Házená - Extraliga muži - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Hranice - 30. října 2021   16:30

Dukla
Dukla
3' M. Březina  • 3' Hlinka  • 4' Blecha  • 5' M. Březina  • 6' F. Březina  • 7' Zelenka  • 10' Hlinka  • 12' F. Březina  • 14' Šůstek  • 15' Šůstek  • 16' Hlinka  • 16' Zelenka  • 18' Blecha  • 20' Hlinka  • 22' Křístek  • 23' Blecha  • 28' Zelenka  • 32' Šůstek  • 34' Krušberský  • 38' Šůstek  • 40' M. Březina  • 42' Křístek  • 43' F. Březina  • 44' Zelenka  • 52' Hlinka  • 54' Bolehovský  • 55' Bolehovský
29:21
(17:10)
Hranice
Hranice
7' Zbránek   • 8' Zbránek   • 9' Plaček   • 10' Zbránek   • 12' D. Lefan   • 16' Fulneček   • 20' D. Lefan   • 25' Piwko   • 29' Pinkas   • 34' Plaček   • 36' Fulneček   • 37' Pinkas   • 45' D. Lefan   • 49' Pinkas   • 50' D. Lefan   • 53' Zbránek   • 56' Fulneček   • 57' Pinkas   • 59' Pinkas   • 60' Zbránek
Dukla
Votava, Petržala – Zelenka, F. Březina, Rumian, Krušberský, Šebesta, Křístek, J. Rakouský, Hlinka, A. Zeman, M. Březina, M. Rakouský, Šůstek, Blecha, Bolehovský.
Halada, Kosmák
Hala Ruzyně, Praha 6
Hranice
Juráš, Vyorálek – Brož, Plaček, Ciborán, Padalík, Piwko, Fulneček, Vincour, D. Lefan, Zbránek, Krawczuk, Pernička, Pinkas.

HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice 29:21 (17:10)
Nejvíce branek: F. Březina 5/2, Hlinka 5, Zelenka 4, Šůstek 4 – Zbránek 5, Pinkas 5, Lefan 4. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 3:3.
Házenkáři Dukly si připisují třetí vítězství v sezóně, když v zápase s jednoznačným průběhem porážejí poslední Hranice osmigólovým rozdílem. O osm branek vedla Dukla již ve 23. minutě po dlouhé šňůře a zbytek zápasu se dohrával v poměrně vlažném tempu. Nejvýše odskočili Pražané na jedenáct branek, ale Hranice se přece jen v závěru dokázaly dostat na přijatelnější porážku.
60'
Do prázdné brány Dukly po zachycení domácí rozehrávky šoupl míč Jan Zbránek.
60'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jakub Padalík).
59'
Oddechový čas pro domácí 76 vteřin před sirénou.
59'
V další přesilovce zaokrouhluje TJ Cement Hranice díky svému nejlepšímu střelci Pinkasovi dvacítku branek.
58'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jan Blecha).
58'
Již v plném počtu nezaváhal ani ze své druhé sedmičky v dnešním utkání Filip Březina.
57'
Pinkas se prosmýkl děravější obranou v početní výhodě a o zem snižuje.
56'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Jan Bolehovský).
56'
Navzdory faulu se prosazuje hostující Jaroslav Fulneček.
55'
Tak to je entrée do dospělé házené! Bolehovský naskočil a vymetl vzdálenější šibenici hranické brány.
54'
Extraligový debut ozdobil dorostenec Jan Bolehovský prudkou ranou z dálky, kterou prostřelil brankáře hostů.
53'
Přesnou souhru Hranic zakončuje z levého křídla svým čtvrtým gólem Zbránek.
52'
Hlinka se s notnou porcí štěstí prosazuje tečovaným obstřelem brankáře z levého křídla.
50'
David Lefan z výskoku střílí branku angličanem o patku tyče.
50'
Vyorálek podržel Moravany dvěma zákroky během krátkého úseku hry.
49'
Za hosty snižuje Matyáš Pinkas z pravé strany pěkně o zem a o zadní tyč.
47'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil za Duklu Praha Filip Březina.
45'
Prudkou střelou z náběhu přes obránce snižuje David Lefan a ukončuje sedm a půl minuty hranického čekání na přesný zásah.
44'
Přes celé hřiště se trefuje do opuštěné brány Hranic Jakub Zelenka.
43'
Hranický trenér Jaroslav Hudeček si bere oddechový čas.
43'
F. Březina však vzápětí složil ze stejné situace po další chybě v hranické rozehrávce úspěšný reparát.
43'
Hranický brankář Vyorálek dlaní vystihl nájezd úplně osamoceného Filipa Březiny.
42'
Pro změnu třígólová série Pražanů po trefě Daniela Křístka.
40'
Martin Březina snadno proměňuje samostatný únik.
38'
Pět a půl minuty čekala Dukla na další gólový zápis, který obstaral ze středu pole Šůstek.
37'
Na gólovou šňůru cementářů navázal Pinkas.
36'
Hranický Jaroslav Fulneček byl na brankovišti zcela sám a šanci střelou v pádu nekompromisně využívá.
34'
Jan Plaček jako první po změně stran překonává domácího gólmana.
34'
Úvodu poločasu vládli brankáři Petržala s Jurášem, další gól ovšem střílí po pěkné kombinaci Dukly z pravého křídla Jakub Krušberský.
32'
Skóre druhé půle tak otevírá až po dalším obratu hry domácí Šůstek.
31'
Domácí Blecha zblízka nastřeluje tyč, protiútok hostů likviduje Petržala.
31'
Favorizovaná Dukla je na dobré cestě k vítězství, po prvním poločase vede jasným sedmigólovým rozdílem. Klíčová byla prostřední desetiminutovka. Domácí několikrát podržel brankář Petržala a v útoku jsou produktivnější než poslední celek extraligy.
Druhý poločas začne přibližně v 17:22.
30'
30'
Pinkasova bomba otřásla břevnem domácí brány. Čistí se palubovka, zbývá 22 vteřin a míč má Dukla.
29'
Matyáš Pinkas dává jubilejní branku Hranic.
28'
Delší čekání na gól utnul z rychlé protiakce domácí Zelenka.
27'
Petržala si rozštěpem poradil se samostatným nájezdem.
25'
Oddechový čas si bere domácí kouč Michal Tonar.
25'
Po zahozených tutovkách na obě strany TJ Cement Hranice snižuje, k zadní tyči zavěsil z levé spojky Luděk Piwko.
24'
Prorážení je pískáno domácímu Rumianovi, který z pravé spojky naběhl plnou rychlostí do protihráče na brankovišti. Střet odnesli oba, rozhodčí přerušují hru.
23'
Začíná se rodit debakl. Sám na brankáře běžel Blecha a nezaváhal.
22'
Daniel Křístek skóruje z výskoku pod břevno.
21'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu TJ Cement Hranice. Luděk Piwko chtěl propálit Petržalu mezi nohama, domácí brankář však míč secvakl.
20'
Vyloučení v týmu HC Dukla Praha (Marek Hlinka).
20'
Moravané opět doplatili na nesoustředěnost po gólové radosti, za pět vteřin je zpražil trefou k tyči Marek Hlinka.
20'
Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (David Lefan).
18'
Petržala vyhazuje přes celé hřiště do prázdné brány míč, který by skončil vedle, nebýt skoku plavmo Jana Blechy, jenž ho dokázal postrčit do brány.
16'
Pouhých sedm vteřin stačilo na odpověď Jakubu Zelenkovi.
16'
V oslabení se prosazuje Jaroslav Fulneček.
16'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Marek Vincour).
16'
Druhou desítku gólů Dukly Praha načíná Hlinka.
15'
Oddechový čas si vyžádal trenér hostů Jaroslav Hudeček.
15'
Petržala skvěle jednou rukou vychytal Fulnečka, z brejku ihned přidává další branku Šůstek.
14'
Z protiútoku zvyšuje David Šůstek.
14'
Výborný zákrok předvedl proti osamocenému střelci domácí brankář Petržala.
12'
Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Jan Zbránek).
12'
Filip Březina zblízka zakončuje do šibenice.
12'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Radim Brož).
12'
Při delším tlaku cementářů spoluhráči výborně odclonili obranu a po rozehrávce z devítimetrové čáry pálí přesně David Lefan.
10'
10 vteřin po rozehrání kontruje domácí Hlinka.
10'
Kontaktní gól dává šikovným podstřelem z těžkého úhlu opět Zbránek. Domácí brankář míč pouze ztlumil, ale ten doskákal kousek za čáru.
9'
Jan Plaček trestá lacinou ztrátu Pražanů ze samostatného nájezdu.
8'
Žlutá karta pro tým HC Dukla Praha (Martin Březina).
8'
Zbránkovi se podařilo proniknout navzdory faulu středem domácí obrany a zavěsit.
7'
Na levém křídle Dukly zůstal zapomenutý Jakub Zelenka a prostřeluje gólmana hostů.
7'
Jan Zbránek se prosazuje z výskoku z levého křídla.
6'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Jan Zbránek).
6'
Střela hostů míří vedle brány, z protiútoku předvedl parádní slalom Filip Březina a v pádu ho zakončil kolem brankáře.
5'
Další gól Dukly Praha dává k tyči Martin Březina.
4'
Jan Blecha nezaváhal ze samostatného úniku.
3'
Marek Hlinka z rychlého protiútoku otáčí skóre.
3'
Dukla vyrovnává. Martin Březina z dálky prostřelil brankáře Hranic, který míč jen nohou tečoval.
1'
Ze sedmimetrového hodu otevírá skóre TJ Cement Hranice. Úspěšným exekutorem je Luděk Piwko.
1'
Domácí házenkáři budou hrát v tradiční fialovo-žluté kombinaci, hosté v bílomodře pruhovaných dresech.
Utkávají se soupeři, kterým se zatím vůbec nedaří. Dukla je po osmi odehraných kolech až osmá s pouhými pěti body, Hranice beznadějně poslední bez bodu.

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Zelenka, F. Březina, Rumian, Krušberský, Šebesta, Křístek, J. Rakouský, Hlinka, Zeman, M. Březina, M. Rakouský, Šůstek, Blecha, Bolehovský.

TJ Cement Hranice: Juráš, Vyorálek – Brož, Plaček, Ciborán, Padalík, Piwko, Fulneček, Vincour, Lefan, Zbránek, Krawczuk, Pernička, Pinkas.

Rozhodčí: Halada, Kosmák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.