ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Island : Rusko - 13. ledna 2020   18:15

Island
Island
5' Elísson  • 7' Kristjánsson  • 8' Gudjonsson  • 8' Petersson  • 10' Elísson  • 14' Jónsson  • 15' Gudjonsson  • 15' Jónsson  • 16' Petersson  • 17' Kristjánsson  • 18' Smárason  • 21' Petersson  • 22' Smárason  • 24' Smárason  • 29' Gudjonsson  • 30' Petersson  • 31' Elísson  • 36' Petersson  • 38' Smárason  • 39' Gudjonsson  • 41' Petersson  • 44' Gudjonsson  • 45' Kristjánsson  • 47' Kristjánsson  • 49' A. T. Gunnarsson  • 49' Gudjonsson  • 50' Kristjánsson  • 52' Kristjánsson  • 54' Elísson
34:23
(18:11)
Rusko
Rusko
6' Žitnikov   • 9' Šiškarjov   • 10' Atman   • 16' Šiškarjov   • 17' Žitnikov   • 23' Dibirov   • 24' Kalaraš   • 27' Jermakov   • 29' Škurinskij   • 35' Kalaraš   • 41' Šiškarjov   • 43' Šiškarjov   • 45' Kalaraš   • 46' Kalaraš   • 46' Kalaraš   • 48' Andrejev   • 49' Kalaraš   • 50' Škurinskij   • 56' Atman
Island
Rusko

Island – Rusko 34:23 (18:11)
Nejvíce branek: Elísson 6/2, Gudjonsson 6, Petersson 6 – Kalaraš 6, Šiškarjov 4, Soroka 4/4. Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/4. Vyloučení: 3:3.
Island dokázal porazit Rusko 34:23 a připsal si druhé vítězství na letošním mistrovství Evropy. Islanďané potvrzovali roli favorita od prvních minut a po zásluze dnes zvítězili.
60'
Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky.
58'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Island (Bjarki Már Elísson).
Vyloučení v týmu Rusko (Dmitrij Žitnikov).
58'
Faul Žižnikova, dvě minuty a sedmička.
58'
Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Škurinskij).
Škurinskij zasáhl protihráče do obličeje během svého útoku. Rozhodčí míří k videu a to může být pro Rusa problém.
57'
Elísson využívá nabídnutou sedmičku a vrací svému týmu dvouciferný náskok.
56'
Atman z hranice devítky vystřelil pod nohy brankáře Islandu.
54'
Island se dostává do dvouciferného vedení po trefě Elissona z levého křídla.
54'
Po ztrátě Islandu se Rusko znovu dočkalo sedmimetrového hodu. Ale znovu ho Rusové nevyužili, Hallgrimsson znovu soupeře vychytal.
53'
Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Kotov).
52'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Rusko (Daniil Šiškarjov).
52'
Vyloučení v týmu Island (Ýmir Örn Gíslason).
52'
Kristjansson pronikl k brankovišti z levé strany.
50'
Kristjansson předvedl průnik k brankovišti a úspěšnou střelu.
50'
Škurinskij vystřelil pod horní tyč.
49'
Gudjonsson z hranice brankoviště uspěl.
49'
Co útok, to gól. Kalaraš z levého křídla snižuje.
49'
Gunnarsson z hranice brankoviště prostřelil brankáře Gramse.
48'
Andrejev snížil z hranice brankoviště.
47'
V. Kristjansson z křídla nezavahál.
46'
Rychlý protiútok Kalaraše po islandské ztrátě. Kalaraš střílí další gól.
46'
Kalaraš zvládl z levého křídla vypálit na vzdálenější tyč.
45'
V. Kristjanson pronikl k brankovišti a zvýšil islandské vedení.
45'
Kalaraš z hranice brankoviště vystřelil spodem pod nohy brankáře.
44'
Gudjonsson se rovněž prosadil z pravého křídla.
43'
Šiškarjov z pravého křídla překonal jinak skvěle chytajícího Gustavssona.
42'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Island (Arnór Thór Gunnarsson).
41'
Petersson z hranice brankoviště nezaváhal, Grams byl bez šance.
41'
Z pravého křídla se prosadil Šiškarjov.
39'
Bleskový protiútok Islandu a gól Gudjonssona.
38'
Smárason pronikl k brankovišti a vystřelil pod horní tyč.
37'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rusko (Igor Soroka).
36'
Petersson zvyšuje islandské vedení.
35'
Rychlý protiútok Ruska využil Kalaraš. Island si bere oddechový čas.
35'
Oba celky si vyměnily neúspěšné útoky.
33'
Oba týmy si vyměnily ztráty. K míči se vrací Island.
32'
32'
Rusové budou házet sedmičku po faulu Palmarssona. Ten je navíc vyloučen.
31'
Elísson se prosadil z hranice brankoviště.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:07.
30'
30'
Rychlý protiútok Islandu zakončil Petersson.
29'
Gudjonsson z levého křídla našel rychlou odpověď.
29'
Škurinskij z levého křídla poslal střelu pod horní tyč.
28'
Gudmundsson v útoku ztrácí míč, Rusové mohou znovu korigovat.
27'
Jermakov dostal přihrávku od Atmana na hranici brankoviště, obtočil se kolem obránce a zaskóroval.
26'
Vyloučení v týmu Island (Janus Dabi Smárason).
26'
25'
Rusko bude střílet sedmičku po faulu na Žitnikova, který byl zastaven na hranici brankoviště.
24'
Smárason z hranice brankoviště nedal Gramsovi šanci. Podstřelem mu poslal míč pod nohy.
24'
Kalaraš pronikl středem k brankovišti.
23'
Kristjanson ztrácí míč, Rusové mohou své manko snížit.
23'
Dibirov proměnil rychlý protiútok svého týmu.
22'
Smárason na levém křídle dokázal znovu překonat Gramse střelou k pravé tyči.
21'
Petersson z levého křídla prostřelil Olega Gramse, který nahradil Kirejeva.
19'
18'
Smárason z levého křídla dokázal proměnit svou střelu.
18'
Island si bere oddechový čas.
17'
Žitnikov z hranice devítky vstřelil pátý gól Ruska.
17'
Kristjansson vypálil k levé tyči a zvýšil na rozdíl už osmi branek.
16'
Petersson se z hranice brankoviště prosadil střelou k pravé tyči.
16'
Šiškarjov útokem z pravého křídla po dlouhé době snížil.
15'
Jonsson z hranice devítky vypálil pořádnou dělovku,kterou Kirejev neměl šanci zachytit.
15'
Žlutá karta pro tým Rusko (Dmitrij Žitnikov).
15'
Útočný faul Žitnikova.
15'
A rychlý protiútok využívá Gudjonsson. Rusko si bere oddechový čas.
14'
Další ztráta Rusů, Kosorotov přišel o míč.
14'
Jónsson z hranice devítky zvyšuje už na rozdíl pěti branek. Island zatím potvrzuje roli favorita.
13'
Žitnikov v útoku přišel o míč.
12'
12'
Žlutá karta pro tým Rusko (Igor Soroka).
11'
Žlutá karta pro tým Island (Alexander Petersson).
10'
Elísson se naopak prosadil z levého křídla.
10'
Pavel Atman z pravého křídla snižuje na rozdíl dvou branek.
9'
Jonsson se z levé strany neprosadil, Kirejev si připisuje zákrok.
9'
Šiškarjov z pravého křídla poslal míč do levého dolního rohu.
8'
Rychlý protiútok Peterssona a vedení 5:1.
8'
Gudjonsson z pravého křídla zvyšuje islandské vedení.
8'
Palmarsson napálil míč do tyče ruské brány. Island zůstává dál v útoku.
7'
Škurinskij byl vychytán Gustavssonem.
7'
Palmarsson se sice neprosadil, ale Kristjansson v pokračujícím útoku z hranice brankoviště prostřelil Kirejeva.
6'
Bleskový útok Žitnikova, jenž snižuje ruskou ztrátu.
5'
Elísson zvyšuje islandské vedení po útoku z levého křídla.
5'
4'
Island bude střílet sedmičku po faulu Kalaraše.
4'
Žlutá karta pro tým Island (Ýmir Örn Gíslason).
3'
Ani Islanďané se nedokázali prosadit, Elisson byl vychytán Kirejevem.
1'
Úvodní ruský útok končí ztrátou Šiškarjova.
1'

Island: Gústavsson, Hallgrimsson – Arnarsson, Elísson, Gíslason, Gudjonsson, Gudmundsson, A. T. Gunnarsson, Jónsson, Kristjánsson, Kristjánsson, Pálmarsson, Petersson, Sigurdsson, Smárason, Trastarson.

Rusko: Grams, Kirejev – Andrejev, Atman, Dibirov, Jermakov, Gorbok, Kalaraš, Korněv, Kosorotov, Kotov, Santalov, Šiškarjov, Škurinskij, Soroka, Žitnikov..
Favoritem zápasu je Island, který bude chtít potvrdit vydřenou výhru 31:30 nad silným Dánskem. Rusové naopak potřebují napravit porážku 25:26 s Maďarskem, který se zdál být klíčový v boji o postup do další fáze turnaje.
Mistrovství Evropy v házené pokračuje dalším hracím dnem základních skupin. Island se střetne s Ruskem v rámci skupiny E.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.