Házená - Extraliga muži - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hranice : Plzeň - 18. února 2023   17:30

Hranice
Hranice
2' Halama  • 6' Dořičák  • 10' Halama  • 15' Dořičák  • 18' Halama  • 19' Ševčík  • 23' Sirčo  • 25' Sirčo  • 30' Halama  • 32' Pinkas  • 33' Pinkas  • 38' Š. Kubeša  • 42' Halama  • 44' Pinkas  • 45' Dořičák  • 53' Š. Kubeša  • 59' Š. Kubeša  • 60' Andrš
20:37
(10:18)
Plzeň
Plzeň
5' Chmelík   • 6' Douda   • 6' T. Nejdl   • 7' T. Nejdl   • 8' Chmelík   • 8' Šafránek   • 9' T. Nejdl   • 10' Šindelář   • 11' Herajt   • 13' T. Nejdl   • 16' Stehlík   • 19' Šafránek   • 20' Šindelář   • 23' Stehlík   • 26' Stehlík   • 28' Douda   • 30' Douda   • 31' Bláha   • 31' Bláha   • 32' Kosteski   • 33' Bláha   • 34' Kosteski   • 35' Kosteski   • 37' Režnický   • 38' Bláha   • 43' Režnický   • 44' Beneš   • 46' Režnický   • 47' Bláha   • 47' Bláha   • 48' Beneš   • 51' Říha   • 53' Bláha   • 56' Bláha   • 57' Režnický   • 58' Říha
Hranice
Pražák, Šulc
SH Žačkova, Hranice
65 diváků
Plzeň

Plzeň splnila povinnost a porazila Hranice. Nebylo to o dvacet branek jako v prvním vzájemném zápase letošní sezony, ale to není tolik podstatné. Petr Štochl protočil sestavu. V ní scházel Milan Škvařil. Boj o vítěze základní části bude pokračovat ve středu, kdy Plzeň přivítá doma Zubří, Karviná bude hrát v Novém Veselí a Lovosice na palubovce Králova Pole.
TJ Cement Hranice – Talent tým Plzeňského kraje 20:37 (10:18)
Nejvíce branek: Halama 7/2, Pinkas 3, Š. Kubeša 3 – Bláha 8, Douda 4/1, T. Nejdl 4. Rozhodčí: Pražák, Šulc. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/1. Vyloučení: 6:2. Diváci: 65.
60'
Dubský zřejmě přešlápl při sedmičce.
60'
Říha si to na středu namířil mezi dva a vybojoval sedmičku.
60'
Šmíd nedosáhl na střelu z pravé strany na zadní tyč.
59'
Cement vystihl zadovku do pravého křídla a Šimon Kubeš mířil sám na Šmída, napálil míč do pravé poloviny brány.
58'
Halama se trefil levou stranu do horní části brány.
58'
Sedmička proti Plzni za bránění v brankovišti.
58'
Po fatální chybě Hranic postupoval Říha sám na brankáře.
57'
Režnický na pivotu využil pasu z pravé spojky.
57'
Šmíd si připisuje zákrok proti Andršovi ze střední spojky.
57'
Říha přenášel hru na levou stranu, ale dopustil se kroků.
56'
Gól vstřelil tým Talent tým Plzeňského kraje (Daniel Bláha).
56'
Po pasu z pravé spojky spálil Režnický šanci z pivota do nohy gólmana, následně byl k vidění útočný faul Hranic.
55'
Technická chyba Bláhy. Hra je hodně rozháraná a je vidět, že zápas se jen dohrává.
54'
Také levák Zeda si hodil sedmičku a přestřelil bránu.
54'
Režnický byl bráněný v brankovišti, takže sedmička.
53'
Šimon Kubeša byl na pravé straně na šestce úplně volný.
53'
Šmíd vyráží příležitost z pravého křídla, domácí jsou ještě na míči.
53'
Bláha napravil své zaváhání střelou z levé spojky, kterou si brankář srazil rukou pod břevno.
52'
Míč si vzal atypický střelec sedmiček Bláha, jeho pokus vykopl gólman levou nohou.
52'
Po faulu na Režnického uvidíme i sedmičku pro Plzeň.
51'
Doričák se snažil o sedmičku na levou stranu, bez úspěchu.
51'
Bude to sedmička pro Hranice.
51'
Říha si navedl míč na zakončení z pravé spojky.
50'
Plzeň se ubránila a rozehrává Říha na střední spojce.
50'
Skvělý hranický brankář, vyrazil samostatný únik a stejně tak dorážku Beneše z šestky.
49'
Šmíd si našel pokus ze spojky.
48'
Obrana Hranic vystupovala, ale Plzeň propasírovala míč do levého křídla a Beneš se prosadil na bližší tyč.
48'
Šance Hranic z levé strany gólem neskončila.
47'
Bláha se rozstřílel ve druhém poločase, nyní zakončil z levé spojky na vzdálenější tyč.
47'
Padalík se otočil na pivotu, na Šmída si nepřišel.
47'
Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Matyáš Pinkas).
47'
Bláha zaznamenal třicátou branku Plzně z levé spojky.
46'
Šmíd zasáhl proti Halamovi, míč ještě skákal za brankářem Plzně, ale za čáru se nedostal.
46'
Sedmička za faul Říhy.
46'
Říha přichystal míč na šestku a Režnický přeloboval brankáře.
45'
Dubský se postavil na pravé křídlo místo Kosteskiho.
45'
Rozhodčí ještě museli uklidňovat obě lavičky.
45'
Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Šimon Kubeša).
45'
Po pokusu z pravého křídla do boční sítě přišel únik Dořičáka trefený mezi nohy gólmana.
45'
Zase útok Hranic dohraný do pasivity, Šmíd vystihl podstřel Pinkase z pravé spojky.
44'
Hranice nezachytily rychlou rozehrávku a Beneš na konci brejku z levé strany nezaváhal.
44'
Šmíd byl krátký na zakončení Pinkase z levé spojky na opačnou tyč.
43'
Říha poslal křižnou nahrávku do běhu Režnickému na pravé straně a bývalý pivot Dukly viděl místo na zadní tyči.
42'
Říhova střela kolem bránícího hráče skončila na pravé tyči.
42'
Halama snižoval z hranice brankoviště.
41'
Říha se dostal na palubovku, ze sestavy Plzně si ještě dnes nezahrál Dubský, Tonar a Zeda.
41'
Opět byla v závěru útoku Cementu signalizovaná pasivita a Siročákova střela z otočky na levé spojce letěla jasně mimo branku.
40'
Oddechový čas pro tým TJ Cement Hranice.
40'
Režnický se otáčel na pivotu, ale jeho střela doskákala vedle levé tyče.
39'
Beneš přerušil akci faulem, Herajt pak musel chytit šanci Zamarskiho z pravé spojky při signalizované pasivitě.
38'
Bláha posílá míč z pravé spojky do protipohybu brankáře.
38'
Poslední možnou přihrávkou při pasivitě vymyslel Cement pas na pivota Šimona Kubešu.
37'
Stehlík naservíroval míč ze střední spojky na pivota Režnického a ten v pádu zvýšil na rozdíl třinácti branek.
36'
Pinkas výrazně minul tři tyče a hrát bude Talent.
35'
Douda asistoval při zásahu Kosteskiho z pravého křídla.
35'
Pokus Cementu z levé spojky skončil vedle zadní tyče, následovala technická chyba Bláhy.
34'
Kosteski zakončoval brejk zprava.
34'
Herajt zakročil rukou proti zakončení z devítky.
33'
Bláha umístil střelu z výskoku na středu k levé tyči.
33'
Pinkas vypálil z levé spojky na přední tyč.
32'
Míč propadl do pravého křídla a Kosteski přehodil gólmana.
32'
Pinkas snižuje ze střední vzdálenosti.
31'
Posléze postupoval sám na brankáře a vymetl pravou šibenici.
31'
Bláha zahajuje druhou půli bombou z výskoku na levé spojce.
31'
Plzeň se prosadila až po pěti minutách, ale jinak kontroluje průběh zápasu. Rotuje sestavu a tím využívá svého širokého kádru. Ne, že by hosté dominovali, ale zatím bez větších problémů míří za povinnou výhrou a přiblížení se k výhře po základní části.
30'
30'
Hranice byly strašně pasivní v bránění při signalizované pasivitě a Douda je vytrestal z levé spojky a dvanácti metrů na bližší tyč do protipohybu brankáře.
30'
Od Ševčíka začalo posouvání míče do pravého křídla na Halamu a ten mířil pod pravou nohu brankáře.
29'
Sudí dali ruku nahoru a Nejdl udělal průraz na levé spojce.
29'
Hranicím se nepodařila dohrávka do pivota a Plzeň jde do postupného útoku.
28'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Ondřej Šafránek).
28'
Douda běžel přes levou stranu na gólmana a vybral si přední tyč.
27'
Pinkasovo zakončení z levé spojky dorážel Padalík na pivotu.
27'
Douda se Stehlíkem připravili šanci z pravého křídla pro Chmelíka, ten selhal na bližší tyč.
27'
Herajt vystál levé křídlo.
26'
I díky tomu skóroval Stehlík z pravé strany do prázdné brány.
26'
Herajt lapil střelu z pravé spojky při signalizované pasivitě.
25'
Odpískán průraz Nejdla na levé spojce. Následnému útoku se bude Plzeň bránit i s Režnickým, který nahradil Šindeláře.
25'
Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Jakub Padalík).
25'
Sirčo prošel na levé spojce přes dva hráče a obstřelil gólmana na zadní tyč.
23'
Stehlík ukončil útok Plzně brankou z devítky k pravé tyči.
23'
Po gólu Sirča z pravé spojky si Plzeň bere timeout.
23'
Bývalý gólman Karviné vyrazil i střelu Stehlíka z pravé spojky na vzdálenější tyč, Chmelík pak fauloval na šestce.
22'
I na další Bláhovu šanci byl Juráš připraven, rychle se dostal ke své levé tyči.
22'
Žlutá karta pro realizační tým TJ Cement Hranice.
22'
Herajt kryje šanci z pravé spojky a útočit bude Plzeň.
21'
Bláha se vůbec poprvé objevil na place, Juráš si poradil s jeho střelou z levé spojky na bližší tyč.
20'
Nejdl dostane dvě minuty za faul na pravou spojku.
20'
Stehlík strhl míč ze spojky na Šindeláře a ten zatočil míč kolem levé nohy gólmana.
19'
Ševčík se rozeběhl na pravé spojce a rozvlnil síť.
19'
Šafránek reaguje z levého křídla.
18'
Tu vyřešil Cement pasem do pravého křídla na Halamu.
18'
Ševčík neprošel z levé spojky přes Chmelíka, Hranicím je už signalizovaná pasivita.
17'
Douda byl přesný k levé tyčce.
17'
Pinkas vyloučen za zákrok na Šindeláře, navíc sedmička.
17'
Siročákovu střelu z levé spojky zneškodnil Herajt levou rukou.
17'
Hranice se zatím obrovsky trápí ze spojek.
16'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Matyáš Pinkas).
16'
Ujalo se zakončení Stehlíka z pravé spojky na přední tyč do brankářova protipohybu.
15'
Douda nepřihrál ideálně z pravé spojky na šestku a Dořičák trestal z trháku.
14'
Halama rozhýbal Šmída a proměnil ji na levou stranu.
14'
Souhra pravé spojky s pivotem přinesla sedmičku pro Cement.
13'
Nejdl si vyskočil pro gól k levé tyči.
13'
Sudí zvedli ruku, Siročákovu střelu z levé spojky na zadní tyč vyrážel Herajt.
12'
Douda měl vyloženou šanci z šesti metrů.
12'
Herajt vytahoval střelu Siročáka pravou rukou.
11'
Herajt se přesunul ke své levé tyči a poslal míč přes celé hřiště do prázdné brány.
10'
Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Luděk Piwko).
10'
Západočeši se trefují Šindelářem k levé tyči.
10'
Teď už Halama z pravého křídla překonal bývalého mládežnického reprezentačního brankáře.
9'
Sedmý plzeňský gól, jeho autorem Nejdl, a sice z rychlého kontru.
9'
Herajt vychytal pravé křídlo.
9'
Pinkas faulovaný po střele z pravé spojky vedle delší tyče.
8'
Po přihrávce na střídačku Plzně dostal Šafránek míč do běhu a samostatným únikem donutil Cement k timeoutu.
8'
Pravé spojce Hranic vypadl míč a po pasu od Šafránka byl Chmelík před prázdnou bránou.
7'
7'
Nejdl se protáhl na levé spojce do druhé vlny a mířil na přední tyč do protipohybu gólmana.
6'
Nejdl se trefil z pravé spojky na opačnou tyč.
6'
Hranicím vyšla dohrávka do levého křídla na Doričáka se zakončením na vzdálenější tyč.
6'
Douda šel sám na brankáře.
6'
Herajt vykopl střelu Pinkase z levé spojky, odražený míč sebral Šafránek.
5'
Stehlík předal míč z pravé spojky do pravého křídla a Chmelík tentokráte už nezaváhal směrem na protější tyč.
5'
Žlutá karta pro tým TJ Cement Hranice (Jakub Padalík).
4'
Piwko udělal na pravé spojce útočný faul.
4'
Chmelík napálil z pravého křídla jen tyčku.
3'
Plzeň ztratila balón a musí se vracet do obrany.
2'
Hranice otevírají skóre slajzem Halamy z pravého křídla na zadní tyč.
2'
Nejdl vystřelil ze středu vedle pravé tyčky.
1'
Piwko přestřelil bránu z pravé spojky.
1'
Cement rozehrál, Plzeň se hned postavila do obrany 1:5 s vytaženým Šafránkem.
1'
Plzeň se představí v Hranicích bez Milana Škvařila. Chybí také dlouhodobě zranění Petr Vinkhelhofer a brankář Štefanič.

TJ Cement Hranice: Juráš, Tabara, Vyorálek – Siročák, Halama, Pinkas, Zamarski, Ševčík, Polášek, Andrš, Š. Kubeša, Folwarczný, Dořičák, Sirčo, Padalík, Piwko.
Trenér: Radim Brož

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, Šmíd – Douda, Kosteski, T. Nejdl, Zeda, Šafránek, Dubský, Bláha, Tonar, Stehlík, Říha, Chmelík, Beneš, Šindelář, Režnický.
Trenér: Petr Štochl

Rozhodčí: Pražák, Šulc.
Talent tým Plzeňského kraje
Západočechům se v novém roce daří. Po prohře Lovosic v Karviné poskočili do čela Chance Extraligy a útočí na vítězství po základní části. Do sestavy Talentu se vrátil Ondřej Šafránek. Ten zažil v letošní sezoně premiéru. I s ním v sestavě postoupila Plzeň ve středu do finále Českého poháru. V březnu se střetne s Karvinou. Semifinále s Brnem se mělo hrát původně již v prosinci, ale následně bylo kontumováno ve prospěch Plzně. Nicméně obhájce trofeje navrhl termín a o osudu duelu se tak přece jen nerozhodlo od stolu.
TJ Cement Hranice
Hranice se v loňské sezoně zachránily až na základě rozšíření Chance Extraligy na čtrnáct mužstev a návratu Tatranu Prešov. V baráži nestačily na Strakonice. O záchranu bojují i letos. Nachází se na samotném chvostu tabulky. Doposud jako jediný tým nezvítězily a bodovaly pouze proti Zubří a Novému Veselí. Naposledy se představily v předehrávce na palubovce pražské Dukly, kde poprvé naskočilo trio Sirčo – Folwarczný – Možíš. Cement schytal v hlavním městě debakl 26:41.
Vzájemné zápasy
V devátém kole rozstřílela Plzeň svého dnešního soupeře 44:24. Devětkrát se prosadil Daniel Režnický, přímou červenou kartu viděl Filip Herajt. Do zápasu po delší době naskočil Michal Tonar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.