Házená - Extraliga muži - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jičín : Zubří - 9. prosince 2023   18:00

Jičín
Jičín
3' Thorovský  • 5' Miľko  • 7' Z. Ježek  • 9' Hlipala  • 10' J. Dolejší  • 11' Miľko  • 12' Miľko  • 13' Hlipala  • 16' Matouš  • 17' Matouš  • 20' J. Dolejší  • 24' Rychna  • 25' J. Dolejší  • 26' Hlipala  • 27' Hlipala  • 28' M. Hájek  • 30' M. Hájek  • 30' Z. Ježek  • 31' Matouš  • 35' J. Dolejší  • 37' Miľko  • 38' Matouš  • 38' J. Dolejší  • 41' Matouš  • 42' Hlipala  • 47' Kastner  • 50' Doškář  • 52' Doškář  • 53' Doškář  • 57' J. Dolejší  • 58' J. Dolejší
34:32
(19:15)
Zubří
Zubří
2' Kyryljuk   • 7' Mičkal   • 7' Kyryljuk   • 8' Kucsera   • 10' Kucsera   • 12' Kyryljuk   • 14' Mičkal   • 16' Kyryljuk   • 19' Kucsera   • 20' Kucsera   • 21' O. Krupa   • 27' M. Pšenica   • 30' M. Pšenica   • 31' Kyryljuk   • 32' Kyryljuk   • 34' Kyryljuk   • 36' Bajer   • 40' M. Pšenica   • 44' O. Krupa   • 45' O. Krupa   • 46' Kucsera   • 48' Bajer   • 50' Kucsera   • 51' M. Pšenica   • 52' M. Pšenica   • 53' Bajer   • 54' O. Krupa   • 54' Bajer   • 59' Bajer
Jičín
Jiří Králíček – Milan Letev
hala Jičín
Zubří

HBC Jičín – HC ROBE Zubří 34:32 (19:15)
Nejvíce branek: J. Dolejší 9/2, Matouš 6/1, Hlipala 5 – Kucsera 8/2, Kyryljuk 7, M. Pšenica 5. Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 5:4. ČK: Přerovský (ZUB).
Zápas je u konce. Nakonec to bylo opravdu velké drama, Zubří dokázalo dotáhnout velkou ztrátu a srovnat stav, ale nakonec stejně nezvládlo koncovku svou snahu zmařilo. Utkání tedy zvládl lépe Jičín, který si připsal dva body po třech duelech.
60'
David Machalický vychytal jednoho ze soupeřů, který pálil po dohrávce z levého křídla!
59'
Filip Matouš se zhostil veledůležitého sedmimetrového hodu. Míč poslal z druhého nápřahu parádním švihem do levé části branky a dost možná tak rozhodl o vítězství Jičína.
59'
Pavel Bajer opět využil toho, že Jičín neumí bránit dohrávky na pravé křídlo. Zubří z této pozice skórovalo snad třetinu branek v druhém poločase.
58'
Jiří Dolejší skóruje znovu! Tentokrát si sbíhal k brankovišti z pravé strany, pak opět vyslal svou dělovku a poslal v klíčové fázi duelu svůj tým do dvoubrankového vedení.
57'
Jiří Dolejší se procpal do volného prostoru mezi obrannou linií soupeře a vmetl míč na bližší tyčku.
55'
Adam Přerovský právě zaznamenal třetí vyloučení za dvě minuty. A to znamená jediné, dostává červenou kartu a putuje do sprch.
54'
A je srovnáno! Zubří skórovalo po další dohrávce na pravou stranu, odkud se tentokrát na vzdálenější tyčku prosadil Pavel Bajer.
54'
Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Ondřej Krupa).
53'
Daniel Doškář si kolmo oběhl obranu a po následném výskoku dostal míč do branky.
53'
Pavel Bajer dohrál akci z pravého křídla. Po výskoku k brankáři procedil míč k bližší tyči.
52'
Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Marek Pšenica).
52'
Daniel Doškář stál na místě. Najednou vyskočil a vytáhl se nad obranu a vmetl míč k levé tyči do spodku branky.
51'
Marek Pšenica si vzal na starost tuto ránu, i když byl tahán za dres soupeřem. To se mu vyplatil, skóroval k levé tyči do spodní části branky.
50'
Mikuláš Kucsera na druhé straně zmátl obranu, dostal se zprava před gólmana a obhodil ho na vzdálenější tyčku.
50'
Daniel Doškář už v pasivitě proměnil hod přes zeď. Bylo to hodně se štěstím, protože míč byl sražen obránci do protipohybu brankáře.
49'
Aleš Babák si vyžádal oddechový čas.
48'
Pavel Bajer proměnil parádní dohrávku na pravém křídle střelou na vzdálenější tyčku.
47'
Útok Zubří skončil jen ránou do tyče. Míč pak získali domácí a Jakub Kastner proměnil rychlý brejk.
46'
Mikuláš Kucsera se octl před brankářem absolutně sám a parádně ho obstřelil.
45'
Vyloučení pro tým HC ROBE Zubří (Marek Pšenica).
45'
Ondřej Krupa si vyskočil ze spojky nad obranu a pálil do pravého dolního růžku.
44'
Vyloučení pro tým HBC Jičín (Michal Hájek).
44'
Ondřej Krupa se protáhl z levé strany kolem obrany a následně pálil k zemi.
43'
Jiří Dolejší se prosadil z prvního nápřahu na sedmičce.
43'
Vyloučení pro tým HC ROBE Zubří (Adam Přerovský).
42'
Peter Dávid si vyžádal oddechový čas.
42'
Ľuboš Hlipala to vyzkoušel i přesto, že ho soupeř tahal k zemi. To se mu vyplatilo, míč dostal k pravé tyči.
41'
Miľko vybojoval míč při útoku soupeře a dokázal Filipa Matouše uvolnit do samostatného úniku na gólmana. Toho pak Matouše překonal krásným technickým obloučkem.
40'
Marek Pšenica vyzkoušel střelu bez nápřahu při sprintu. Trefil Machalického, ten upadl a míč propustil za sebe do branky.
39'
Peter Dávid si po nepovedených posledních minutách vyžádal oddechový čas.
38'
Zubří si láme zuby na Davidu Machalickém, ten už má v druhém poločase několik úspěšných zákroku. Po tom nynějším vystartoval do rychlé akce Jiří Dolejší, který po výskoku na středu a střele z dálky nastavil opět polštář Jičína na čtyři góly.
38'
Filip Matouš se dostal do rychlého úniku, před brankářem si vyskočil a nádherně ho překonal.
37'
Podobná situace i na druhé straně. Nyní míč do volné branky doručil Martin Miľko. Tentokrát to ale nebylo po samostatném úniku, nýbrž po střele přes půlku hřiště.
36'
Pavel Bajer proměnil samostatný únik na domácí branku, ve které nebyl brankář. Jednoduchý gól pro Zubří, které se dotáhlo už na rozdíl jediné brnaky.
36'
Mikuláš Kucsera proměnil sedmičku z druhého náznaku prudkou střelou do pravého dolního růžku.
35'
Vyloučení pro tým HBC Jičín (Matěj Ženatý).
35'
Jiří Dolejší využil přesilovou hru a po delší době zaznamenal branku Jičína.
35'
34'
Tomáš Kyryljuk se prosadil z levé strany a stáhl náskok soupeře už jen na dvě branky. Navíc už se dnes prosadil po sedmé.
32'
Tomáš Kyryljuk si přiběhl z druhé vlny, dostal zprava parádní přihrávku o zem a vmetl míč do sítě.
32'
Vyloučení pro tým HBC Jičín (Šimon Thorovský).
31'
Filip Matouš s číslem 20 zaznamenal dvacátou branku Jičína. Povedená dohrávka na křídlo skončila střelou k vzdálenější tyči.
31'
Tomáš Kyryljuk střelecky započal druhý poločas dnešního utkání.
31'
První poločas přinesl zajímavou házenou. Zpočátku měli navrch domácí, Zubří ale přejalo iniciativu, otočilo a snažilo se dostat do náskoku. Domácí ale drželi dobře, soupeře nepouštěli do většího náskoku a pak dokonce otočili. Před poločasem se jim zadařilo, vypracovali si větší náskok a s čtyřgólovým polštářem odešli do kabin.
30'
30'
Zdeněk Ježek sekundu před koncem poločasu znovu navýšil domácí vedení. Vyžádal si přihrávku na pivota, kde byl nehlídán a jednoduše tak překonal i gólmana.
30'
Marek Pšenica se vytáhl nad obranu na středu a pálil velice přesně.
30'
Michal Hájek našel prostor na levé straně. Napřáhl a následně vyslal míč mezi nohama gólmana do branky.
28'
Gól vstřelil tým HBC Jičín (Michal Hájek).
27'
Ľuboš Hlipala si krásně odskočil od obrany a po výskoku poslal další dělovku do spodní části branky.
27'
Marek Pšenica se utrhl obraně, doběhl před brankoviště sám, vyskočil si a poslal míč o zem mezi nohama gólmana do branky.
26'
Ľuboš Hlipala pálil z levé strany po výskoku nad obranu dalekonosnou ránou na protilehlou tyčku.
25'
Jiří Dolejší je dnes opravdu při chuti. Tentokrát se prodral přes dva Zuberské a zakončil k zemi.
24'
Jičín předvedl jednoduchou dohrávku na levé křídlo. Tam byl Lukáš Rychna, který pálil na bližší tyčku.
23'
Mikuláš Kucser proměnil sedmičku parádní střelou do středu branky pod víko.
23'
Vyloučení pro tým HBC Jičín (Ľuboš Hlipala).
22'
Jiří Dolejší dobře využil sedmimetrového hodu. Z druhého náznaku poslal míč do horní části branky.
21'
Ondřej Krupa se uvolnil na levé straně, byl tam úplně sám, měl tak na zakončení čas a míč poslal k levé tyči.
20'
Jiří Dolejší zakončil rychlou kombinaci svého týmu úspěšně a opět tak srovnal krok.
20'
Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Mikuláš Kucsera).
20'
19'
Mikuláš Kucsera s další dělovkou ze středu. Ta šla tentokrát pod břevno jičínské branky. S těmito střelami si zatím domácí neví rady.
17'
A Filip Matouš se prosadil znovu, tentokrát po rychlém samostatném úniku z pravé strany střelou pod víko.
16'
Filip Matouš se octla před brankou sám po parádní kombinaci, čímž znovu vyrovnal.
16'
Tomáš Kyryljuk si zapsal další dalekonosnou ránu po výskoku nad obranu. Pálil do pravé části branky.
14'
Tomáš Mičkal skóroval z pravého křídla po parádní zadovce od spoluhráče střelou na vingl u vzdálenější tyče.
14'
13'
Ľuboš Hlipala pálil z dálky po výskoku nad obranu do středu. Jeho rána opět otočila stav zápasu.
12'
Gól vstřelil tým HBC Jičín (Martin Miľko).
12'
Tomáš Kyryljuk se nádhernou ránou z dálky trefil přímo do levé šibenice.
11'
Martin Miľko dostal míč přes obranu a z pivota pálil do levé části branky.
10'
Tomáš Mičkal neproměnil sedmičku. Míč chtěl poslat nad hlavu brankáře, ten ho ale skvělým zákrokem vychytal.
10'
Jiří Dolejší pálil ze středu o zem. Nebyla to dobrá rána, ale gólman si jí odrazil pouze do branky.
10'
Mikuláš Kucsera si vyskočil před brankou a poslal parádní dělovku.
9'
Ľuboš Hlipala se uvolnil na levé straně a po výskoku se prosadil.
8'
Mikuláš Kucsera se po dlouhé kombinaci Zubří prosadil střelou z levé strany do spodní části branky.
7'
Na druhé straně z výskoku ze středu proměnil šanci Tomáš Kyryljuk.
7'
Zdeněk Ježek si našel volný prostor před brankou, pronikl do něj a náramně vypálil, čímž srovnal skóre.
7'
Tomáš Mičkal dostal míč na levé křídlo obloukem. Pak si přiskočil k tyči a poslal střelu nad hlavu brankáře.
6'
Tomáš Mičkal nejdříve naznačil, pak poslal míč o zem do levé části branky ze sedmimetrového hodu.
5'
5'
Martin Miľko pálil z těžké pozice, ale míč i tak dokázal dostat do rbanky.
3'
Šimon Thorovský se prokombinoval až k brance a po výskoku a střele o zem dostal míč do branky.
2'
Tomáš Kyryljuk dobrou střelou otevřel skóre dnešního zápasu.
1'

HBC Jičín: Machalický, Grabermann – Hlipala, Rychna, J. Dolejší, M. Ženatý, Miľko, Matouš, Z. Ježek, Pekař, Doškář, A. Dolejší, M. Hájek, Thorovský, Kastner.
Trenér: Aleš Babák

HC ROBE Zubří: Malina, Dufek, Krůpa – Kucsera, Durović, Přerovský, Mičkal, Cibulec, M. Pšenica, Šišák, O. Krupa, Kyryljuk, Bajer.
Trenér: Peter Dávid

Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev.
Jičín postupně stoupá tabulkou. V posledních pěti zápasech sice třikrát prohrál, dokázal ale zaznamenat i velké vítězství ve Frýdku-Místku a venku vyhrát také ve Strakonicích. Díky tomu má na kontě již devět bodů a v tabulce je desátý.Zubří v posledních pěti zápasech dvakrát prohrálo, pak ale dvěma vítězstvími v řadě a následnou remízou započalo bodovou sérii. Vyhrálo ve Frýdku-Místku, pak doma právě nad Jičínem a naposledy bodovalo při remíze v derby na půdě Kopřivnice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.