Házená - MOL liga ženy - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Dunajská Streda - 17. února 2021   17:00

Olomouc
Olomouc
1' Kašpárková  • 4' Závišková  • 5' Kašpárková  • 6' Kapsová  • 6' Přikrylová  • 7' T. Fryčáková  • 8' T. Fryčáková  • 11' Kašpárková  • 15' T. Fryčáková  • 16' Gajdošíková  • 18' Závišková  • 20' Kubáčková  • 21' Závišková  • 29' Gajdošíková  • 30' Kašpárková  • 31' Jansová  • 34' Kašpárková  • 34' Přikrylová  • 37' Přikrylová  • 38' Jansová  • 44' Trumpešová  • 45' Přikrylová  • 46' Přikrylová  • 47' T. Fryčáková  • 48' Přikrylová  • 51' Gajdošíková  • 52' T. Fryčáková  • 53' Gajdošíková  • 60' Sovová
29:26
(15:16)
Dunajská Streda
2' B. Bíziková   • 2' Juhosová   • 4' Élöová   • 5' C. Bugárová   • 9' C. Bugárová   • 10' Élöová   • 14' R. Bizik   • 18' Juhosová   • 19' Juhosová   • 21' Juhosová   • 22' C. Bugárová   • 23' Pastorková   • 25' Juhosová   • 27' Élöová   • 32' Élöová   • 36' R. Bizik   • 36' R. Bizik   • 42' Élöová   • 44' R. Bizik   • 46' Élöová   • 52' Juhosová   • 59' Juhosová   • 60' C. Bugárová
Olomouc
Hanák, Pavlíček.
Sportovní hala DHK Zora Olomouc, Olomouc

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště!
V Olomouci je dohráno, Zora se po vyrovnaném prvním poločase chopila iniciativy a kvalitním výkonem v útoku rozhodla o svém vítězství! Pro domácí hráčky je to první výhra po šňůře tří pořážek, na druhou stranu Dunajská Streda si na své konto připisuje druhou prohru v sezóně a její dlouhá série neporazitelnosti je u konce.
DHK Zora Olomouc – MŠK Dunajská Streda 29:26 (15:16)
Nejvíce branek: Přikrylová 6, Fryčáková 5, Kašpárková 5 – Juhosová 7, Élöová 7/1, Bizik 6/2.
Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.
Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/3.
Vyloučení: 3:3.
60'
Poslední jménem na střelecké listině bude Cintia Bugárová, trefuje se sekundu před sirénou.
60'
Třináct sekund před koncem se opět vylučuje, tentokrát jde ven ze hry Jarmila Trumpešová (OLO).
60'
Možná definitivní tečku za výhrou svého celku dělá svým prvním gólem v zápase Sovová.
59'
Bitva přeci jen ještě není u konce, necelou minutu a půl před koncem snižuje Kata Juhosová.
58'
Teď už do slovenský tým bude mít hodně těžké, vyloučena je Viktória Oguntoyeová (DST).
58'
Závišková chtěla pojistit vítězství svého celku, jenže trefila jen dřevo za hostující brankou.
57'
Olomouc je jako přikovaná před klecí Dunajské Stredy, pohodlný náskok nejspíš udrží až do konce.
56'
Zora velmi rychle zastavila výpad svých protihráček, zklidnila hru a přesouvá se dopředu.
56'
Martina Přikrylová mohla skórovat posedmé, tentokrát ale trefila jen tyč!
55'
Beatrix Élöová přetavuje další nařízenou sedmičku v gól a stále drží svůj výběr ve hře.
55'
Hostující hráčka se už zvedla, samotné Jansové ale musel z palubovky pomoci lékař.
55'
Nikola Jansová (OLO) tvrdě zastavila zakončující protihráčů a dvě minuty si teď nezahraje.
54'
Timeout je u konce, Dunajská Streda musí nyní zastavit krvácení a zpevnit svou obranu.
54'
Oddechový čas pro hosty.
53'
Jenže Olomouc své soupeřky obratem vrací nohami zpět na zem zásahem Gajdošíkové.
52'
Dunajská Streda po delší době skóruje, krev svým spoluhráčkám do žil vlila Kata Juhosová.
52'
Tereza Fryčáková překvapila brankářku lehkou střelou, domácí jsou ve varu!
51'
Gajdošíková posílá Zoru do pohodlného čtyřgólového náskoku!
50'
Brankářka Stredy vytáhla z rukávu další zákrok, s hostujícím týmem to nevypadá vůbec dobře.
49'
Tentokrát ale tažení na klec soupeřek k brance nevedlo, slovenský tým zvládl akci rozebrat včas.
49'
Gólmanka Zory podržela své spoluhráčky kvalitním zákrokem, Olomouc přesouvá hru do útoku.
48'
A znovu Martina Přikrylová, Dunajské Stredě začíná pomalu ale jistě ujíždět vlak!
47'
47'
Trochu prostoru mezi svým celkem a soupeřkami nyní přesným zakončením vytvořila Fryčáková.
46'
Martina Přikrylová ale odpovídá dalším brankou, Zora se znovu ujímá jednogólového vedení.
46'
Zdá se, že dnešní duel bude vyrovnaný až do samotného konce. Prosazuje se Élöová.
45'
Domácí se nicméně po půlminutě hry vrací do vedení čtvrtým zásahem Martiny Přikrylové.
44'
Réka Biziková napravila chybu a vstřelila jednadvacátý zásah svého celku v dnenším zápase.
44'
Mohlo být vyrovnáno, jedna z hostujících hráček ale z dobré šance trefila jen tyč!
44'
Poprvé v zápase skóruje Trumpešová, která brankářku překvapila střelou do dolní části svatyně.
43'
Atmosféra v hale houstne, sudí musí nyní co chvíli přerušovat hru kvůli nedovoleným zákrokům.
42'
Élöová obdržela přihrávku z levé strany, naběhla na střed a ranou do horního rohu vyrovnala.
41'
Ani tentokrát se jí ale nepodařilo nekompromisní obranu Dunajské Stredy nějak překvapit.
41'
Olomouc rychle rozebrala výpad svých soupeřek a sama se nyní přesouvá do útoku.
40'
Dunajská Streda v oslabení podává excelentní výkon a nepouští protihráčky do lepších šancí.
39'
Ostré zakončení Gajdošíkové z pivota bylo obětavě zblokováno jednou z protihráček.
39'
Komplikace pro Dunajskou Stredu, Olomouc má početní výhodu po vyloučení Katy Juhosové (DST).
38'
Minutu a pár sekund dlouho pasáž bez gólu ukončuje přesnou střelou Nikola Jansová.
37'
...odražený míč ale přesně mezi tři tyče poslala Martina Přikrylová, je vyrovnáno!
37'
Iva Závišková trefila jen brankářku...
37'
Po faulu jedné z hostujících hráček uvidíme sedmičku, na čáru se staví Iva Závišková.
36'
Réce Bizik vyšel i další rychlý brejk, přetahovaná o vedení v Olomouci pokračuje dál.
36'
Máme znovu vyrovnáno, naprosto bleskový výpad v osmnáctou branku hostů přetavila Bizik.
35'
Gólmanka Zory se zdá býti v pořádku, po ráně se oklepala a bude pokračovat ve hře.
35'
Na palubovce teď zůstala ležet domácí brankářka, za kterou okamžitě vyběhl zdravotník.
35'
Élöová chtěla brankářku překvapit střelou zleva, protihráčka jí ale zabránila v zakončení.
34'
A o pár desítek sekund později otáčí skóre Martina Přikrylová, Olomouc se ujímá vedení.
34'
Dlouhý pobyt Zory v útoku ukončuje přesnou střelou do dolní části branky Magda Kašpárková.
33'
Dunajská Streda v obraně působí neohrabaně, sudí už dvakrát přerušil hru kvůli jejím faulům.
32'
Pod první trefu hostů ve druhém poločase se podepisuje Élöová, která vrací Stredě náskok.
31'
Tažení na klec trefu nepřineslo, naopak rychlý protiútok Zory vedl k lehkému zakončení Jansové.
31'
Druhý poločas je tu, dopředu se bez váhání vrhají hráčky vedoucí Dunajské Stredy.
31'
První poločas je minulostí, přičemž o branky v Olomouci rozhodně nebyla nouze! Po přestřelce mezi domácími hráčkami a Dunajskou Stredou může se sebou být o něco spokojenější druhý jmenovaný tým, který vede o jeden zásah. O ničem ale ještě není rozhodnuto a uvidíme, co nám nabídne druhá půle.
Druhý poločas začne přibližně v 17:50.
30'
30'
Pět sekund před koncem třicetiminutovku uzavírá Magda Kašpárková, už je to jen o gól!
30'
Po dalším faulu na čáru znovu nastoupila Réka Bizik, kterou ale tentokrát brankářka vychytala.
30'
Dunajská Streda drží v poslední minutě hru daleko od své branky a rozjela šňůru přihrávek.
29'
Domácí hráčky chtějí do přestávky srovnat, první krok k tomu udělala Tatiana Gajdošíková.
28'
Moc toho ale před svatyní soupeřek nevymysleli ale hosté, prim momentálně hrají obě obrany.
28'
Zora se v útoku trápí, další střelu Kubáčkové nyní brankářka Stredy vykopla mimo nebezpečí.
27'
Beatrix Élöová na rozdíl od Kubáčkové mířila přesně, Dunajská Streda vede o tři zásahy.
27'
Snížit nyní mohla Tereza Kubáčková, která ale ze sedmičky poslala míč jen do levé tyče.
26'
Prudká rána z hranice devíti metrů gólmanku Zory nepřekvapila, Olomouc jde do útoku.
26'
Sledujeme pečlivou hru ze strany Dunajské Stredy, jejíž ofenzíva operuje před olomouckou klecí.
25'
Jedna z hostujících hráček minula, Kata Juhosová se ale jen o pár sekund později už nemýlila.
24'
Zora se už dlouhou dobu drží v útoku, větší střelecká šance z toho zatím ale nebyla.
23'
Fryčáková se znovu lišácky protáhla před branku, tentokrát si na její střelu gólmanka počíhala.
23'
Oddechový čas pro domácí.
23'
A jen krátce na to Dunajskou Stredu posílá do vedení Kristina Pastorková.
22'
Přestřelka pokračuje. Cintia Bugárová na konci dvaadvacáté minuty opět vyrovnává stav.
22'
Hostující brankářka vytáhla z rukávu pěkný zákrok, střelu protihráčky vyrazila do rohu.
21'
Dunajská Streda ale se soupeřkami stále drží krok a dalším zásahem Juhosové snižuje.
21'
Dobrá práce v obraně Olomouci nese ovoce, protiútok v přesný zásah přetavila Iva Závišková.
20'
Tereza Kubáčková překvapila gólmanku hodně nízkým podstřelem, míč za čáru prakticky dojel.
19'
Dlouhé dobývání domácí svatyně nakonec přeci jen končí gólem, který dává Kata Juhosová.
18'
Iva Závišková skóruje podruhé, ze středu zamířila přesně k levé tyči branky soupeřek.
18'
Náskok domácím moc dlouho nevydržel, Kata Juhosová se podepisuje pod desátý gól Stredy.
17'
Gajdošíková byla zastavena u devítimetrové čáry, sudímu se zákrok nelíbil. Míč se vrací Zoře.
16'
Následný protiútok vede k přesnému zásahu Tatiany Gajdošíkové, Zora jde do vedení!
16'
Gólmanka Olomouce podržela svůj tým a vyrazila zakončení Strakové vysoko nad klec!
15'
Domácí hráčky nakonec přeci jen skórují, z pravé strany se před klec protáhla Fryčáková.
15'
Olomouc se snaží něco vymyslet před brankou, obrana hostů je ale nepouští do zakončení.
14'
Přesilovku si nyní zahrají domácí házenkářky, ven ze hry se klidí Kristina Pastorková (DST).
14'
Krátký závar před olomouckou brankou vede k dalšímu zásahu, Réka Bizik skóruje potřetí za sebou.
12'
Réka Bizik ani tentokrát sedmičkou nepohrdla, a v Olomouci tak začínáme od začátku!
12'
Celek ze Slovenska má šanci vyrovnat, Valentina Kapsová (OLO) je na dvě minuty vyloučena.
11'
Sedmimetrového hodu se ujala Réka Bizik a hravě jej přetavila v další branku Dunajské Stredy.
11'
Žlutou kartu si za svůj zákrok nyní vysloužila Tatiana Gajdošíková (OLO), sedmička pro hosty.
11'
Zora se během oddechového času neusnula na vavřínech a odpovídá gólem Kašpárkové.
10'
Beatrix Élöová vyskočila nad dotěrnou protihráčku a poslala míč do dolního rohu.
10'
Hostující hráčky se po konci timeoutu usazují před olomouckým brankovištěm a kombinují.
10'
9'
Hostující hráčka odčinila svůj prohřešek brankou, druhý zásah Bugárové v dnešním zápase.
8'
Navíc je tu další nepříjemnost pro hostující celek, a to žlutá karta pro Cintii Bugárovou (DST).
8'
Tereza Fryčáková podruhé, Dunajská Streda po dobrém startu ztratila krok se soupeřkami.
7'
Poprvé v zápase skóruje Tereza Fryčáková, hraje se stále hlavně před hostující brankou.
6'
A domácí se o pár sekund později dokonce ujímají vedení gólem Martiny Přikrylové!
6'
Zora zpevnila obranu a rázem máme vyrovnáno, čtvrtou branku Zory dává Kapsová!
5'
Pátou minutu utkání přesným zakončením mezi tři tyče uzavírá Magda Kašpárková.
5'
Sudí poprvé vytáhl žlutou kartu, kterou si do statistik zapisuje Nikola Jansová (OLO).
5'
Dunajská Streda je v útoku naprosto nekompromisní a brankou Bugárové navyšuje svůj náskok.
4'
Tentokrát už byla střela Záviškové dost razantní, Olomouc stahuje manko na dvě branky.
4'
Zato hostující hráčky i tentokrát svůj výlet před branku využili, skórovala Beatrix Élöová.
3'
Dlouhá kombinace před hostující brankou vedla k hodně slabému pokusu z dílny Záviškové.
2'
Další úspěšnou střelkyní hostů je Kata Juhosová, Dunajská Streda se ujímá vedení.
2'
Hosté se prosazují hned z následující protiakce, na střeleckou listinu se zapisuje Bíziková.
1'
Na druhý pokus to už ale Magdě Kašpárkové vyšlo a na konci první minuty tu máme první gól.
1'
Po šňůře přihrávek chtěla zakončovat Kašpárová, jejíž projektil byl ale zblokován.
1'
Domácí hráčky se ujaly míče a postupují s ním směrem k brance svých soupeřek.
1'
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám hezké odpoledne, hráčky obou celků už se rozcvičují na palubovce. Za malou chvíli v Olomouci půjdeme na věc.

DHK Zora Olomouc: Polášková, Haládiková – Kubálková, Gajdošíková, Kuxová, Krajčovičová, Řezníčková, Kapsová, Přikrylová, Trumpešová, T. Fryčáková, Jansová, Kašpárková, Sovová, Kubáčková, Závišková.

MŠK Dunajská Streda: Oláhová, Oguntoyeová – R. Bizik, Lelkesová, Pastorková, Pénzesová, C. Bugárová, Juhosová, Mészárosová, B. Bíziková, Virág Demeter, M. Rajnohová, Élöová, Straková, Jagodič.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZÓNĚ

Olomouc a Dunajská Streda se letos v soutěži ještě nepotkaly, pojďme se tedy podívat na jejich souboje z loňského ročníku. Oba vzájemné zápasy tehdy těsně vyhrála Zora, která nejprve venku uspěla 26:25 a doma následně svého soka pokořila výsledkem 29:27.

1. 2. 2020: Olomouc – Dunajská Streda 29:27
13. 10. 2019: Dunajská Streda – Olomouc 25:26
MŠK DUNAJSKÁ STREDA (4. místo)
10 Z, 8-1-1, 296:229 (+67), 17 bodů
Aktuální forma: V–V–V–V–V

Kdo Zoru na čtvrtém fleku vystřídal? Právě Dunajská Streda, která vysokou výhrou nad Plzní v sobotu prodloužila svou vítěznou sérii už na osm utkání, a spolu s Iuventou má tak nejlepší formu v celé soutěži. To dokazuje i fakt, že se na předních příčkách pohybuje i přes fakt, že oproti většině ostatních celků v soutěži má rovnou několik utkání k dobru. Uvidíme, jestli se jí podaří uspět i dnes na palubovce Olomouce.

Aktuální forma: P–P–P–V–V

Olomouc si prochází slabším obdobím. Naposledy zvítězila v polovině ledna proti Porubě, od té doby si na své konto připsala jen tři porážky – nejprve podlehla na palubovce Šaľy a body nevybojovala ani ze dvou náročných střetnutí s dominantními Michalovcemi. Po tomto víkendu tak spadla ze čtvrté na pátou příčku v tabulce, zvládne se dnes odrazit zpět nahoru?

Tereza KUBÁČKOVÁ – 53 branek
Martina PŘIKRYLOVÁ – 52 branek
Magda KAŠPÁRKOVÁ – 43 branek

Michaela POLÁŠKOVÁ – 144 zák., úsp. 48%
Zuzana HALÁDIKOVÁ – 126 zák., úsp. 44%
Anita POLÁČKOVÁ – 2 zák., úsp. 25%
Příjemnou středu u sledování házenkářské MOL Ligy žen! Dnes je na programu jen jedna bitva, dohrávka odloženého souboje třináctého kola mezi Olomoucí a slovenským celkem z Dunajské Stredy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.