ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Rakousko - 22. ledna 2020   18:15

Bělorusko
Bělorusko
2' Nikulenko  • 4' Karalek  • 5' Vajlupov  • 6' Karalek  • 8' Vajlupov  • 13' Karalek  • 13' Šilovič  • 15' Nikulenko  • 16' Karalek  • 17' Gajdučenko  • 18' Vajlupov  • 19' Gajdučenko  • 21' Padšivalov  • 22' Nikulenko  • 24' Nikulenko  • 26' Padšivalov  • 30' Karalek  • 32' Vajlupov  • 33' Karalek  • 35' Vajlupov  • 38' Šilovič  • 39' Brouka  • 42' Šilovič  • 43' Vajlupov  • 44' Kuleš  • 45' Jurinok  • 48' Karalek  • 50' Gajdučenko  • 52' Šumak  • 59' Gajdučenko
36:36
(19:17)
Rakousko
Rakousko
2' Posch   • 4' Bozovic   • 7' Zeiner   • 7' Weber   • 8' Bozovic   • 10' Bilyk   • 11' Zeiner   • 14' Frimmel   • 14' Weber   • 19' Jochmann   • 19' Posch   • 20' Bilyk   • 23' Santos   • 25' Bozovic   • 25' Weber   • 27' Bilyk   • 28' Bozovic   • 31' Frimmel   • 34' Bilyk   • 37' Bozovic   • 40' Frimmel   • 41' Zeiner   • 43' Frimmel   • 43' Hutecek   • 45' Bilyk   • 48' Wagner   • 50' Wagner   • 52' Zivkovic   • 53' Wagner   • 54' Frimmel   • 56' Zeiner   • 58' Bilyk   • 60' Bilyk
Bělorusko
Brunner, Salah (oba SUI)
Wiener Stadhalle, Vídeň (Rakousko)
Rakousko

Ode mě je to z tohoto zápasu vše, na počtenou u utkání Česko – Němcko!
Bělorusko – Rakousko 36:36 (19:17)
Nejvíce branek: Vajlupov 12/6, Karalek 7, Nikulenko 4 – Bilyk 7, Frimmel 6/1, Bozovic 5. Rozhodčí: Brunner, Salah (oba SUI). Sedmimetrové hody: 7/6 – 4/3. Vyloučení: 3:4.
Nervy drásající ofenzivní podívaná končí remízou! To znamená, že Rakousko skončí na domácím šampionátu na čtvrtém místě ve skupině 1, celkově tedy na 7.-8. místě, zatímco Bělorusko na 9.-10. pozici.

Bělorusko si po celý druhý poločas drželo jednogólový až čtyřgólový náskok, ale stíhací jízdu nakonec dotáhli Rakušané k remíze. Ti srovnali poprvé od stavu 9:9 až tři vteřiny před koncem po ráně Nikoly Bilyka a mohou slavit úspěch na závěr mistrovství Evropy.
60'
Bělorusko ještě rychle dopravilo míč na půlící čáru a stihlo trefit prázdnou branku Rakušanů, jenže nerozehrálo ze správného místa a gól neplatí!
60'
Nikola Bilyk čtyři sekundy před koncem vypálil z levé spojky a propálil Mackeviče!
60'
Nikita Vajlupov v těžké pozici z pravé strany Bauera nepřekonal! Rakousko bude mít ještě 18 sekund na srovnání a také si bere oddechový čas.
60'
Rozhodčí zvedá ruku, signalizuje pasivitu, a 27 sekund před koncem si Bělorusko bere oddechový čas.
59'
Sebastian Frimmel dává se štěstím střelou o zem. Ale Bělorusové nyní útočí a jestli se jim povede vstřelit gól, vyhrají.
59'
Tobias Wagner faulován na pivotu, sedmička pro Rakousko 67 sekund před koncem.
59'
Vadim Gajdučenko se prosazuje z levé spojky a minutu a půl před koncem Bělorusko vede znovu o dva góly!
58'
Nikola Bilyk střílí kontaktní gól dělovkou z levé spojky ze sedmi metrů!
58'
Nikita Vajlupov na rozdíl od Webera proměňuje a dává možná rozhodující gól zápasu! Nechme se překvapit, jestli ještě Bělorusko najde síly na obrat.
58'
Při signalizované pasivitě Valjupov vybojoval sedmičku!
57'
Hvězda Rakušanů Robert Weber důležitou sedmičku nedává! Rána končí na pravé tyči!
57'
Weber z pravého křídla ještě nahazoval míč na Bilyka, který byl faulován, sedmička pro Rakousko!
56'
Sergej Šilovič ze spojky orazítkoval pouze brankovou konstrukci!
56'
Rakousko zkouší hru v sedmi, která nyní vyšla! Zeiner vyskočil, ještě si klepl míč o zem a po proskoku snižuje na rozdíl jediné branky!
55'
Andrej Jurinok z levého křídla z těžkého úhlu branku minul!
54'
Weber výtečně zasáhl v obraně, sporný míč v autu poté přisoudili sudí Rakušanům a Frimmel proměňuje únik!
53'
Na obou stranách teď často zůstávají zapomenuti pivoti, na rakouské straně toho využil Wagner.
52'
Nikita Vajlupov nedal Bauerovi šanci a zakončil pod horní tyčku.
52'
Bauer vychytal pivota i následnou dorážku z křídla, ta ovšem byla s faulem. Sedmička pro Bělorusko.
52'
Boris Zivkovic hned proskočil a rychle snižuje znovu na rozdíl tří branek.
52'
Vjačeslav Šumak se obtočil na pivotu a prosazuje se.
51'
Bauer pomáhá Rakušanům zákrokem, jenže na druhé straně hned přišla nepřesná střela.
50'
Ale ne na dlouho, Rakousku opět vyšla dohrávka na pivota, odkud se trefil Wagner.
50'
Vadim Gajdučenko proskočil na levé straně a poprvé v zápase Bělorusko vede o čtyři góly!
49'
Ivan Mackevič přibližuje Bělorusko k překvapivé výhře! Vychytal osamoceného Posche na pivotu.
49'
Nikita Vajlupov překonal i střídajícího Eichbergera! Vypálil suverénně pod horní tyčku.
48'
Další sedmička pro Bělorusko.
48'
Tobias Wagner se protlačil ke střele z pivota a zakončil pod břevno.
48'
Rakousko v plném počtu.
48'
Artěm Karalek dává z pivota už svou sedmou branku! Po pasu Nikulenka měl jednoduchou pozici.
47'
Ivan Mackevič důležitým zákrokem vychytal Webera na pravém křídle!
46'
Nikita Vajlupov proměnil sedmičku střelou o zem.
46'
Vyloučení v týmu Rakousko (Lukas Herburger).
46'
Artěm Karalek faulován na pivotu, sedmička také pro Bělorusko.
45'
Robert Weber proměnil i druhou sedmičku, tentokrát vypálil k levé tyči.
45'
Bělorusové v plném počtu nezůstanou dlouho, Alexandr Padšivalov fauloval na křídle Webera a dostává dvě minuty. Navíc Rakousko hází sedmičku.
45'
Nováček na hřišti Jurinok se zápasu nezalekl. Hned se pověsil do vzduchu na pravé spojce a zakončil do horního rohu.
45'
Nikola Bilyk si udělal prostor ke střele ze střední spojky a snižuje opět na rozdíl jednoho gólu. Rakušané ale ne a ne srovnat.
44'
Vladislav Kuleš ranou přes blok při signalizované pasivitě překonal Bauera.
43'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vjačeslav Šumak), nakonec jen dvojka pro Šumaka.
43'
Lukas Hutecek hned po rozehrání proskočil běloruskou obranou a zakončil přesně, navíc to bylo s faulem a rozhodčí se jdou podívat, jestli nebudou trestat i červenou kartou!
43'
Nikita Vajlupov si drží vysokou úspěšnost 80 %, z pravého křídla je znovu úspěšný.
43'
Nikulenko zablokován, Weber vybojoval odražený míč a vyslal do úniku Frimmela, který se nemýlí!
42'
Bozovic navíc ze spojky nepřekonal Mackeviče.
42'
Šilovič našel dělovkou ze země rychlou odpověď.
41'
Tak tohle Rakušané sehráli parádně! Weber z pravého křídla přihrál naskakujícímu Zeinerovi, který míč oběma rukama zpracoval a hodil ho do poloprázdné branky!
41'
Bilyk zablokován při signalizované pasivitě, ale Rakušané pokračují v útoku.
40'
40'
Bělorusové zakončovali brzy po rozehrání, Bauer však předvedl dobrý zákrok!
40'
Sebastian Frimmel z levého křídla našel prostor u bližší tyče!
39'
Skvělá zadovka na Brouku, který se z levého křídla prosazuje.
38'
Vyloučení v týmu Rakousko (Fabian Posch).
38'
Rakušané hned rozehráli a šli do zakončení z dobré pozice, jenže narazili na gólmana Mackeviče!
38'
Sergej Šilovič vypálil z pravé strany a o tyč prostřelil Bauera.
37'
Janko Bozovic se pověsil do vzduchu a snižuje na rozdíl jediného gólu.
37'
Parádní dvojitý zákrok Bauera! Nejprve proti proskoku spojky, následně se přemístil i proti dorážce Karaleka z pivota! Tak tenhle moment se rozhodně dostane na seznam zákroků dne.
36'
První sedmička pro Rakousko a Weber ji proměňuje střelou o zem.
35'
Fabian Posch faulován na pivotu, sedmička pro Rakousko.
35'
Nikita Vajlupov se se štěstím dostal k odraženému míči na pravém křídle a znovu zakončil úspěšně!
34'
Nikola Bilyk se parádně obtočil kolem Šumaka a následně zavěsil!
33'
Karalek z pivota posílá Bělorusko do třígólového vedení.
33'
Gerald Zeiner proskočil na levé straně, ale z velkého úhlu takřka neměl šanci uspět.
32'
Šilovič Bauera nepřekonal, Valjupov z dorážky z pravého křídla už ano.
31'
Sebastian Frimmel proměňuje samostatný únik.
31'
Janko Bozovic z osmi metrů Mackeviče nepropálil, ale na druhé straně vzápětí přišla chyba.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:07.
Zatím vidíme opravdu ofenzivní podívanou. Obrany obou celků nefungují. Přetahovaná zatím více vyhovuje Bělorusku, které si vytvořilo až tříbrankový náskok a v poločase vede o dva góly. Domácí Rakousko v souboji o čtvrté místo ve skupině zatím ztrácí.
30'
30'
Alexandr Padšivalov ranou z kroku z deseti metrů minul branku.
30'
Bozoviče vychytal Mackevič a Bělorusko bude mít ještě devět sekund na zakončení, bere si oddechový čas.
30'
Nikulenko sice při proskoku nechal míč na brankovišti, ale balon si sebral pivot Karalek, jenž vrací Bělorusku dvoubrankové vedení.
29'
Weberovu naivní přihrávku přes brankoviště Bělorusové zachytili.
29'
Nikita Vajlupov sedmičku nedává! Napálil levou tyč.
29'
Dmitrij Nikulenko bráněn Weberem nedovoleně, sedmička pro Bělorusko po faulu při proskoku.
28'
Rakušané při pokusu o brejk o balon přišli.
28'
Ivan Brouka měl parádní palebný úhel na levém křídle, skvělý zákrok ovšem předvedl Bauer, který se rychle položil na zem a střelu o zem lapil!
28'
Janko Bozovic šikovně proskočil na pravé straně a znovu je to jen o gól.
27'
Bauer vyrazil tečovanou střelu Nikulenka.
27'
Nikola Bilyk svým třetím gólem snižuje. Parádní dělovka z výskoku.
26'
Rakouská obrana dnes rozhodně nefunguje podle představ. Bělorusové většinu útoků zakončují proskokem, teď se trefil Alexandr Padšivalov.
25'
Bělorusko se k zakončení nedostalo, na druhé straně přišla skvělá dohrávka do pravého křídla, odkud se trefuje Weber!
25'
Janko Bozovic tvrdou ranou z pravé spojky snižuje.
24'
Jochmannovi vypadl míč a z brejku udeřil Nikulenko!
24'
Nikita Vajlupov uspěl střelou o zem.
23'
Rakousko v plném počtu, ale Nikulenkův proskok je zastaven za cenu sedmičky.
23'
Kuleš pokazil přihrávku a Santos proměňuje samostatný únik technickým obstřelem.
22'
Sudí ještě řešili, komu přisoudí odražený míč, který se odrazil velmi vysoko. Nakonec budou hrát Bělorusové.
22'
Ivan Mackevič si připisuje další zákrok, když vychytal proskok Bilyka! Bělorusko je navíc v plném počtu.
22'
Mackevič vychytal Bozovicovu dělovku z pravé spojky a Nikulenko trefuje přes celé hřiště prázdnou běloruskou branku!
21'
21'
Alexandr Padšivalov proskočil obranou a ačkoliv byl faulován, zamířil přesně k tyči!
20'
Nikola Bilyk dnes moc prostoru nedostává, Bělorusové si ho dobře hlídají. V přesilovce to však šlo a rakouská hvězda se prosazuje z výskoku z levé spojky ke vzdálenější tyčce.
20'
Vyloučení v týmu Bělorusko (Vjačeslav Bochan).
19'
Vadim Gajdučenko se prosazuje z kroku z pravé spojky.
19'
Po parádním zákroku Bauera vyrazil do úniku Posch a rázem je to pouze o gól!
19'
Čtyřgólovou sérii Běloruska přerušuje parádním průnikem Jochmann!
18'
Nikita Vajlupov zakončil z pravého křídla nad ruce Eichbergera.
18'
Janko Bozovic z pravé spojky napálil břevno.
17'
Vadim Gajdučenko protancoval rakouskou obranou a Bělorusko odskakuje na rozdíl dvou gólů.
17'
Zeiner vypálil z výskoku z levé spojky, ovšem vysoko přestřelil.
16'
Artěm Karalek s obtížemi zpracoval pas na pivota a prosazuje se už počtvrté!
15'
Gerald Zeiner proskočil na levé straně, ale Mackeviče nepřekonal!
15'
Vedení ovšem trvalo pouze deset sekund, Nikulenko napřáhl k parádní ráně z devíti metrů z kroku.
14'
Alexandr Padšivalov zablokován a Weber proměněným únikem posílá do vedení Rakousko!
14'
Sebastian Frimmel z levého křídla srovnává po povedené akci, když ho ve výskoku nahazovačkou našel Weber!
13'
Oddechový čas pro Rakousko.
13'
Sergej Šilovič proskočil na pravé straně a technicky obstřelil Eichbergera!
Naopak Dicker přihrávku na pivota nezpracoval.
13'
Dohrávka na pivota zatím Bělorusku vychází, třetí gól střílí po pasu Nikulenka Artěm Karalek.
12'
Sebastian Frimmel měl velmi těžký úhel na levém křídle a trefil pouze brankovou konstrukci.
12'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Nikita Vajlupov).
11'
Thomas Eichberger si připisuje skvělý zákrok, když rukou vychytal Valjupova na pravém křídle!
11'
Gerald Zeiner vypálil ostře z malého výskoku na levé spojce a přelévá vedení na rakouskou stranu.
11'
10'
Nepovedená přesilovka Běloruska, Rakušané zachytili přihrávku.
10'
Nikola Bilyk zdánlivě jednoduše proskočil obranou na středu a zavěsil k pravé tyči.
9'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Artěm Karalek).
9'
Nikita Vajlupov proměňuje střelou k pravé tyči.
9'
9'
Karalek faulován na pivotu, sedmička a přesilovka pro Bělorusko!
8'
Janko Bozovic rychle srovnává.
8'
Nikulenkův proskok skončil ranou do tyče, z dorážky už se prosadil Nikita Vajlupov.
7'
Robert Weber měl na pravém křídle tentokrát mnohem lepší úhel po pasu Zeinera a napodruhé uspěl.
7'
Kuleš zakončoval brzy po rozehrání vysoko nad branku.
7'
Gerald Zeiner prolétl obranou na levé straně a snižuje.
6'
Artěm Karalek dostal znovu dobrý pas na pivota a propálil Eichbergera.
6'
Gerald Zeiner se dopustil kroků.
5'
Naopak Nikita Vajlupov z pravého křídla posílá Bělorusy do vedení.
5'
Weber neměl na pravém křídle dobrý úhel a neprosadil se.
5'
Žlutá karta pro tým Bělorusko (Vladislav Kuleš).
4'
Artěm Karalek ovšem našel rychlou odpověď, po rozehrávce zůstal volný na brankovišti a využil toho.
4'
Janko Bozovic vypálil nechytatelně z výskoku z devíti metrů!
3'
Útočný faul Bělorusů mimo souboj o míč.
3'
Žlutá karta pro tým Rakousko (Fabian Posch).
2'
Posch zůstal volný na pivotu a srovnává.
2'
Dmitrij Nikulenko při signalizované pasivitě vypálil z kroku kolem obránce a otevírá skóre.
1'
Do prvního útoku vyráží Bělorusko.
1'

Bělorusko: Mackevič, Saldacenka – Brouka, Kuleš, Šilovič, Puchovskij, Nikulenko, Šumak, Jurinok, Baranov, Lukjančuk, Padšivalov, Karalek, Vajlupov, Bochan, Gajdučenko.

Rakousko: Bauer, Eichberger – Bozovic, Weber, Wöss, Posch, Frimmel, Dicker, Herburger, Zeiner, Zivkovic, Bilyk, Wagner, Jochmann, Hutecek, Santos.

Rozhodčí: Brunner, Salah (oba SUI).
Poslední vzájemná měření sil obou celků se datují do roku 2018, kdy se utkaly hned třikrát. Jednou z toho bylo vítězství Rakouska v poměru 31:26, jednou se radovalo po výsledku 27:26 Bělorusko. A aby byla bilance opravdu vyrovnaná, ve třetím případě se zrodila remíza 28:28.
V "české" skupině je po čtyřech odehraných kolech rozhodnuto. Semifinále si zahrají dosud stoprocentní Chorvatsko se Španělskem, které dnes ještě čeká vzájemný souboj o konečné první místo ve skupině. To osud Běloruska a Rakouska je již zpečetěn, pro oba soupeře půjde o poslední vystoupení na turnaji. Rakušané sice vstoupili do hlavní skupiny výhrou 32:29 nad Českem, další tři zápasy ale prohrálo. Rovněž Bělorusko vyzrálo poměrem 28:25 pouze na Čechy, jinak odcházelo z palubovky vždy poraženo.
Příjemný středeční podvečer. Evropský šampionát házenkářů pomalu míří do svého finiše. Dnes jsou na programu poslední zápasy nadstavbových skupin. V jednom takovém duelu se střetne Bělorusko s domácím Rakouskem. V případě obou celků přitom platí, že už se ani jeden z nich nemůže probojovat do semifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.