Házená - Extraliga muži - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nové Veselí : Lovosice - 4. března 2023   18:00

Nové Veselí
Nové Veselí
4' Krejz  • 11' Mi. Štohanzl  • 12' Krejz  • 14' Halíček  • 15' Štěpán  • 16' J. Flajsar  • 19' Krejz  • 22' Bendicsek  • 24' Štěpán  • 30' Halíček  • 32' Štěpán  • 36' Gregorovič  • 37' Gregorovič  • 41' Halíček  • 42' Halíček  • 42' Gregorovič  • 47' Bartůněk  • 48' Bartůněk  • 50' Gregorovič  • 50' Halíček  • 52' Melichar  • 54' J. Flajsar  • 58' Bartůněk  • 60' J. Flajsar  • 60' Halíček
26:27
(10:10)
Lovosice
Lovosice
4' Kupa   • 4' Horák   • 8' Trkovský   • 9' Heřmanovský   • 13' Heřmanovský   • 15' Horák   • 19' Horák   • 25' Petryčenko   • 29' Horák   • 31' Motl   • 32' Heřmanovský   • 38' Heřmanovský   • 39' Motl   • 41' Kupa   • 42' Trkovský   • 43' Motl   • 45' Motl   • 47' Bogdanić   • 49' Trkovský   • 51' Bogdanić   • 53' Bogdanić   • 55' Stach   • 56' Kupa   • 58' Kupa   • 59' Heřmanovský
Nové Veselí
Petr Kremláček, Filip Procházka
ZDT Aréna, Nové Veselí
Lovosice

Vyrovnané a dramatické utkání nakonec zvládly lépe favorizované Lovosice. Nové Veselé zlomily až v samotné koncovce, kdy odskočily na rozdíl tří branek. Domácí zvládli v závěru snížit na rozdíl jediné trefy, na body to ale nakonec nebylo. Lovci zvítězili popáté v řadě a kolo před koncem základní části jsou za vedoucí Plzní stále o jediný bod. Sokol drží nadále osmou příčku, na záda jim ale dýchá devátý Jičín. Play-off tak ještě zdaleka nemají jisté.
TJ Sokol Nové Veselí – Lovci Lovosice 26:27 (10:10)
Nejvíce branek: Halíček 6, Gregorovič 4, J. Flajsar 3 – Motl 5/1, Heřmanovský 5, Kupa 4. Rozhodčí: Petr Kremláček, Filip Procházka. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/2. Vyloučení: 2:4.
60'
Robert Halíček koriguje v samotném závěru na rozdíl jediné branky. Tento zásah už bohužel pro Nové Veselí přišel pozdě. Na časomíře svítí poslední dvě vteřiny.
60'
23 vteřin před závěrečnou sirénou si ještě hostující kouč Roman Jelínek vyžádal poslední oddechový čas.
60'
Po krátké přihrávce zleva střílel do protipohybu brankáře k levé tyči Jakub Flajsar. Zřejmě to bylo s lehkou tečí.
60'
Rozbíhá se poslední minuta utkání. U míče jsou Lovosice.
59'
Zdá se být rozhodnuto. Jan Heřmanovský propasíroval míč z pravé strany na zadní tyč a vrací Lovosicím tříbrankový náskok.
58'
Domácí skvadře ještě vlévá naději do žil Luboš Bartůněk. Teď ale musí Nové Veselí ubránit hostující útok.
58'
Teď už to vypadá se Sokolem zle. Jan Kupa se zmocnil odraženého balonu a nadvakrát překonal Schamse.
57'
Domácí útok vygradoval střelou vedle pravé tyče. S míčem kombinují Lovosice, které mohou odskočit na rozdíl tří branek.
56'
A tak rovněž činí. Po třetí trefě Jana Kupy vedou hosté čtyři minuty před koncem zápasu o dvě branky. Sokol si bere oddechový čas.
56'
Nové Veselí v zakončení neuspělo. Lovosice jsou u balonu a mohou se přiblížit vítězství.
55'
Patrik Stach našel pohotovou střelou z levé strany skulinku mezi rukou a nohou Schamse.
54'
Jakub Flajsar rozjásal fanoušky domácího celku! Následně se zrodila ještě jedna blesková akce Nového Veselí, ta už ale brankou neskončila, byť se někteří diváci už opět radovali.
53'
Tim Jenko Bogdanić střílel skrze clonu opět přesně. Ve druhé půli je to už jeho třetí trefa.
52'
Melicharovu pumelici z levého okraje palubovky zastavila až síť. Opět vyrovnáno.
51'
Po krátké zpětné pobídce střílel z pravé strany nekompromisně Tim Jenko Bogdanić.
50'
Trenér Lovosic Roman Jelínek reaguje na poslední vývoj a promarněné třígólové vedení dalším oddechovým časem.
50'
Po hostující ztrátě balonu přišla další rychlá akce domácího celku. Robert Halíček vyrovnává na 21:21!
50'
Hezká kombinace Nového Veselí. Tváří v tvář brankáři se nakonec dostal Jiří Gregorovič.
49'
Euforii v domácích řadách rychle krotí Jaroslav Trkovský, jenž se prosadil z bezprostřední blízkosti branky.
48'
Rychlý protiútok Nového Veselí. Na konci byl neomylný Luboš Bartůněk, jenž využil své rychlosti.
47'
V závěru 47. minuty vrací skóre na rozdíl dvou branek střelou z levé strany Luboš Bartůněk.
47'
Do statistik zápasu se právě zapsal úspěšnou střelou z pravé strany o zem Tim Jenko Bogdanić.
46'
Zdlouhavou domácí kombinaci ukončil hvizd rozhodčího. Tohle se nepovedlo. Dopředu mohou jít Lovosice. A zřejmě se nikam nepoženou.
46'
Patrik Stach je na dvě minuty vyloučen. Nové Veselí může dotáhnout manko v početní výhodě. Domácí si před ní vzali oddechový čas.
45'
Znovu Jiří Motl. Ten je teď při chuti. Z levé strany poslal nižší střelu ke vzdálenější pravé tyčce.
43'
Jiří Motl se natlačil před branku z levé strany a ranou na bližší tyč vrátil vedení hostům. Útoky teď převyšují obrany. Věc v prvním poločase zcela nevídaná.
42'
Jiří Gregorovič přehodil brankáře Lovosic hezkým padáčkem pod břevno.
42'
A platí to i nadále. Autorem další branky je Jaroslav Trkovský, jenž se dnes prosazuje podruhé.
42'
Zahanbit se ale nenechal znovu ani Robert Halíček. Tak teď je to slušná střelnice.
41'
Blesková reakce z rukou Jana Kupy.
41'
Domácí vystihli hostující kombinaci. Robert Halíček se prosadil trefou z velké dálky.
40'
Utkání nám pomalu vstupuje do své závěrečné třetiny. S míčem kombinují na útočné polovině házenkáři Lovosic.
39'
Jiří Motl se dostal do samostatného brejku a nezaváhal. Teď jsou na tom zase o trochu lépe Lovosice.
38'
Jan Heřmanovský zaskóroval povedenou ranou z pravého křídla. Je opět vyrovnáno.
37'
V krátkém sledu se opět prosadil Jiří Gregorovič. Pokud by to bylo drama až do samotného konce, nezaujatý fanoušek by se asi nezlobil.
36'
Jiří Motl několikrát naznačil střelu a poté poslal balon do spodní části branky. To vše z čáry sedmimetrového hodu.
36'
Jiří Gregorovič otáčí na začátku 36. minuty stav na stranu Nového Veselí.
34'
David Flajsar proměňuje sedmimetrový hod! Hala opět bouří. Vyrovnaná podívaná pokračuje.
32'
Nerozhodný stav nevydržel dlouho. Jan Heřmanovský byl při zakončení z pravé strany nekompromisní.
32'
Pas do levého růžku, kde číhal Ondřej Štěpán. Hostujícího brankáře propálil střelou na bližší tyč.
31'
Jiří Motl nabral rychlost z levé strany a našel z běhu skulinku mezi nohama Schamse.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:53.
Úvodní poločas přinesl vyrovnanou podívanou, což vyjadřuje i nerozhodné skóre 10:10. Domácí zatím drží s velkým favoritem krok, do druhého dějství ale vstoupí v početní nevýhodě. Uvidíme, jakým směrem se bude utkání dále vyvíjet. Rozhodně se máme před druhou půlí na co těšit.
30'
30'
Dvě minuty pro Davida Melichara. Lovosice si do druhého dějství ponesou početní výhodu.
30'
Domácí v poslední minutě první půle srovnávají stav. Robert Halíček přehodil brankáře z pravé strany hezkým technickým obloučkem.
29'
Jubilejní desátý gól Lovosic vsítil Pavel Horák. Ukončil tím delší pasáž bez změny skóre.
28'
Vít Schams předvedl mezi tyčemi další povedený zákrok proti přízemnímu zakončení. Dopředu může vyrazit Sokol.
27'
Lovci jsou u balonu. Skulinky skrze domácí obranu hledají v posledních minutách jen velmi obtížně.
25'
Po dobré předávce spoluhráče se Sergij Petryčenko zorientoval ve vzduchu a uklidil míč k levé tyči.
24'
Na první pokus to ještě nevyšlo, pak se ale po zisku míče dostal do úniku Ondřej Štěpán a přeci jen poslal Nové Veselí do vedení!
24'
Vít Schams se v krátkém sledu vyznamenal dalším úspěšným zákrokem. Sokol jde tak znovu útočit na zisk vedení.
23'
Po zákroku Schamse může kombinovat na útočné polovině Nové Veselí. Obrana Lovosic zatím působí kompaktním dojmem.
22'
Čas na poradu si tentokrát vyžádal trenér Lovosic Roman Jelínek.
22'
Tříminutovou pasáž bez vstřelené branky ukončil po kolmici na pravou stranu z výskoku Ákos Bendicsek.
20'
Další přesilová hra Nového Veselí, které může otočit! Dvouminutový trest inkasoval Jan Kupa.
20'
Na začátku dvacáté minuty si domácí trenér Jan Běloch vyžádal oddechový čas.
19'
Znovu blesková odpověď Lovosic. Postaral se o ni dělovkou o břevno Pavel Horák.
19'
Lukáš Krejz na nic nečekal a po přihrávce z pravé strany vyslal otevřenou střelu do spodní části branky.
18'
Registrujeme první proměněnou sedmičku. Pavel Chotěborský mířil do pravé horní části branky.
16'
Jakub Flajsar dostal přihrávku na levé křídlo a se štěstím propasíroval míč pod gólmanem. Ten si na balon sáhl, ale v cestě do branky mu nakonec nezabránil.
15'
Blesková reakce Lovosic. Těm vrátil hubené vedení po rychlém protiútoku Pavel Horák.
15'
Výběh z levého růžku a milimetrová střela podél bližší tyče. Autorem branky Ondřej Štěpán.
14'
Halíčkova pumelice z pravé části palubovky skončila až v síti. Zase je to jen o jednu branku.
13'
Jan Heřmanovský si vyběhl z pravého rohu palubovky a z výskoku nasadil brankáři jesličky.
12'
Další dvouminutový trest pro Lovosice. Ze hry putuje Sergij Petryčenko.
12'
Lukáš Krejz snižuje na rozdíl jediné branky. Skvěle naznačil přihrávku, aby se prosmýkl kolem obránců a ranou do spodní části zařízení zaskóroval.
11'
Miroslav Štohanzl trefil z velké vzdálenosti odkrytou svatyni Lovosic. Hraje se ve výborné atmosféře.
10'
Patrik Stach dostává dvouminutový trest. První přesilovka pro Nové Veselí.
10'
Gregorovičova branka nebyla uznána pro faul. Robert Halíček následně neproměnil sedmimetrový hod.
9'
Táhlá kombinace Lovosic. Jan Heřmanovský obdržel balon do pravého rohu palubovky, vyběhl si do pozice a zakončil střelou na bližší tyč.
8'
Jaroslav Trkovský dostal míč do běhu a jako lavina natlačil balon až do branky.
8'
Posunuli jsme se o další dvě minuty dále. Akci Nového Veselí zablokovala hostující obrana.
6'
Již končí šestá minuta zápasu a stále jsme viděli pouhé tři branky. Po trochu divočejší pasáži jsou znovu k vidění hlavně nepřesnosti.
4'
Lovosicím vedení okamžitě vrátil po rychlé akci Pavel Horák.
4'
Lukáš Krejz naznačil přihrávku a oklamal hostující obranu šikovným průnikem, který zakončil střelou do pravé spodní části branky.
4'
Teď už se Jan Kupa po výměně míče se spoluhráčem střelou do levé části branky prosadil.
3'
Jiří Gregorovič nicméně vyfasoval dvouminutový trest. Nové Veselí se bude muset bránit.
3'
Na konci třetí minuty stále registrujeme bezbrankové skóre. Jan Kupa nechal při sedmimetrovém hodu vyniknout Schamse!
2'
Na protějším konci palubovky se poprvé vyznamenal Vít Schams, jenž vyrážel nohou přízemní střelu mířící na střed branky.
2'
Jakub Flajsar se přesunul na pravé křídlo a poprvé vystřelil. Balon poslal na horní síť.
1'
Úvodní útok obstarají házenkáři domácího celku hrající v červeno-černé kombinaci dresů. Hosté z Lovosic se navlékli do černých.
1'

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Ma. Štohanzl – J. Flajsar, Štěpán, Halíček, Navrátil, Bartůněk, D. Flajsar, Melichar, Hajko, Mi. Štohanzl, Krejz, Gregorovič, Brabec, Tomášek, Bendicsek.
Trenér: Jan Běloch

Lovci Lovosice: Adamík, Günl – Holubec, Ouředník, Kupa, Chotěborský, Motl, Petryčenko, Hniďák, Trkovský, Horák, Stach, Heřmanovský, Malý, Bogdanić.
Trenér: Roman Jelínek

Rozhodčí: Petr Kremláček, Filip Procházka.
Lovosice táhnou proti Novému Veselí v nejvyšší soutěži sérii šesti vyhraných vzájemných zápasů v řadě. Roli favoritů budou plnit Severočeši také dnes.
Lovosice jsou v tabulce na druhém místě se ziskem 42 bodů. Lépe je na tom pouze Plzeň, která má o jediný bodík více. Lovci aktuálně táhnou sérii čtyř výher v řadě a celkově prohráli v sezoně jen třikrát. Naposledy doma Lovosice před týdnem zdolaly poměrem 38:27 Frýdek-Místek.

„Čeká nás utkání se soupeřem, který je na hraně play-off. Proto nečekáme od zápasu nic lehkého. Navíc Nové Veselí hraje v domácím prostředí o dost lépe než venku, a to zejména díky výborné atmosféře. My budeme muset hrát s maximálním nasazením a koncentrací po celých šedesát minut, abychom byli úspěšní,“ uvedl na adresu soupeře kouč Lovosic Roman Jelínek.
Nove Veselí se dvě kola před koncem základní části nalézá na poslední pozici zajišťující účast v play-off, tedy té osmé. Pro jistotu vyřazovacích bojů potřebuje získat Sokol dva body. Aktuálně se přitom nenachází v ideálním rozpoložení, když prohrál poslední dvě utkání – nejprve poměrem 26:30 doma s Karvinou a následně 29:36 v Kopřivnici, která má v tabulce stejně bodů (23).

„V posledním domácím zápase základní části nás čeká celek Lovosic, který se pohybuje v tabulce na nejvyšších příčkách, letos hraje velmi dobrou házenou. My se na zápas připravíme, co nejlépe. Potřebujeme získat ještě dva body ze základní části, abychom si zajistili účast v play-off. V domácím zápase se budeme snažit napravit dojem z venkovního utkání v Kopřivnici a výrazně zlepšeným výkonem se pokusíme získat dva body. Věříme, že pokud předvedeme výkon na hranici našich možností, můžeme si ze zápasu odnést dva body a vybojovat si postup do play-off,“ prohlásil před utkáním na klubovém webu Nového Veselí trenér Jan Běloch.
Hezký sobotní podvečer. 25. kolo házenkářské extraligy má dnes na programu všech sedm utkání. V tomto textovém přenosu se spolu podrobněji zaměříme na souboj mezi týmy TJ Sokol Nové Veselí a Lovci Lovosice. Roli poměrně výrazných papírových favoritů v něm budou plnit hráči hostujícího mužstva.