ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Norsko  : Slovinsko - 22. ledna 2020   18:15

Norsko
Norsko
3' Reinkind  • 3' Gulliksen  • 5' Gulliksen  • 5' S. Johannessen  • 7' S. Johannessen  • 7' Gulliksen  • 11' Blonz  • 17' Blonz  • 18' Gulliksen  • 25' Aar  • 25' Överjordet  • 30' Tangen  • 31' Nikolaisen  • 32' Tangen  • 33' Nikolaisen  • 34' Överjordet  • 37' Gulliksen  • 38' Aar  • 38' Gulliksen  • 40' Aar  • 41' Gulliksen  • 42' Överjordet  • 45' Tangen  • 45' Aar  • 47' Överjordet  • 48' Nikolaisen  • 51' Överjordet  • 55' Tangen  • 57' Tangen  • 59' Blonz  • 60' Nikolaisen
33:30
(14:13)
Slovinsko
Slovinsko
3' Żabič   • 5' Zarabec   • 7' Henigman   • 10' Sostarić   • 11' Horžen   • 12' Cehte   • 21' Cehte   • 22' Cehte   • 26' Ovniček   • 27' Zarabec   • 28' Żabič   • 30' Sostarić   • 32' Blagotinšek   • 33' Cehte   • 34' Henigman   • 35' Kodrin   • 37' Cehte   • 39' Horžen   • 44' Horžen   • 45' Kodrin   • 48' Horžen   • 50' Kodrin   • 51' Ovniček   • 53' Kodrin   • 54' Ovniček   • 55' Żabič   • 56' Sostarić   • 60' Kodrin
Norsko
Pichon, Reveret
Malmö Arena
Slovinsko

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Norsko nakonec ovládlo skupinu 2 bez ztráty jediného bodu, v posledním zápase těsně udolalo Slovinsko, které nesčetněkrát ztrácelo jediný gól. V utkání však platil vyrovnaný stav jen na začátku, poté už pořád vedli Norové. Ti se tak v semifinále utkají s Chorvatskem, na Slovince čeká Španělsko.
Norsko – Slovinsko 33:30 (14:13)
Nejvíce branek: Gulliksen 7, Överjordet 5, Tangen 5 – Cehte 5, Kodrin 5, Horžen 4. Rozhodčí: Pichon, Reveret. Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/2. Vyloučení: 3:3.
60'
Posledním úspěšným střelcem zápasu bude asi Tom Käre Nikolaisen.
60'
Tilen Kodrin ještě vstřelí třicátý slovinský gól, ale na výherci to nic nezmění.
59'
Nejspíše je rozhodnuto, Alexander Blonz pěknou střelou do šibenice zajišťuje výhru svému týmu.
59'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Nik Henigman).
58'
Espen Christensen si připisuje velmi důležitý zákrok, jeho spoluhráči se tak nyní vepředu pokusí získat co nejvíce času.
57'
Norové se vrací dvoubrankový vedení, Eivind Tangen z dálky míří mezi nohy slovinského brankáře.
57'
Oddechový čas pro Norsko.
56'
Je to o jediný gól, Mario Sostarić skóruje z rychlého protiútoku.
55'
Vyloučení v týmu Norsko (William Aar).
55'
Igor Żabič dokázal zázračně skórovat v pádu, Slovinci tak stále drží naději.
55'
Norsko nechce dovolit žádné drama, jubilejní třicátou branku dává Eivind Tangen.
54'
Rázem je to jen o dva góly, Rok Ovniček se o další branku postaral úplně sám.
53'
Tilen Kodrin dostal luxusní přihrávku do běhu, následný únik tak proměnil v branku.
53'
Druhým úspěšným slovinským střelcem při sedmimetrovém hodu je Igor Żabič, který stále ještě drží nějakou naději.
52'
Espen Christensen skvěle vyráží střelu z dálky, Slovinsko však poté získává sedmimetrový hod.
51'
Rok Ovniček stále drží pro svůj tým minimální naději, sám se šikovně uvolnil a přesně zakončil.
51'
První norská střela sice skončila na horní tyči, ale síť stejně potom dokázal rozvlnit Sander Andreassen Överjordet.
50'
Tilen Kodrin skóruje po skvělém pasu spoluhráče, Slovinci tak během deseti minut musí smazat pětibrankové manko.
49'
Slovinsko nevyužívá už pátý sedmimetrový hod, neuspěl ani Borut Mačkovšek.
48'
Tom Käre Nikolaisen zůstal úplně nehlídaný, takže volnosti bez problémů využil.
48'
Kristjan Horžen stále drží naději pro svůj tým, je to zase o pět branek.
47'
Sander Andreassen Överjordet překvapuje Urha Kastelice opravdu hodně rychlým zakončením.
46'
Ani Rok Ovniček při sedmičce neuspěl, tentokrát míč nedokázal poslat ani mezi tři tyče.
45'
William Aar skóruje již počtvrté, Norové tak potvrzují, že si chtějí udržet neporazitelnost.
45'
Slovinsko stále nic nevzdává, díky Tilenu Kodrinovi je to zase o čtyři branky.
45'
Eivind Tangen střelou k bližší tyči překvapuje soupeřícího brankáře.
44'
Urh Kastelic po dobrém zákroku poslal do úniku Kristjana Horžena, který bez problémů skóroval.
43'
Miha Zarabec opět selhává při sedmimetrovém hodu, i když teď měl Espen Christensen pořádné štěstí.
42'
Norsko po úspěšné defenzivě navyšuje svůj náskok, Sander Andreassen Överjordet se prosazuje pěknou střelou z dálky.
41'
Jesper Gulliksen skóruje již posedmé v zápase, hlavně díky němu Norové opět vedou o čtyři góly.
41'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Rok Ovniček).
40'
Espen Christensen dobře vyráží dalekonosnou střelu soupeře, konkrétně Boruta Mačkovšeka.
40'
Oddechový čas pro Slovinsko.
40'
William Aar opět skvěle střílí z dálky, Urh Kastelic se ani nestihl otočit.
39'
Slovinci stále drží krok, i když rána Kristjana Horžena se dostala do sítě jen tak tak.
38'
Norsko jde po delší době do tříbrankového vedení, o to se svým šestým gólem stará Jesper Gulliksen.
38'
William Aar přesně zakončuje z dálky, Norové pořád žádný vyrovnání nedovolují.
37'
Pořád je to o jedinou branku, Nejc Cehte dokonce zapisuje už pátou přesnou trefu.
37'
Dobře zasahuje na druhé straně hřiště také Espen Christensen, který skvělým pasem vytvořil gólovou šanci pro Jespera Gulliksena, který ji dokázal využít.
36'
Urh Kastelic dobře vyráží střelu Sandera Andreassena Överjordeta, ale norský útok stále nekončí.
35'
Slovinsko opět snižuje, ale vysněné vyrovnání stále nepřichází. Tilen Kodrin aspoň zapisuje první branku v utkání.
34'
Norsko si stále drží dvoubrankový náskok, o to se nyní přesnou střelou k tyči stará Sander Andreassen Överjordet.
34'
Nik Henigman dobře ukořistil soupeřící přihrávku a bez váhání skóroval.
33'
Tom Käre Nikolaisen si připisuje první branku na turnaji.
33'
Espen Christensen trestuhodně upadl přes střelou Nejce Cehteho, která tak skončila v síti.
32'
S góly se teď přetrhl pytel, během dvou minut skóruje potřetí Eivind Tangen.
32'
Poprvé v zápase se prosazuje také Blaž Blagotinšek.
31'
Tom Käre Nikolaisen skóruje ve velkým stylu, trefil se z otočky.
31'
První poločas nakonec Norové těsně vyhráli, ale vítězství rozhodně jisté nemají. Oba celky podávají velmi podobný výkon, takže o výherci budou rozhodovat detaily. Uvidíme, kdo tento dramatický zápas nakonec ovládne.
Druhý poločas začne přibližně v 19:06.
30'
30'
Mario Sostarić se prosazuje šest sekund přes sirénou, Espena Christensena zaskočil prudkou dorážkou.
30'
Norové si v samotném závěru poločasu pojišťují vedení, o což se postaral Eivind Tangen.
29'
Miha Zarabec mohl vyrovnat, ale trefil se přímo do Espena Christensena, který se pro zákrok nemusel ani pohnout.
29'
Urh Kastelic tentokrát v souboji s Williamem Aarem uspěl, jeho spoluhráči se tak vepředu mohou konečně pokoušet o vyrovnání.
28'
A zase je to o jediný gól, Igor Żabič skóruje z rychlé protiakce.
27'
Espen Christensen si nedokázal poradit se střelou Mihy Zarabece.
27'
Alexander Blonz míří při sedmimetrovém hodu přesně do pravého horního rohu slovinské klece.
26'
Slovinsko stále drží krok, z dálky míří přesně do sítě také Rok Ovniček.
25'
Sander Andreassen Överjordet pěkným lobem překonává Urha Kastelice, který ho vůbec nečekal.
25'
William Aar se prosazuje přesnou tvrdou z dálky, připisuje si tak první gól na norskou reprezentaci na větším turnaji!
24'
24'
Darko Cingesar zkusil štěstí z dálky, protože neměl komu nahrát, ale míč poslal jen nad horní tyč.
23'
Norům se nyní vůbec nedaří, už pět minut nemohou najít cestu do slovinské sítě.
22'
A už je to zase o jediný gól, Nejc Cehte se tak stává prvním slovinským hráčem, který dnes vstřelil tři branky.
21'
Slovinci opět docela rychle stahují soupeřův náskok, Nejc Cehte si skvěle naběhl na přihrávku a ještě lépe zakončil.
20'
Miha Zarabec na rozdíl od spoluhráče sedmičku proměňuje, Slovinsko tak skóruje poprvé po osmi minutách!
20'
Vyloučení v týmu Norsko (Sander Andreassen Överjordet).
19'
Norsko se vepředu do zakončení vůbec nehrne, i když ještě by mělo navýšit svůj náskok.
18'
Espen Christensen pokračuje v dobrém výkonu, dobře vyráží ránu Nika Henigmana, ale slovinský útok stále nekončí.
18'
18'
Jesper Gulliksen dostal výborný pas od Espena Christensena, díky čemuž přidává desátý Norský gól.
17'
Po dlouhých pěti minutách bez gólu se konečně někdo prosazuje, Alexander Blonz využil rychlý protiútok.
16'
A další zákrok slovinského brankáře, díky čemuž mohou jeho spoluhráči dopředu, kde můžou snížit.
15'
Urh Kastelic nyní drží svůj tým, střelu Magnuse Gulleruda skoro neuvěřitelně vyrazil levou rukou!
14'
Žlutá karta pro tým Norsko (Göran S. Johannessen).
13'
Norsko už skoro minutu kombinuje poblíž soupeřící klece, ale stále se nemůže dostat do zakončení.
12'
Norský útok skončil střelou do brankové konstrukce, z následného protiútok tak prudkou střelou skóruje Nejc Cehte.
11'
Kristjan Horžen měl docela štěstí, protože se k němu šťastně odrazil míč, díky čemuž skóroval. I takové góly se však samozřejmě počítají.
11'
Alexander Blonz z úhlu zaskočil slovinského gólmana střelou k bližší tyči.
10'
Slovinci se prosazují díky pěkné kombinaci, kterou zakončil Mario Sostarić.
9'
Naopak Magnus Jöndal zkušeně sedmimetrový hod proměňuje, Norsko tak už vede o čtyři branky.
9'
Žlutá karta pro tým Slovinsko (Nejc Cehte).
8'
Mario Sostarić nevyužívá sedmičku, trefil se jen do nohy Torbjörna Bergeruda.
8'
Vyloučení v týmu Norsko (Alexander Blonz).
7'
Norové se dostali do přečíslení, které využil střelou mezi nohy Urha Kastelice Jesper Gulliksen.
7'
Göran S. Johannessen byl faulován, ale to mu nezabránilo k přesnému zakončení.
7'
Vyloučení v týmu Slovinsko (Igor Żabič).
7'
Nik Henigman využil volného prostoru, takže se trefil k pravé tyči.
5'
Norsko opět rychle reaguje na inkasovaný gól, poprvé se trefuje Göran S. Johannessen.
5'
Slovinsko rychle snižuje na rozdíl jediného gólu, prosazuje se Miha Zarabec.
5'
Jesper Gulliksen se prosazuje již podruhé, Urha Kastelice tentokrát překonal chytrým lobem.
4'
Další slovinský útok končí jen střelou nad bránu, Norové tak mohou navýšit náskok.
3'
Norsko bleskově otáčí skóre, protože se díky špatné slovinské kombinaci dostal do úniku Jesper Gulliksen, který bez váhání skóroval.
3'
Harald Reinkind nechytatelně pálí z dálky, takže je rychle srovnáno.
3'
První branku zápasu nakonec dává Igor Żabič, který se prosadil z rychlého protiútoku po zákroku Urha Kastelice.
2'
Norové první útok soupeře bez problémů ubránili, sami se tak mohou pokusit o první branku.
1'

Norsko: Christensen, Bergerud – Nikolaisen, Sagosen, Överjordet, Överby, Jöndal, Aar, Björnsen, Gullerud, S. Johannessen, O'Sullivan, Tangen, Reinkind, Gulliksen, Blonz.

Slovinsko: Ferlin, Kastelic – Blagotinšek, Henigman, Janc, Dolenec, Cingesar, Cehte, Kodrin, Zarabec, Sostarić, Horžen, Żabič, Ovniček, Bombac, Mačkovšek.

Rozhodčí: Pichon, Reveret.
Slovinsko
Slovinsko zatím na turnaji zaznamenalo jedinou porážku, ale ani pět výher teoreticky na postup do play nemusí stačit. Slovinsko pro jistotu postupu potřebuje alespoň bod. Třetí Maďarsko totiž na ně ztrácí dva body, které může získat zítra proti Portugalsku. Kdyby se tak tak stalo, tak by šli Maďaři na druhé místo, protože Slovinsko dokázali porazit. Slovinci tak mají jasný úkol: musí jako první tým na turnaji obrat Norsko o body. Uvidíme, jestli se jim to povede.

Norsko
Norsko už má postup do play off jistý, dnes tak hraje o to, jestli bude postupovat z prvního místa. Na to potřebuje výhru nebo remízu. Norové jinak turnajem projíždí jako nůž máslem, protože odehráli šest zápasů, a všechny vyhráli. Včera porazili Island, čímž ho připravili o postup. Stanou se katem dalšího celku?

Norsko vs. Island – 31:28
Norsko vs. Švédsko – 23:20
Norsko vs. Maďarsko – 36:29
Portugalsko vs. Norsko – 28:34
Francie vs. Norsko – 26:28
Norsko vs. Bosna – 32:26
Zdravím všechny fandy házenkářského evropského šampionátu! Ten má dnes na programu poslední zápasy hlavní části. Spolu se mnou budete moci sledovat zápas mezi Norskem a Slovinskem, které může rozhodnout o tom, kdo vlastně postoupí do play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.