Házená - Extraliga muži - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Nové Veselí - 21. února 2024   18:00

Plzeň
Plzeň
1' Bláha  • 3' Šindelář  • 7' Šindelář  • 8' J. Douda  • 9' Kosteski  • 10' Kosteski  • 13' Šindelář  • 14' Kosteski  • 17' Beneš  • 19' Beneš  • 19' Melich  • 21' J. Douda  • 22' Šindelář  • 26' Melich  • 27' Kosteski  • 33' Ćurčić  • 35' Kosteski  • 36' Šindelář  • 39' Beneš  • 41' Kosteski  • 43' Ćurčić  • 46' Ćurčić  • 49' Šindelář  • 51' Šindelář  • 52' Melich  • 54' Ćurčić  • 57' J. Douda  • 58' Stehlík  • 60' J. Douda
32:28
(15:11)
Nové Veselí
Nové Veselí
8' Tomášek   • 9' D. Flajsar   • 9' Gregorovič   • 11' Štěpán   • 13' Ogoun   • 16' Štěpán   • 22' Gregorovič   • 24' Navrátil   • 25' Tomášek   • 28' Gregorovič   • 30' Gregorovič   • 33' Gregorovič   • 34' D. Flajsar   • 35' Tomášek   • 36' D. Flajsar   • 41' Tomášek   • 42' Halíček   • 45' M. Popela   • 46' Halíček   • 48' Tomášek   • 51' Štěpán   • 51' D. Flajsar   • 53' M. Popela   • 55' M. Popela   • 58' M. Popela   • 59' Štěpán
Plzeň
Opava, Valášek
SH Lokomotiva Plzeň
470 diváků
Nové Veselí

Talent tým Plzeňského kraje – TJ Sokol Nové Veselí 32:28 (15:11)
Nejvíce branek: Kosteski 8/2, Šindelář 7, J. Douda 5/1 – D. Flajsar 6/2, Gregorovič 5, Tomášek 5. Rozhodčí: Opava, Valášek. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 1:2. Diváci: 470.
Házenkáři Plzně se přiblížili k vítězství v základní části, když porazili Nové Veselí 32:28. Domácí měli zápas pod kontrolou a nedostavil se nějaký větší výpadek. Plzeň udržela koncentraci po celých šedesát minut. Poprvé v jejím dresu nastoupil Lukáš Melich, který přišel na hostování do konce sezony z pražské Dukly. S tou se obhájce titulu utká již v sobotu.
60'
Při posledním útoku trefil Kosteski z pravého křídla tyč, dorážku Melicha z šestky už sudí neuznali.
60'
Poslední minuta zápasu začala gólem Doudy z levé spojky.
59'
Po chybě Stehlíka šlo Nové Veselí do otevřené obrany a Štěpán byl na levé straně sám proti Šmídovi.
58'
Popelova střela propadla z pravé spojky k protější tyči.
58'
Gól vstřelil tým Talent tým Plzeňského kraje (Jan Stehlík).
57'
Tomášek střílel z levé spojky vedle přední tyče a míč si tak vezme Šmíd.
57'
Oddechový čas pro tým TJ Sokol Nové Veselí.
57'
Stehlík přihrál Doudovi na levou stranu na šest metrů.
56'
Střela Čurčiče šla vedle levé tyče a Nové Veselí se mohlo dostat na rozdíl dvou branek, jenže David Flajsar udělal útočný faul na levé spojce.
55'
Popela nabral rychlost na levé spojce a přehodil Šmída.
55'
Šmíd vyrazil šanci Gregoroviče z pivota, následoval průraz levé spojky Plzně.
54'
Po volném hodu zakončoval Čurčič pod břevno.
53'
Čurčič namazal Popelovi, ten si vyměnil míč se spoluhráčem a ze samostatného úniku zakončil za Šmída.
53'
Šindelář tečoval střelu Flajsara, vzápětí Plzeň překazila hostující sehrávku z levé spojky s pivotem.
52'
Melich se rozeběhl na levé straně a obstřelil brankáře.
51'
David Flajsar se kličkou vyhnul soupeři a z levé spojky rozvlnil síť.
51'
Šindelář a jeho branka z pivota.
51'
Štěpánova možnost z levého křídla propadla kolem přední tyče až k té zadní.
50'
Doudova střela zaplula vedle levé tyče.
50'
Oddechový čas pro tým Talent tým Plzeňského kraje.
49'
David Flajsar přehodil Šmída ze sedmičky.
49'
Šindelář se položil do přihrávky Doudy z pravé spojky.
48'
Tomášek naběhl do druhé vlny na pas od Davida Flajsara.
47'
Martin Štohanzl zastavil střelu z levé spojky, ale hosté nevyužili domácí prázdné brány.
46'
Vyloučení pro tým Talent tým Plzeňského kraje (Jaromír Voves).
46'
Halíček kontruje ze středu.
46'
Registrovali jsme branku Čurčiče z pravé spojky.
45'
Popela zabíhal na levou stranu a překonal Šmída na vzdálenější tyč.
45'
Kosteski ji o zem proměnil.
44'
Bláha si došel na levé spojce pro sedmičku.
44'
Šmíd se vyměnil s Herajtem v bráně a začal svůj pobyt na hrací ploše zákrokem proti levému křídlu.
43'
Čurčič vyslal přesný podstřel ze střední spojky.
42'
Také Halíček skóruje z pravého křídla.
41'
Čurčič posunul do pravého křídla a Kosteski vypálil na bližší tyč.
41'
Tomášek odpověděl ze střední spojky přes Kaplana.
40'
Kosteski posílá sedmičku k pravé tyči.
40'
David Flajsar fauloval Čurčiče z levé strany, sedmička a k tomu dvě minuty.
40'
Jochman byl na levém křídle ve velkém úhlu proti Herajtovi.
39'
Čurčič asistoval z pravé strany u trefy Beneše.
38'
Bláhův pokus z levé spojky skončil na pravé noze Schamse. Hosté potom nedali branku z rychlé akce, po odraženém míči se natahoval u brankoviště Jochman.
38'
David Flajsar nezvládl přihrávku z levé spojky do levého křídla proti dvěma hráčům Plzně.
37'
Odpískán faul Gregoroviče na levé straně na Čurčiče, ale Plzeň hned přichází o míč.
36'
Šindelář převzal míč na pivotu od spojky.
36'
David Flajsar udělal kličku a vystřelil z levé spojky na zadní tyč.
36'
Douda hodil sedmičku technicky na svou levou stranu.
35'
Tomášek propálil Herajta z úhlu na pravé spojce.
35'
Kosteski si naskočil na pravém křídle.
34'
Po trefě Davida Flajsara ze střední spojky je to pouze o dvě branky.
34'
Po pasu Čurčiče z pravé strany pálil pivot Šindelář do ruky Schamse a míč se odrazil do břevna.
33'
Hostům nadále funguje dohrávka na pivota Gregoroviče.
33'
Čurčič si navedl míč zprava na střed a skóroval o levou ruku Schamse.
32'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (David Flajsar).
32'
Tomášek prošel středem na šestku, Herajt zasáhl pravou nohou, ale bude se házet sedmička.
31'
Nové Veselí rozehrálo druhý poločas.
31'
Plzeň má nakročeno k tomu, aby potvrdila roli favorita. Nové Veselí neskórovalo v prvních sedmi minutách, v průběhu prvního poločasu prohrávalo i šest branek. Inkasovalo několikrát z rychlých kontrů a má problémy s útokem na postavenou obranu. V domácím dresu se poprvé představil Lukáš Melich, jenž přišel z pražské Dukly na hostování do konce sezony.
30'
30'
Melich měl vyloženou šanci na levé spojce, ale usměrnil míč vedle zadní tyče.
30'
Nakonec Tomášek oslovil z levé spojky Gregoroviče na pivotu.
30'
Nové Veselí má zase problémy s útokem na postavenou obranu Plzně.
28'
Gregorovič a jeho trefa z rychlého kontru.
28'
Bláha se zbavil hráče na levé spojce a právě Vinkhelhoferovi připravil loženku do levého křídla, toho brankář vychytal.
27'
Rána z levé spojky se odrazila od horní tyče domácí brány. Tou dobou už je na place Vinhelhofer na levém křídle místo Beneše.
27'
Douda poslal Kosteskiho středem do brejku.
26'
Melich si řekl o nahrávku na levé spojce, obešel hráče a vystřelil na druhou tyč.
25'
Bránící hráč pozdě přistoupil k Tomáškovi na spojce.
25'
Schams si poradil s podstřelem Doudy z devíti metrů.
25'
Herajt vyrážel rukama a domácí útočí přes Melicha, který přišel na hostování z pražské Dukly do konce sezony.
24'
Douda pokazil nahrávku na pravou stranu a hostující útok začíná od Krejze s Tomáškem.
24'
Po faulu na levou spojku Krejze poslalo Nové Veselí míč do pravého křídla na Navrátila a ten umístil svůj pokus k bližší tyči.
23'
Herajt byl připravený u přední tyče proti levé spojce, potom to zkoušel do prázdné brány.
22'
Z té samé pozice udeřil i Šindelář.
22'
Gregorovič dostal na pivotu nahrávku z levé spojky.
21'
Douda propálil gólmana z levé spojky na přední tyč.
21'
Vyloučení pro tým TJ Sokol Nové Veselí (David Flajsar).
20'
Herajt vykopl pravou nohu proti Davidu Flajsarovi.
20'
Po střele tyče ještě získal Tomášek sedmičku.
19'
Melich pokořil brankáře z hranice brankoviště.
19'
Beneš ztrestal ze samostatného úniku z levé strany fatální chybu v rozehrávce.
19'
Stehlík postrčil na Kaplana na pivotu, ten trefil pravé rameno brankáře.
18'
Tomášek nezkrotil míč na pravé straně a hraje tak Plzeň.
18'
Gregorovič nezpracoval míč, ale následná souhra Doudy s Kaplanem skončila zákrokem Schamse.
17'
17'
Beneš zůstal na šestce před Schamsem.
17'
Douda se dostal na levé spojce na šest metrů, neuspěl. Potom zakročil Herajt pravou rukou.
17'
Tomášek přešlápl na levé straně při snaze uzmout odražený míč od Kosteskiho.
16'
Štěpánovi se podařilo snížit z levého křídla.
15'
Plzeň udělala ztrátu na levé straně.
15'
Při střele z levé spojky zavřel Herajt bližší tyč a na balónu je tak znovu Talent.
14'
Kosteski běžel z pravé strany na Schamse.
13'
Douda se otočil kolem hráče, nahrál na levou spojku a Bláha posunul na Šindeláře, který mířil mezi nohama brankáře.
13'
Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Pavel Ogoun).
12'
Beneš, který dostal šanci na levém křídle při absenci Šafránka, minul branku.
11'
Meilchar zastavil přihrávku a Štěpán postupoval zleva na Herajta.
10'
10'
Kosteski přidává trefu ze samostatného úniku.
9'
Kosteski poslal míč z pravého křídla na opačnou tyč.
9'
Gregorovič zakončil trhák.
9'
David Flajsar překonal Herajta z levé spojky na vzdálenější tyč.
8'
Po nahrávce pod sebe se to Doudovi hodně otevřelo na střední spojce.
8'
Herajtovi propadlo zakončení Tomáška z devíti metrů, na míč si pořádně sáhl a balón těsně přešel čáru.
7'
Plzni vyšla souhra spojky s pivotem Šindelářem.
7'
Zřejmě Melichar srazil střelu Čurčiče, ale Novému Veselí nevyšla nahrávka na levou stranu.
6'
Herajt vyhazoval na pravou stranu na Kosteskiho, ten spálil možnost proti Schamsovi. Stejně tak neskóroval Čurčič.
5'
Kosteski zabránil dohrávce do levého křídla a potom vystoupil Beneš. Talent zatím velmi dobře brání.
5'
Bláha vystřelil z devítky a levé spojky na bližší tyč, kde byl Schams.
4'
Herajt kryl střelu z levé spojky na vzdálenější tyč a Plzeň tak jde do postupného útoku.
3'
Douda sklepával na Čurčiče, jeho ránu vyrážel Schams, s dorážkou přispěchal Šindelář.
2'
Talent zablokoval šanci z levé spojky a Herajt tak nezasahoval. Nicméně ani Plzeň se neprosadila.
1'
Douda předal míč Bláhovi na levou spojku a ten zakončoval na zadní tyč.
1'
Talent měl výhodu rozehrávky a možnosti prvního útoku v tomto duelu. Nastoupil v oranžovém, zatímco Nové Veselí v modrém.
1'

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, Šmíd – Ćurčić, J. Douda, Kaplan, Kosteski, Nový, V. Dubský, Bláha, Vinkelhöfer, Stehlík, Voves, Melich, Beneš, Štochl, Šindelář.
Trenér: Petr Štochl

TJ Sokol Nové Veselí: J. Doležel, Ma. Štohanzl, Schams – Štěpán, Jochman, Ogoun, Halíček, Navrátil, M. Popela, D. Flajsar, Melichar, Mi. Štohanzl, Krejz, Gregorovič, Dlouhý, Tomášek.
Trenér: Jan Běloch

Rozhodčí: Opava, Valášek.
Vzájemné zápasy
Jedná se o reprízu finále Českého poháru 2021, kdy Plzeň prohrávala o sedm branek, ale povedenou hrou sedm na šest dokázala zápas na neutrální půdě otočit. Západočeši zvítězili i v prvním duelu letošní sezony. Z Nového Veselí si odvezli výhru 30:27.
Talent tým Plzeňského kraje
To obhájce titulu jde do dnešního zápasu v mnohem lepší náladě. Aktuálně vede tabulku o tři body před Karvinou a má nakročeno k tomu, že stejně jako loni vyhraje základní část a bude tedy případné finále začínat doma. Západočechům bude proti Novému Veselí scházet zraněný Říha, který po sezoně odejde do Lovosic. Dalším jistým odchodem je pak brankář Karel Šmíd. Naopak v Plzni jistě zůstane duo Šindelář – Škvařil. Oba házenkáři se zkušenostmi z reprezentace prodloužili smlouvu a budou v Talentu nastupovat i v příští sezoně.
TJ Sokol Nové Veselí
Hostům se nedaří a koledují si o to, že si nezahrají play-off. V tabulce Chance Extraligy se nachází na desáté pozici, na osmý Frýdek ztrácí tři body. V zimě je opustili Adam Tomášek a Jakub Flajsar. Oba odešli do zahraničí. Odchovanec klubu David Šůstek se v létě vrátil z pražské Dukly, ale momentálně působí v Brně.

Jinak v novém kalendářním roce sice Sokol vyhrál ve Frýdku-Místku, ale potom podlehl doma Kopřivnici a hlavně o víkendu nestačil na Strakonice poměrem 22:24. Pro Jihočechy to byla teprve třetí výhra v letošní sezoně.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z dohrávky 15. kola Chance Extraligy, ve kterém se střetnou Talent tým Plzeňského kraje a TJ Sokol Nové Veselí. Začínáme v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.