Házená - Extraliga muži - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Hranice - 6. září 2020   10:30

Plzeň
Plzeň
2' Stehlík  • 4' Vinkelhöfer  • 5' Chmelík  • 8' M. Škvařil  • 9' M. Škvařil  • 12' M. Tonar  • 15' Stehlík  • 16' Linhart  • 17' Režnický  • 18' Režnický  • 25' Linhart  • 29' Šafránek  • 30' Linhart  • 32' Linhart  • 37' T. Nejdl  • 39' Režnický  • 41' Režnický  • 44' Linhart  • 46' M. Škvařil  • 49' Chmelík  • 52' M. Škvařil  • 53' Šindelář
26:23
(14:12)
Hranice
Hranice
2' Mrnuštík   • 3' Brož   • 7' Indrák   • 15' Zbránek   • 17' Piwko   • 18' Brož   • 20' Čadra   • 23' Brož   • 24' Indrák   • 28' Indrák   • 38' Padalík   • 40' Čadra   • 41' Polášek   • 42' Fulneček   • 43' Fulneček   • 48' Mucha   • 51' Rumian   • 55' Čadra   • 57' Polášek   • 58' Padalík
Plzeň
Bareš, Uhlíř
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň
Hranice

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek neděle.
Nejlepšíím střelcem domácích se stal navrátilec na západ Čech Petr Linhart s pěti góly. Za hosty nastříleli po třech gólech Brož, Čadra, Indrák a Magrla.
Duel je u konce. Plzni se vydařil vstup do druhého poločasu a odskočila na rozdíl šesti gólů. Hranice opět mírně stahovaly, ale na remízový stav už se nedostaly. Přesto se za dnešní výkon nemusejí stydět. Talent naopak nepředvedl zrovna přesvědčivý výkon, který by nejspíše třeba na Karvinou nebo Duklu nestačil.
Talent tým Plzeňského kraje – TJ Cement Hranice 26:23 (14:12)
Nejvíce branek: Linhart 5, Škvařil 4, Režnický, Tonar 4/3 – Magrla 3/3, Brož 3, Čadra 3, Indrák. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 4:4.
60'
Čadra z pravého křídla trefil jen ruku Šmída a je definitivně rozhodnuto.
59'
Michal Tonar zablokován a Hranice ještě mohou závěr zdramatizovat. Moc času už jim ale nezbývá.
59'
Signalizovaná pasivita Talentu.
58'
Stehlík pokazil přihrávku a Padalík dává jednoduchý gól z trháku.
57'
Jiří Polášek měl dostatek prostoru na levém křídle a prosazuje se.
57'
Oddechový čas pro hosty.
57'
Linhart proskočil rozhozenou obranou, ale také netrefil branku.
56'
Škvařil ze spojky netrefil branku, na druhé straně předvedl další zákrok Šmíd.
56'
Plzeň dohrála akci na pivota, odkud však Šindelář nepřekonal Klementa. Míč už hosté nestihli na palubovce, a tak Talent pokračuje v útoku.
55'
Západočeši hrají v plném počtu.
55'
Škvařil proti Indrákovi prorážel a Čadra proměňuje samostatný únik.
54'
Rumianova přihrávka do křídla sražená zpět ke spojce Hranic, která tak mohla jednoduše proskočit. Rumian ale ztroskotal na Šmídovi!
53'
Škvařil uvolnil Šindeláře, který se na pivotu šikovně obtočil a skóruje.
53'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Jan Stehlík). Zákrok Stehlíka právě na Muchu neovlivnil podle rozhodčích výsledek střely. Plzeň tedy hraje v oslabení, ale je u míče.
53'
Skvělý zákrok Karla Šmída proti dělovce Muchy.
52'
Milan Škvařil našel rychlou odpověď z levé spojky.
52'
Petr Magrla proměňuje i svou třetí sedmičku, zamířil k levé tyči.
52'
Sedmička pro Hranice po faulu na Muchu.
51'
Plzeň přišla o míč a hosté dlouhým pasem hledali Poláška, Šmíd ale skvěle vyběhl a přihrávku srazil do autu.
51'
Jakub Rumian ze střední spojky překonal Šmída a snižuje na rozdíl pěti gólů.
50'
Signalizovaná pasivita Hranic.
50'
Žlutá karta pro realizační tým TJ Cement Hranice.
50'
Domácí se dopustili prorážení.
49'
Zdeněk Čadra si zaběhl na pivota, kam dostal přihrávku, ale trefil jen nohu Šmída!
49'
Škvařilovu střelu vyrazil Klement jen do pravého křídla, odkud už se prosadil Chmelík.
48'
Oddechový čas pro domácí.
48'
Tečovaný podstřel Muchy končí až za Šmídem.
47'
Při signalizované pasivitě Cementu vyrazil Šmíd ránu hostů jen do autu.
46'
Milan Škvařil při signalizované pasivitě zakončil z levé spojky sám přesně ke vzdálenější tyči.
45'
Piwko pokazil přihrávku a Západočeši jsou u míče.
44'
Linhartovi tentokrát rána z pravé spojky vyšla. Svým pátým gólem se stává nejlepším střelcem zápasu.
43'
Přešlap hostů na brankovišti.
43'
Linhartovu dělovku vyráží Klement nad branku.
43'
A Hranice trestají, prosazuje se znovu Fulneček.
43'
Nejdl nejprve přišel o míč, ještě ho vybojoval zpět pro Šafránka, který posunul balon osamocenému Režnickému, proti jehož ráně se skvěle přesunul Klement!
42'
Jaroslav Fulneček zůstal volný na pivotu a dává svůj první gól v zápase.
41'
Linhart přihrál na pivota Režnickému, který v tísni z těžké pozice dokázal zakončit k tyči.
41'
Domácí se k zakončení nedostali, Klement vyslal do úniku Poláška, který se střelou o zem nemýlí.
40'
Šafránek z ideálního úhlu nepřekonal Klementa, Mucha na druhém straně z proskoku netrefil branku.
40'
Zdeněk Čadra napravil svou předchozí chybu a po proskoku obstřelil Šmída technicky.
39'
Čadrovu přihrávku vystihl Linhart a Režnický dává dvacátý gól Plzně z rychlého brejku.
39'
38'
Michal Tonar překonal také Josefa Kučerku.
38'
Další sedmička pro Talent.
38'
Hosté v plném počtu a po deseti minutách bez gólu se prosazují. Skóruje Padalík z pivota.
37'
Tomáš Nejdl ze střední spojky zamířil o zem přesně do levého horního rohu. Už šestigólová šňůra Plzně.
37'
Jan Zbránek z ostrého úhlu na levém křídle nepřekonal Šmída.
36'
Michal Tonar znovu úspěšný, tentokrát vypálil pod břevno.
36'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jaroslav Fulneček), za stažení Režnického, navíc sedmička pro Západočechy.
36'
Mrnuštík z dobrých dvanácti metrů nemohl překonat Šmída.
35'
Signalizovná pasivita Cementu.
34'
Západočeši vybojovali sedmičku, kterou proměnil Michal Tonar.
34'
Radim Brož při obranném zákroku obdržel nepříjemný úder do prstu na ruce a nevypadá to z ním vůbec dobře. V bolestech odchází na střídačku.
33'
Šmíd se nenechal zahanbit a vyrazil tečovanou ránu Indráka z pravés spojky!
33'
Andrš zablokován a do samostatného úniku vyrazil Chmelk. Ovšem jeho ránu vytěsnil nohou nad břevno skvěle chytající Klement!
32'
Petr Linhart se pověsil do vzduchu na pravé spojce a neomylně zavěsil.
32'
Jakub Douda poprvé na palubovce, ze střední spojky neprostřelil Klementa. Ale byl faulován, Plzeň pokračuje v útoku.
31'
Signalizovaná pasivitsa Hranic, při které Indrákovu ránu ze země pokryl Šmíd.
31'
Plzeňský vstup do utkání byl přesvědčivý a domácí vedli až o pět gólů. Jenže poté se jejich brankostroj zasekl a Hranice se začaly dostahovat. Ve 28. minutě dokonce srovnal Indrák, vzápětí ale Západočeši znovu mírně odskočili. Přesto zatím vidíme vyrovnanější utkání než podle předpokladů. Uvidíme, co přinese druhý poločas, který začne přibližně v 11:24.
30'
30'
Jan Mucha při signalizované pasivitě zablokován, Plzeň ještě stihla jít do zakončení a z pravé spojky posílá Talent do dvoubrankového náskoku Petr Linhart.
30'
Mucha napálil z levé spojky horní tyčku, odražený míč pro Cement.
29'
Šafránek z velmi těžké pozice na levém křídle v pádu prostrčil míč pod padajícím Klementem. Balon se po zemi došoural do sítě.
28'
A pozor, máme srovnáno! Nejdl napálil jen blok a na druhé straně Indrák propálil Šmída!
28'
Petr Magrla zamířil přesně k pravé tyči.
27'
Piwka při proskoku na levé straně mírně postrčil Linhart a rozhodčí píská sedmičku.
27'
Střela Západočechů minula branku a u balonu znovu Hranice.
26'
Luděk Piwko se dopustil prorážení.
26'
Úspěšné zákroky brankářů, Muchu vychatal Šmíd a Linharta Klement.
25'
25'
Petr Linhart prolamuje sedmiminutové střelecké trápení Západočechů.
24'
Cement prohrával už o pět branek, ale teď je to jen o jeden gól! Michal Indrák podstřelem z pravého křídla propasíroval míč za Šmída, který si na balon sáhl.
24'
Nejdl výborně proskočil, ale poté trefil jen nohu Klementa.
23'
Brož navíc z pivota překonal Šmída střelou pod nohy.
23'
Hranice v plném počtu a v útoku, Plzeň se ani jednou v přesilovce neprosadila.
22'
Ránu Michala Tonara z protiakce vytěsnil střídající Klement na břevno!
22'
Indrák se na pravé straně propracoval ke střele, ale na Šmída nevyzrál.
21'
Nepřesná přihrávka Stehlíka ukončuje útočné snažení Plzně.
21'
21'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jakub Padalík).
20'
Zdeněk Čadra se uvolnil na pravé straně a z proskoku dává jednoduchý gól.
20'
Muchovu střelu vyráží Šmíd, ale Hranice zůstáávají u míče.
19'
Hosté v plném počtu a dokázali se ubránit.
18'
Radim Brož z pivota šikovně přeloboval Šmída.
18'
Magrla z velmi ostrého úhlu nemohl při signalizované pasivitě propálit Šmída, na druhé straně dostal další dobrou přihrávku Režnický a Talent vede už o pět gólů.
17'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jaroslav Fulneček).
17'
Režnický faulován na pivotu, přesto skóruje.
17'
Luděk Piwko z pravé spojky prostřelil Šmída.
16'
Tonar napáll horní tyč, avšak v souboji o odražený míč uspěl vysoký Linhart před Indrákem. Plzeňský navrátilec pak sám proti Kučerkovi neměl problém.
15'
Západočeši v plném počtu.
15'
Napodruhé už Jan Zbránek na levém křídle uspěl a trefil se pod nohy Šmída.
15'
Jan Stehlík proskočil na pravé straně a zakončil k bližší tyči.
15'
Plzeň v pěti, signalizovaná pasivita Talentu.
14'
Mucha vysunul na levém křídle osamoceného Zbránka, jehož technickou střelu vytěsnil Šmíd těsně nad břevno!
13'
Přes minutu hrají Hranice šest na čtyři!
13'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Jan Chmelík).
13'
Nejdlovu střelu ze spojky po rychlé kombinaci vystihl Kučerka.
13'
Petr Magrla sedmičku proměnil střelou k levé tyčce.
13'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Jakub Šindelář), za sražení proskakujícího Čadry. Navíc sedmička pro Cement.
12'
Tonar naopak ze střední spojky uspěl.
12'
S Čadrovým podstřelem si Šmíd poradil, odražený míč pro Chmelíka.
11'
Útočný faul Šindeláře na brankovišti.
10'
Škvařil pokazil přihrávku a do úniku vyrazil Zbránek, který se snažil Šmída překvapit rychlým zakončením v běhu k pravé tyči, ale plzeňský gólman předvedl skvělý zákrok!
10'
Indrák z pravvé spojky z kroku vysoko přestřelil.
9'
Talent odskakuje na rozdíl tří gólů, Škvařil znovu uspěl z levé spojky z výskoku.
9'
Karel Šmíd si připisuje zákrok proti hranickému zakončení.
8'
Milan Škvařil se na levé spojce pověsil do vzduchu a na jeho tečovanou střelu neměl Kučerka nárok.
7'
Michal Indrák podstřelem z pravé spojky propasíroval míč za Šmída.
6'
Za faul na Šindeláře byla nařízena sedmička, kterou bez problémů proměnil Vinkelhöfer.
6'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Michal Indrák).
6'
6'
Indrák z pravé spojky branku přestřelil.
5'
Šmíd parádním zákrokem nohou vyrazil ránu Mrnuštíka ze spojky přímo ke Chmelíkovi, který z půlky trefil prázdnou branku Hranic.
5'
Žlutá karta pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Milan Škvařil).
5'
Domácí v defenzivě a v plném počtu.
4'
Šindelář pěknou zadovkou posunul míč na levé křídlo, odkud střelou o zem skóruje Petr Vinkelhöfer.
4'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jan Zbránek). Za stažení Šindeláře na pivotu.
4'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Radim Brož).
3'
Žlutá karta pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Michal Tonar). Za faul na střílejícího Brože.
3'
Radim Brož z pivota obstřelil Šmída.
3'
Vyloučení v týmu Talent tým Plzeňského kraje (Jan Stehlík). Stehlík nedovoleně zastavil rychlý brejk Magrly.
2'
Škvařil se dopustil kroků.
2'
Pavel Mrnuštík dostal prostor ke střele na levé spojce a Šmída propálil pod nohou.
2'
Signalizovaná pasivita Talentu, při které vzal akci na sebe Jan Stehlík a ranou ze země trefil pravý horní roh branky.
1'
Plzeň začíná v útoku, na palubovce zleva Vinkelhöfer, Škvařil, Tonar, Šindelář, Stehlík a Chmelík.
1'
V hranické brance začne od první minuty zkušený Josef Kučerka, v té plzeňské Karel Šmíd.
Hráči obou celků nastupují na palubovku a duel bude moci za pár okamžiků začít.

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Linhart, Šafránek, M. Škvařil, Bogdanić, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Kaplan, M. Říha, Chmelík, Šindelář, Režnický.

TJ Cement Hranice: Klement, Kučerka – Mucha, Magrla, Polášek, Brož, Čadra, Rumian, Andrš, Padalík, Piwko, Indrák, Fulneček, Zbránek, Mrnuštík.

Rozhodčí: Bareš, Uhlíř.
Kdo vstoupí do nové sezóny vítězstvím? Potvrdí Plzeň roli velkého favorita, nebo posílené Hranice překvapí?
Vzájemné zápasy:
Hranice dokázaly porazit Talent naposledy 6.3. 2016. Od té doby Plzeň desetkrát vyhrála a jednou skončil duel remízou. V minulé sezóně Západočeši nejprve vyhráli v Hranicích 33:29, doma pak Cement zdolali 34:25.
TJ Cement Hranice
Cementáři v minulé sezóně měli nakročeno k postupu do play-off. Letos by do čtvrtfinále rádi postoupili, a tak výrazně posílili. Nejznámějším (staro)novým jménem v hranickém dresu je Jan Zbránek, který se vrací z Karviné. Jediným oslabením je pak odchod Tomáše Mlotka do Frýdku-Místku.

Hranice rovněž sáhly ke změně trenéra. Miroslava Bartoně nahradil Jaroslav Hudeček, unávaný kouč, který dříve trénoval mimojiné i českou reprezentaci. Uvidíme, jak se mu v novém angažmá povede.

Příchody:
Jan Zbránek (křídlo, HCB Karviná)
Pavel Mrnuštík (spojka, Legata Hustopeče)
Zdeněk Čadra (spojka/křídlo, KH ISMM Kopřivnice)
Daniel Igenyes (spojka, TJ Sokol Ostrava)
Lukáš Bandy (spojka, TJ Sokol Ostrava)

Odchody:
Tomáš Mlotek (spojka, SKP Frýdek-Místek)
Talent tým Plzeňského kraje
Západočeši vypadali v loňské sezóně nejsilnější a kolo před koncem základní části vedli tabulku. Jenže ročník se nedohrál a do této sezóny vstupuje Talent oslaben. Jakub Tonar se vydal do Německa a Plzeň opustili i tři cizinci Macháč, Terzić a Ivančev. Jedinou posilou je návrat Petra Linharta z Německa. Po zranění navíc už bude moci hrát další pravá spojka Jan Stehlík.

Plzeň vstupuje do nové sezóny s novým názvem "Talent tým Plzeňského kraje". Právě kraj se totiž stal hlavním sponzorem kubu. Talent má také nového trenéra, Michala Tonara vystřídal Petr Štochl, bývalý reprezentační gólman.