Házená - MOL liga ženy - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Poruba : Písek - 12. března 2023   15:00

Poruba
Poruba
5' Konečná  • 6' Farářová  • 8' Farářová  • 19' Ka. Rajová  • 23' Ritzová  • 27' Ka. Rajová  • 29' Ritzová  • 34' Kavalová  • 35' Kavalová  • 36' Prašivková  • 38' Hiraldová  • 39' Hiraldová  • 42' Dybalová  • 44' Prašivková  • 45' Hiraldová  • 50' Hiraldová  • 54' Konečná  • 56' Konečná  • 60' Konečná
24:27
(10:12)
Písek
Písek
2' Korešová   • 4' Chlupová   • 6' Stellnerová   • 6' Chlupová   • 10' M. Svobodová   • 11' M. Svobodová   • 12' Chlupová   • 15' Velková   • 17' Stellnerová   • 28' Chlupová   • 32' Kržová   • 35' Korešová   • 39' Korešová   • 40' M. Svobodová   • 40' Boorová   • 42' Korešová   • 45' Korešová   • 46' Hanzelínová   • 47' Korešová   • 49' Boorová   • 52' Hanzelínová   • 53' Chlupová   • 56' M. Svobodová
Poruba
Bártová, Wizurová, Hřebejková – Dybalová, Ka. Rajová, Farářová, Ritzová, Vachtarčíková, Prašivková, Bestová, Kusinová, Konečná, Hiraldová, Kavalová, Kr. Rajová.
Petr Kirchner – Michal Vacula
hala Sareza, Ostrava
Písek
Kržová, Bezpalcová – Velková, Kordíková, Plojharová, Hanzelínová, Korešová, E. Svobodová, Bicanová, M. Svobodová, Stellnerová, Chlupová, Boorová.

DHC Sokol Poruba – Sokol Písek 24:27 (10:12)
Nejvíce branek: Farářová 5/3, Konečná 5/1, Hiraldová 4 – Korešová 8/2, Chlupová 5, M. Svobodová 4. Rozhodčí: Petr Kirchner – Michal Vacula. Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4. Vyloučení: 5:4.
Duel je u konce. Ačkoliv se Porubě podařilo v druhém poločase srovnat a dokonce na chvíli přejít do vedení, nakonec Písek zvládl opět snížit, následně vyrovnat a pak přejít do vedení. Pak už si vytvořil náskok, který dokázal udržet a zapisuje další dva body.
60'
A znovu Michaela Konečná! Ta přidává pátou branku.
59'
Eva Svobodová proměnila sedmičku a o vítězství Písku je v těchto chvílích už definitivně rozhodnuto.
58'
Oddechový čas pro tým Sokol Písek.
56'
Michaela Konečná v posledních chvílích parádní. Tentokrát se trefila opět ze hry.
56'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Magdaléna Svobodová).
56'
Michaela konečná tentokrát proměňuje sedmimetrový hod a má na kontě už tři branky.
55'
Vyloučení pro tým Sokol Písek (Jana Chlupová).
54'
Michaela Konečná vstřeluje dvacýtou branku domácí Poruby.
53'
Jana Chlupová se trefuje a Písek poprvé vede o šest branek. Teď už to vypadá pro hosty dost dobře.
53'
Oddechový čas pro tým DHC Sokol Poruba.
52'
Po neúspěšném sedmimetrovém hodu naopak reaguje Barbora Hanzelínová úspěšným hodem ze hry a navyšuje na pětibrankový polštář.
51'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová).
50'
Sheila Hiraldová snižuje na rozdíl čtyř branek v úvodu poslední desetiminutovky.
49'
Na již druhé vyloučení Kavalové reaguje přesnou trefou Michaela Boorová.
49'
Vyloučení pro tým DHC Sokol Poruba (Aneta Kavalová).
47'
Iveta Korešová dnes opět atakuje hranici deseti branek. Nyní jich má na kontě už osm.
47'
46'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Barbora Hanzelínová).
45'
Sheila Hiraldová se trefuje v dnešním utkání už potřetí.
45'
Písek využil timeout dobře. Hned po něm se trefila Iveta Korešová.
44'
44'
Ostravanky na nepříznivý stav reagují dalším gólem. Tentokrát se trefila Markéta Prašivková.
42'
Dlouhou sérii Písku zastavila svou brankou Tereza Dybalová, která se trefila poprvé.
42'
Iveta Korešová navyšuje již na rozdíl čtyř branek. Písek skóroval pětkrát v řadě a Porubě se zápas rozpadá.
41'
Eva Svobodová zvládla proměnit sedmimetrový hod a Písek opět navyšeuje.
41'
40'
A do třetice to byla Michaela Boorová. Z vedení Poruby je tedy opět dvoubrankové vedení Písku.
40'
Magdaléna Svobodová vrací vedení hostujícím hráčkám.
39'
Nejzkušenější hráčka Iveta Korešová ale opět srovnává stav.
39'
Sheila Hiraldová skóruje znovu a Poruba jde dokonce do vedení!
38'
A teď už je srovnáno. Mezi góly jsou docela nezvykle dlouhé pauzy. Jednu z nich ale nyní přerušila Sheila Hiraldová.
36'
Markéta Prašivková ale vrací porubě jen jednobrankové manko.
35'
Iveta Korešová skóruje za Písek po čtyřech minutách.
35'
Aneta Kavalová skóruje znovu a je to již jen o jednu branku.
34'
Aneta KAvalová snižuje v přesilové hře.
33'
Vyloučení pro tým Sokol Písek (Eva Svobodová).
32'
Regina Kržová otevírá v přesilovce střeleckou listinu druhého poločasu.l
31'
Vyloučení pro tým DHC Sokol Poruba (Karolína Rajová).
31'
První poločas je minulostí. Poruba nezačala nejlépe a postupně nabrala až pětibrankovou ztrátu. V průběhu poločasu, který nebyl zrovna nejofenzivnější, se jí ale dařilo postupně manko stahovat, a i díky neproměněné sedmičce Ivety Korešové v poslední sekundě tak Ostravanky půjdou do druhého poločasu jen s dvoubrankovou ztrátou.
30'
30'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Sokol Písek (Iveta Korešová).
29'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Maria Ritzová).
28'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Jana Chlupová).
27'
Vyloučení pro tým Sokol Písek (Barbora Velková).
27'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Karolína Rajová).
26'
25'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová).
23'
23'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Sokol Písek (Iveta Korešová).
19'
17'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Alena Stellnerová).
15'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Barbora Velková).
13'
13'
Vyloučení pro tým Sokol Písek (Magdaléna Svobodová).
13'
12'
11'
11'
10'
8'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová).
6'
6'
6'
5'
Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Michaela Konečná).
4'
4'
2'
2'
Vyloučení pro tým DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová).
2'
Gól vstřelil tým Sokol Písek (Iveta Korešová).
1'
Poruba má stejnou formu, s jakou operuje Kynžvart, tedy v rámci ligy druhou nejhorší. Čtyři zápasy zpátky se jí podařilo porazit doma Olomouc (kterou mimochodem vyřadila i z Českého poháru žen), což byla její zatím jediná letošní ligová výhra mimo duely se Stupavou. Hrát bude už při skutečnosti, kdy nemůže postoupit do play-off, pouze o vylepšení pozice před skupinou o udržení, které se bude účastnit.

Písek má naopak play-off jisté, ovšem v tabulce by se ještě mohl posunout. Jeho forma čítá dvě výhry z posledních pěti zápasů. V těch se ale mimo jiné také dvakrát utkal s lídrem soutěže z Dunajské Stredy a hrál s ním dvakrát velice dobře, přestože oba nakonec těsně prohrál. Písek v prvním letošním duelu Porubu porazil o sedm gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.