Házená - MOL liga ženy - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Prešov - 6. února 2021   18:00

Poruba
Poruba
2' Mýlková  • 3' Tichá  • 8' Desortová  • 11' Maiwaelderová  • 12' Polášková  • 18' Polášková  • 20' Polášková  • 21' Mýlková  • 25' Polášková  • 27' Tichá  • 30' Polášková  • 32' Desortová  • 36' Kučerová  • 36' Mýlková  • 38' Desortová  • 44' Farářová  • 51' Prašivková  • 53' Polášková  • 58' Baumbachová
25:22
(14:14)
Prešov
Prešov
1' Vencuriková   • 7' Dvorščáková   • 12' Šutranová   • 12' Ratvajská   • 13' Ščerbáková   • 18' Ratvajská   • 19' Šutranová   • 20' Šutranová   • 21' Vencuriková   • 25' Dvorščáková   • 28' Dvorščáková   • 29' Šutranová   • 33' Ščerbáková   • 34' Dvorščáková   • 36' Dvorščáková   • 43' Vagaská   • 60' Šutranová
Poruba
Halada, Kosmák.
Hala Sareza, Ostrava (Moravská Ostrava a Přívoz)
Prešov

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na početnou příště!
V Sareze je dobojováno, dva body nakonec poputují na konto domácího Sokola! Dlouhou dobu jsme sledovali velmi vyrovnanou podívanou, v posledních patnácti minutách základní hrací doby se ale misky pomyslných vah definitivně překlopily na stranu Poruby a tam vydržely až do konce utkání. Prešov dnes v Ostravě nepředvedl špatný výkon, na výhru to ale nestačilo.
DHC Sokol Poruba – ŠŠK Prešov 25:22 (14:14)
Nejvíce branek: Polášková 12/6, Mýlková 3, Desortová 3 – Šutranová 10/5, Dvorščáková 5, Ščerbáková 2. Rozhodčí: Halada, Kosmák.. Sedmimetrové hody: 6/6 – 6/5. Vyloučení: 5:4.
60'
Tatiana Šutranová uzavírá střeleckou tabulku utkání, Prešov v Ostravě prohraje o tři branky.
60'
Závěr utkání se obejde bez Silvie Poláškové (PRB), která je vykázána z palubovky.
60'
Z pravého křídla nyní přestřelila Kučerová, hostující hráčky se mohou naposledy vydat dopředu.
59'
Brankářka Poruby vytáhla z rukávu další zákrok, naděje Prešova jsou ty tam!
58'
O vítězství Poruby dost možná definitivně rozhoduje Adéla Baumbachová!
57'
S Prešovem to začíná vypadat bledě, Šutranovou domácí gólmanka vychytala!
57'
Uvidíme další sedmičku Prešova, na čáru se i tentokrát staví Taitana Šutranová!
56'
Hostující hráčka z hranice devíti metrů porubskou klec velmi výrazně přestřelila.
56'
Oddechový čas pro hosty.
56'
Prešovské hráčky jsou nyní častěji u míčku, vůbec se jim ale nedaří obranu soupeře překvapit.
55'
Střela z levého křídla za strážkyni porubské branky neprošla, domácí jsou ve varu.
54'
Jedna z domácích hráček byla faulovaná, sudí tak na malý moment přerušují průběh hry.
53'
Náskok Poruby je rázem tříbrankový, z prostředku palubovky se prosazuje Polášková.
52'
Domácí gólmanka předvedla další skvělý zákrok a udržela svůj tým ve dvougólovém vedení.
52'
Prešov dostává ideální příležitost snížit, na dvě minuty je z palubovky vykázána Petra Tichá (PRB).
51'
Střela Markéty Prašivkové cestou do klece lízla tyč, ale nakonec síť svatyně rozvlnila.
51'
Žlutou kartu nyní dostává člen realizačního týmu Prešova Maroš Vikartovský.
51'
Rána z levého křídla nebyla pro domácí gólmanku problém, do útoku znovu míří Poruba.
51'
50'
Zahanbit se ale nenechala ani Tatiana Šutranová, která též nabídnutou sedmičkou nepohrdla.
49'
Silvie Polášková je k nezastavení, další sedmičkou zařizuje Porubě dvoubrankový náskok.
48'
Jedna z domácích po převzetí přihrávky od Farářové napálila míč do tyče!
47'
Dlouhou kombinací se nyní prezentují zase domácí hráčky, ani ony se k zakončení moc nemají.
46'
Prešov už nějakou dobu operuje před svatyní Poruby, zatím se ke střele na branku neodhodlal.
45'
Tak tohle musí hodně mrzet! Jedna z Prešovských z úniku trefila jen spojnici!
45'
Tatiana Šutranová (BRP) je na dvě minuty vyloučena, hostující tým čeká další oslabení.
44'
Domácím se daří výpad přetavit v přesný zásah, poprvé v zápase se prosazuje Farářová.
44'
Poruba zastavila další výpad Prešova a nyní se sama usazuje před soupeřovým brankovištěm.
43'
Tou hráčkou byla Veronika Vagaská, která vzápětí přesnou střelou vyrovnává na 20:20!
43'
Porubu nyní zachránilo břevno, míč se od něj ale odrazil k jedné z prešovských hráček!
43'
Tentorkrát se vylučuje na straně domácích, mimo hru putuje Eliška Desortová (PRB).
42'
Silvie Polášková proměňuje další sedmičku, tentokrát zamířila do středu hostující klece.
42'
Alena Dvorščáková (BPR) si v obraně počínala až příliš agresivně a je vyloučena.
41'
Hráčky v černých dresech kombinují před svatyní Prešova a snaží prorazit skrz soupeřovu obranu.
40'
Hra se nyní přelévá z jednoho konce palubovky na druhý, sledujeme vyrovnanou podívanou.
39'
Sedmičku bez obtíží proměňuje Tatian Šutranová, v Sareze máme opět vyrovnáno.
39'
Silvie Polášková (PRB) si vyjma devíti gólů do statistik dnes zapíše i jeden dvouminutový trest.
39'
Další skvělý zákrok Mučkové, která prudkou ránu z pivota vyrazila nad sebe!
38'
V Porubě znovu zazněla gólová znělka domácích, devatenáctý gól Sokola střílí Eliška Desortová.
37'
Výpad hostů skončil zákrokem domácí gólmanky, která střelu do dolní části klece zastavila nohou.
37'
Jedna z Prešovských zblokovala střelu protihráčky, slovenský tým míří do rychlého brejku.
36'
Ani tentokrát mu náskok nevydržel dlouho, na konci šesté minuty totiž vyrovnává Mýlková.
36'
Další přesnou ránu do brankových hodů přidává Alena Dvorščáková, Prešov znovu vede.
36'
Přestřelka v Ostravě pokračuje vesele dál, sedmnáctou branku Poruby střílí Veronika Kučerová.
35'
Šutranová bez větších komplikací skóruje.
35'
Sedmičku nyní uvidíme i na druhém konci ostravské palubovky, na značku se staví Šutranová.
35'
Silvie Polášková proměňuje další sedmičku, v Sareze máme po chvíli znovu vyrovnáno.
35'
První vyloučenou hráčkou druhého poločasu je Lenka Ratvajská (BPR), sedmička pro Porubu.
34'
Prešovské hráčky otáčí stav utkání, pod šestnáctou branku hostů se podepisuje Dvorščáková.
33'
Ten je ale záhy pryč, hned z další akce totiž gólmanku soupeře překonala Ščerberáková.
32'
Až nyní svůj celek posílá do vedení Desortová, ostravské hráčky mají znovu náskok.
32'
Úvod druhého poločasu zatím nabízí defenzivní podívanou, dosud jsme neviděli střelu.
31'
První výpad na branku domácím hráčkám nevyšel, Poruba to tak nyní zkouší podruhé.
31'
První poločas nabídl v ostravské Sareze poměrně vyrovnanou podívanou – chvilku měly na vrch hráčky z Prešova, chvilku zase soupeřkám zatápěly pod kotlem Porubské. Uvidíme, kterému celku se bude dařit lépe po přestávce. O ničem ještě není rozhodnuto.
Druhý poločas začne přibližně v 18:53.
30'
30'
Do přestávky půjdeme za vyrovnaného stavu, který proměněnou sedmičkou zařídila Šutranová.
30'
Silvie Polášková je dnes ve formě a dalším zásahem vrací Porubě v poslední minutě vedení.
29'
Šutranová si nyní z hranice devíti metrů poskočila nad obránce a zakončila naprosto přesně.
29'
Míříme do finiše, z prvního poločasu ještě zbývá odehrát jen něco málo přes minutu a půl.
28'
Alena Dvorščáková snižuje na rozdíl jedné branky, kontaktní gól je na světě.
27'
Domácí vedou o dvě branky, velmi rychlý brejk ve třináctý zásah přetavila Petra Tichá.
26'
Silvie Polášková se ani tentokrát nenechala zahanbit a Poruba se vrací do vedení.
26'
Sokol má šanci jít do vedení, po tvrdším souboji před hostující klecí se k sedmičce staví Polášková.
25'
Polášková záhy odpovídá svou čtvrtou brankou v dnešním střetnutí, vyrovnaná bitva pokračuje.
25'
Na začátku pětadvacáté minuty se prosazuje Dvorščáková, Prešov se znovu ujímá vedení.
24'
Ani kombinace Sokola tentokrát gól nevyprodukovala, dopředu znovu míří hostující hráčky.
23'
Vencuriková zakončila těsně vedle levého dolního rohu domácí branky, hraje se dál.
22'
22'
Gólmanka hostů se blýskla skvělým zákrokem, chytila střelu protihráčky z úniku!
21'
A o patnáct sekund později vidíme další přesný zásah, tentokrát z dílny Barbory Mýlkové.
21'
Nerozhodný stav vydržel pouhopouhých dvacet sekund, na střeleckou listinu se zapisuje Vencuriková.
20'
Poruba ale nakonec přeci jen vyrovnává, devátá branka domácích nese rukopis Poláškové.
20'
Domácí nyní několikrát naznačili střelu, konečná rána pak zamířila těsně vedle levé tyče.
20'
Oddechový čas pro domácí.
20'
S brankami se po krátké pauze znovu roztrhl pytel, náskok hostkám vrací Tatiana Šutranová.
19'
Viděli jsme další gól ze sedmičky, který i tentokrát vstřelila Polášková. Máme znovu vyrovnáno.
19'
Na 7:8 v polovině devatenácté minuty upravuje Šutranová, Prešov má momentálně více ze hry.
18'
To ale velmi rychle mizí, Poruba se totiž hned z následující akce prosazuje střelou Poláškové.
18'
Po rychlé akci se z pravého křídla prosazuje Ratvajská, Prešov se ujímá jednobrankového vedení.
17'
Další zákrok z dílny porubské gólmankyně, která zakončení do dolní části klece vykopla.
16'
Dvorščáková se po svých přesouvá na střídačku, do utkání velmi pravděpodobně ještě zasáhne.
16'
Jedna z hostujících hráček zůstala po souboji ležet před brankovištěm, snad bude v pořádku.
15'
Na konci patnácté minuty je na dvě minuty vyloučena hostující Stanislava Ščerbáková (BPR).
15'
Hosté trefili tyč, jejich dlouhý pobyt před soupeřovým brankovištěm tak ani tentokrát ovoce nepřinesl.
15'
Hráčky v červeném kombinují před ostravskou brankou, uvidíme, co vymyslí tentokrát.
14'
Sokol se nyní mohl vrátit do vedení, zakončení z hranice devítky ale minulo soupeřovu klec.
13'
Máme vyrovnáno, v polovině třinácté minuty se prosazuje Stanislava Ščerbáková!
12'
Dvanáctá minuta je na branky bohatá, další míč do klece poruby poslala Lenka Ratvajská.
12'
Silvie Polášková nenechala nic náhodě a vrací domácím dvougólovový náskok.
12'
Až nyní hosté snižují, čtvrtou branku Prešova má na svědomí Tatiana Šutranová. Její druhá trefa.
11'
Dlouhé dobývájí porubské klece k trefě nevedlo, naopak na druhém konci palubovky z prudkého brejku skóruje Hana Maiwaelderová.
10'
Gólmankyně domácího týmu se blýskla kvalitním zákrokem, střelu k tyči vyrazila nataženou rukou.
9'
Více ze hry mají zatím hráčky Sokola, Prešovu se nedaří svého soka v útoku nějak překvapit.
8'
Další žlutá karta pro tým z Prešova, sudí ji udělil Aleně Dvorščákové (BPR).
8'
Ostravský tým je znovu ve vedení, poprvé v zápase se prosazuje Eliška Desortová.
7'
A hned z dalšího brejku je opět vyrovnáno, pod třetí branku hostů se podepisuje Dvorščáková.
7'
Silvie Polášková ze sedmičky vrací Porubě jednobrankový náskok, Prešov míří do útoku.
7'
Sudí opět vytáhl z kapsy žlutou kartu, tentokrát jí viděla Mária Diana Vargová (BRP).
6'
Je vyrovnáno, do pravého horního rohu míč nekompromisně uklidila Tatiana Šutranová.
6'
Petra Tichá (PRB) je po ostrém zákroku na dvě minuty vyloučena ze hry, Prešov čeká sedmička.
6'
Prešovské hráčky jsou na míči, Dvorščáková jej předává další ze svých spolubojovkyň.
5'
Prešovská gólmanka zneškodnila slabší ránu ze středu hřiště, Poruba se ale i nadále drží vepředu.
4'
Zatím sledujeme vyrovnanou a defenzivní podívanou, prim na palubovce hrají hlavně obrany.
3'
První žlutou kartu dnešního utkání si do statistik zapisuje Tereza Dybalová (PRB).
3'
Poruba se ujímá vedení po přesném zakončení Petry Tiché z pivota.
2'
Hráčky ostravského celku rotují v útočném pásmu a snaží se se dostat do střelecké příležitosti.
2'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, po devíti sekundách se prosazuje Mýlková.
1'
Dlouhá kombinace Prešova končí první brankou, z levého křídla v pádu skórovala Vencuriková.
1'
Oba celky jsou na palubovce, začínáme!
1'

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Hřebejková, Mučková – Tichá, Prašivková, Dybalová, Bestová, Polášková, Novobilská, Maiwaelderová, Mýlková, Baumbachová, Kučerová, Farářová, Desortová.

ŠŠK Prešov: Feščáková, P. Pokorná – Lupkovičová, Ščerbáková, Šutranová, Vencuriková, Dvorščáková, Ratvajská, Timková, D. M. Vargová, Ratvajská, Vagaská, Holubová.

Rozhodčí: Halada, Kosmák.
Příjemnou sobotu u sledování házenkářské MOL ligy! V rámci dohrávky jedenáctého kola se dnes v Ostravě střetne Poruba s Prešovem.

Bude se jednat o bitvu šestého celku tabulky s devátým. Domácí hráčky mají na kontě deset bodů, celek ze Slovenska jich dosud nasbíral jen pět. Co se aktuální formy týče, tu má mnohem lepší ostravský výběr – z posledních pěti utkání vyhrál tři, na druhou stranu Prešov si připsal vítězství jen jedno jediné.

Nejlepší střelkyní Sokola je se 48 brankami na kontě Petra Tichá, na druhé straně barikády statistiku vede s 45 zásahy Tatiana Šutranová.

Utkání dnes v Sareze začne přesně v 18:00 a řídit jej budou pánové Petr Halada a Jan Kosmák.