Házená - MOL liga ženy - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Olomouc - 29. srpna 2020   18:00

Poruba
Poruba
1' Desortová  • 16' Mýlková  • 18' Misková  • 20' Farářová  • 21' Desortová  • 23' Tichá  • 25' Tichá  • 28' Desortová  • 30' Tichá  • 31' Maiwaelderová  • 34' Desortová  • 40' Tichá  • 43' Tichá  • 51' Maiwaelderová  • 55' Kavalová  • 59' Kavalová  • 60' Tichá
22:21
(11:8)
Olomouc
Olomouc
16' Sovová   • 17' Sovová   • 19' T. Fryčáková   • 21' Závišková   • 27' Kašpárková   • 29' Kašpárková   • 33' Přikrylová   • 39' Přikrylová   • 40' Závišková   • 43' Přikrylová   • 45' Kašpárková   • 45' Jansová   • 49' Kubáčková   • 54' T. Fryčáková   • 57' T. Fryčáková   • 60' T. Fryčáková
Poruba
Devátá, Mučková, Roháčková – Dybalová, Baumbachová, Kavalová, Misková, Tichá, Novobilská, Mýlková, Prašivková, Desortová, Kučerová, Maiwaelderová, Farářová, Polášková.
Králíček, Letev
Hala Sareza
Olomouc
Haládiková, Polášková – T. Fryčáková, Sovová, Kapsová, Krajčovičová, Přikrylová, Kubáčková, Řezníčková, Závišková, Trumpešová, Jansová, Protivánková, Kašpárková, Gajdošíková, Možíšová.

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne.
Porubu čeká výlet na Slovensko, v dalším zápase se představí na palubovce Šaly. Olomouc bude hrát ve Zlíně.
Poruba vítězí v úvodním kole MOL ligy nejtěsnějším možným rozdílem, když její poslední dva góly vstřelila Kavalová z pravého křídla a rozhodla tak zápas. Olomouc prohrávala ve druhém poločase už o čtyři góly, ale dostala se zpátky do utkání, když Kubáčková srovnala na 17:17. Nicméně závěr zvládly lépe domácí házenkářky a při návratu reprezentantky Petry Tiché mohou slavit dva body!
60'
Poruba ztratila balón a po pasu na pravou stranu skórovala Kašpárková sama před brankářkou.
60'
Oddechový čas pro domácí jedenáct sekund před koncem zápasu.
60'
Míč skončil až na pravém křídle u Fryčákové a ta mířila na dlouhou tyč.
60'
Tichá vletěla pravou stranou do otevřené obrany hostů a zakončila na zadní tyč!
60'
Střela z pravé spojky mířila mimo tři tyče porubské branky.
59'
Kavalová může být hrdinkou zápasu, protože po nahrávce z pravé spojky přidává další trefu z pravého křídla okolo levé nohy Michaely Poláškové.
58'
Střela Kašpárkové z výskoku na levé spojce končí na přední tyči a balón se odráží k domácím házenkářkám.
58'
Jenže i Kavalová skóruje z pravého křídla a Poruba se znovu dostává do vedení.
57'
To bylo pěkné! Hostující hráčky posouvaly balón do pravého křídla a Tereza Fryčáková přehodila brankářku na vzdálenější tyč.
57'
Technická chyba Poruby.
56'
Po nahrávce z levé spojky do levého křídla letěl míč vedle zadní tyče porubské brány.
56'
To vypadá na problém s levým kolenem, Kubáčková kulhá, ale dostane se sama na střídačku.
56'
Rozhodčí vylučují jednu z hráček Poruby.
56'
Kubáčková zůstává ležet na hrací ploše a musí být ošetřena.
56'
Proti střední spojce skočila Michaela Polášková na svou pravou stranu a uhájila bránu.
55'
Útok Olomouce neměl dlouhého trvání a hraje opět Poruba.
55'
Kavalová zakončuje z pravého křídla na krátkou tyč.
54'
Trumpešová si na pravé straně vyměnila balón s Kubáčkovou a přihrála do pravého křídla, kde zakončovala Tereza Fryčáková na vzdálenější tyčku.
54'
Kašpárková zleva držela pravou spojku Silvii Poláškovou.
53'
Michaela Polášková si počkala na střelu z levé spojky na bližší tyč a vyhodila balón do brejku, jenže Olomouc neskórovala.
53'
Rozhodčí signalizují pasivitu.
52'
Kubáčková na sebe natáhla soupeřku a vytvořila prostor pro rozběhnutou Trumpešovou na pravé spojce, její střelu vykopla brankářka levou nohou.
51'
Olomouci nevyšla dohrávka na pivotku a po výhozu gólmanky reagovala Maiwaelderová při trháku gólem z levé strany na přední tyč.
51'
Přešlap levého křídla Poruby.
51'
Kubáčková posunula míč ze středu na levou spojku, ale Trumpešová si nepřišla na brankářku.
50'
Olomoucká obrana 0:6 je hodně pohyblivá a nyní zablokovala střelu Farářové ze střední spojky.
49'
Oddechový čas pro domácí.
49'
Kubáčková o zem vyrovnává a Olomouc je znovu v zápase, a to prohrávala o čtyři branky.
49'
Kubáčková faulována na pravé spojce, sedmička proti Porubě.
49'
Navíc Michaela Polášková chytá zakončení z levé spojky.
48'
Důrazná Jansová přelobovala brankářku z levé strany a Olomouc prohrává jen o branku.
48'
Prašivková zasáhla Kubáčkovou na střední spojce do obličeje a vyfasovala dvě minuty.
47'
Kroky levé spojky Poruby, balón má tak Trumpešová.
46'
Kašpárková nahrála na konci brejku na pravou stranu, ale brankářka se nenechala přehodit Jansovou.
46'
Po střele vedle pravé tyče přišla technická chyba hostujících hráček na ose hřiště.
45'
Na konci dohrávky na šest metrů byla Jansová zakončením podél pravé nohy gólmanky.
45'
Diváci tleskali při postupném útoku Poruby, ale ta udělala ztrátu na levé spojce.
45'
Kašpárková odpovídá trefou z pravé spojky.
44'
Následuje gól Kavalové z pravého křídla.
43'
Přikrylová se zbavila soupeřky na levé spojce a střílela na druhou tyč.
43'
Ve druhém poločase zdobí Porubu sehrávka s Petrou Tichou na pivotu.
42'
Polášková vykopla sedmičku levou nohou a měla z toho obrovskou radost.
42'
Kašpárková se diví, ale dostává dvě minuty za faul z pravé strany, navíc sedmička.
42'
A v pasivitě z výskoku Závišková míjí levou tyč.
42'
Rozhodčí mají ruku nahoře.
41'
Domácí obrana faulovala pravou spojku Kašpárkovou.
40'
Poruba začala přesilovku rychlou dohrávkou na šest metrů na Tichou.
40'
Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová).
40'
Závišková byla na levé straně sama před brankářkou a vyhrála souboj jedna na jednu.
40'
Poruba se dožadovala odpískání průrazu z pravé spojky, ale nedočkala se hvizdu rozhodčích!
39'
Desortová trefila prostor u levé tyče.
39'
Sedmička pro Porubu.
39'
Pravá tyč proti spojce pomohla Poláškové a Přikrylová zakončila brejk obstřelem brankářky z levé strany na zadní tyčku.
38'
Olomouc snižuje trefou z pravé strany.
38'
Polášková vyrazila střelu z levého křídla a následně přišel opět útočný faul Poruby na Trumpešovou.
37'
Trumpešová posunula balón z pravé spojky do pravého křídla, ale to lobovalo nad horní tyč.
37'
Vidíme postupný útok Olomouce s Trumpešovou na spojce!
36'
Útočný faul tentokráte na konto Poruby.
35'
Michaela Polášková se posunula na svou pravou stranu a vystihla sedmimetrový hod.
35'
Kašpárková dostala dvě minuty a ještě bude domácí celek házet sedmičku po zákroku na levou spojku.
35'
Odpískaný faul na Silvii Poláškovou.
34'
Útočný faul Olomouce a na míči je tak znovu Poruba, Mýlková naskakuje ze střídačky.
34'
Desortová umístila balón z levé spojky o zem ke vzdálenější tyči.
33'
Kašpárková zrychlila hru přihrávkou z levé spojky do levého křídla, kde zakončila Přikrylová k protější tyčce.
33'
Michaela Polášková si věděla rady se zakončením z levé spojce a u míče je tak Gajdošíková.
32'
Míč letěl vedle levé tyče a Mučková ho vyhodila zpět do hry!
32'
Gajdošíková byla držena, Olomouc rozehrála devítku Přikrylovou.
31'
Silvie Polášková začala dohrávku do levého křídla, odkud skórovala Maiwaelderová.
31'
Poruba vede po poločase 11:8. Začátek byl z obou stran dost nervózní a plný ztrát. Vždyť za patnáct minut padly pouze čtyři branky. Pak se ukázalo, že Petra Tichá je obrovskou posilou pro Porubu. Navíc domácím skvěle vycházely rychlé kontry a podržela je brankářka.
30'
30'
Hostující Fryčáková je vyloučena tři sekundy před koncem poločasu.
30'
Ještě skóruje Kašpárková z pravé spojky.
30'
Proti levé spojce pomohlo. M. Poláškové břevno, jenže Tichá se položila do dorážky k levé tyči z pivota a do protipohybu brankářky.
29'
Kašpárková vyskočila na pravé spojce a zakončila ze střední vzdálenosti k přední tyči.
29'
Krajčovičová faulovala z levé strany daleko od své brány.
28'
Kašpárková převzala míč na pivotu od pravé spojky, ale narazila na levou nohu brankářky.
28'
Desortová pronikla středem, Jansová ji nezastavila a z šesti metrů se tak jmenovaná hráčka Poruby prosadila.
27'
Obrana Olomouce 0:6 si pomohla faulem a Ivo Vávra reaguje timeoutem.
27'
Po nahrávce střední spojky na rozběhnutou Kašpárkovou na pravé spojce zakončila Kašpárková na zadní tyč proti vybíhající brankářce Mučkové.
26'
Nepovedená dohrávka do levého křídla, míč tak následně přebrala Kašpárková na pravé straně.
25'
Rodil se další brejk Poruby, ale ten přerušila Závišková taktický držením na útočné polovině Olomouce.
25'
Tichá využila delšího pasu a při trháku se trefila ze svého pohledu na levou stranu.
24'
Po zákroku levou rukou brankářky útočil domácí celek a všechno zakončil přihrávkou do levého křídla, jenže Misková křížem minula bránu.
24'
Poruba opět obranu 1:5 na hrotu s Tichou.
23'
Výhoz brankářky na levou stranu nezpracovala nabíhající porubská házenkářka a rozehrává tak Kapsová.
23'
Při brejku dvě na jednu to vzala Tichá na sebe na levé straně a obešla protihráčku, načež vystřelila k zadní tyči.
22'
Znovu se hraje.
22'
Oddechový čas pro hosty.
22'
Závišková schovala svou střelu z pravé strany, ale brankářka zasáhla rukama u vzdálenější tyče.
21'
Desortová vystoupala na levé spojce nad blok a křížem mířila pod břevno hostující branky.
21'
Závišková trefuje pravou polovinu brány a hostující hráčky prohrávají znovu jen o gól.
20'
Farářová se po nahrávce zprava rozeběhla na střední spojce a vypálila nad levou rukou Michaely Poláškové, ta se přesouvala na svou levou stranou, ale nedosáhla na míč.
19'
Míč se dostal až na pravé křídlo k Tereze Fryčákové, které umístila svou střelu k druhé tyči.
19'
Domácí pravé křídlo faulovalo bránící Krajčovičovou!
18'
Kubáčková se uvolnila ze středu na levou spojku a měla dost místa, jenže vystřelila vedle bližší tyče!
18'
Porubě vyšla dohrávka do levého křídla se zakončující Miskovou.
18'
Michaela Polášková vyrazila pokus Mýlkové z pravé spojky.
17'
Sovová zakončila po souhře se spojkou z pivotky okolo pravé ruky brankářky.
16'
Mýlková byla na levé spojce zdvojena Kubáčkovou a ještě jednou hráčkou, Kubáčková faulovala, ale Mýlková i tak skórovala k zadní tyči.
16'
Sovová se na hranici brankoviště položila do dorážky směrem do pravého spodního rohu.
15'
Michaela Polášková nemusela zasahovat, neboť zakončení z pravé strany letělo vedle přední tyče!
15'
Závišková minula pravou tyč ze svého pohledu.
15'
Za stržení pravé spojky bude házet Závišková sedmičku.
14'
Kubáčková si při signálu seběhla zprava na střed při přihrávce od Trumpešové a byla zastavena faulem.
14'
Trumpešová si nerozuměla se spoluhráčkou na levé straně.
13'
Olomouc vstřelila zatím jednu branku za 13 minut, to je docela málo...
13'
Aneta Kavalová byla na konci souhry a z pravého křídla se trefila ke vzdálenější tyči.
13'
Porubská gólmanka vytáhla zakončení z levého křídla do bezpečí a lavička domácích vyskočila radostí!
12'
Závišková dohrávala ze střední spojky na šest metrů, ale ani tato šance neskončila brankou olomouckých házenkářek.
12'
Závišková si vyměnila balón se spoluhráčkou na levém křídle, ale napodruhé už obrana Poruby nedovolila pas zpět.
11'
Tak to byla Jansová na šesti metrech, kdo neuspěl při šanci. Jansová se poté držela za pravé rameno a po ošetření bude svému týmu chybět tři útoky.
11'
Sehrávka na pivotku Protivánkovou neskončila gólem. Horší je, že Protivánková zůstala ležet v domácím brankovišti a musí být ošetřována.
11'
Tichá je v obraně 1:5 je opět dost aktivní proti střední spojce Trumpešové.
10'
Útočný faul domácích znamenal brejk levou stranou pro Olomouc, ale zásah brankářky levou nohou nepovolil změnu skóre.
10'
Postupný útok Poruby diriguje Mýlková na střední spojce.
9'
Poruba se z následného protiútoku prosazuje a ujímá se podruhé v zápase vedení.
8'
Kašpárková si na pravé spojce vynutila faul bránící házenkářky.
7'
Tečovaná střela skončila vedle pravé tyče hostující branky a Michaela Polášková vyhodila míč na pravou stranu na Terezu Fryčákovou.
7'
Michaela Polášková si poradila se šancí z pravého křídla a zatím se zdá, že ji Poruba rozchytá, což je to nejhorší, co se může domácímu celku stát.
7'
Vytažená Tichá zachytila v obraně 1:5 přihrávku, ale následně pokazil domácí celek rychlý kontr.
6'
Zase výborná levá noha Michaely Poláškové, tentokráte proti sedmičce a hostující brankářka má na svém kontě už tři zákroky.
5'
Michaela Polášková vykopla zajímavou šanci z šestky levou nohou, ale i tak je z toho sedmička proti hostům.
5'
Trumpešová faulovala z levé strany a rozhodčí nařizují devítimetrový hod pro domácí tým.
4'
Odpískaný útočný faul na obou stranách, balón nyní drží domácí házenkářky, konkrétně Desortová na levé spojce.
4'
Brankářka si dost sáhla na pokus Záviškové, ale míč se odrazil do brány.
3'
Povedená dohrávka do levého křídla končí sedmičkou pro hosty, míč si bere Závišková.
3'
Michaela Polášková chytila zakončení z pravé spojky a útočit tak bude hostující celek.
3'
Olomouc přerušuje postupný útok Poruby faulem.
2'
Roháčková vyráží vyloženou šanci z pravého křídla.
2'
Závišková faulována, Olomouc hází devítku.
1'
Olomouc nedohrála akci na šest metrů a při brejku vymetla Desortová z levé strany delší šibenici.
1'
Olomouc útočí v černých dresech, Poruba se brání v bílém.
1'
Vzájemné zápasy
POR – OLO 23:26
OLO – POR 24:27
POR - OLO 20:19
OLO - POR 19:17
POR - OLO 24:11
Jednatřicet let působil v olomoucké Zoře Lubomír Krejčíř. Měl podíl na třech titulech (2003, 2004, 2008), ale od nové sezony pracuje pro Litovel, která hraje druhou nejvyšší mužskou soutěž. A jaké jsou důvody jeho odchodu z Olomouce? „ Bylo to velmi bolestné rozhodnutí. Ani ne ve vztahu k Zoře, protože jsme se s vedením odcizovali deset let, byť vztahy byly korektní. Ale filozofie klubu mi v této chvíli blízká není, představuju si to ambicioznější, někde na bázi olomouckého volejbalu, a to v Zoře nevidím. Po příčinách nechci pátrat, protože do vedení klubu už dlouho nevidím."

Trenér olomouckých házenkářek Libor Malínek vyhlásil útok na semifinále. Po loňské sezoně odešla kanonýrka Patrnčiaková, která hrála dříve také v Hodoníně. Malínek podotkl, že rozchod s Patrnčiakovou by férový z obou stran. Olomouc na to chce zareagovat tím, že více prostoru bude dostávat Tereza Fryčáková. Naopak přišla Tereza Kubačková na spojku a v kariéře pokračuje Trumpešová, jež kromě házené také studuje medicínu na vysoké škole, což je hodně složitá kombinace. Nicméně trenér Malínek s ní může počítat. S házenou ale skončila brankářka Rašková, která již svůj konec avizovala během poslední nedohrané sezony.

Po minulé sezoně skončil na lavičce Poruby trenér Daniš a na jeho místo usedl Ivo Vávra. Ten loni koučoval házenkáře Brna, se, kterými se nedostal do play-off. Dříve vedl také Litovel a Kopřivnici. V jednom z rozhovorů přiznal, že k házenkářkám se musí přistupovat trošku jinak než k házenkářům. Nutno ale podotknout, že obecně platí, že házenkářky mají mnohdy práh bolesti posunutý ještě více než házenkáři a skutečně vydrží hodně... Vávru čeká první angažmá v ženském týmu. Doposud trénoval pouze muže.

Co se týče dalších pohybů v kádru, tak zřejmě největší posilou je reprezentační pivotka Petra Tichá (roz. Adámková). Ta se vrátila z Německa. Na již zminěném MS 2017 hrála i se zlomeným prstem. Naopak z Poruby odešla brankářka Alexandra Krebsová a Barbora Zemanovičová.
Úvodní kolo MOL ligy nabídne souboj Poruby s Olomoucí, tedy dvou družstev, která hrála minulý víkend Final4 Českého poháru. Poruba po velice dobrém výkonu v semifinále padla s Mostem 24:27 a v neděli o gól zdolala Písek v duelu o bronz. To Olomouc v sobotu deklasovala Písek o šestnáct branek, v neděli ve finále podlehla Mostu 27:32.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.