ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemí : Španělsko  - 13. ledna 2020   20:30

Nizozemí
Nizozemí
1' Benghamen  • 9' L. Steins  • 12' Smits  • 14' L. Steins  • 15' L. Steins  • 22' Jerry  • 24' Leenders  • 27' L. Steins  • 28' Baijens  • 30' Boomhouwer  • 33' Schagen  • 35' Schagen  • 36' Boomhouwer  • 40' L. Steins  • 41' Smits  • 42' Smits  • 47' Smits  • 51' Remer  • 52' Benghamen  • 55' Schagen  • 55' Benghamen  • 60' Smits
25:36
(13:17)
Španělsko
Španělsko
1' Ariño   • 5' Maqueda   • 7' Ariño   • 7' Guardiola   • 8' Ariño   • 12' Maqueda   • 13' Guardiola   • 14' Solé   • 15' D. Dujshebaev   • 17' Figueras   • 18' Figueras   • 20' Figueras   • 21' Fernández   • 23' Solé   • 26' Sarmiento   • 29' Fernández   • 32' Maqueda   • 33' Aguinagalde   • 35' Maqueda   • 37' Aguinagalde   • 37' Solé   • 38' Fernández   • 40' Maqueda   • 41' D. Dujshebaev   • 44' Sarmiento   • 45' Cañellas   • 48' Maqueda   • 49' Fernández   • 52' Entrerríos   • 53' A. Dujshebaev   • 54' Ariño   • 54' Entrerríos   • 58' Corrales   • 59' Figueras   • 60' Ariño
Nizozemí
Ravensbergen, Eijlers – Sluijters, L. Steins, Leenders, Benghamen, Schagen, I. Steins, Schoenaker, Smits, Versteijnen, Adams, Boomhouwer, Jerry, Baijens, Remer.
Španělsko
P. de Vargas, Corrales – Maqueda, D. Dujshebaev, Guardiola, Ariño, Morros, Gomez Abello, Cañellas, Figueras, Solé, Aguinagalde, Sarmiento, A. Dujshebaev, Entrerríos, Fernández.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Konečné tabulka skupiny C

1. Španělsko 6 bodů
2. Německo 4

3. Nizozemsko 2
4. Lotyšsko 0
Nizozemsko – Španělsko 25:36 (13:17)
Nejvíce branek: Smits 7/2, Steins 6/1, Benghamen 3 – Maqueda 7/1, Ariño 5, Figueras 4. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 2:0.
Je konec! Španělsko zvládlo dnešní duel s Nizozemskem a vítězí o jedenáct branek výsledkem 36:25. Celek z jihu Evropy od začátku duelu plnil roli velkého favorita. V poločase sice vedl jen o čtyři branky, jenže Nizozemsku po změně stran došly síly a Španělé si bez problémů dokráčeli za prvním místem ve skupině.
60'
Ariňo napsal krásnou dělovkou pod břevno tečku za dnešním duelem.
60'
Smits se ještě v závěrečné minutě probil mezi obránce a vylepšil svůj střelecký výkon,
59'
Na opačné straně se pro změnu dokázal prosadit Figueras.
59'
Corrales předvádí excelentní výkon! Španělský brankář si vychutnal nizozemského křídelníka.
58'
Corrales si všiml prázdné branky a jako brankář se zapisuje mezi střelce!
57'
Benghamen mohl přidat další úspěšnou střelu, ale jeho projektil proskákal kolem zadní tyčky.
55'
Další úspěšný útok na straně Nizozemska! Benghamen se prosadil střelou o zem.
55'
Schagen se na druhé straně uvolnil klamavým pohybem a zapsal se mezi střelce.
54'
Entrerríos se prosadil snad pět metrů od brankoviště.
54'
Po krásné přihrávce na levé křídlo si vyběhl Ariňo, který poslal míč k zadní tyči.
53'
Produktivní část utkání pokračuje! Alex Dujshebaev překonal brankáře střelou o tyč.
52'
Benghamen zužitkoval bleskový protiútok Nizozemska.
52'
Španělsko se dočkalo své třicáté branky!
51'
Na přihrávku za obranu Španělska si počkal Remer, který okamžitě zamířil nad hlavu brankáře.
50'
Corrales předvedl další úchvatný zákrok! Tentokrát se jako lev vrhl k levé tyči.
49'
Fernández se dostal do úniku, který zakončil přesnou střelou k levé tyči.
48'
V útoku naopak úřadu Maqueda a Španělsko vede už o osm branek!
47'
Smits si opět naskočil mezi obránce a dělovkou mířící do dolní části branky překonal brankáře.
47'
Corrales dnes ve španělské svatyni doslova kouzlí. Další neskutečný zákrok konečky prstů.
45'
Španělsko hraje v naprosté pohodě! Z velké dálky se dokázal trefil Caňellas.
44'
Sarmiento neustál souboj na hranici brankoviště, ale i v pádu se trefil.
42'
Smits dnes předvádí opravdu střelecký koncert! Po jeho přízemní střele se brankář natahoval marně.
41'
Kevin Smits si na druhé straně naběhl na přihrávku na střed a trefil se k tyči.
41'
Dujshebaev využil prázdné branky soupeře a navýšil vedení Španělů.
40'
Na opačné straně se parádní střelou prosadil Maqueda.
40'
Steins si se svým spoluhráčem vyměnil rychlou přihrávku a uklidil míč do branky.
38'
Fernández se z levého křídla dostal do střelecké pozice a prosadil se odrazem k zadní tyči.
37'
Španělsko odskakuje na rozdíl sedm branek! Solé zahrál gólmanovi na housličky.
37'
Jenže Aguinagalde na opačné straně ustál tvrdý souboj a z otočky trefil horní růžek.
36'
Boomhouwer stále drží šance Nizozemska na zvrat dnešního duelu!
35'
Maqueda si naskočil mezi obránce a krásným švihem levačkou uklidil míč pod břevno.
35'
Schagen utekl obráncům, dostal se na brankoviště a trefil se střelou k tyči.
33'
Schagen prošel po pravém křídle až na hranici brankoviště, odkud se nemýlil.
33'
Aguinagalde se otočil kolem svého strážce a střelou o zem dostal míč do sítě.
32'
Maqueda si našel prostor na středu hrací plochy a parádní střelou překonal brankáře.
31'
Nizozemci obstarali výhoz do druhého poločasu, ve kterém ještě budou chtít zabojovat o zvrat.
31'
První poločas končí! Po úvodní půlhodině dnešního duelu mohou být spokojenější Španělé! Favorizovaný celek vstoupil do duelu s naprostým přehledem a ihned si vypracoval náskok, který si ve zbytku poločasu dokázal pohlídat. Nizozemsko sice hraje sympaticky, bojuje, ale na kvalitu soupeře v zakončení to zatím nestačí.
30'
30'
Boomhouwer se prosadil deset sekund před přestávkou a snížil náskok soupeře na čtyři body!
29'
Španělé početní převahu okamžitě využívají! Prudkou střelou se prosadil Fernández.
29'
Další vyloučení na straně Nizozemska. Sednout si odchází Leenders.
28'
Nizozemci se na konci prvního poločasu dostávají do tempa! Baijens se prosadil krásným průnikem po levém křídle.
27'
Na opačné straně ustál tvrdý souboj Steins a skákavou střelou poslal míč k zadní tyčce.
26'
Sarmiento si našel prostor mezi obránci a prudkou střelou překonal brankáře.
26'
Smits proměnil svou třetí sedmičku v utkání! Nizozemsko bojuje!
25'
Své první sedmičky v utkání se dočkali také Španělé. Maqueda nedal gólmanovi nárok.
24'
Smits se podruhé postavil k sedmimetrovému hodu a podruhé v utkání se nemýlil.
24'
Leenders zachytil nepřesnou rozehrávku Španělska a pohotovým zakončením uklidil míč k levé tyči.
23'
Španělé opět dokázali uspět akcí po křídle! Z pravé strany si prosadil Solé.
22'
Jerry si naběhl proti obráncům v černém a střelou z výskoku rozvlnil síť.
21'
Z levého křídla se do palebného prostoru prosmýkl Fernández, který překonal brankáře.
21'
Nizozemsko kombinuje v blízkosti brankoviště Španělů, jenže hráči v černém brání blízko u sebe.
20'
Adrián Figueras je opravdu při chuti! Nyní dal svou třetí branku z naprosto totožné pozice.
19'
Nizozemský zmar pokračuje! Hráči v oranžovém se špatnou kombinací znovu vyhnali až do autu.
18'
A právě po rychlé kombinaci přidal Figueras další přesný zásah!
18'
Další nedovolený zákrok na straně Nizozemska. Rozhodčí ale nařizuje jen pokračující rozehrávku pro Španěly.
17'
Španělé se do zakončení dostávají až moc snadno! Figueras se dokázal otočit a propálil bezmocného brankáře.
16'
Stejný hráč se postavil k sedmimetrovému hodu a bez problémů jej proměnil.
16'
Steins mohl v krátkém časovém sledu přidat další zásah, ale skákavou střelou orazítkoval tyč!
15'
Na opačné straně si šance našel Dujshebaev, který našel mezírku u pravé tyčky.
15'
Steins zůstal osamocený na středu hrací plochy a bez problémů zakončil.
14'
Na hřišti začíná přibývat přesných zásahů! Další z nich přidal střelou z křídla Solé.
14'
Steins si opět udělal prostor na středu a levou rukou z otočky poslal míč pod břevno.
13'
Španělé však dokázali bleskově odpovědět. Guardiola se trefil ze středu hrací plochy.
12'
Smits dostal prostor na pravé straně a zakončením na přední tyč překvapil brankáře.
12'
Španělé jsou zatím směrem dopředu hodně produktivní. Po další nepřehledné situaci se prosadil Maqueda.
11'
Nizozemci se nepřesnou kombinací před brankou soupeře připravili o míč. Jedna z přihrávek totiž mířila až do autu.
9'
Steins se probil mezi obránce Španělska a trefil mezírku mezi nohami brankáře.
9'
Po delší době si nizozemský brankář připsal úspěšný zákrok, když vyrazil dělovku z pravé strany.
8'
Další chybu v nizozemské rozehrávce potrestal brankou z protiútoku Ariňo.
8'
Nizozemsko si bere oddechový čas!
7'
Celek z jihu Evropy sehrál parádní protiútok, který s přehledem zakončil Guardiola.
7'
Španělsko okamžitě přidává třetí branku. Po krásné zadovce se prosadil Ariňo.
6'
Máme tady první vyloučení! Za svůj nedovolený zákrok si odchází sednout Schoenaker.
5'
Maqueda se neohroženě pustil mezi dva obránce a odrazem o zem překonal brankáře.
5'
Zatím na hrací ploše kralují obě defenzivy. Zejména španělský brankář se nyní musel hodně činit.
3'
Benghamen se hnal sám na španělského brankáře, ale jeho rána orazítkovala horní tyčku!
2'
Další útočnou akci Španělska zastavil parádní zákrok brankáře, který vyrazil míč levým bokem.
1'
Benghamen však dostal přihrávku do skvělé pozice a tvrdou střelou pod břevno rychle srovnal.
1'
Přihrávku na levé křídlo dostal Ariňo, který v pádu překonal brankáře.
1'
Španělé obstarali rozehrávku do prvního poločasu a ihned se vydali do útoku.
1'
Obě mužstva už jsou na hřišti! Nizozemsko bude hrát v oranžovém, zatímco Španělé obléknou černé dresy.
Nizozemsko

Nizozemsko se svým vystoupením na šampionátu nemůže být spokojené. Hned na úvod sehrálo duel s Německem. Tento zápas byl považován za rozhodující v boji o druhé postupové místo. Němci však Nizozemce přehráli jasným rozdílem 34:23. Ve druhém vystoupení ale Nizozemsko porazilo výsledkem 32:24 Lotyšsko. Pokud chce ale pomýšlet na postup, musí dnes přetlačil Španěly.
Španělsko

Španělsko zatím zvládá evropská šampionát bez ztráty kytičky. Celek z jihu Evropy totiž opanoval obě svá vystoupení na turnaji. Na úvod přehrálo Španělsko Lotyšsko výsledkem 33:23 a ve druhém duelu porazilo nebezpečné Německo 33:26. Španělé navíc padli v jediném z posledních deseti odehraných zápasů.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání základní skupiny Mistrovství Evropy 2020 mezi Nizozemskem a Španělskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.