Klíma   • 60' J. Patzel
Karviná
Fukala, Mohyla
Hala STaRS, Karviná
Dukla

Dukla tak zůstává devátá a po šesti zápasech platí, že vyhrála pouze v prvním kole proti loňskému nováčkovi z Maloměřic. Jelikož Nové Veselí čekají v pátek a v sobotu pohárové duely na Kypru, tak sobotní zápas Dukly se Sokolem je odložen. Karviná se dnešní výhrou dostala do čela STRABAG RAIL Extraligy, v sobotu hraje na palubovce Maloměřic, kde bude v pozici výrazného papírového favorita.

Děkujeme za pozornost, házené zdar.
Sledovali jsme parádní souboj bratří Patzelů. Ti dali dohromady devatenáct branek (Vojtěch 12, Jonáš 7). Ukázali, že se jedná o budoucnost české házené. Hlavně Jonáš byl v osmnácti letech vynikající jeden na jednoho, hodně si dovolil.
Kdo by to byl řekl, že nakonec to bude takové drama? Dukla prohrála první poločas o devět branek a vypadalo to na jasnou záležitost. Nicméně poté se hosté po všech směrech zvedli a pět minut před koncem byli pouze dva góly pozadu. Dokonce získali míč, jenže Sviták pokazil nahazovačku z levé spojky. To byl dost možná klíčový moment závěru duelu. Jinak zásadní faktor, který rozhodl tento duel je nepochybně výkon Dukly v prvním poločase, ve kterém byl hostující celek k nepoznání. Zkrátka takový rozdíl mezi Karvinou a Duklou je skutečně raritou ve vzájemných zápasech těchto rivalů.
HCB Karviná – HC Dukla Praha 29:26 (18:9)
Nejvíce branek: V. Patzel 12/4, Solák 5, Skalický 4 – J.Patzel 7, Klíma 6, Šůstek 4/3. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 3:2.
60'
Dukla se dožadovala odpískání pasivity, po nahrávce na levou stranu obstřeloval Gromyko Petržalu na zadní tyč.
60'
Rozběhnutý Jonáš Patzel střílí z levé spojky ke vzdálenější tyči.
60'
Oddechový čas pro hosty.
59'
Vojtěch Patzel zablokován na střední spojce, vzápětí byl Šůstek zatažen za dres.
59'
Šůstek fauloval z pravé strany Mlotka, volný hod pro Karvinou.
58'
Klíma měl na středu moře prostoru a nezaváhal zakončením na levou stranu do protipohybu brankáře Marjanoviče.
58'
Solákova střela z pravé spojky propadla až do sítě, Petržala si na míč hodně sáhl.
57'
Grišťšuk uspěchal zakončení z pravé spojky a balón skončil na jednom z domácích házenkářů.
56'
Mlotek nahrával středem na pivota Gromyka, ten se otočil kolem Šůstka a překonal Petržalu.
56'
Svitákovi se vůbec nepovedla nahazovačka z levé spojky a na míči jsou znovu domácí hráči.
56'
Střela Vojtěcha Patzela ze střední vzdálenosti skončila mimo branku a Petržala vyhazuje balón.
55'
Šůstek takticky fauloval Vojtěcha Patzela na ose hřiště.
55'
To tady dlouho nebylo, aby Dukla prohrávala pouze o dvě branky.
55'
Oddechový čas pro domácí.
55'
Dukla dokázala posunout míč do pravého křídla a Harabiš z velkého úhlu propasíroval míč k zadní tyči.
54'
Dukla hraje bez brankáře, na hřišti chybí Klíma.
54'
Petržala přečetl pokus Soláka ze středu k levé tyči z pohledu dukelského brankáře.
53'
Po posunutí pod sebe pálí Klíma ze střední spojky na levou stranu, Marjanovič neviděl vůbec nic.
53'
Solák minul z pravé spojky protější tyč a balón tak drží hosté.
52'
Šůstek prorážel na pravé spojce a útok Dukly tak neměl dlouhého trvání.
52'
Baník rozhýbal obranu soupeře ale nevyšla mu souhra Mlotka s levým křídlem.
51'
Šůstek snižuje ze sedmičky k pravé tyči.
51'
Vojtěch Patzel odpovídá ze střední spojky svým dvanáctým gólem proti svému bývalému týmu.
50'
Klíma vyskočil nad France na pravé spojce a skóroval k delší tyči do protipohybu Marjanoviče.
50'
Urbanski pokazil nahrávku z levé spojky na pivota Gromyka. Vzápětí narazil Jonáš Patzel na obranu Karviné.
49'
Karviná získala míč, což Solák oslavil. Domácí nedovolili hostům dohrávku do pivota.
49'
Vojtěch Patzel se zbavil Šůstka na levé spojce a zakončil k bližší tyči.
48'
Baník nepustil nahrávku Grištšuka z pravé spojky do pravého křídla a následovala ztráta Pražanů.
47'
Vypadalo to, že si Petržala sáhl na sedmičku Vojtěcha Patzela k levé tyči.
47'
Při dohrávce na pivota Gromyka bránil Jonáš Patzel v brankovišti, rozhodčí nařizují sedmičku.
47'
Technická chyba Vojtěcha Patzela na levé spojce. Vzápětí je ale hostující střela zprava sražena do prostoru, kde je Marjanovič.
46'
Harabiš se prosadil z pravého křídla a je to jenom o tři góly.
46'
Průraz pravé spojky Karviné, Baník si hraje s ohněm a úplně zbytečně pouští Duklu do zápasu.
45'
Začíná to být zajímavé! Dukla snižuje z trháku Březiny na rozdíl čtyř branek.
44'
Šůstek poslal míč do levé ruky Marjanoviče a od ní se míč odrazil do břevna, poté těsně za čáru. Karviná se zlobila, ale rozhodčí Fukala gól uznal.
44'
Klíma obešel V. Patzela a vybojoval sedmičku, navíc dvojka pro Patzela.
44'
Patzel zakončoval z levé spojky do pravé ruky Petržaly a následně byl písknutý útočný faul při snaze o zisk odraženého míče.
44'
Ale Šůstek uklízí míč pravačkou mezi nohama náhradního brankáře Karviné.
43'
Sedmička proti Baníku, Marjanovič pouští do brány Tabaru.
43'
Gromyko zužitkoval na pivotu nahrávku Mlotka mezi nohama Klímy.
43'
Klíma vystoupil na středu na Soláka a udělal taktický faul.
42'
Franc neubránil Klímu na pravé spojce, ten vypálil k zadní tyči.
42'
Skalický si naskočil na levém křídle na delší křižnou nahrávku, ale na Petržalu si nepřišel.
41'
Zablokovaná střela Grištšuka skončila u pravé tyče Marjanoviče, útočit bude Karviná.
41'
Odpískán faul na Jonáše Patzela na levé spojce, devítka pro Duklu.
40'
Mlotek prorážel z levé spojky proti Šůstkovi.
40'
Brůna poslal na hřiště pivota Gromyka, ten se tak na hrací plochu dostává snad poprvé v zápase.
39'
Klíma donutil svým gólem ze spojky trenéra Brůnu k timeoutu.
39'
Užek se po sehrávce z levého křídla na pivota koukal na rozhodčího, ale nepíská se sedmička.
39'
Jeho bratr Jonáš posílá míč z pravé spojky k zadní tyči a Marjanoviče na opačnou stranu.
38'
Vojtěch Patzel reaguje výskokem na střední spojce a trefou přesně k levé tyči.
37'
Grištšuk přetlačil na pravé spojce Vojtěcha Patzela a umístil míč obstřelem ke vzdálenější tyči.
37'
Grištšuk byl faulovaný po svém zakončení z pravé spojky na přední tyč, rozehraje Dojčinovič.
36'
Solák se prosazuje při krátkém útoku Karviné.
36'
Krušberský měl loženku z pravé strany, ale trefil boční síť.
35'
To byla nádhera! Jonáš Patzel vymetl z levé spojky kratší šibenici.
35'
Gól vstřelil tým HCB Karviná (Vojtěch Patzel).
35'
Jonáš Patzel asistoval z levé spojky při podstřelu Klímy kolem brankářovy pravé ruky do protipohybu Marjanoviče.
34'
Vojtěch Patzel skóruje po ruce z levé spojky k bližší tyči.
34'
Souboj Jana Užka proti dvojici hostů přerušili rozhodčí svým hvizdem.
33'
Rozběhnutý Vojtěch Patzel byl snad ztrojený na středu a rozhodčí pískli faul na něj.
33'
Marjanovič se přesunul proti Jonáši Patzelovi ke své pravé tyči, ale stačil reagovat na tečovanou střelu nataženou levou rukou na čáře.
32'
Mlotek byl zastavený na pravé spojce, následoval hraniční zákrok útočícího Jonáše Patzela proti Solákovi.
31'
Zelenka je prvním střelcem druhého poločasu, vyskočil po pasu od Jonáše Patzela z levé spojky a z levého křídla nasměroval míč do horní části brány.
31'
Rozehrávkou Baníku začal druhý poločas.
31'
Karviná vede překvapivě o devět branek, což asi čekal málokdo. V prvním poločase v podstatě dominovala. Dukla v úvodních deseti minutách neskórovala a v útoku se hodně trápila. Nebýt skvělého Petržaly, tak ten rozdíl ve skóre mohl být ještě větší. Hostům scházela lehkost. Domácí byli agresivní v obraně. Měli perfektní dohrávku do pivota a do levého křídla. Takový obraz hry v zápasech Karviné s Duklou často nevidíme. Neexistuje snad atribut, ve kterém by byla Dukla lepší.
30'
30'
Petržala použil ruce na bližší tyči proti Skalickému z levého křídla.
30'
Ztráta Dukly na pravé straně dává balón Marjanovičovi.
30'
Mlotek přihrál z levé spojky na Užka na pivotu, ten slajzem zakončoval vedle zadní tyče.
29'
Rychlý kontr proměňuje Krušberský v devátý gól hostů.
29'
Jonáš Patzel zakončuje ze spojky vedle pravé tyče a míč bere Marjanovič.
29'
A je to o deset branek po trháku Soláka k levé tyči.
28'
Ukázala se zbraň Karviné! Skalický využil dohrávky do levého křídla ke gólu k delší tyči.
28'
Patzel trefil ze střední spojky někoho ze svých bývalých spoluhráčů.
27'
Sviták nahrál z levé spojky do levého křídla, kde byl přesný Zelenka.
27'
Vojtěch Patzel z pořádného úhlu na pravé spojce překonává Petržalu.
26'
Jonáš Patzel přidal na razanci z pravé spojky přes bránícího házenkáře, Marjanovič se ani nepohnul.
26'
Mlotek se uvolnil po nahrávce Soláka a vypálil z pravé spojky k zadní tyči.
25'
Skalický využil posunutí V. Patzela a prosadil se z levého křídla.
24'
Parádní nahrávka Svitáka ze středu na levou stranu, z hranice brankoviště poslal Dojčinovič míč k přední tyči. Na to, že Sviták rok nehrál, tak klobouk dolů.
23'
Jan Užek byl na pivotu na šestce na konci karvinské kombinace.
23'
23'
Při hře pět na pět padá oblouček z ruky brankáře Petržaly do prázdné branky Karviné.
23'
Při konfliktu Soláka s Jonášem Patzelem přiběhl Šůstek a zastal se svého spoluhráče. Na palubovce bylo veselo. Rozhodčí tuto situaci vyřešili dvojkou pro Šůstka a Soláka.
22'
Po Šůstkově bombě ze střední spojky pod víko je sníženo na rozdíl sedmi branek.
22'
V. Patzel a Solák dostali míč na pivota Užka a ten mířil k levé tyči.
22'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Jonáš Patzel).
21'
Vojtěch Patzel skóroval přes nedůrazný blok k pravé tyči a proti svému bývalému týmu se popáté zapsal do střelecké listiny.
21'
Nově příchozí Sviták přihrál ze středu na pravou spojku, ale střela levačkou z výskoku Grištšuka dopadla vysoko nad branku.
21'
Střela Jonáše Patzela z levé spojky byla sražena nohou bránícího hráče.
20'
Po zakončení ze střední spojky byl Nedoma jako první u balónu a obstřelil Petržalu na přední tyč.
20'
Marjanovič lapil střelu z pravé spojky.
19'
Důrazný Vojtěch Patzel z levé spojky posílá míč ke vzdálenější tyči.
19'
Jonáš Patzel udělal na levé spojce proti Solákovi útočný faul.
18'
Karviná možná až dominuje, Nedoma skóruje z pravého křídla na zadní tyč.
18'
Jonáš Patzel obešel na levé spojce Nantla, ale jeho pokus vyrazil Marjanovič levou nohou.
17'
Petržala poslal do brány Votavu, jenže Vojtěch Patzel suverénně proměnil o zem k levé tyči.
17'
Další faul na Užka na pivotu, za protesty ještě dostává Petržala (Dukla) kartu od Radka Mohyly. To nic nemění na tom, že Vojtěch Patzel bude házet sedmičku.
17'
Po pasu od Šůstka vystoupal Jonáš Patzel nad blok zhruba na středu a poslal míč tvrdou střelou k pravé tyči.
16'
Tentokráte si vybral Vojtěch Patzel pravou tyč ze svého pohledu.
16'
Karviná se pokusila o rychlou sehrávku na pivota Užka, ten byl stržený a uvidíme druhou sedmičku v zápase.
15'
Kroky ukončují útok Pražanů, těm se zatím na palubovce Karviné moc nedaří.
15'
Dojčinovič si říkal o přihrávku ze spojky na pivotu, ale k té jej nepustil Solák.
14'
Dukla přišla o balón na pravé straně, z kontru mířil Solák mimo tři tyče.
14'
Jonáš Patzel udělal kličku na levé spojce, ale poté jej zablokoval Solák.
13'
Marjanovič připraven proti střele Křístka z levé spojky na dlouhou tyč. Dukla zůstane na míči.
12'
Domácím vyšla dohrávka do levého křídla a Skalický přehodil Petržalu.
12'
Zelenka vyloučen, bude se hrát pět na pět.
12'
Vojtěch Patzel na sebe natáhl dva hráče a posunul míč na pivota Jana Užka, proti němu vykopl Petržala pravou nohu.
11'
Po Křístkově nahrávce pod sebe zprava na střed vyskočil Jonáš Patzel a vystřelil krásně na levou stranu do protipohybu brankáře Marjanoviče.
11'
Vyloučení v týmu HCB Karviná (Matěj Nantl).
11'
Skalický dorazil zakončení Soláka z pravé spojky a z levého křídla umístil míč k zadní tyči.
10'
Křístkova střela z pravé spojky skončila na bližší tyči, kde čekal Marjanovič. Je jisté, že hosté nevstřelí branku v prvních deseti minutách duelu v Karviné.
10'
Už se opět hraje, Dukla nasadila na plac Křístka či Jonáše Patzela.
10'
Daniel Čurda reaguje timeoutem.
9'
Hezká nahazovačka na Nedomu na pravém křídle, ale Petržala zkrátka drží hosty.
9'
Vojtěch Patzel byl faulován při výskoku na levé spojce, Březina se mu omluvil.
8'
Rána Grišťšuka křížem z levé spojky končí na levé noze Marjanoviče a Dukla se musí vrátit do obrany.
8'
Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Vojtěch Patzel).
8'
Solák dává ze spojky svůj druhý gól v zápase.
8'
Grišťšuk zakončil ze střední spojky vedle levé tyče a dukelské trápení trvá dál.
7'
Vynikající Petržala vykopnutou nohou proti Užkovi na pivotu, hostující kapitán se snaží hecovat Pražany.
7'
Klíma vyfasoval kartu za faul z pravé strany.
6'
Petržala vychytal loženku Nedomy z pravého křídla, ale míč drží Baník.
6'
Dukla se v útoku hodně trápí, obrana Karviné je dost agresivní.
5'
Dukla nezakončila a Solák zvýšil z osy hřiště.
4'
Vojtěch Patzel má pořádnou radost z gólu ze sedmičky k levé tyči.
4'
Hostující Krušberský dostává za faul zprava na V. Patzela kartu. Nařízena sedmička.
4'
Vyskakující Klíma míjí bližší tyč střelou z levé spojky.
3'
Solák pořádně oslavuje zablokovanou střelu z pravé spojky, Dukla bude pokračovat v útoku.
3'
Klíma fauloval z levé strany, Karviná se nemohla dostat ke střele až Solákův pokus skončil vedle pravé tyče.
2'
Vojtěch Patzel trefuje ranou z pravé spojky levou dlaň Petržaly na přední tyči.
1'
Marjanovič vyrazil křižnou střelu z pravé strany a Karviná jde do postupného útoku se Solákem.
1'
Rozhodčí pískají faul France na hranici brankoviště, nebude to žlutá karta pro bývalého pivota Lovosic.
1'
Dukla útočí jako první. Klíma se postavil na spojku, Zelenka na levé křídlo.
1'

HCB Karviná: N. Marjanović, Tabara – Skalický, Solák, Jan Užek, Franc, Široký, Nedoma, Nantl, V. Patzel, S. Mlotek, Gromyko, Urbański, J. Flajsar, Růža, Plaček.

HC Dukla Praha: Petržala (C), Votava – Zelenka, Klíma, Šůstek, Grištšuk, Scheichl, Harabiš, Cigáň, J. Patzel, Dojčinovič, Klečánek, Sviták, Krušberský, Křístek, M. Březina.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla.
Kádr Karviné se po poslední nedohrané sezoně celkem změnil. Michal Brůna, mozek hry Baníku, legenda týmu, která je momentálně stále na jeho soupisce, nahradila na lavičce Marka Michaliska, který se přesunul do vedení klubu. Společně s Patzelem přišli do Karviné se vrátil také Slavomír Mlotek z Německa. Naopak v mužstvu již nepůsobí levé křídlo Jan Zbránek (Hranice) a spojka Roman Chudoba (Frýdek-Místek), stejně tak Marek Monczka.
Soubojů bratrů Patzelových
Vojtěch Patzel poprvé ve své házenkářské kariéře změnil dres a stal se druhým hráčem v historii, který odešel z Dukly Praha do Karviné (tím prvním byl a je brankář Miloš Slabý). Dnes tak dojde na pikantní souboj s bratrem Jonášem, který obléká dres Pražanů. Vojtěch Patzel je členem širšího reprezentačního kádru a zahrál i na loňském mistrovství Evropy. Proti Chorvatsku se mu dokonce povedlo vstřelit tři branky.
Vstup do sezony
Karviná jde do dnešního zápasu z pátého místa v tabulce STRABAG RAIL Extraligy. Mistr nejvyšší házenkářské soutěže 2018 získal v letošní sezoně zatím osm bodů. Doma ani jednou nezaváhal, když nejprve porazil Zubří a potom i Lovosice. Naopak venku už se mu tolik nedařilo. Po vítězství v Hranicích o tři branky přišly dvě prohry, když Karviná padla v Kopřivnici o sedm gólů a nevyzrála ani na Frýdek-Místek, když ji mužstvo okolo exreprezentanta Sklenáka přehrálo 28:22.

Pražská Dukla vybojovala v poslední dohrané sezoně bronz. Svěřenci Daniela Čurdy a bývalého reprezentačního pivota Václava Vraného se v aktuálním vydání tabulky STRABAG RAIL Extraligy nachází na deváté příčce a nezažívají úplně ideální vstup do sezony. Zvítězili pouze v prvním kole doma proti loňskému nováčkovi z Maloměřic. Následovala prohra o osm branek v Zubří a doma s Kopřivnicí o šest gólů. V Jičíně a na palubovce Lovosic se body dělily.
Zápas pískají Přemysl Fukala a Radek Mohyla.
Vzájemné zápasy
V normální hrací době nevyhrála Dukla v Karviné více než čtyři roky. Naposledy se radovala v říjnu 2016 ve své mistrovské sezoně. Loni odehráli dnešní soupeři tři zápasy. Po vyhroceném duelu na palubovce Baníku zvítězila Karviná 29:28, zbylé dvě utkání ale opanovala Dukla. Nejprve v semifinále Českého poháru, kdy vyhrála na sedmičky (nicméně na finále s Novým Veselím už z jistých důvodů nedošlo). Na domácím hřišti poté Pražané urvali výhru 27:25. Oba celky se měly ještě střetnout dvakrát, a to ve čtvrtfinále Challenge Cupu, jenže tou dobou už svět nebyl v normálním stavu a soutěž se nedohrála.
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru si toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z dohrávky 10. kola STRABAG RAIL Extraligy mužů, kdy na sebe narazí HCB Karviná a HC Dukla Praha. Začínáme v 17:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.