Házená - Extraliga muži -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Jičín - 19. dubna 2023   19:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
4' Noworyta  • 5' Noworyta  • 6' Zbránek  • 7' Choleva  • 7' Noworyta  • 8' Zbránek  • 10' Zbránek  • 12' Mazur  • 14' Choleva  • 16' Gřešek  • 18' Gřešek  • 19' Gřešek  • 25' Moješcik  • 26' Moješcik  • 27' Noworyta  • 28' Mazur  • 29' Choleva  • 31' Bureš  • 34' Mucha  • 35' Mucha  • 36' Mucha  • 37' Noworyta  • 39' S. Mlotek  • 41' Noworyta  • 42' Mucha  • 43' Brožek  • 44' Bureš  • 45' Bureš  • 49' Gřešek  • 51' Noworyta  • 56' T. Mlotek  • 57' T. Mlotek  • 58' Gřešek  • 59' Bureš  • 60' Choleva
36:30
(17:16)
Jičín
Jičín
3' J. Dolejší   • 6' J. Dolejší   • 7' Rychna   • 9' Pekař   • 11' Rychna   • 12' Rychna   • 13' Pekař   • 15' Hlava   • 18' J. Dolejší   • 19' Hlava   • 22' M. Ženatý   • 24' Hlava   • 25' M. Ženatý   • 27' J. Dolejší   • 28' J. Dolejší   • 31' J. Dolejší   • 35' Pekař   • 37' M. Ženatý   • 38' Pekař   • 42' M. Ženatý   • 44' Hlava   • 46' M. Ženatý   • 48' A. Dolejší   • 49' A. Dolejší   • 50' Hlava   • 51' M. Ženatý   • 53' J. Dolejší   • 53' Hlava   • 57' J. Dolejší
Frýdek-M.
Michal Hanák, Luboš Pavlíček
Hala Frýdek-Místek
211 diváků
Jičín

Pepino SKP Frýdek-Místek – O2XYWORLD HBC Jičín 36:30 (17:16)
Nejvíce branek: Noworyta 7, Gřešek 5, Choleva 5/1 – J. Dolejší 9/1, Hlava 6, M. Ženatý 6. Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 211.
Ve druhé půli byl už jasně lepším týmem domácí celek, který si tak do odvety poveze 6brankový náskok. Jičín ve druhém poločase hodně ztrácel míče a hráči Frýdku-Místku trestali z rychlého přechodu. Odveta se bude hrát v pátek 21. dubna od 19:30 v Jičíně.
60'
Mathias Choleva přidal ještě jednu branku z křídla deset vteřin před koncem.
60'
Aleš Dolejší vybil z křídla pouze domácího brankáře.
59'
Zbyněk Bureš ztrestal další chybu Jičína z rychlého kontru.
59'
Domácí netrefili prázdnou branku!
58'
Adam Gřešek využívá početní výhody a skóruje z pivotu.
58'
Vyloučení Pekaře znamená velkou komplikaci pro hosty.
58'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jan Pekař).
57'
Tomáš Mlotek rychle na branku Dolejšího odpověděl.
57'
Jiří Dolejší svou chybu napravil a dává třicátou branku Východočechů.
56'
Do konce zápasu zbývají přesně 4 minuty!
56'
Oddechový čas pro tým O2XYWORLD HBC Jičín.
56'
A toho využil Tomáš Mlotek.
55'
Jiřímu Dolejšímu se podstřel nevyvedl, a tím dal šanci domácím.
55'
Jičín je v dalším postupném útoku!
54'
Oddechový čas pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek.
53'
Martin Hlava navíc proměnil rychlý brejk v další branku!
53'
Jiří Dolejší po dlouhé době skóruje a dostává Jičín zpět do hry.
51'
Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Matěj Mazur).
51'
Matěj Ženatý snižuje náskok domácích a navíc si vymodlil faul.
51'
Nikolas Noworyta se znovu nemýlil z pivotu.
50'
50'
A chvíli po něm Martin Hlava do prázdné branky.
49'
Aleš Dolejší se trefuje v krátkém sledu podruhé za sebou.
49'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek).
48'
Z křídla se poprvé v zápase prosadil mladší bratr Jiřího Dolejšího. Jmenovitě Aleš Dolejší.
47'
A je úspěšný!
47'
Mathias Choleva se staví na značku sedmimetrového hodu.
46'
Matěj Ženatý pátou brankou v zápase koriguje stav utkání.
45'
Mezitím se znovu z křídla prosadil Bureš.
44'
Martin Hlava uklidil míč nekompromisně do sítě.
44'
Další branku domácích přidává Zbyněk Bureš z druhého křídla.
43'
Po krásné kombinaci domácí se trefil Jakub Brožek z křídla.
42'
Matěj Ženatý skóruje z levé spojky, když se probil až na brankoviště.
42'
Jičín znovu ztratil míč a všechno ztrestal Jan Mucha z brejku.
41'
41'
Nikolas Noworyta zařídil pro Pepino z pivotu již čtyřbrankový náskok.
39'
Jiří Dolejší napálil pouze levou tyč!
39'
Slavomír Mlotek skóruje teprve poprvé v dnešním utkání.
38'
Jan Pekař v rychlosti snižuje.
37'
Nicolas Noworyta vrací Frýdku-Místku náskok tří branek.
37'
Nyní se trefil i Matěj ženatý z Jičína.
36'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jan Mucha).
36'
Hosté jsou v plném počtu.
36'
Jiří Dolejší tentokrát nedokázal proměnit sedmičku!
35'
Jan Mucha však záhy vrací Pepinu dvoubrankový náskok.
35'
Pekařovi se podařilo snížit v oslabení.
34'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Matěj Ženatý).
34'
Jan Mucha to vzal na sebe a střelou z dálky zvyšuje vedení domácích.
32'
Doškář pálil jen do bloku.
31'
Na druhé straně odpovídá Jiří Dolejší.
31'
Po chybě Jičína skóruje z brejku Zbyněk Bureš.
31'
První poločas tohoto utkání se nesl v duchu atraktivní a rychlé házené. Zatím se nedá říct, že by jedno z mužstev mělo navrch, přesto si domácí házenkáři odnášejí do kabin jednobrankové vedení 17:16. Za Pepino se čtyřikrát trefil pivot Nikolas Noworyta, kdežto za Jičín zaznamenal už šest branek Jiří Dolejší. Druhý poločas začne přibližně v 19:52.
30'
30'
Závěrečný devítimetrový hod na skóre nic nezměnil a první poločas končí.
30'
Frýdku-Místku je signalizována pasivita.
29'
Mathias Choleva přidává další branku domácích z brejku.
28'
Jiří Dolejší znovu rychle vyrovnává.
28'
Matěj Mazur zaznamenal druhou branku v zápase.
28'
Domácí jsou v plném počtu.
27'
Jiří Dolejší je dnes také při chuti a znovu srovnává stav utkání.
27'
Nikolas Noworyta se dokázal prosadit i v oslabení.
26'
Po faulu Gřeška byl nařízen sedmimetrový hod a Jiří Dolejší překonal Cába přehozem.
26'
Vyloučení pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek).
26'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Alexandr Moješcik).
25'
Z rychlého kontru se prosadil Ženatý.
25'
Domácím vrací vedení Alexandr Moješcik.
24'
Jičínu byla signalizována pasivita, přesto se stihnul prosadit Martin Hlava.
23'
Oby týmy znovu své šance nevyužily.
22'
Překrásnou kombinaci hostů zakončil brankou Matěj Ženatý.
22'
21'
Oběma týmům se teď v útoku nedaří, aktuálně jsou na míči hosté.
20'
Martin Cáb předvedl výtečný zákrok proti střele Ženatého.
19'
Na jeho branku tentokrát odpověděl Martin Hlava.
19'
Do třetice se prosazuje Adam Gřešek.
18'
Hosté jsou již v plném počtu.
18'
Jiří Dolejší snižuje ještě v oslabení. To byla důležitá branka pro Jičín.
18'
Adam Gřešek znovu pálí přesně z pivotu ranou o zem.
16'
David Machalický nejdříve vychytal z křídla Mathiase Choleva, na dorážku Gřeška už byl ale krátký.
16'
Vyloučení pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Lukáš Rychna).
15'
15'
Martin Hlava uklidil míč z pravé spojky přímo do sítě.
15'
Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Nikolas Noworyta).
15'
Domácím bylo odpískáno prorážení.
14'
Chvíli po něm skóruje křídelník Frýdku-Místku Mathias Choleva.
13'
Posléze snižuje Jan Pekař z pivotu na rozdíl jediné branky.
12'
Lukáš Rychna skóruje v krátkém sledu podruhé za sebou.
12'
Matěj Mazur ale svou brankou vrací domácím tříbrankový náskok.
11'
Lukáš Rychna přetavil rychlý kontr Východočechů v pátou branku Jičína.
10'
Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jan Zbránek).
9'
Z pivotu se prosadil hostující Jan Pekař.
8'
Z křídla zvyšuje náskok domácích Jan Zbránek.
7'
S brankami se nám doslova roztrhl pytel a Lukáš Rychna snižuje.
7'
Po chybě hostů se trefuje znovu Nikolas Noworyta.
7'
Mathias Choleva vrací domácím dvoubrankový náskok.
6'
Jiří Dolejší se z rychlého protiútoku postaral o rychlou odpověď.
6'
Rychlý kontr úspěšně zakončil Jan Zbránek.
5'
Znovu se prosazuje Nikolas Noworyta a Frýdek-Místek poprvé vede.
5'
Žlutá karta pro tým O2XYWORLD HBC Jičín (Jiří Dolejší).
5'
Martin Hlava napálil jen břevno a na míči jsou nyní hráči Pepina.
4'
Z následného útoku vyrovnává z pivotu Nikolas Noworyta.
3'
Nejlepší střelec hostů Jiří Dolejší otevírá skóre ranou z deseti metrů.
2'
Hájek netrefil branku, hosté však zůstanou u míče.
1'
Pepino ale rychle ztratilo míč kvůli technickému prohřešku.
1'
Domácí házenkáři začnou s rozehrávkou.
Hráči právě nastupují na palubovku.

Pepino SKP Frýdek-Místek: Bartoš, Cáb – Noworyta, Sklenák, Moješcik, Hrachovec, Gřešek, Brožek, Bureš, Mucha, S. Mlotek, T. Mlotek, Choleva, Mazur, Zbránek, Hustopecký.
Trenér: Daniel Valo

O2XYWORLD HBC Jičín: Poláček, Machalický – Rychna, J. Dolejší, Hlava, M. Knittl, M. Ženatý, Miľko, Matouš, Pekař, Doškář, A. Dolejší, Thorovský, J. Hájek, Kastner.
Trenér: Petr Mašát

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček.
Utkání bylo kvůli pátečním dopravním komplikacím Jičína na cestě do Frýdku-Místku odloženo. Náhradní termín je stanoven na středu 19.4. v 19:00.
V základní části zvítězilo Pepino doma ve Frýdku-Místku 29:23, v závěrečném kole v Jičíně si pak domácí O2xyworld otočil tříbrankovou ztrátu a gólem pět vteřin před koncem vybojoval postup do play-off těsnou výhrou 28:27.
Frýdek-Místek půjde do zápasu zatížen sedmizápasovou sérií porážek, s Jičínem ale v posledních letech hraje zcela vyrovnaná utkání a tak je tento dvojzápas otevřenou záležitostí.
Souboje o páté místo v házenkářské extralize se hrají na dvojzápas doma-venku, na úvod se utkávají sousedé v tabulce po základní části, osmý Frýdek-Místek a sedmý Jičín. Oba celky skončily na 24 bodech, o jeden více než bylo třeba na postup do play-off. Východočeši proklouzli v poslední chvíli a sezónu zachránili čtyřmi výhrami v řadě.
Ve čtvrtfinále však oba dnešní soupeři neměli nárok, Frýdek-Místek nestačil na Lovosice a Jičín na Karvinou shodně 0:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.