Házená - Extraliga muži - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Tatran Prešov - 5. října 2022   17:10

Plzeň
Plzeň
1' Douda  • 2' T. Nejdl  • 3' Kosteski  • 6' Terzić  • 7' T. Nejdl  • 10' Kosteski  • 14' Terzić  • 15' Vinkelhöfer  • 17' Režnický  • 18' Beneš  • 20' Douda  • 21' Říha  • 25' Říha  • 26' Škvařil  • 27' Škvařil  • 29' Beneš  • 31' Chmelík  • 34' Říha  • 35' T. Nejdl  • 39' Beneš  • 41' Říha  • 43' Říha  • 45' Douda  • 46' Douda  • 47' Douda  • 48' Říha  • 50' Chmelík  • 52' Škvařil  • 52' Douda  • 53' Režnický  • 57' Škvařil
37:34
(18:17)
Tatran Prešov
3' Davidović   • 4' Ivanović   • 5' Ivanović   • 8' Kasatkin   • 8' Davidović   • 9' Antl   • 10' Kasatkin   • 13' Caballero Hernandez   • 14' Rábek   • 17' Ivanović   • 20' Fech   • 27' Kasatkin   • 28' Ivanović   • 32' Michalka   • 33' Kasatkin   • 37' Antl   • 39' Caballero Hernandez   • 40' Kasatkin   • 41' Antl   • 47' Fech   • 47' Rábek   • 49' Antl   • 52' Kasatkin   • 53' Rábek   • 54' Antl   • 56' Caballero Hernandez   • 57' Rábek   • 58' Ivanović   • 60' Caballero Hernandez
Plzeň
Horáček, Novotný
Sportovní hala Lokomotiva, Plzeň
397 diváků

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších přenosů.
Ofenzivní podívanou zvládl lépe favorizovaný Talent. Prešov tak ztratil už počtvrté ze sedmi zápasů a jako slovenský mistr okupuje jen střed tabulky.
Západočeši se na dva body nicméně dost nadřeli, rozhodli až v poslední desetiminutovce díky gólům Milana Škvařila, Martina Říhy a zákrokům třetího brankáře Marka Štefaniče.
Talent tým Plzeňského kraje – Tatran Prešov 37:34 (18:17)
Nejvíce branek: Škvařil 9/5, Douda 6, Říha 6 – Antl 9/4, Kasatkin 6, Rábek 5/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 8/6 – 6/5. Vyloučení: 4:6. Diváci: 397.
60'
Oddechový čas pro tým Talent tým Plzeňského kraje.
60'
Pavel Caballero Hernandez koriguje stav zápasu ranou z pravé spojky pod břevno.
59'
Milan Škvařil si opět vzal míč a s velkým štěstím uspěl. Zamířil do tyčky, od níž se balon odrazil do Colodetiho nohy a do branky.
59'
Po faulu na Režnického je nařízena sedmička pro Talent.
59'
Domácí pohrdli další tutovkou, ale aspoň získali míč po zákroku Colodetiho.
59'
Škvařilova individuální akce nebyla úspěšná, Plzeň se poté výborně ubránila.
58'
Nikola Ivanović proskokem z pravé strany ještě snižuje.
57'
Milan Škvařil přidává další gól, tentokrát ze spojky.
57'
Oliver Rábek naznačil střelu z dálky, poté proskočil kolem Režnického a prosadil se.
56'
Milan Škvařil proměňuje střelou o zem.
56'
Režnický spálil další tutovku, ovšem Rábek bránil v brankovišti, sedmička pro domácí.
56'
Škvařil nedal šanci z brankoviště, ale Talent zůstává u míče.
56'
Douda tutovku nedal, na druhé straně snížil ze spojky Pavel Caballero Hernandez.
55'
55'
Pátou sedmičku už Antl nedal, trefil břevno.
55'
Na druhé straně sedmička pro Prešov po faulu na Rábka.
55'
Škvařil z proskoku napálil tyčku.
54'
Marco Antl dává už svůj devátý gól, trefil se z levého křídla.
54'
Faulovaný Milan Škvařil sám sedmičku proměnil.
54'
Sedmička pro domácí.
53'
Nepřesná přihrávka a Prešov přichází o míč.
53'
Plzeň pokračuje v házené v obrovském tempu. Hned po rozehrávce sice Chmelík selhal z pravého křídla, ale prosadil se dorážející Režnický.
53'
Oliver Rábek se prezentovalp arádní dělovkou z pravé spojky.
52'
Technickou chybu Tatranu trestá střelou přes celé hřiště Douda. Náskok Plzně narostl už na čtyři góly!
52'
Milan Škvařil ale odpovídá dělovým obstřelem.
52'
Plzeň ale selhala v šanci a Kasatkin proměňuje brejk.
51'
Marek Štefanič je nečekaným hrdinou zápasu! Parádně vychytal Khaiana na pivotu.
50'
Jan Chmelík z pravého křídla dává třicátý gól Plzně.
49'
Antl si seběhl na pivota a tentokrát uspěl.
48'
Martin Říha se stává nejlepším střelcem Plzně, šestý gól, opět povedený proskok.
48'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Vjačeslav Kasatkin).
48'
Marek Štefanič výtečně vychytal Antla, na druhé straně byl navíc faulován Douda a domácí budou hrát přesilovku.
47'
Po bleskové rozehrávce ale skóruje z půlky do prázdné branky opět Douda.
47'
Oliver Rábek se trefuje ze spojky.
47'
Plzeň zahodila dvě velké šance, neuspěli Beneš ani Režnický.
47'
Tomáš Fech z pravého křídla snižuje.
46'
Nepřesná rána hostů a Douda trefuje odkrytou branku! Poprvé v zápase jeden z týmů vede o tři góly.
45'
Prešov opět sáhl ke hře bez gólmana, tedy na dva pivoty.
45'
Oddechový čas pro tým Tatran Prešov.
45'
Jakub Douda se prosazuje ze střední spojky a Talent odskakuje.
45'
Oliver Rábek z velkého úhlu na Štefaniče nevyzrál.
43'
Martin Říha a znovu jeho pověstná rychlost, povedený proskok na pravé straně.
43'
Pavel Caballero Hernandez z levé spojky nepřekonal Štefaniče.
43'
Milan Škvařil zamířil přesně do levého horního rohu branky.
42'
Režnický faulován na pivotu, sedmička pro domácí.
42'
Prešovu naopak dohrávka na brankoviště nevyšla.
41'
Martin Říha si seběhl na pivota a snížil ranou k tyči.
41'
Marco Antl skóruje do prázdné branky po nepovedené kombinaci Talentu.
40'
Žlutá karta pro realizační tým Talent tým Plzeňského kraje.
40'
Vjačeslav Kasatkin se štěstím zpracoval pas na pivota a prosadil se.
40'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Jakub Šindelář).
39'
Adam Beneš z levého křídla proměňuje i třetí střelu, zatím skvělý výkon 18letého křídelníka.
39'
Pavel Caballero Hernandez proskočil na hraně prorážení a obrací skóre na stranu Prešova.
38'
Nepřesná kombinace Talentu.
37'
Marco Antl skóruje z levého křídla. První z této pozice, šestý celkově, a je srovnáno.
37'
Douda při signalizované pasivitě šikovně proskočil, ale selhal na skvělém Lebenovi.
37'
Škvařil ze spojky minul, ale Rábek se sportovně přiznal k teči.
36'
Marco Antl jednoduše nacpal míč pod břevno.
36'
36'
Sedmička pro Prešov, navíc síly na palubovce se na chvíli vyrovnají po faulu Šindeláře.
35'
Adam Beneš skvěle zakročil v obraně, zachytil přihrávku, z čehož těžil střelou do prázdné branky Nejdl.
34'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Dávid Michalka).
34'
Martin Říha z další individuální akce už skóruje, navíc byl faulován a Plzeň si zahraje přesilovku.
33'
Při signalizované pasivitě pěkná dohrávka na pivota a Kasatkin srovnává.
33'
Říha při proskoku na levé straně selhal na Lebenovi.
32'
Dávid Michalka odpovídá z pivota.
32'
Na plzeňské střídačce kapitán Petr Vinkelhöfer už s berlemi.
31'
Jan Chmelík z pravého křídla naopak uspěl.
31'
Marek Štefanič je novým mužem na palubovce a hned vychytal Fecha na pravém křídle.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Ofenzivně laděné utkání je zatím velmi vyrovnané. Ani jeden z týmů nedokázal odskočit na vyšší než dvoubrankové vedení. Úvod se více vydařil Talentu, ale poté dlouho vedl Prešov. Nicméně v závěru poločasu si těsný náskok vzala zpět domácí Plzeň.
30'
30'
Škvařil v závěru trefil tyč.
30'
Šmíd vychytal Hernandezovu střelu ze spojky a může v závěru navýšit svůj těsný náskok.
29'
Adam Beneš dostal křížnou přihrávku od Doudy a z levého křídla nekompromisně zavěsil.
29'
Oliver Rábek sedmičku v klidu proměňuje.
29'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Nikola Kosteski), navíc sedmimetrový hod i pro hosty.
28'
Milan Škvařil sedmičku proměnil ranou k levé tyči.
28'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Roman Carapkin).
28'
Říha vybojoval sedmičku a přesilovku.
28'
Nikola Ivanović také proskočil, ani jednomu týmu se nedaří vybojovat větší náskok.
27'
Milan Škvařil přidává další gól, proskočil na levé straně.
27'
Vjačeslav Kasatkin odpovídá, tentokrát vyšla souhra na pivota.
26'
Plzeň otáčí skóre! Tatranu opět nevyšla dohrávka na pivota a Škvařil trefil odkrytou branku hostů.
25'
Martin Říha proskočil středem a na rozdíl od Škvařila uspěl.
25'
Talent si pohlídal přihrávku na pivota.
24'
Škvařil proskočil na levé straně, ale selhal na skvělém Lebenovi.
24'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Tomáš Fech).
23'
Marco Antl ze sedmičky se štěstím propálil Šmída.
23'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Tomáš Nejdl), navíc sedmička pro hosty.
23'
Prešov pokračuje při hře bez gólmana se dvěma pivoty.
23'
Západočeši se osvobodili, Říha mířil do prázdné branky Prešova, ale tam se stihl vrátit Leben.
22'
Roman Carapkin nepřekonal Šmída, ale Tatran zůstává u míče.
21'
Martin Říha při signalizované pasivitě dokázal proskočit na levé straně a prosadil se střelou o zem.
20'
Tomáš Fech rychle odpovídá z pravého křídla.
20'
Jakub Douda si našel prostor na střelu z kroku a srovnává.
19'
Oliver Rábek při signalizované pasivitě nepřekonal Šmída z levé spojky.
18'
Adam Beneš se hned prosazuje z levého křídla.
17'
Na palubovce už je na levém křídle osmnáctiletý Adam Beneš, který bude plnit i roli vysunutého hráče v obraně místo Vinkelhöfera.
17'
Gól vstřelil tým Tatran Prešov (Nikola Ivanović).
17'
Plzeň ale trápí velká ztráta. Kapitán Petr Vinkelhöfer si nejspíš při otočce poranil Koleno a na jedné noze kulhá ze hřiště. Talent tak přichází i o druhé levé křídlo.
17'
Nepřesné přihrávky na obou stranách, poté dostal Režnický pas do brejku a uspěl.
16'
Marco Antl technickou střelou překonal Šmída.
16'
Na druhé straně Šmíd vychytal brejk, ale Marko Davidović byl faulován. Sedmička pro Prešov.
15'
Terzić proskočil na pravé straně, ale selhal na Lebelovi.
15'
Nepřesná přihrávka hostů do levého křídla.
15'
Petr Vinkelhöfer brzy odpovídá z levého křídla.
14'
Krásná kombinace Prešova na brankoviště, odkud se prosazuje Oliver Rábek.
14'
Stefan Terzić v závěru plzeňské přesilovky snižuje z pravé spojky.
13'
Pavel Caballero Hernandez při signalizované pasivitě proskočil na levé straně.
13'
Západočeši se ubránili, Douda se pokoušel z levé strany trefit prázdnou hostující branku, kam se vracel Leben, ale minul.
12'
První dvě sedmičky Plzeň nedala, teď už skóruje díky Vinkelhöferovi.
12'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Djordje Golubović).
12'
Douda faulován na brankovišti, přesilovka a sedmička pro Talent.
12'
Djordje Golubović se dopustil kroků.
11'
Terzić se z pravé spojky opět neprosadil.
11'
11'
Plzeň po ztrátě rychle získala míč zpět.
10'
Vjačeslav Kasatkin se na pivotu dostal před Režnického a prosadil se.
10'
Nikola Kosteski volný na pravém křídle, je to jen o gól.
9'
Stefan Terzić se zatím trápí, byl zablokován a brejk proměnil Marco Antl.
8'
Marko Davidović skóruje gólem z druhé vlny.
8'
Terzić ze spojky branku netrefil.
8'
Vjačeslav Kasatkin zpracoval těžkou přihrávku na brankovišti a v pádu z krkolomné pozice překonal Herajta.
7'
Djordje Golubović nezpracoval přihrávku a rychlý brejk proměnil Tomáš Nejdl.
6'
Stefan Terzić se dostal se štěstím k odraženému míči na brankovišti a srovnává.
6'
Marco Antl naopak proměňuje s přehledem a Prešov otáčí skóre.
6'
Pavel Caballero Hernandez faulován při proskoku, sedmička i pro Tatran.
5'
Ani Nikola Kosteski nedal sedmičku! Technickou střelu kolem hlavy si Leben pohlídal.
5'
Vyloučení pro tým Tatran Prešov (Nikola Ivanović), navíc sedmička po faulu na Doudu.
5'
Nikola Ivanović dalším gólem srovnává.
4'
Jakub Douda zahodil sedmičku, trefil jen připraveného Lebena.
4'
Žlutá karta pro tým Tatran Prešov (Vjačeslav Kasatkin).
4'
Douda faulován při proskoku, sedmička pro domácí.
4'
Tečovaná střela Ivanoviće ze spojky propadla Herajtovi do sítě.
3'
Prešov se ubránil, ale při rozehrávce nepochopitelně přišel o míč, čehož využil z brejku Kosteski.
3'
Marko Davidović brzy po rozehrávce snižuje ze spojky.
2'
Nejdl využil rozestoupené obrany a z proskoku skóruje.
2'
Signalizovaná a nakonec i odpískaná pasivita Prešova.
1'
Terzić se ze spojky neprosadil, ale odražený míč si na brankovišti našel Jakub Douda. Ten už byl úspěšný.
1'
Do prvního útoku míří Talent.
1'
Utkání začne s drobným zpožděním.
Plzeň se dnes musí obejít bez zkušeného Jana Stehlíka a dlouhodobě zraněných hráčů Ondřeje Šafránka a Michala Tonara.

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, Štefanič, Šmíd – Douda, Terzić, Kosteski, T. Nejdl, Zeda, Škvařil, Bláha, Vinkelhöfer, Říha, Chmelík, Beneš, Šindelář, Režnický.
Trenér: Petr Štochl

Tatran Prešov: Leben, Colodeti – Rábek, Fech, Khaian, Fenár, Antl, Ivanović, Kasatkin, Michalka, Davidović, Golubović, Caballero Hernandez, Carapkin.
Trenér: Radoslav Antl

Rozhodčí: Horáček, Novotný.
Plzeň s Prešovem se čtyřikrát potkaly v rámci československé interligy v letech 2007 až 2009, tehdy se vždy radoval slovenský mistr. Ten jasně postoupil i v rámci posledního střetnutí v Československém poháru před čtyřmi roky. Tatran slavil jasné výhry 26:19 a 39:22. Tentokrát je ale favoritem Talent. Kdo ovládne šlágr 7. kola?
Talent tým Plzeňského kraje
Západočeši i přes rozsáhlou marodku vstoupili do soutěže parádně. Úřadující vicemistr má na kontě pět zápasů a pět jasných výher. Svěřenci Petra Štochla si poradili například s Lovosicemi nebo Brnem.

Tahounem Plzně je zatím gólman Filip Herajt, který při zdravotních problémech Karla Šmída byl jasnou jedničkou a připsal si celkem 72 zákroků s fantastickou úspěšností 43 %. Dalším klíčovým hráčem je severomakedonská posila na pravém křídle Nikola Kosteski, který je se 37 góly nejlepším střelcem soutěže. Zazářil zejména 17 trefami na palubovce Frýdku-Místku.

Posledních pět zápasů v Chance Extralize:
Jičín – Talent 19:30
Talent – Nové Veselí 33:25
Frýdek-Místek – Talent 28:34
Talent – Brno 37:22
Lovosice – Talent 32:38
Slovenský hegemon nemá mezi našimi východními sousedy konkurenci. Tamní ligu ovládl už 17krát, naposledy našel přemožitele v sezoně 2005/2006. Od té doby dominuje a zapsal i účasti v Lize mistrů.

Doby největší slávy Tatranu už také pominuly. Po konci mezinárodní SEHA ligy se Prešov rozhodl připojit k české extralize, ve které jako host nebude hrát play off. V základní části měl patřit k hlavním favoritům, jenže asi přecenil své síly a nabitý program nezvládá. Po šesti kolech má na kontě jen sedm bodů a drží šestou příčku tabulky.

Prešov – Dukla 32:24
Nové Veselí – Prešov 22:22
Prešov – Frýdek-Místek 26:27
Brno – Prešov 24:30
Prešov – Lovosice 27:28
Přeji krásný středeční podvečer, vítejte u duelu 7. kola házenkářské Chance Extraligy, ve kterém Talent tým Plzeňského kraje vyzve slovenského šampiona Tatran Prešov. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.