ME v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Island - 14. ledna 2022   20:30

Portugalsko
Portugalsko
2' Areia  • 7' Cavalcanti  • 10' Magalhaes  • 11' R. S. Silva  • 12' Areia  • 15' Salina  • 19' Salvador  • 24' Magalhaes  • 27' Iturriza  • 29' Iturriza  • 32' Branquinho  • 34' Magalhaes  • 36' Branquinho  • 37' R. S. Silva  • 40' R. S. Silva  • 42' Areia  • 45' Salina  • 49' R. S. Silva  • 50' L. Fernandes  • 54' Iturriza  • 56' Iturriza  • 58' L. Fernandes  • 59' Alves  • 60' L. Fernandes
24:28
(10:14)
Island
Island
6' Pálmarsson   • 8' Pálmarsson   • 11' Gíslason   • 11' Elísson   • 13' Gudmundsson   • 14' Elísson   • 20' G. T. Kristjánsson   • 22' S. B. Gudjónsson   • 22' Ó. I. Magnússon   • 26' S. B. Gudjónsson   • 28' Pálmarsson   • 30' S. B. Gudjónsson   • 30' E. Ö. Jónsson   • 32' Ó. I. Magnússon   • 33' Pálmarsson   • 36' Elísson   • 38' Elísson   • 39' G. T. Kristjánsson   • 40' E. Ö. Jónsson   • 42' S. B. Gudjónsson   • 44' Gíslason   • 45' G. T. Kristjánsson   • 51' V. Kristjánsson   • 52' V. Kristjánsson   • 55' S. B. Gudjónsson   • 56' Gudmundsson   • 60' G. T. Kristjánsson
Portugalsko
Schulze (GER) – Tönnies (GER)
MVM Dome, Budapešť
Island

Já se tímto s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek patečního večera.
Portugalsko – Island 24:28 (10:14)
Nejvíce branek: Iturriza 4, R. S. Silva 4, Areia 3 – S. B. Gudjónsson 5, Pálmarsson 4, Elísson 4. Rozhodčí: Schulze (GER) – Tönnies (GER). Sedmimetrové hody: 1/0 – 1/1. Vyloučení: 4:4.
Tento zápas je u konce. Po úvodní vyrovnané dvacetiminutovce převzal taktovku zápasu Island a jasně dominoval, po celý průběh udržoval konstantní náskok a soupeři prakticky nedovolil žádné drama. V úvodním utkání na ME proto zaslouženě vítězí a přibližuje se k postupu do další fáze, i když ho ještě čeká mnoho práce. Naopak Portugalci si výrazně zkomplikovali svou cestu.
Nejlepším hráčem zápasu je vyhlášen nejlepší střelec Sigvaldi Björn Gudjónsson (ISL).
60'
Závěrečná střela favorita úspěšná nebyla, Islandu to však příliš vadit nemusí.
60'
Následně ale snižuje na druhé straně Leonel Fernandes.
60'
40 vteřin před koncem skóruje Gilfi Kristjánsson.
60'
Gudmundur Gudmundsson si ještě vybírá oddechový čas.
60'
Island dohrává tento duel s míčem v držení.
59'
Za Portugalsko vzápětí snižuje Alves.
58'
Poté se ale z dorážky prosazuje Leonel Fernandes.
58'
Portugalci zahrávali vůbec svou první sedmičku v zápase, ale Alves ji neproměnil a trefuje jen tyč!
58'
Tento zápas se už bude spíše dohrávat, v útoku se momentálně nachází Portugalsko.
57'
Tempo hry se zvyšuje, nyní předvedli skvělé zákroky oba náhradní brankáři Gaspar s Hallgrimssonem.
56'
Úspěšnou střelu nyní vyprodukoval také Gudmundsson.
56'
Z rychlého brejku ale teď skóruje iturriza.
55'
Nyní navíc famózně zasahuje Hallgrimsson proti pokusu křídla od Areiay.
55'
Poté ale dává další branku Islandu nezastavitelný Gudjónsson.
54'
Až nyní vyzrál na jeho obranu Iturriza.
54'
Island navíc stále perfektně brání.
53'
Portugalci se ubránili, ale na nějaký zvrat jim už nezbývá příliš času.
53'
Portugalci znovu přišli o míč, do branky se staví Gaspar místo Capdevilleho.
52'
Viggo Kristjánsson dává další gól, tentokráte se prosadil technickým obstřelem a o vítězi tohoto duelu je zřejmě rozhodnuto!
51'
Na druhé straně naopak skóruje Viggo Kristjánsson.
51'
Hallgrimsson podržel svůj celek v důležitou chvíli proti střele Martinse!
51'
Portugalci se pokusili o další rychlý brejk, a i když jim nevyšel, tak zůstávají u míče.
50'
Tihle může výt ještě drama, po rychlém brejku totiž skóruje Leonel Fernandes.
49'
Viggo Kristjánsson byl faulován, Island proto zůstává u míče.
49'
Ke střele z devíti metrů se dostal Silva a je úspěšný
48'
Ostrovní výběr ale poté přichází o balón a útočit tak mohou Portugalci.
48'
Na druhé straně však není úspěšný ani Salina.
47'
V dresu Islandu se nyní neprosadil kapitán Pálmarsson.
47'
Trenér Gudmundur Gudmundsson si vybírá taktický oddechový čas.
47'
Islanďané takticky nikam nespěchají.
46'
A opět sledujeme perfektní obraný blok Islandu, vzápětí navíc razítkuje jen pravou tyč Iturriza.
45'
Za Island ale okamžitě odpovídá Kristjánsson.
45'
Portugalci ale ještě bojují a snižují zásluhou Saliny.
44'
Hallgrimsson zaznamenal první úspěšný zákrok a poté skóruje z pivota Gíslason.
44'
Portugalcům je nyní signalizována pasivita.
43'
Portugalci navíc hrají v oslabení a nemohou najít recept na defenzívu protivníka.
42'
Vyloučení v týmu Portugalsko, na dvě minuty si půjde odpočinout Branquinho.
42'
Ihned na to má přesnou mušku dosavadní nejlepší střelec Portugalska Gudjónsson.
42'
Island znovu pokračuje v postupném útoku.
42'
Portugalsko se rozhodně nevzdává, z pravé strany totiž skóruje Areia.
41'
Rána kapitána Pálmarssona letí těsně nad.
41'
Island opět nikam nespěchá a pečlivě si připravuje svůj útok.
41'
Místo Gústavssona se staví mezi tři tyče Hallgrimsson.
40'
Portugalci snižují manko zásluhou Silvy.
40'
Portugalský kouč Paulo Pereira logicky reaguje oddechovým časem.
40'
Islanďané jdou do trháku, jelikož nyní zvyšuje už na rozdíl šesti branek Jónsson!
39'
I přesto se nakonec prosazuje Gisli Kristjánsson.
39'
Island se teď složitě prosazuje, ale vůbec nikam nespěchá, i když mu je signalizována pasivita.
38'
Za protesty vidí žlutou kartu portugalský kouč Paulo Pereira
38'
Na levém křídle se ale rozjel Elísson a Island znovu vede o čtyři góly.
38'
Gisli Kristjánsson sice skóroval, ale ještě předtím byl faulován Duartem a jeho trefa proto neplatí.
37'
Vzápětí ale dává další branku Silva a je to opět jen o tři branky.
37'
Portugalsko opět marně dobývá defenzívu dobře organizovaného protivníka.
36'
Elísson teď napravil své předchozí zaváhání a vrací Islandu čtyřbrankový náskok.
36'
Na druhé straně naopak snižuje Branquinho.
35'
Capdeville předvádí famózní zákrok tváří v tvář proti Elíssonovi!
34'
Portugalské manko nyní snižuje Magalhaes razantní střelou pod břevno.
34'
Portugalsko teď nemůže vyzrát na pozornou defenzívu soupeře.
33'
To se povedlo, jelikož z devíti metrů skóruje kapitán Pálmarsson.
33'
Portugalci opět přišli o míč a Island může vést už o pět branek.
32'
Vzápětí dává jejich první gól ve druhém poločase Magnússon.
32'
Magnússon byl faulován, Islanďané proto zůstávají u míče.
32'
Nyní se v jeho dresu prosadil Branquinho.
32'
Ani Portugalci se svým útokem nijak nechvátají.
31'
Vzápětí se neprosadil Gudjónsson, proti němuž výtečně zasáhl Capdeville!
31'
Island už je kompletní a s útokem nikam nespěchá.
31'
Úvodní poločas je za námi. Portugalsko drželo se svým protivníkem krok téměř po celý průběh a většinou prohrávalo o dvě branky, jenomže v závěru se dostal ostrovní celek do střelecké formy a nakonec odchází do kabin s čtyřbrankovým náskokem. Portugalsko prozatím sráží vysoký počet ztrát. Druhý poločas začne přibližně ve 21:21.
30'
30'
Portugalsko trestuhodně přišlo o balón a dvě vteřiny před koncem se prosazuje Jónsson, Island tak poprvé v zápase vede o čtyři branky a do kabin bude odcházet spokojen.
30'
40 vteřin před koncem se prosazuje technickou střelou Gudjónsson.
30'
V dresu Portugalska je však vyloučen na dvě minuty Duarte.
29'
Portugalci snižují na rozdíl dvou branek díky přesné střele Iturrizy.
29'
Podruhé v tomto utkání je vyloučen na dvě minuty Arnarsson od této chvíle musí ubrat na agresivitě.
28'
Island si pečlivě připravil svůj útok a na rozdíl tří branek zvyšuje kapitán Pálmarsson.
28'
Portugalsko ale vzápětí lehce přichází o balón.
27'
Střela kapitána Pálmarssona orazítkovala břevno.
27'
Portugalci se dotahují na rozdíl dvou branek díky úspěšné střele Iturrizy.
26'
Portugalci ale ztratili míč a do prázdné branky bez potíží skóruje Gudjónsson.
25'
Island se dopustil technické chyby a Portugalci proto mohou snížit své manko, v oslabení však rozhodně nikam nespěchají.
25'
Druhým vyloučeným hráčem Portugalska je Salina.
24'
Manko mírného outsidera nyní snižuje Magalhaes.
24'
Gústavsson předvedl další famózní zákrok, ale jeho spoluhráči vzápětí lacině ztrácejí míč.
23'
Portugalci jen marně dobývají defenzívu soupeře a je jim signalizovaná pasivita.
22'
Mír ý favorit poprvé vede o tři branky zásluhou Magnússona!
22'
Gústavsson si nyní vyšlápl i na pokus Hernándeze Zuluety!
22'
Vedení ostrovního výběru však vzápětí zvyšuje Gudjónsson!
21'
Gústavsson nyní vytáhl famózní zákrok proti Rochovi a oslabený Island nikam nespěchá.
20'
Vyloučení v týmu Island, na dvě minuty si půjde odpočinout Arnarsson.
20'
Islandu však okamžitě vrací vedení Gisli Kristjánsson.
19'
Vzápětí se však opět vytahuje Capdeville a rychlý brejk poté proměňuje Salvador.
19'
Gústavsson předvádí jistý zákrok a Island tak může navýšit svůj náskok.
18'
Portugalský kouč Paulo Pereira proto reaguje oddechovým časem.
18'
Island praktikuje skvělou defenzívu a Portugalcům se nedaří prosadit.
18'
Na palubovce nyní leží Gíslason po střetu se Salinou a jen těžko se z ní zvedá.
18'
Portugalci nikam nespěchají a vyčkávají na vhodný moment k zakončení.
17'
Capdeville předvádí další vynikající zásah po rychlém brejku a zakončení Elíssona z levého křídla!
17'
V tuto chvíli ale skvěle brání také Island a protivníka k ničemu nepouští.
16'
Portugalský výběr se zásluhou brankáře Capdevilleho ubránil a může srovnat skóre.
16'
Salina nyní dobře brání a soupeře k ničemu nepouští.
15'
Na druhé straně ale snižuje hezkým obloučkem Salina.
14'
Až nyní zůstal volný na levém křídle Elísson a překonává portugalského strážce.
13'
Portugalský výběr se neprosadil a Island se v oslabení nikam netlačí.
13'
Ostrovnímu celku však vrací vedení Gudmundsson.
12'
Výhodu bleskově zužitkoval Areia.
12'
Portugalci opět budou mít početní výhodu, na dvě minuty je vyloučen Pálmarsson.
11'
Po vynikajícím zákroku Gústavssona se dostal do rychlého brejku Elísson a bez potíží ho proměňuje.
11'
Za Island ale nyní srovnává Gíslason.
11'
Portugalcům vrací vedení Silva.
10'
Stav nyní srovnává Magalhaes technickou střelou z pravé strany.
9'
Následnou sedmičku s přehledem proměňuje Magnússon.
9'
Island si zahraje první přesilovku po faulu Cavalcantiho.
9'
Portugalci se dopustili technické chyby a Island tak může jít poprvé v zápase do vedení.
8'
Pálmarsson znovu vypálil z devíti metrů a i tentokráte je úspěšný, máme tedy srovnáno.
7'
Poté ale odpovídá stejnou měrou Cavalcanti a Portugalsko tak znovu vede.
6'
Vzápětí srovnává stav střelou z devíti metrů kapitán Pálmarsson.
6'
Iturriza s zjevil sám před Gústavssonem, ale překonat ho nedokázal!
5'
Dalšího nedovoleného zákroku se nyní dopouští Iturriza.
5'
Žlutá karta pro tým Portugalsko (Alexandre Cavalcanti).
5'
Island nikam nespěchal a pak nepřesně vystřelil, ovšem kvůli nedovoleném zákroku na Magnússona zůstává u míče.
4'
Brankář Gústavsson si připisuje první vynikající zákrok tváří v tvář proti Rochovi!
4'
Portugalcům se však stále nedaří najít recept na výborně organizovanou defenzívu Islandu.
4'
Portugalsko si zahraje první početní výhodu, na dvě minuty je vyloučen Jónsson.
3'
Portugalci už dlouho útočí a jen těžce nacházejí mezery v defenzívě protivníka.
3'
Islanďané se následně neprosadili a znovu se musí bránit.
2'
Portugalský tým se dostává do vedení zásluhou Areiy.
1'
Hned v úvodu vidí žlutou kartu islandský Jónsson.
1'
První portugalský útok nebyl úspěšný, výběr z jihu Evropy však zůstává u míče.
1'
Oba výběry už jsou na hrací ploše a právě zazněly jejich státní hymny, utkání tak za malý okamžik začne.

Portugalsko: M. Gaspar, Capdeville – Duarte, Iturriza, Martins, Hernández Zulueta, R. S. Silva, Salina, Rocha, Branquinho, Cavalcanti, Areia, Alves, L. Fernandes, Salvador, Magalhaes.
Trenér: Paulo Pereira

Island: Gústavsson, Hallgrimsson – Smárason, Pálmarsson (C), V. Kristjánsson, Elísson, E. Ö. Jónsson, G. T. Kristjánsson, Gíslason, Gudmundsson, Ó. I. Magnússon, Vidarsson, Arnarsson, S. B. Gudjónsson, K. Ö. Kristjánsson, Torkelsson.
Trenér: Gudmundur Gudmundsson

Rozhodčí: Schulze (GER) – Tönnies (GER).
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Házenkáři Portugalska se v předchozích letech výrazně zlepšili a na posledních dvou vrcholných akcích výrazně překvapili. Před dvěma lety se po čtrnáctiletém půstu probojovali na ME a vedli si více než slušně, jelikož se dostali až do souboje o páté místo a po porážce 27:29 s Německem obsadili velmi solidní šestou pozici. Loni startovali na MS dokonce po osmnácti letech a konečná desátá příčka rozhodně není k zahození.

Island je naopak tradičním účastníkem vrcholných házenkářských akcí, v roce 2010 na Mistrovství Evropy v Rakousku dokonce dosáhl na senzační bronzovou medaili. Nyní bude proti Portugalsku považován za mírného favorita, ovšem jednoduchý zápas ho v žádném případě nečeká. Pro oba výběry bude tento zahajovací duel nesmírně důležitý v postupové matematice mezi dvanáctku nejlepších.

Oba soupeři se spolu od roku 2020 utkali hned čtyřikrát a z výhry se shodně radovali dvakrát. Naposledy na MS v Egyptě těsně uspělo Portugalsko po výsledku 25:23.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.