Házená - MOL liga ženy - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  KPR Ruch : Kynžvart - 23. ledna 2022   11:00

KPR Ruch
KPR Ruch
2' Polańská  • 5' Masalovová  • 6' Wilczeková  • 18' Polańská  • 20' Stokowiecová  • 20' Stokowiecová  • 24' Polańská  • 25' Jasinowská  • 30' Wilczeková  • 31' Masalovová  • 32' Masalovová  • 36' Polańská  • 37' Masalovová  • 39' Kolonková  • 41' Stokowiecová  • 46' Radlaková  • 47' Masalovová  • 48' Radlaková  • 50' Kolonková  • 51' Kolonková  • 55' Grabińská  • 59' Polańská  • 60' Radlaková
27:24
(11:12)
Kynžvart
Kynžvart
2' K. Königová   • 3' Patrnčiáková   • 4' K. Königová   • 8' Dresslerová   • 9' K. Königová   • 13' Dresslerová   • 16' Patrnčiáková   • 24' Kapusniaková   • 27' Kapusniaková   • 28' Dresslerová   • 28' Kapusniaková   • 32' Weisenbilderová   • 33' T. Michalcová   • 35' V. Dvořáková   • 38' Patrnčiáková   • 41' Patrnčiáková   • 46' V. Dvořáková   • 51' Weisenbilderová   • 53' Weisenbilderová   • 54' Tesařová   • 55' Weisenbilderová   • 59' K. Königová
KPR Ruch
Ciesiółkaová, K. Gryczewská – Jasinowská, Polańská, Wilczeková, Tyszczaková, Iwanowiczová, Kolonková, Masiudaová, Kielová, Radlaková, Grabińská, Stokowiecová, Masalovová.
Andrej Budzák – Michal Zahradník
Hala sportowa MOSiR, Chorzów
Kynžvart
Srpová, S. Novotná – K. Königová, Tesařová, V. Dvořáková, Weisenbilderová, T. Michalcová, Patrnčiáková, Dresslerová, Jovičevićová, Švihnosová, Kapusniaková, Hejkalová, Bezruková.

KPR Ruch Chorzów – Házená Kynžvart 27:24 (11:12)
Nejvíce branek: Kolonková 8/5, Polańská 5, Masalovová 5 – Weisenbilderová 6/2, K. Königová 4, Patrnčiáková 4. Rozhodčí: Andrej Budzák – Michal Zahradník. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Vyloučení: 2:6.
Druhý poločas byl stoprocentně zajímavější, než ten první. Začal ve vysokém tempu, padala jedna branka za druhou. Většinu času vedl Kynžvart o jenu branku, nebo bylo srovnáno. Ovšem kolem 50. minuty přišel zvrat, kdy domácí dokázali skórovat pětkrát po sobě a dostali se tak do pětibrankového vedení. A Kynžvart neskóroval 6 minut. Následně se ale role otočily a hosté dali čtyři branky za sebou, kdy naopak Ruch neskóroval 5 minut. Srovnat české házenkářky už nedokázaly a Ruch nakonec střeleckou smůlu protrhl a další góly ještě přidal. Po třech porážkách nakonec přemohl dnešního favorita.
60'
Sabina Radlaková se prosadila střelou na vzdálenější tyčku z levého křídla a to už je branka vítězná. Ruch utkání překvapivě vyhraje.
60'
Vyloučení v týmu Házená Kynžvart (Nikola Švihnosová).
59'
Gól vstřelil tým Házená Kynžvart (Kristýna Königová).
59'
Veledůležitá branka domácích! Marcelina Polańská skórovala z doběhu z druhé vlny a zamířila do horní části branky.
55'
Po pěti minutách nyní naopak konečně branka Polek. Klaudia Grabińská se natáhla s míčem asi deset metrů od soupeřovy svatyně a skórovala.
55'
Neskutečné! Ruch si nechal ujít pětibrankové vedení a vede už jen o branku jedinou. Martina Weisenbilderová vyslal míč z dálky tvrdou střelou k zemi.
54'
Barbora Tesařová šest minut před koncem snižuje střelou ze středu do horní části Chorzówské sítě už jen na dvoubrankový rozdíl.
53'
Martina Weisenbilderová vystřelila míč dost chabě, ovšem i tak domácí gólmance propadl a je to tak už jen o tři branky.
51'
Po opravdu dlouhé pasáži bez vstřelené branky konečně odpovídá i Kynžvart. Martina Weisenbilderová tak vstřeluje branku svého týmu po šesti minutách.
51'
Gól vstřelil tým KPR Ruch Chorzów (Natalia Kolonková).
50'
48'
Česky dvakrát zaváhaly při útoku, a tak se do něj dostal Chorzów a Sabina Radlaková, která míč do soupeřovy branky vmetla a získala tak pro svůj tým už tříbrankové vedení.
47'
Polina Masalovová se dostala do protiútoku a vymetla pravou šibenici! Ruch vede poprvé o dvě branky!
46'
Gól vstřelil tým KPR Ruch Chorzów (Sabina Radlaková).
46'
Veronika Dvořáková se prezentovala parádní ránou po výskoku nad obranu, kdy míč umístila do malého prostoru u levé tyčky.
44'
Natalia Kolonková opět neměla se sedmimetrovým hodem sebemenší problém. Bez náznaku míč poslala k pravé tyči do střední výšky.
44'
Vyloučení v týmu Házená Kynžvart (Kristýna Königová).
42'
Martina Weisenbilderová srovnává stav utkání ze sedmičky. Míč sice nasměrovala do rukou brankářky soupeře, ale ta ho nedokázala zastavit v postupu do branky.
41'
Natalia Stokowiecová vymyslela parádu na pravém křídle, odkud naskočila do brankoviště a přitom vyslala podstřel přímo pod víko.
41'
Anna Mária Patrnčiáková se protáhla po pravé straně, kdy následně zamířila z výskoku k zemi a skórovala.
39'
Natalia Kolonková má po gólech ze sedmiček na kontě nyní i klasickou branku. Napřáhla na středu, zamířila do levého dolního rohu a skórovala.
38'
Anna Mária Patrnčiáková předvedla nádherný střelecký pokus, který z pravého rohu z velkého úhlu i tak zapadl pod břevno.
37'
Polina Masalovová se prezentovala parádním sólem, kdy několikrát vyměnila míč a od polovinu už běžela sama, proběhla obranou a zakončila doprostřed branky. Ruch je poprvé v zápase ve vedení.
36'
Natalia Kolonková na penaltě zase uspěla! Jednou naznačila, následně hodila míč do opačné části branky a je zase srovnáno.
36'
Gól vstřelil tým KPR Ruch Chorzów (Marcelina Polańská).
35'
Tak to byla neskutečná pumelice, kterou se prezentovala Veronika Dvořáková! Míč nasměrovala přímo pod víko asi z desíti metrů.
33'
Tereza Michalcová využila prostoru na levé straně branku Chorzówa a poslala míč přímo tam. Kynžvart se tedy opět dostává do vedení.
32'
Tak toto je hodně ostrý start druhého poločasu! Polina Masalovová přidává další branku, tentokrát ze středu.
32'
Gól vstřelil tým Házená Kynžvart (Martina Weisenbilderová).
31'
Polina Masalovová vyslala nečekaný podstřel z křídla a už sedmadvacet sekund po začátku druhé půle srovnává stav.
31'
První poločas je minulostí. Viděli jsme vyrovnanou, ovšem ne moc ofenzivní a rychlou házenou. Kynžvart měl celý poločas mírně navrch, dokonce se dvě minuty před koncem parádní prací dostal do tříbrankového vedení, což by před poločasem byla velká výhoda. Jenže pak si ho zbytečnými chybami zase nechal utéct. Dvě vyloučení a jedna sedmička v průběhu jedné minuty nakonec znamenaly to, že v druhém poločase Kynžvart začne jen s jednobrankovým náskokem a ještě v početní nevýhodě.
30'
30'
Natalia Kolonková opět úspěšná na penaltě§ Chorzów parádně stahuje náskok, který si před chvílí Kynžvart vypracoval.
30'
Vyloučení v týmu Házená Kynžvart (Barbora Tesařová).
30'
Vyloučení v týmu Házená Kynžvart (Katka Dresslerová).
30'
Gól vstřelil tým KPR Ruch Chorzów (Katarzyna Wilczeková).
28'
A nyní už tříbrankové vedení českého týmu! Šárka Kapusniaková proměnila další protiútok poté, co Chorzów při svém útoku útočně fauloval.
28'
Katka Dresslerová se prosadila z kontra ataku. Kynžvart jde po delší době do vedení o dvě branky.
27'
Šárka Kapusniaková se prezentuje další parádní střelou z levé strany pod víko. Nechytatelná rána posílá Kynžvart opět do vedení.
27'
Vyloučení v týmu KPR Ruch Chorzów (Karolina Jasinowská).
25'
Gól vstřelil tým KPR Ruch Chorzów (Karolina Jasinowská).
24'
Šárka Kapusniaková se prosadila perfektní střelou pod víko do šibenice z rozběhu na levé straně.
24'
23'
Martina Weisenbilderová neproměňuje penaltu! Míč poslal poslala do levého dolního rohu, kde se natáhla brankářka Gryczewká nohou.
20'
Martina Weisenbilderová se prosadila ze sedmimetrového hodu, míč poslal do protipohybu brankářky hostí.
20'
Gól vstřelil tým KPR Ruch Chorzów (Natalia Stokowiecová).
20'
18'
Chorzów se dostal do brejku dva na nikoho. Marcelina Polańská, která už se dostala zpět do hry, ho zakončila tvrdou ránou k zemi.
16'
Anna Mária Patrnčiáková se prosazuje ze samostatného úniku. K brankářce si naběhla zprava, běžela až k vzdálenější tyči a následně poslala míč na tu pravou.
15'
13'
Vyloučení v týmu Házená Kynžvart (Tereza Michalcová).
13'
Katka Dresslerová dostala hokejový pas přímo před braku z křídla a okamžitě míč z první poslala do branky.
11'
Další úspěšná penalta Ruchu Chorzów. opět se jí zhostila Natalia Kolonková, jenž míč poslal do stejného místa, jako předtím.
9'
Kristýna Königová dostala dlouhý míč do samostatného úniku, zbavila se přibíhající obránkyně a tváří v tvář soupeřově gólmance proměnila.
9'
Natalia Kolonková bez problému proměnila sedmimetrový hod. Míč poslal bez naznačení velmi tvrdě do levého dolního růžku branky.
8'
Katka Dresslerová zakončila parádní kombinaci českých hráček střelou z pivota do pravé části branky.
6'
Katarzyna Wilczeková dostala dlouhý pas přes polovinu hřiště do samostatného úniku a poslal míč do protipohybu gólmanky. Je vyrovnáno.
5'
Polina Masalovová využívá přesilovou hru parádní střelou z výskoku na středu tvrdě pod břevno.
5'
4'
Marcelinu Polańskou musely dvě spoluhráčky odnést ze hřiště. Jestli nebude moci pokračovat, bude to pro ruch velká ztráta.
4'
3'
2'
Marcelina Polańská vyslala přízemní střelu. Míč se několikrát dotkl země, než zapadl do levého dolního růžku k tyči.
2'
Kristýna Königová otevírá skóre parádním technickým obloučkem z levé strany k tyči přes brankářku Ruchu.
1'
KPR RUCH CHORZÓW

Dohrávka desátého kola čeká polský Ruch Chorzów a české Lázně Kynžvart. Ruch patří v tomto ročníku MOL ligy žen k těm horším týmům. Už několik kol je na dvanácté pozici, tedy dvě pozice od konce. Za čtrnáct zápasů získal jen sedm bodů a má negativní skóre 414:449. Na předposlední Hodonín má náskok tři body, zatímco na jedenáctý Zlín jeden bod ztrácí. Ruch dokázal v posledních pěti zápasech získat jen dva body, a to právě za výhru s Hodonínem.

HÁZENÁ KYNŽVART

Házenkářský klub z Kynžvartu patří k těm, kteří mají odehráno o kolo méně, než většina ligy. Přestože Lázně poslední dva zápasy prohrály, jsou usazeny na čtvrtém místě s bodovým ziskem osmnáct bodů. Na třetí Dunajskou Stredu pak ztrácí čtyři body, na pátou Plzeň náskok nemají, ale mají zápas k dobru. Jejich skóre je 379:341. V posledních pěti zápasech zaznamenal Kynžvart 3 výhry.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba týmy spolu v historii sehrály pouze jeden jediný zápas. A to v listopadu minulého roku v rámci MOL Ligy. Zápas skončil výhrou domácího Kynžvartu 36:29.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.