Házená - MOL liga ženy - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hodonín : Most - 12. září 2020   17:30

Most

60'
Šípová střílela z levé strany na přední tyč a hodonínská brankářka zasáhla rukama.
60'
Višňovská nepřihrála úplně přesně do pravého křídla.
60'
Poláková zakončila přesně trhák z pravé strany.
59'
Stejně jako o chvíli později.
59'
Mostecká gólmanka si našla odražený míč v brankovišti a vyhodila jej na levou stranu, tentokráte únik Stříškové skončil gólem.
58'
Delší nahrávka za obranu směřovala na zabíhající Stříškovou a ta pálila křížem k levé tyči, jenže brankářka Hodonína natáhla ruce.
58'
Višňovská se otáčela na levé straně kolem Cholevové, ta faulovala.
57'
Proti tečované střele Drexlerové z levé spojky se brankářka Mostu přemístila k bližší tyči.
56'
Maňáková posunula míč z levé spojky do levého křídla, ale brankářka si poradila s vyloženou šancí Stříškové.
55'
Po převzetí nahrávky do běhu na levé straně běžela Stříšková sama na brankářku a přehodila gólmanku směrem k pravé tyči.
55'
Maňáková a Smetková chtěly zase dohrávat do pravého křídla na Zachovou, což obrana Hodonína včas přečetla.
54'
Zachová si vybrala levou rukou prostor u pravé tyče a byla přesná.
54'
Dominika Zachová stržena na pravém křídle, bude se házet sedmička a hodí ji právě zmiňované reprezentační křídlo.
53'
Další trhák, Cholevová umístila míč okolo levé nohy gólmanky.
53'
Šustková poslala míč při samostatném úniku na pravou stranu brankářky.
53'
Kroky levé spojky domácích.
52'
Hezký podstřel Cholevové z pravé strany mířil mezi nohama brankářky Hodonína do brány.
51'
Hodonín využil sedmičky gólem k levé tyči.
51'
Višňovská faulována na levé spojce a rozhodčí posílají Andrýskovou (Most) na dvě minuty z hrací plochy.
50'
Po střele pivotky v pádu do levé tyče se balón odrazil do levého křídla na Novákovou, ta zakončovala nad branku.
50'
Most ihned zareagoval trefou zleva.
50'
Hodonín se přece jeden dočkal trefy z pravé spojky.
49'
Most přerušil postupný útok Hodonína nedovoleným zákrokem na pravou spojku Drexlerovou.
49'
Odpískán faul Zachové z pravé strany na Novákovou, Hodonín poté kombinuje.
48'
Andrýsková udělala na levé spojce technickou chybu, míč má Hodonín.
48'
Andrýskovou vychytala brankářka na přední tyči při zakončení z levé spojky.
47'
Kroky pravé spojky Smetkové, ale Hodonín se nedostal s míčem na svou útočnou polovinu, prakticky ihned o něj přišel.
47'
Nováková nezpracovala míč na levé straně a posléze si pomohla držením soupeřky.
46'
Borovská dostane dvojku za držení dresu z pravé strany a Hodonín si zahraje přesilovku.
46'
Most skóruje ze šestky.
46'
Při střele z úhlu a levé spojce si pokryla hostující brankářka bližší tyč.
45'
Borovská se dopustila faulu na pravou spojku.
45'
Následný samostatný únik zakončuje Stříšková nad pravou nohou brankářky.
45'
Technická chyba Hodonína.
44'
Maňáková si naběhla na pravou spojku do druhé vlny a trefila se k zadní tyči.
44'
Přešlap jedné z domácích hráček do brankoviště při útoku, míč tak drží Most.
44'
Oddechový čas pro domácí.
43'
Most se dobře pohyboval až Smetková udělala taktický faul z levé strany.
42'
A nabídnuté příležitosti využívá zakončením o zem, snižuje tak na rozdíl devíti branek.
42'
Také Hodonín bude mít k dispozici sedmimetrový hod za nedovolený zákrok na střední spojku.
42'
Petra Maňáková trefuje pravou část brány.
41'
Na druhé straně se bude házet sedmička.
41'
Střela ze střední spojky přes mosteckou obránkyni končí na levé ruce hostující gólmanky.
40'
Smetková poslala míč do levé tyče a na tahu jsou házenkářky Hodonína.
40'
Mostecká brankářka vyrazila zakončení z pravé strany, ale nedosáhla na dorážku z šesti metrů.
40'
Stříšková se z hranice brankoviště nemýlila.
39'
Odpískány kroky pravé spojky domácích.
39'
Hostující házenkářky posouvaly míč až do levého křídla a Stříšková přehodila brankářku na vzdálenější tyčku.
38'
Rychlá sehrávka z levé strany na šest metrů znamená snížení Hodonína.
38'
Levá spojka domácích se dostala z levé strany na střed, ale přestřelila branku Baníku.
37'
Hodonín ztratil míč, Zachová si seběhla na pravou stranu na delší pas a zakončila pod břevno.
36'
Střela ze střední spojky okolo natažené levé nohy brankářky Mostu zapadla do sítě.
36'
Most je docela agresivní v obraně, nyní hraje opět stylem 1:5.
36'
Kostelná nahrála na levou stranu a Jana Šustková prorážela.
35'
Kostelná faulovala z pravé strany levou spojku.
35'
Střelou z výskoku přes blok minula domácí levá spojka přední tyč.
34'
Drexlerová posílá sedmimetrový hod do levé ruky mostecké brankářky.
33'
Nařízena sedmička za stržení pivotky Gärtnerové.
33'
Hodonín odpovídá také trefou z pravé spojky.
32'
Andrýsková nahrála na pravou spojku rozběhnuté Šustkové a ta obstřelila brankářku na vzdálenější tyčku.
32'
Zakončení z úhlu a pravé strany letělo vedle branky hostujících házenkářek.
31'
Jana Šustková udělala kroky na levé spojce a Hodonín bude útočit proti obraně 1:5.
31'
Most začal druhý poločas s Katarínou Kostelnou na pravé spojce a Dominikou Zachovou na pravém křídle.
31'
30'
30'
Tečovanou střelou ze spojky končí první poločas, ve kterém Most vítězí poměrem 12:21.
30'
Drexlerová nahrála na pravou stranou a Štefancová poslala míč o zem do brány.
29'
Odpískán faul na pravou spojku domácího týmu, Hodonín bude házet devítku.
29'
Další brejk a trefa Cholevové do pravého spodního rohu brány.
28'
Po chybě spojky domácích skóruje Most trhákem zprava.
28'
Most z protiútoku přidává svou 18. trefu v zápase, a sice z pravé strany.
27'
Nařízena devítka po faulu na pravou spojku domácích. Posléze Müllnerová zasáhla rukama.
1'
Hodonín má za sebou v tomto ročníku MOL ligy jeden zápas, když před týdnem doma nestačil na Písek 22:32. To Most odehrál zatím dvě utkání. Nejprve deklasoval Zlín 40:25, posléze v repríze posledního finále přehrál pražskou Slavii 34:24.
Soupisky obou týmů před letošní sezonou

HK Hodonín: Zichová, T. Novotná – Štefancová, Drexlerová, Zálešáková, Tvrdoňová, Jadamíková, Gärtnerová, Fleková, Pospíšilová, Kalinová, Nováková, Rehušová, Višňovská, Vavroušková, Čižmárová, Malecka.

DHK Baník Most: Bezpalcová, Müllnerová, Kašparová – Borovská, Stříšková, Andrýsková, Jungová, Šustková, Šípová, Mikulčík, Cholevová, Eksteinová, Smetková, Maňáková, Kroftová, Poláková, B. Hrbková, Kostelná, Zachová, Mikulášková.
Zápas odpískají Pavel Friedel a Tomáš Kučerka.
Kvůli současné globální situaci došlo k restrukturalizaci evropských házenkářských soutěžích. Ligu mistryň bude hrát nově jen šestnáct týmů. Mezi vyvolenými pro novou sezonu Most chybí, čehož jeho zástupci litují. Nicméně Baník je první pod čarou v případě, že by některé z družstev odřeklo z vlastní vůle, anebo vlivem jiných okolností účast v Lize mistrů. Tu si Baník zahrál v minulé sezoně a nebyl daleko od postupu ze základní skupiny, když o pouhý bod zaostal za Lublaní. Následně se tak představil v poháru EHF, kde všech šest zápasů prohrál.

Most je hegemonem české ženské házené za poslední sezony. Sedmkrát za sebou získal český titul, nejvyšší české soutěž nezná jiného vítěze než Most od jara 2012, kdy Baník triumfoval vůbec poprvé ve své historii. V uplynulých letech táhla družstvo zejména spojka Markéta Jeřábková, která byla na MS 2017 nejlepší českou střelkyní. Tam svěřenkyně trenéra Bašného došly až do čtvrtfinále, kde nechybělo mnoho, aby porazily Nizozemky. V osmifinále vyřadily Rumunky trefou Michaely Hrbkové ze závěrečného útoku a situace sedm na pět. Přitom Rumunsko mělo v sestavě nejlepší házenkářku planety Neaguovou. I těmito výkony si řekla Jeřábková o angažmá v Maďarsku.
Vzájemné zápasy
Hodonín byl před dvěma lety nováčkem nejvyšší české házenkářské soutěže a prohrál doma 29:35 a venku 23:35. Po návratu Hodonína do MOL ligy se oba celky utkaly v poslední sezoně dvakrát. Most zvítězil v Hodoníně 36:26 a své palubovce poměrem 38:24.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze třetího kola házenkářské MOL ligy, ve kterém se střetnou Hodonín a Most. Začínáme v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.