Házená - MOL liga ženy - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  DHC Plzeň : Dunajská Streda - 22. dubna 2023   18:00

DHC Plzeň
DHC Plzeň
1' Franzová  • 5' Tomanová  • 12' Schreibmeierová  • 14' D. Galušková  • 16' Panošková  • 18' Schreibmeierová  • 22' V. Galušková  • 34' Tomanová  • 36' Lásková  • 37' L. Galušková  • 37' Franzová  • 44' V. Galušková  • 54' V. Galušková  • 57' Buchnerová
19:32
(9:17)
Dunajská Streda
2' Bíziková   • 3' N. Kovácsová   • 8' Desortová   • 11' Desortová   • 13' Élöová   • 13' Élöová   • 14' Bíziková   • 16' Bíziková   • 17' Costaová   • 19' Némethová   • 20' Élöová   • 23' Rajnohová   • 26' Némethová   • 29' Rajnohová   • 33' Bíziková   • 35' B. Hornyáková   • 38' Desortová   • 40' Élöová   • 46' Pastorková   • 48' Pastorková   • 50' Pénzesová   • 51' Pastorková   • 52' Pénzesová   • 53' Pénzesová   • 58' B. Hornyáková   • 59' Pénzesová   • 60' Pastorková
DHC Plzeň
Fialová, Sovová
Hala 31. ZŠ Plzeň
136 diváků

DHC Plzeň – HC DAC Dunajská Streda 19:32 (9:17)
Nejvíce branek: V. Galušková 8/5, Schreibmeierová 2, Franzová 2 – Sáriová 5/5, Pénzesová 4, Pastorková 4. Rozhodčí: Fialová, Sovová. Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/5. Vyloučení: 4:3. Diváci: 136.
Házenkářky Dunajské Stredy potvrdily roli velkých favoritek, na závěr základní části zvítězily v hale Plzně vysoko 32:19.

Od úvodních minut bylo zřejmé, kdo disponuje o něco vyšší kvalitou. Hostující hráčky nechybovaly, naopak využívaly častých ztrát konkurentek, odměnou bylo osmigólové poločasové vedení. Ve druhém poločase lídr soutěže nepolevil a koncentrovaným výkonem navýšil konečnou výhru o dalších pět branek.

Soutěž se nyní rozdělí na českou a slovenskou část. Nejlepší Dunajskou Stredu čeká play-off, Plzeň se v české části představí v bitvě o udržení.
60'
Západočešky neuspěly a smrtící protiútok slovenského týmu završila oblouček přes Šindelářovou Kristina Pastorková.
60'
V probíhající poslední minutě útočí Plzeň. Soupeřky jejich snažení už dvakrát zastavily drobnými fauly.
59'
Nyní nejlepší tým soutěže akci překombinoval, vysokou nahrávku na levé křídlo zastavila jedna z bránících hráček.
59'
Druhý gól slovenského týmu v řadě, postarala se o něj do levé šibenice míří Monika Pénzesová.
58'
Bernadett Hornyáková kontruje z útoku na opačnou stranu, balón hodila nechytatelným způsobem k levé tyči.
57'
Bez vstřelené branky v zápase nezůstane Barbora Buchnerová, jež se trenérovi za důvěru v nasazení odvděčila gólovou střelou k pravé tyčce.
56'
Už poměrně dlouho se hraje bez vstřeleného gólu. O vítězkách je jasno, Dunajská Streda potvrdila roli velkých favoritek.
55'
Dunajská Streda měla možnost ještě zvýraznit své vysoké vedení, avšak Réka Bíziková v pádu vystřelila vedle pravé tyče.
54'
Veronika Galušková nyní skórovala i s notnou dávkou štěstí, její ostrý projektil zapadl do sítě odrazem od levé tyče.
53'
Západočešky v ofenzivy neuspěly, načež dostala přesnou nahrávku do protiútoku Monika Pénzesová, v úniku si věděla rady.
52'
Na zakončení Moniky Pénzesové z levého křídla si Adriana Šindelářová sáhla, nedokázala ji však vytěsnit ven z brány.
51'
Při zakončení Pastorkové navíc došlo k faulu Denisy Franzové, rozhodčí ji posílají na dvě minuty ze hry pryč.
51'
Hodně vidět je v posledních minutách Kristina Pastorková, po krásné nahrávce před bránu poslala míč pod pravou nohu brankářky.
50'
Těsně předtím, než se utkání přehoupne do závěrečné desetiminutovky, navyšuje skóre na rozdíl osmi branek Monika Pénzesová.
49'
Naprosto ukázkové prorážení jedné z plzeňských házenkářek. Dunajská Streda podnikla rychlý brejk, ani ten nebyl úspěšný.
48'
Druhý úspěch v řadě pro Kristinu Pastorkovou, která zrušila první nápřah, potom vyslala tvrdý projektil k levé části brankové konstrukce.
47'
Adriana Šindelářová si řekla o ovace publika a dostalo se jich po parádním zákroku koncem pravé nohy.
46'
Ke dvěma vyloučením přidává Kristina Pastorková první střelecký úspěch krásnou technickou střelou kolem levé nohy.
45'
Nejlepší střelkyně sedmiček v sezóně Barbara Sáriová poprvé neuspěla. Poprvé v zápase do hry podívala Mancellari a úspěšně zasáhla levou nohou!
44'
Na úspěch ze sedmičky navazuje gólem ze hry Veronika Galušková, ztrátu svého týmu snižuje na rozdíl šesti gólů.
43'
Sedmička pro Plzeň, to je i na straně domácích téměř jistá záruka gólu. Veronika Galušková udržuje stoprocentní bilanci.
42'
Skvělá Barbara Sáriová na sedmičky znovu ukázala, že by tuto činnost moha vyučovat, brankářka opět neměla žádnou šanci.
41'
Po faulu na Láskovou házela sedmičku Veronika Galušková, příliš brzy reagující brankáře bezpečně poslala míč do protipohybu.
41'
Menší dvouminutový trest si vykoledovala Eliška Desortová, když v situaci nouze zatáhla za dres Pavlínu Láskovou.
40'
Beatrix Élöová proběhla volnou pravou lajnou, natlačila se před bránu a zakončil gólově na přední, levou tyč.
39'
Dnes jsme ještě neviděli neúspěšný sedmimetrový hod, tato informace platí i po hodu domácí Veroniky Galuškové.
38'
Z následného útoku Dunajské Stredy přidala branku do statistik Eliška Desotová, využila volného středu.
37'
Plzeň střílí druhý gól v řadě, postarala se o něj Denisa Franzová. Západočešky by ale pro zdramatizování potřebovaly výrazně delší sérii.
37'
Potlesk fanoušků si vysloužila Linda Galušková. Pěkně se obtočila kolem osobní strážkyně a rady si věděla i s brankářkou.
36'
Hosté nepřipouští výraznější drama, a to i zásluhou čtvrtého úspěchu Barbary Sáriové z pozice sedmimetrového hodu.
36'
Západočešky reagují i v tomto případě, defenziva nejlepšího týmu základní části si nedala pozor na Pavlínu Láskovou.
35'
O slovo se přihlásila Bernadett Hornyáková. A vedla si suverénním způsobem, míč uklidila do levého dolního rohu.
34'
Reakce na sebe nenechala dlouho čekat, Natálie Tomanová uspěla z následného protiútoku Plzně.
33'
První gól druhé půle obstarala Réka Bíziková, která je v celkovém součtu už na čtyřech trefách.
32'
Plzeňská standardka gólem neskončila. Ránu ze spojky zblokovala pětičlenná zeď Dunajské Stredy.
31'
Do druhého poločasu nastoupila v plzeňské bráně Adriana Šindelářová, která okamžitě předvedla parádní zákrok.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:51.
První poločas zápasu mezi Plzní a Dunajskou Stredou si podmanil nejlepší tým základní části, který si postupně vybudoval osmibrankový náskok. Domácí hráčky držely se soupeřkami krok sedm minut, ale pak začalo přicházet až přílišné množství ztrát a házenkářky slovenského týmu většinou trestaly. Lze očekávat, že ve druhém poločase výraznější drama neuvidíme.
30'
30'
Barbara Sáriová potvrzuje, že ne náhodou má nejlepší čísla při střílení sedmimetrových v soutěži, proměnila i svůj třetí pokus.
30'
Plzeň zapisuje do statistik další ztrátu. Jedna z bránících házenkářek zblokovala hrací předmět těsně vedle pravé tyče.
29'
Domácí nakonec neuspěly pokusem z pravé spojky a do brejku vystartovala Erika Rajnohová, která si počínala o poznání lépe.
28'
Plzeňské házenkářky už poměrně dlouho drží balón, ale bez úspěchu. Soupeřky mají velmi dobře propracovanou defenzivu.
27'
Středem se uzavřela cesta pro Veroniku Galuškovou, které nakonec byl odpískaný útočný faul.
26'
Hostující útok byl nepřesný, jenže totéž postihlo i domácí, když nahrávka doleva mířila za adresátku.
26'
Volný prostor dostala na pravé straně Natália Némethová, jež si sběhla blíže ke středu a tvrdou ránu napálila do pravého víka.
25'
Objektivně je třeba uznat, že Dunajská Streda předvádí lepší výkon a její vedení je zasloužené. Domácí ale utkání určitě nevzdají a zkusí nejlepšímu týmu základní části cestu za vítězstvím pořádně zkomplikovat.
24'
Barbara Sáriová si bez výraznějších komplikací poradila i s druhým sedmimetrovým pokusem, za pokusem do levého dolního rohu neměla Šindelářová šanci natáhnout nohu.
24'
Střela z pravého křídla byla možná lehce uspěchaná. Mageraová si s pokusem na střed poradila nohama, byť měla poměrně velké starosti.
23'
Zodpovědnost na sebe vzala Erika Rajnohová. Tvrdou střelu ze spojky dokonale schovala za osobní strážkyni, Řezáčová reagovala pozdě.
22'
Po dvou sedmičkách přidává první gól ze hry Veronika Galušková, jež v úniku dostala nahrávku na levou stranu, Mageraové poslala balón po pravici.
21'
Krásně se Natália Némethová procpala až za poslední obránkyni, celá situace přišla vniveč z důvodu zakončení vedle levé části brankové konstrukce.
21'
Hodně odvážná rána plzeňské hráčky ze spojky, která neměla moc šancí na úspěch, hrací předmět proletěl vysoko nad břevnem.
20'
Oddechový čas pro tým DHC Plzeň.
20'
Beatrix Élöová si všila volnějšího středu, kudy proskočila před brankářku, Řezáčovou prostřelila nad levou rukou.
19'
Druhá plzeňská sedmička, druhý gól! Veronika Galušková bez zbytečného naznačování vyslal ránu k pravé tyčce.
19'
I v tomto případě favoritky dokázaly přijít s rychlou odpovědí, čtyřbrankový náskok jim vrátila Natálie Némethová.
18'
Bleskově využitá početní převaha, pěknou kombinační akci završila gólovou střelou Simona Schreibmeierová.
18'
Podruhé v zápase vyfasovala dvouminutový trest Kristina Pastorková, na podobně ostré zákroky si ve zbývajícím průběhu bude muset dát velký pozor.
17'
Hosté mají tu výhodu, že z jejich řad dokáže skórovat opravdu kdokoliv, svou premiérovou trefu nyní zapsala Ligia Costaová.
16'
Poprvé o sobě dala výraznějším způsobem vědět Tereza Panošková, ostrá střela do pravého rohu byla nechytatelnou záležitostí.
16'
Slovenský tým je znovu o čtyři góly napřed, a to zásluhou dalšího úspěchu Réky Bízikové.
15'
Exekuci si vzala na starosti Veronika Galušková a počínala si s ledovým klidem, míč hodila k pravé tyči mimo dosah gólmanky.
15'
Kristina Pastorková dostává trest na dvě minuty, po němž si Západočešky vyzkouší premiérový sedmimetrový hod.
14'
Házenkářky Dunajské Stredy zatím potvrzují roli velkých favoritek. Na rozdíl čtyř branek vrací stav střetnutí Réka Bíziková.
14'
Dominika Galušková snižuje na rozdíl tří branek! Vypálila z levé spojky, křižný projektil skončil za překvapenou Mageraovou.
13'
A znovu Beatrix Élöová, jež při powerplay soupeřek vystihla rozehrávku a bez větších problémů balón poslala do prázdné brány.
13'
Blesková odpověď na opačné straně, produktivní házenkářka Beatrix Élöová přidává dnes svou první trefu až těsně před přehoupnutím poločasu do druhé poloviny.
12'
Simona Schreibmeierová předvedla výbornou individuální akci. Co je nejdůležitější, že byla zakončena gólem!
11'
Ta, která faulovala zakončující Desortovou, byla Gärtnerová. Za svůj nedovolený zákrok si vykoledovala trest na dvě minuty.
11'
Vedoucí tým tabulky odskakuje poprvé v zápase na rozdíl tří gólů. Eliška Desortová se nenechala rozhodit faulem a poslala míč nad padající brankářku.
10'
Bohužel, ani další útok plzeňským hráčkám nevyšel. Ostrá střela z levého křídla prosvištěla vedle pravé části brankové konstrukce.
9'
Domácí zaútočily na snížení, ale neúspěšně, ostrá střela ze spojky neprošla početným houfem hráček před brankovištěm.
8'
Krásně se prosmýkla mezi dvěma konkurentkami Eliška Desortová, tváří v tvář gólmance střílel nechytatelně k levé tyčce.
7'
Barbara Sáriová si poradila s velkým přehledem. Nerozhodil jí ani fakt, že se proti ní do brány postavila Šindelářová, prostřelila ji k pravé tyči.
7'
Nejenže si Natálie Tomanová vykoledovala za svůj faul dvouminutový trest, navíc způsobila sedmičku v neprospěch svého týmu.
6'
Jenže proti byla Mageraová. Vytáhla parádní zákrok levou nohou, do utkání evidentně nastoupila ve velmi dobrém rozpoložení.
6'
Kroky jedené z hráče Dunajské Stredy znamenají ztrátu. Plzeňské házenkářky tedy zase mají šanci strhnout vedení na svou stranu.
5'
Střeleckou smůlu prolomily házenkářky plzeňského celku! Svůj první gól v utkání zaznamenává prudkou ránou Natálie Tomanová.
5'
Sledujeme pasáž, kdy se ani jednomu celku směrem do ofenzivy nedaří. Domácí zaznamenaly jeden neúspěšný útok, hosté dva.
4'
Nyní si ale Řezáčová poradila s únikem skvěle! Správně očekávala střelu z levé strany na přední tyč, úspěšně zasáhla dolní končetinou.
3'
Sledujeme obrat v krátkém časovém sledu. Na levém křídle zůstala osamocená Noémi Kovácsová, na křižnou ránu Řezáčová nedosáhla.
3'
Střela ze spojky měla dobý směr pod břevno, ovšem Mageraová skvěle zareagovala a vytěsnila míč nad břevno.
2'
Jako první využívá přesilovou hru Réka Bíziková, na dobře mířenou střelu k pravé tyčce byla gólmanka bezmocná.
1'
Vzápětí ale Plzni komplikuje situaci Linda Galušková, která za svůj faul dostala trest na dvě minuty.
1'
První gól domácího celku obstarala domácí hráčka Denisa Franzová, která vypálila ze spojky neomylně k pravé tyči.
1'

DHC Plzeň: Řezáčová, Mancellari, Šindelářová – Kepková, Bušauerová, Schreibmeierová, Drozdová, Franzová, Panošková, L. Galušková, Tomanová, Lásková, D. Galušková, Gärtnerová, Buchnerová, V. Galušková.
Trenér: Jana Bureš Galušková

HC DAC Dunajská Streda: Mageraová, Gajdócziová – Pénzesová, N. Kovácsová, Costaová, Desortová, Némethová, Pastorková, Sáriová, B. Hornyáková, Rajnohová, Bíziková, Élöová.
Trenér: Viktor Debre

Rozhodčí: Fialová, Sovová.
HC DAC Dunajská Streda

Slovenská Dunajská Streda nebude Plzni vůbec snadným soupeřem, protože je to vůbec nejlepší tým dosavadní sezóny, se ziskem 36 bodů na čele disponuje tříbodovým náskokem na Šaľu. Vedoucí tým tabulky táhne parádní sérii deseti vítězství v řadě, naposledy poznal hořkost porážky v polovině ledna proti Olomouci. Ve prospěch Plzně každopádně může hrát skutečnost, že slovenským konkurentkám prakticky o nic nejde, prvenství v základní části mají jisté a mohou tak pošetřit některé hráčky až na play-off.
DHC Plzeň

Házenkářky Plzně čeká klíčová bitva o postup do vyřazovací fáze. Situaci mají ve svých rukou, okupují totiž poslední postupovou osmou příčku s náskokem jediného bodu na Lázně Kynžvart, takže pokud dnes zvítězí, není co řešit. Západočešky v důležité koncovce základní části zabrali a aktuálně disponují dvěma vítězstvími v řadě, po Stupavě si poradily i se Zlínem.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásný sobotní podvečer. Vítám vás při sledování MOL Ligy žen, u zápasu 22. kola mezi Plzní a Dunajskou Stredou.