Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Dukla - 5. května 2023   18:30

Frýdek-M.
Frýdek-M.
7' T. Mlotek  • 9' Gřešek  • 9' Noworyta  • 12' Noworyta  • 15' Moješcik  • 19' T. Mlotek  • 20' Choleva  • 21' S. Mlotek  • 22' Gřešek  • 23' Moješcik  • 25' Zbránek  • 28' Mazur  • 29' Mazur  • 31' Zbránek  • 33' Mazur  • 34' Moješcik  • 34' Noworyta  • 36' S. Mlotek  • 38' Noworyta  • 40' Hustopecký  • 41' Mazur  • 42' Brožek  • 43' Brožek  • 45' Gřešek  • 47' Brožek  • 48' Bureš  • 49' Hustopecký  • 50' Brožek  • 56' Choleva  • 59' Noworyta
32:25
(14:14)
Dukla
Dukla
2' Sviták   • 6' J. Rakouský   • 7' Rumian   • 8' Křístek   • 9' Krušberský   • 13' Hlinka   • 20' Křístek   • 22' J. Rakouský   • 23' Křístek   • 23' J. Rakouský   • 26' Dokoupil   • 27' Hlinka   • 29' Dokoupil   • 36' Sviták   • 38' Dokoupil   • 49' M. Rakouský   • 52' J. Rakouský   • 53' Krušberský   • 54' M. Rakouský   • 55' Krušberský   • 56' Křístek   • 56' Bolehovský   • 59' M. Rakouský   • 60' Krušberský
Frýdek-M.
Blanár Pavel, Opava Jiří
SH ZŠ Pionýrů
Dukla

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha 32:25 (14:14)
Nejvíce branek: Noworyta 5, Moješcik 4/1, Brožek 4 – Krušberský 4, Křístek 4, M. Rakouský 4. Rozhodčí: Blanár Pavel, Opava Jiří. Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/1. Vyloučení: 2:5.
Pepino se po vyrovnaném prvním dějství dostalo na koně a zápas díky několika slepeným brankám ovládlo. Pepino SKP Frýdek-Místek doma přehrálo tým HC Dukla Praha poměrem 32:25. Nejlepším střelcem domácího týmu byl pětibrankový Nicolas Noworyta, za Duklu dali čtyři branky Jakub Krušberský, Daniel Křístek a Martin Rakouský.
60'
Jakub Krušberský dostal balon na pravé křídlo a procpal jej na bližší tyčku.
60'
Alexandr Moješcik poslal sedmičku přesně k tyčce.
60'
Pepino má sedmičku, míč si bere Alexandr Moješcik.
59'
Martin Rakouský ale po rychlém kontru snížil na rozdíl sedmi branek.
59'
Nikolas Noworyta dostal balon na pivota a prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.
58'
Dukla minula ze střední vzdálenosti a Pepino jde útočit.
58'
Mathias Choleva trefil ze sedmičky jenom tyčku. No a dorážet jej obrana Dukly ut nenechala.
57'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Jan Bolehovský).
56'
Jan Bolehovský uspěl po pěkné souhře.
56'
Mathias Choleva uspěl z pravého křídla, domácí vedou o osm branek.
56'
Oddechový čas pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek.
56'
Daniel Křístek uspěl po rychlém kontru do otevřené obrany Pepina.
55'
Jakub Krušberský dostal balon do pravého křídla a trefil se pěkně do šibenice.
54'
Dukla jde po zaváhání Pepina do postupného útoku.
54'
Martin Rakouský šel do souboje a prosadil se přes obránce.
53'
53'
Jakub Krušberský dostal balon na pravé křídlo a prosadil se na vzdálenější tyčku.
52'
Pepino šlo přes pivota, ale netrefilo zařízení.
52'
Jiří Rakouský se prosadil po rychlém kontru do opuštěné branky Pepina.
51'
Pepino šlo po minele Dukly na levé křídlo, ale neuspělo v zakončení.
50'
Proč to měnit, když to funguje. Jakub Brožek se opět prosadil z pravého křídla.
49'
Martin Rakouský šel na čáru a v pádu se trefil přesně k tyčce.
49'
Radim Hustopecký se prosadil do opuštěné branky Dukly.
48'
Zbyněk Bureš potrestal další nepřesnost Dukly.
48'
Pepino jde na zteč, ale nemá důvod vyloženě někam spěchat.
48'
Dukla si v útoku špatně nahrála, ale k míči měl nejblíže hráč ve žlutém.
47'
Jakub Brožek se prosadil v přesilovce po sehrávce na pravé křídlo.
47'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Daniel Křístek).
46'
Sehrávka na křídlo se domácím nepovedla.
46'
Pepino se ubránilo tlaku Dukly a nebude nikam spěchat.
46'
Oddechový čas pro tým HC Dukla Praha.
46'
Po další nepřesnosti Dukly si hosté berou oddechový čas.
45'
Adam Gřešek dostal po rychlém kontru nabito na pivota a lehce prostřelil brankáře Dukly.
44'
Dukla trefila tyčku, ale stále zůstává v držení míče.
44'
Dukla je na míči, ale jde do plných.
43'
Jakub Brožek dohodil vyražený balon do branky.
42'
Jakub Brožek si dal svou první branku po sehrávce z pravého křídla.
42'
Jakub Rumian trefil jenom brankáře Dukly.
41'
41'
Matěj Mazur se prosmýkl okolo obránce a střelil si z pivota už svou čvrtou branku v zápase.
40'
Další nepřesnost Dukly je na světě. Pepino jde do postupného útoku.
40'
Radim Hustopecký si z pivota připsal svůj první gól v utkání.
39'
Domácí už jsou v plném počtu.
39'
Alexandr Moješcik dal do přihrávky na křídlo příliš síly. Dukla jde útočit.
38'
Nikolas Noworyta dostal balon na pivota a trefil to k tyčce.
38'
Jiří Dokoupil se prosadil v přesilovce a snížil na rozdíl tří branek.
37'
Adam Gřešek jasně držel svého soka a půjde si na dvě minuty odpočinout.
37'
Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek).
37'
Domácím to nevyšlo po sehrávce do pravého křídla.
36'
Jakub Sviták napravil své předchozí zaváhání na sedmičce.
36'
Slavomír Mlotek dostal Pepino do pětibrankového trháku.
36'
Pepino má dalšé možnost na navýšení stavu.
35'
Jakub Sviták trefil ze sedmičky jenom tyčku.
35'
Dukla má sedmičku, míč si bere Jakub Sviták.
34'
Nikolas Noworyta potrestal další minelu hostů. Dukla je zralá na oddechový čas.
34'
Alexandr Moješcik potrestal další nedůlsednost Dukly v útoku.
33'
Matěj Mazur si věřil i přes obránce a poslal balon k tyčce.
33'
Pepino je na balonu, ale jde do zformované obrany.
32'
Adam Gřešek nepotrestal střeleckou minelu Dukly. Ta vzápětí selhala na pivotu.
31'
Jan Zbránek ovevřel střelecký účet druhého poločasu, když dal odražený balon do branky.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:23.
Po prvním poločase mají oba celky k vítězství stejně daleko. Po třiceti minutách hry totiž platí stav 14:14.
30'
30'
Dukla přišla o balon, ale Pepino nedokázalo skórovat z brejku.
30'
Mathias Choleva uspěl efektním lobem na pravou stranu branky ze sedmičky.
30'
Domácí mají sedmičku!
29'
Jiří Dokoupil ale uspěl po rychlém kontru středem hřiště.
29'
Matěj Mazur uspěl po sehrávce do pivota. Je srovnáno.
28'
Matěj Mazur dostal balon na pivota a dal si svou první branku v zápase.
27'
Marek Hlinka to vzal na sebe ze střední vzdálenosti a poslal to k tyčce.
27'
Pepino přišlo nepříliš kvalitní přihrávkou o držení balonu. Útočit jde Dukla.
26'
Pepino neuspělo s rychlým kontrem. Dukla jde útočit.
26'
Jiří Dokoupil dostal nabito na pivota a rychlou střelou dal hostům hubený náskok.
25'
Dukla útočí do zformované obrany domácích.
25'
Jan Zbránek si dal svou první branku v zápase po sehrávce z pivota.
25'
Jakub Krušberský si pomohl drženín a půjde si na dvě minuty odpočinout.
25'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Jakub Krušberský).
24'
Dukla přišla naivní přihrávkou o držení balonu. Pepino jde útočit.
23'
Jiří Rakouský ale dal Dukle hubené vedení po rychlé souhře z levého křídla.
23'
Alexandr Moješcik z rychlého kontru srovnal.
23'
Daniel Křístek ale dal Dukle vedení z osy hřiště.
22'
Adam Gřešek ale rychle srovnal po pěkné souhře na pivota.
22'
Martin Rakouský to vzal na sebe a lobem překvapil brankáře Pepina.
21'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Slavomír Mlotek).
21'
Pepino je na míči, ale jde do zformované obrany.
20'
Daniel Křístek zakroutil balonem do pravého horního rohu branky Pepina z osy hřiště.
20'
20'
Mathias Choleva srovnal po rychlé sehrávce z pravého křídla.
20'
Daniel Křístek z dálky minul branku.
19'
Tomáš Mlotek to vzal na sebe a z čáry se prosadil okolo hlavy bezmocného brankáře Dukly.
18'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Jakub Rumian).
18'
Jakub Sviták trefil jenom boční síťku.
18'
Dukla zůstává na balonu, ale čase na střelu se jí krátí.
17'
Mathias Choleva neukočíroval svůj pohyb při rychlém kontru a v pádu minul zařízení.
16'
Pepinu se nepovedla rychlá sehrávka na levé křídlo.
16'
Dukla už je v plném počtu. Na zemi ale leží jeden z domácích.
15'
Alexandr Moješcik si zřejmě vzal slova trenéra k srci a prosadil se po oddechovém času Pepina.
15'
15'
Mathias Choleva trefil vracejícího se brankáře Dukly.
14'
Mathias Choleva skončil na zemi po sehrávce na pravé křídlo, ale podle pana rozhodčího o faul nešlo. Hraje se dál.
14'
Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Jiří Dokoupil).
14'
Žlutá karta pro realizační tým Pepino SKP Frýdek-Místek.
13'
Marek Hlinka se prosadil z čáry v přesilovce. Dukla má opět náskok tří branek.
12'
Nikolas Noworyta dostal balon na pivota a v oslabení snížil.
12'
Jakub Sviták jistě proměnil sedmičku, hosté vedou už o tři branky.
12'
Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Radim Hustopecký).
11'
Dukla přestála další lehce krizovou situaci a může jít do postupného útoku.
10'
Hosté neuspěli s dlouhou přihrávkou a musí se opět bránit.
10'
Pepino je sice na míči, ale jde do plných.
9'
Nikolas Noworyta dostal balon na pivota a propálil brankáře Dukly.
9'
Jakub Krušberský ale opět udeřil z rychlého kontru Dukly.
9'
Adam Gřešek dostal balon na čáru a propálil bezmocného brankáře.
8'
Daniel Křístek se trefil do opuštěné branky domácího týmu.
7'
Jakub Rumian ale vzápětí dává hostům dvoubrankový náskok po rychlém kontru.
7'
Tomáš Mlotek dal dnešní první branku Pepina.
7'
Domácí brankář si poradil s tečovanou střelou ze střední vzdálenosti.
6'
Pepino se svým útokem neuspělo a musí se rychle vracet do obranných pozic.
6'
Martin Rakouský uspěl z levé strany, Dukla vede už o dvě branky.
5'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Nikolas Noworyta). Noworyta si pomohl judistickým držením a pravém vidí žlutou kartu.
5'
Domácím se nepovedla sehrávka na levé křídlo a musí se rychle vracet.
4'
Marek Hlinka ale trefil jenom první ruce před sebou.
4'
Ruka je nahoře, Dukla musí zakončovat.
3'
Dukla je na míči, ale jde do zformované obrany domácích.
3'
Zbyněk Bureš trefil z nařízené sedmičky jenom nohy brankáře Dukly.
2'
Jakub Sviták otevřel skóre dnešního zápasu.
2'
Pepino neuspělo se sehrávkou do levého křídla.
1'
Marek Hlinka z dálky orazítkoval jenom břevno.
1'
Dukla začala první dějství na míči.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, právě probíhá nástup.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Bartoš, Cáb – Noworyta, Sklenák, Moješcik, Hrachovec, Gřešek, Brožek, Bureš, S. Mlotek, T. Mlotek, Choleva, Mazur, O'Connor, Zbránek, Hustopecký.
Trenér: Valo Daniel

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Vojtela, Sviták, Bolehovský, Rumian, Krušberský, Šebesta, Dokoupil, Křístek, J. Rakouský, Hlinka, Moravčík, M. Rakouský.
Trenér: Tonar Michal

Rozhodčí: Blanár Pavel, Opava Jiří.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z házené. Nejvyšší mužská soutěž má před sebou v pátek 5. května zápas o páté místo. V něm poměří své síly týmy Pepino SKP Frýdek-Místek a HC Dukla Praha. Utkání začíná v 18:300
Tým z města na řece Ostravici v sezóně 2016/2017 skončil na fantastickém pátém místě. Od té doby Slezané na toto umístění nenavázali a několikrát v řadě ani nepostoupili do play-off. Nyní je ale vše jinak a družina okolo trenéra Daniela Vala může vše změnit. Proti bude ale stát ambiciózní Dukla Praha, ta ve čtvrtfinále překvapivě nestačila na Zubří poměrem 1:3 na zápasy a po dlouhých pěti letech nepostoupila do semifinále. Frýdek-Místek zase nedokázal přejít přes Lovce z Lovosic a po třech porážkách ukončil svou pouť letošním play-off.

Oba celky si však napravily reputaci alespoň v úvodním dvojutkání skupiny o páté až osmé místo. Frýdek-Místek nečekaně hladce přešel přes Jičín, jenž v základní části získal, stejně jako domácí, 24 bodů, Pražané potvrdili roli papírového favorita a ve vyrovnaných utkáních s Brnem vždy dokázali najít cestu k vítězství.

V obou vzájemných zápasech v základní části zvítězila Dukla (33:28 a 32:28.) Na obou stranách vyčnívá hned několik rozdílových hráčů. Na straně Dukly se jedná o skvělého pivota Jiřího Dokoupila, který táhne její ofenzivu a velezkušeného brankáře Tomáše Petržalu. Nelze přehlédnout i výkony Jakuba Svitáka, který v zápasech s Brnem obstaral dvanáct branek svého týmu. Největší zbraní Pepina je zase mladý křídelník Mathias Choleva, ten letos nasázel už 157 soutěžních branek.