ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Německo - 11. ledna 2020   18:15

Španělsko
Španělsko
5' A. Dujshebaev  • 6' Ariño  • 7' A. Dujshebaev  • 8' Cañellas  • 9' Entrerríos  • 9' Solé  • 11' A. Dujshebaev  • 12' A. Dujshebaev  • 14' Cañellas  • 15' Solé  • 22' A. Dujshebaev  • 24' Ariño  • 26' Entrerríos  • 27' Solé  • 32' Cañellas  • 33' Maqueda  • 35' Sarmiento  • 36' Maqueda  • 40' Figueras  • 40' Gomez Abello  • 41' Maqueda  • 43' Fernández  • 43' Sarmiento  • 44' Maqueda  • 45' Gomez Abello  • 47' Fernández  • 49' Figueras  • 50' A. Dujshebaev  • 51' D. Dujshebaev  • 53' Gomez Abello  • 55' Aguinagalde  • 59' A. Dujshebaev
33:26
(14:11)
Německo
Německo
6' Gensheimer   • 10' Gensheimer   • 13' Weber   • 15' Weber   • 18' Drux   • 20' Pekeler   • 21' Kühn   • 26' Böhm   • 30' Pekeler   • 33' Pekeler   • 34' Häfner   • 37' Kohlbacher   • 38' Kastening   • 43' Kohlbacher   • 48' Kastening   • 52' Böhm   • 52' Böhm   • 55' Pekeler   • 57' Häfner   • 58' Kühn   • 60' Häfner   • 60' Pekeler
Španělsko
Brunner, Salah (oba SUI)
Německo

Ode mě je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších on-line přenosů. Hezký zbytek večera.
Španělská ofenziva byla ve druhé půli k nezastavení. Němci se už ani jednou nedostali do jednobrankového kontaktu. Španělé si rozhodující osmibrankový náskok vytvořili od 43. do 47. minuty, poté už duel kontrolovali a došli si pro překvapivě vysoké vítězství 33:26. Slaví tak druhou výhru na turnaji, zatímco Německo bude muset k postupu porazit Lotyšsko. To by ale neměl být takový problém.

Nejlepší hráč zápasu:
Gonzalo Pérez de Vargas (Španělsko) – brankář
Španělsko – Německo 33:26 (14:11)
Nejvíce branek: A. Dujshebaev 7, Maqueda 4, Gomez Abello 4/1 – Pekeler 5, Gensheimer 4/2, Häfner 3. Rozhodčí: Brunner, Salah (oba SUI). Sedmimetrové hody: 1/1 – 7/4. Vyloučení: 4:4.
60'
Španělé o míč přišli a Pekeler v závěru dává branku z úniku.
60'
Kai Häfner v poslední minutě skóruje z proskoku na pravé straně.
59'
Bitterovi dnes štěstí nepřeje, podstřel Alexe Dujshebaeva mu pronikl mezi nohama do sítě.
58'
Julius Kühn ze střední spojky nedal Pérezovi de Vargasovi žádnou šanci, parádní dělovka.
58'
Ángel Fernández si z levého křídla na Bittera nepřišel.
57'
Pérez de Vargas vykopl Reichmannův pokus ze sedmičky!
57'
Sedmimetrový hod pro Německo po faulu na Böhma.
57'
Kai Häfner skóruje po šikovném proskoku španělskou obranou. Následně Španělé netrefili po rozehrávce prázdnou německou branku.
56'
Španělé dostali k dispozici sedmičku, Bitter si sáhl na střelu Gomeze, ale míč přesto končí v síti.
56'
Vyloučení v týmu Německo (Jannik Kohlbacher).
56'
Němci zkusili nahazovačku, ta jim nevyšla.
55'
Julen Aguinagalde se trefuje v pádu z pivota.
55'
Hendrik Pekeler se protlačil ke střele a o zem překonal Péreze de Vargase.
54'
Německo ještě zkouší zvrátit nepříznivý stav zápasu hrou bez brankáře.
53'
Aleix Gomez Abello z pravého křídla zakončil kolem hlavy Bittera ke vzdálenější tyči a dává třicátý gól Španělska! Řekl bych, že v tomto zápase je už rozhodnuto.
52'
Fabian Böhm přidává další branku, tentokrát vytáhl skvělou pumelici z devítky pod břevno.
52'
Technická chyba Španělska.
52'
Fabian Böhm z proskoku na levé straně natlačil balon k bližší tyči.
51'
Pérez de Vargas předvedl další zákrok, následně dostal prostor k zakončení na druhé straně Daniel Dujshebaev a prosazuje se.
51'
Oddechový čas pro hosty.
50'
Španělsko v plném počtu.
50'
Alex Dujshebaev z pravé spojky se štěstím prostřelil Bittera. Devítigólový náskok Španělů už bude Německo stahovat jen hodně obtížně.
49'
Německo se v útoku neprosadilo.
49'
Vyloučení v týmu Německo (Patrick Wiencek).
49'
Adrià Figueras Adrià Figueras obdržel pas na pivota od Alexe Dujshebaeva, který byl navíc faulován, a rychle odpovídá.
48'
Pěkně dohraná akce do pravého křídla a Timo Kastening měl téměř spojkový úhel. Z toho se nedalo neprosadit.
48'
Vyloučení v týmu Španělsko (Jorge Maqueda).
48'
Joan Cañellas Bittera střelou z pravé spojky nepřekonal.
47'
Pérez de Vargas vychytal Schmidtovu ránu ze spojky s pomocí brankové konstrukce a drží 40% úspěšnost zákroků. Zápas se láme právě v těchto momentem.
47'
Španělsku teď pomohlo i trochu štěstí, odražený míč se dostal na levé křídlo k Fernándezovi, který tak měl ideální úhel k zakončení a dokázal toho využít.
46'
Alex Dujshebaev zachytil přihrávku Němců, kteří tak přicházejí o míč.
45'
Naopak Aleix Gomez Abello z pravého křídla zamířil pod břevno a náskok Španělů se nadále navyšuje.
44'
Patrick Zieker dostal dobrý pas na levé křídlo, ale ze slušného úhlu nepřekonal Péreze de Vargase!
44'
Drux pokazil přihrávku, Maqueda se utrhl do úniku a posílá Španělsko do šestigólového vedení! Možná klíčové momenty zápasu. Němci reagují oddechovým časem.
43'
Daniel Sarmiento ze střední spojky propálil Sarmienta.
43'
Němci našli rychlou odpověď, Jannik Kohlbacher se trefuje z pivota.
43'
Parádní dohrávka Španělů do křídla, odkud se nemýlil ranou o zem Ángel Fernández.
42'
David Schmidt šel do střely z osmi metrů, v tísni vypálil jen vysoko nad branku.
42'
V německé brance Wolffa střídá Johannes Bitter.
41'
Jorge Maqueda odpovídá po šikovném proskoku na pravé straně.
41'
Tobias Reichmann si poradil i se střídajícím Corralesem. Ten po prvním náznaku ztratil rovnováhu a Reichmann následně zakončil pod břevno. Góly ze sedmiček – 0:4.
41'
Julius Kühn faulován při proskoku, sedmička pro Německo.
40'
Pérez de Vargas podpořil defenzivu zákrokem a Aleix Gomez Abello z protiakce udeřil! Dvacátý gól Španělska je na světě.
40'
Adrià Figueras dostal další přihrávku na pivota, tentokrát nepřešlápl, navíc zakončil přesně.
39'
Tobias Reichmann propálil Péreze de Vargase střelou o zem a Německo stahuje manko na dva góly.
39'
Pekeler vybojoval pro Německo sedmičku.
39'
Adrià Figueras z pivota skóroval jen z přešlapu, takže gól nemůže být uznán.
38'
Špatná přihrávka Španělů na pivota, do protiútoku zamířil Timo Kastening, náznakem si položil brankáře a poté už měl jednoduchou práci.
37'
Jannik Kohlbacher obdržel pas na pivota, míč zpracoval s obtížemi, nakonec vypálil do pravého horního rohu.
36'
Jorge Maqueda se drze prodral přes dva bránící hráče a skóruje! Náskok Španělska vzrostl už na pět branek.
35'
Španělé zachytili přihrávku na pivota a získávají míč.
35'
Útoky teď vítězí nad obranou a Daniel Sarmiento odpovídá z proskoku.
34'
Kai Häfner si seběhl až na levou spojku a levačkou zamířil ke vzdálenější tyči.
33'
Jorge Maqueda se zbavil obránce a v pádu propálil Wolffa.
33'
Němci se ubránili a Pekeler se prosazuje z rychlého brejku.
32'
Fabian Böhm střelou kolem obránce zamířil vedle levé tyčky.
32'
Joan Cañellas střelou z nouze o zem překvapil Wolffa.
31'
Signalizovaná pasivita Španělska hned na úvod.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 19:10.
Španělé měli parádní vstup do zápasu, vedli 6:1 a 10:4. Jenže poté se Německo, i díky dvojnásobné přesilovce, vrátilo do utkání a manko stáhlo na jeden gól. Následně se však znovu více dařilo Španělsku, které drží tříbrankový náskok. Tahounem zatím je tvořič hry na pravé spojce s pěti góly Alex Dujshebaev. Nejlepším střelcem Německa je hvězdný křídelník Uwe Gensheimer, který se trefil čtyřikrát, ale zároveň už neproměnil dvě sedmičky ze čtyř.
30'
30'
Tak Joan Cañellas z devítky ještě parádně obstřelil šestičlenný blok a Bitter si musel připsat zákrok!
30'
Španělsko se už ke střele nedostalo.
30'
Němci zachytili přihrávku na pivota a Pekeler skóruje druhý gól do prázdné branky.
29'
Němcům začala přesilovka, jenže Tobias Reichmann z pravého křídla branku netrefil.
29'
Uwe Gensheimer nedává už druhou sedmičku! Pérez de Vargas vytáhl skvělý zákrok rukou. Němci ale pokračují v útoku.
28'
Vyloučení v týmu Španělsko (Aitor Ariño).
28'
Ariño fauloval Reichmanna na křídle, sedmička pro Němce.
28'
Kai Häfner už musel střílet při signalizované pasivitě z pravé spojky, přestřelil. Na druhé straně Bitter vychytal Morrose na pivotu!
27'
Křižná přihrávka na pravé křídlo, odkud zamířil ke vzdálenější tyči Ferran Solé.
27'
Vyloučení v týmu Německo (Patrick Wiencek), za drsné zastavení Alexe Dujshebaeva, který si jde na chvíli odpočinout na střídačku.
26'
Fabian Böhm skóruje po šikovném proskoku na levé straně.
26'
Raúl Entrerríos při signalizované pasivitě proskočil na levé straně, z úhlu se trefil technicky pod břevno!
25'
Laciná ztráta Němců, Alex Dujshebaev běžel sám na Bittera, který vytáhl famózní zákrok rukou! Dujshebaev nedal svou první střelu ze šesti, zrovna to měl být jeden z lehčích gólů. Španělé alespoň zůstanou u míče.
24'
Entrerríos uvolnil na levém křídle Aitora Ariña, který po kontaktu s Reichmannem, který by sudí neposoudili jako faul, přesto dokázal zakončit bližší tyči.
23'
Paul Drux ze střední spojky vysoko přestřelil.
22'
Häfner byl při předešlém proskoku faulován a Gensheimer házel třetí sedmičku, tentokrát trefil tyč! Odražený míč pro Němce.
22'
Kai Häfner po proskoku na pravé straně trefil Péreze de Vargase do obličeje. Hra musí být přerušena, ale španělský gólman je v pořádku, pouze otřesen.
22'
Místo srovnání tu tak je branka z brejku v podání Alexe Dujshebaeva, pátá z pěti střel, a Španělé drží náskok.
22'
Julen Aguinagalde z pivota nezakončil gólově, jenže Němci o míč hned přišli.
21'
Španělsko v plném počtu, ale v útoku se teď vůbec nemůže dostat ke střele.
21'
Německo je v kontaktu! Pětigólovou sérií se Němci dotahují, Julius Kühn z pravé spojky zamířil pod břevno.
21'
Raúl Entrerríos pokazil přihrávku a Španělsko přichází o balon.
20'
Rozhodčí povolili Španělsku jen jednu přihrávku, poté odpískali pasivitu. Na to mohl Pekeler skórovat do prázdné branky. Němci mají šňůru už čtyř gólů!
20'
Oddechový čas pro domácí.
20'
Španělsko už je alespoň ve čtyřech, ale je mu signalizována pasivita.
19'
Uwe Gensheimer proměnil i druhou sedmičku, tentokrát vypálil k pravé tyčce.
19'
Vyloučení v týmu Španělsko (Julen Aguinagalde).
19'
Španělé hráli opět až do signalizované pasivity a o balon přišli, Patrick Wiencek byl z protiakce faulován a Němci si zahrají dokonce dvojnásobnou přesilovku! Navíc mají k dispozici sedmičku.
18'
18'
Paul Drux se na levé straně zbavil Maquedy a po proskoku snižuje. Navíc byl faulován a Němci si zahrají přesilovku.
17'
Němci teď zlepšili defenzivu, Španělsko hrálo až do signalizované pasivity a prosadil se nedokázalo.
16'
Uwe Gensheimer zakončil o zem mezi nohy Péreze de Vargase.
16'
Jannik Kohlbacher na pivotu zastaven jen za cenu sedmičky.
15'
Ferran Solé rychle odpovídá z pravého křídla.
15'
Philipp Weber z levé spojky se štěstím propálil Péreze de Vargase.
14'
Joan Cañellas dostal prostor na levé spojce a z výskoku překonal střídajícího Bittera.
14'
Vyloučení v týmu Německo (Paul Drux).
13'
Weber drze proskočil kolem Morrose a zavěsil k pravé tyči.
13'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Viran Morros).
12'
Alex Dujshebaev vzápětí přidal další přesnou ránu ze spojky. Španělsku zatím vychází vše a Wolffa v brance střídá Johannes Bitter.
12'
Tobias Reichmann z pravého křídla selhal na Pérezi de Vargasovi!
11'
Další paráda Španělů! Alex Dujshebaev proskočil na pravé straně a z velkého úhlu technicky obstřelil Wolffa. Parádní rotace.
10'
Uwe Gensheimer dostal dobrý střelecký úhel na levém křídle a skóruje. Zatím je jediným úspěšným střelce Německa.
9'
Parádní start pro Španělsko! Němci v ofenzivě znovu o balon přišli a Ferran Solé proměňuje brejk.
9'
Tak tohle byla naprostá paráda! Raúl Entrerríos naznačil střelu, poté si ještě klepl míč, ale po kontaktu s protihráčem ztratil rovnováhu. Přesto zády k brance zakončil mimo dosah Wolffa!
8'
Zbytečná technická chyba Němců.
8'
8'
Žlutá karta pro tým Španělsko (Alex Dujshebaev).
8'
Joan Cañellas vypálil z devítky kolem obránce a Španělsko vede už 4:1!
7'
Paul Drux proskočil na pravé straně, jenže z úhlu Péreze de Vargase nepřekonal.
7'
Alex Dujshebaev vystihl přihrávku Němců a samostatný únik bez problémů proměňuje!
6'
Alex Dujshebaev uvolnil Aitora Ariña, který se z pivota nemýlí.
6'
Uwe Gensheimer si seběhl na pivota a střelou o zem srovnává.
5'
V páté minutě jsme se konečně dočkali gólu, Alex Dujshebaev z devítky z kroku vypálil přesně.
5'
Gólmani zatím dominují! Wiencek ukořistil míč a z protiakce zakončoval sám proti Pérezovi de Vargasovi, jenže ten předvedl další parádní zákrok! Už čtvrtý.
4'
Žlutá karta pro tým Německo (Patrick Wiencek).
3'
Zatím čekáme na první gól. Julen Aguinagalde zůstal osamocený na pivotu, ale Wolffa nepřekonal! Na druhé straně se pak znovu zaskvěl Pérez de Vargas!
3'
Žlutá karta pro tým Německo (Kai Häfner).
2'
Němci zůstali v útoku, ale na Péreze de Vargase si ranou ze spojky nepřišli.
1'
Gonzalo Pérez de Vargas si připisuje první zákrok a hned byl parádní! Vychytal proskok na levé straně.
1'
Laciná ztráta Španělů hned na úvod, Reichmann dostal pas na pivota do protiakce, jenže míč nezpracoval.
1'
V německé brance začne Andreas Wolff, ve španělské Gonzalo Pérez de Vargas.
Sestavy obou celků jsou stejné jako v prvních zápasech.

Španělsko: Pérez de Vargas, Corrales – Maqueda, Fernández, Entrerríos, A. Dujshebaev, Sarmiento, Aguinagalde, Solé, Figueras, Cañellas, Morros, Gomez Abello, Ariño, Guardiola, D. Dujshebaev.

Německo: Bitter, Wolff – Gensheimer, Wiencek, Reichmann, Pekeler, Weber, Michalczik, Häfner, Kühn, Böhm, Kohlbacher, Kastening, Schmidt, Zieker, Drux.

Rozhodčí: Brunner, Salah (oba SUI).
Duel Španělska s Německem je jednoznačným trhákem dnešního dne.
Poslední vzájemné zápasy:

23.01.2019 Německo – Španělsko 31:30
24.01.2018 Německo – Španělsko 27:31
29.10.2017 Německo – Španělsko 28:24
Španělsko

Mistři Evropy z roku 2018 a také šestinásobní medailisté z předešlých ročníků jdou do turnaje s cílem obhájit minulé vítězství. Pozitivním krokem by mohla být výhra 33:22 nad Lotyšskem, které však při vší úctě není pro Španěly těžkým soupeřem.
Německo

V roce 2018 až devátí Němci budou chtít na tomto turnaji určitě atakovat medailové příčky. Tomu už nasvědčuje drtivá výhra v prvním utkání skupiny proti Nizozemsku, které porazili jednoznačně 34:23. Německo drží také přesvědčivou sérii devíti výher v řadě a určitě si to bude chtít udržet i po dnešním utkání, proti ním však stojí kvalitní soupeř ze Španělska.
Všechny příznivce házené vítám při sledování textového online přenosu z utkání Španělsko – Německo. Utkání startuje v 18:15, tak si jej nenechte ujít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.