ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Dánsko - 2. prosince 2018   15:00

Polsko
3' Kobylińská  • 5' Kobylińská  • 9' Drabiková  • 12' Kudłaczová-Glocová  • 13' Labudová  • 23' Matuszczyková  • 29' Zychová  • 33' Kobylińská  • 41' Grzybová  • 47' Grzybová  • 48' Drabiková  • 49' Rosiaková  • 51' Drabiková  • 59' Rosiaková
21:28
(9:11)
Dánsko
Dánsko
3' Jensenová   • 11' Jörgensenová   • 12' Wollerová   • 13' Nielsenová   • 14' Hansenová   • 15' Tranborgová   • 17' Heindahlová   • 18' Jörgensenová   • 21' Wollerová   • 27' Jensenová   • 28' Hansenová   • 31' Nielsenová   • 33' Jörgensenová   • 34' Jörgensenová   • 35' Hansenová   • 37' Jörgensenová   • 37' Jensenová   • 39' Nielsenová   • 39' Wollerová   • 43' Jensenová   • 43' Jensenová   • 44' Wollerová   • 45' Nielsenová   • 48' Dornonville de la Courová   • 50' Iversenová   • 53' Dornonville de la Courová   • 53' Iversenová   • 54' Hyllebergová
Polsko
Horvath P. (HUN), Marton B. (HUN)
Hall XXL, Francie
Dánsko

Děkuji, že jste s námi dnes byli u zajímavého přenosu z mistrovství Evropy a někdy příště se na Vás budu opět těšit!
Dnešní zápas překvapení nenabídl a dánské hráčky si připisují druhou výhru v turnaji, naopak polský tým druhou porážkou.

Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášená Jörgensenová
60'
Rosiaková podtrhuje dnešní trápení polského týmu, když po uplynutí časomíry neproměňuje sedmičku.
59'
Rosiaková přeci jen našla skulinku a snižuje.
59'
Zychová střílela z velké dálky a ještě byl míč sražen do autu.
59'
Polky se nedokážou vypracovat šanci přes výborně stojící dánskou zeď.
57'
Offendalová střílí nad břevno.
56'
Kobylińská se ze sedmičky nemýlí, ale tohle snížení je spíše už jen labutí písní.
55'
Placzeková si připisuje po delší době povedený zákrok.
55'
Kudłaczová-Glocová nedává sedmičku, když výborně zasáhla Reinhardtová!
55'
Vyloučení v týmu Dánsko (Kristina Jörgensenová).
54'
Hyllebergová vypíchla míč a posílá jej do prázdné branky.
53'
Iversenové to dneska jde i z větší vzdálenosti.
53'
Dornonville de la Courová se trefuje ze střední vzdálenosti.
52'
Útočný faul odpískaný polskému týmu a jejich kombinace končí.
51'
Drabiková dostala přihrávku na pivota a odtud se nemýlila.
50'
Iversenová se uvolnila na brankovišti, a leč měla na zádech nalepenou jednu z polských hráček, tak zakončuje přesně.
50'
Vyloučení v týmu Polsko (Aneta Labudová).
49'
Rosiaková po krásné individuální akci prostřelila Toftovou.
48'
Dornonville de la Courová se dostává do hry a dává svou první branku v zápase.
48'
Drabiková se uvolnila na brankovišti a přidává další branku.
47'
Grzybová si udělala menší kolečko v útočném pásmu a poté zamířila velice přesně.
46'
Oddechový čas pro hosty.
45'
Kobylińská proměňuje další sedmičku a je to prakticky jediný způsob, kterým polské hráčky dokáží docílit branky.
45'
Nielsenová zakončuje další rychlé přečíslení, když na brankovišti byla zcela nehlídaná!
44'
Wollerová se také dostává do brejku a je rovněž zcela nekompromisní!
43'
Jensenová zakončuje další rychlý protiútok a polské hráčky přestávají tomuhle tempu stíhat!
43'
Jensenová na druhé straně, ale také míří přesně.
42'
Kobylińská proměňuje sedmičku.
41'
Grzybová do prázdné branky posílá míč a snižuje.
41'
Toftová se rozchytala do výborné formy a svou branku zamkla na několik západů!
40'
Vyloučení v týmu Dánsko (Anne Mette Hansenová).
39'
Wollerová přehodila z křídla Placzekovou.
39'
Nielsenová z dalšího rychlého postupu, směr polská branka, úspěšná.
38'
Kudłaczová-Glocová opět velmi přesná při této šanci na snížení skóre.
38'
Kudłaczová-Glocová si došla pro faul a bude mít možnost střílet sedmičku!
37'
Oddechový čas pro domácí.
37'
Jensenová zakončuje rychlý brejk.
37'
Jörgensenová je opravdu při chuti, další uvolnění a klinicky přesné zakončení.
36'
Kudłaczová-Glocová vyslala spíše propagační pokus daleko z devíti metrů teď na Toftovou.
35'
Hansenová schovala střelu přes obránkyni a ta zaplula až do sítě.
34'
Jörgensenové to tam dnes padá, jak na běžícím páse, další povedená střela.
33'
Kobylińská na druhé straně rychle snižuje.
33'
Jörgensenová nevěděla kam přihrát, tak vystřelila a je to branka.
32'
Placzeková i Toftová teď vytáhly parádní zákroky.
31'
Kudłaczová-Glocová proměňuje chladnokrevně sedmičku.
31'
Vyloučení v týmu Dánsko (Stine Bodholt Nielsenová).
31'
Nielsenová se uvolnila na brankovišti a dává první branku ve druhém poločase.
31'
Rozehrávat ve druhém poločase budou dánské hráčky.
31'
Polky sice v tomto utkání vedly 4:1, ale postupně začaly Dánky poločas obracet a po třiceti minutách vedou o dvě branky 11:9.
30'
30'
Placzeková v poslední vteřině vyráží střelu jedné z dánských útočnic.
30'
Kudłaczová-Glocová podruhé dnes proměňuje sedmičku.
29'
Zychová ukončuje téměř pětiminutový polský půst, když se trefuje krásnou střelou z devíti metrů.
28'
Kochaniaková dostává za faul na Hansenovou červenou kartu!
28'
Hansenová měla přesná mířidla z devíti metrů.
27'
Jensenová ukončuje dlouhé minuty bez gólu po střele z křídla.
27'
Janiszewská ani do třetice nezakončila.
26'
Tranborgová opět faulovaná. Dánky budou rozehrávat.
26'
26'
Hansenová vletěla do čtyř soupeřek a vykoledovala si obranný faul.
24'
Janiszewská znovu střelecky selhala, tentokrát z křídla.
23'
Janiszewská nezakončuje samostatný únik!
23'
Tranborgová si naskočila do soupeřky, ale je pískán obranný faul.
23'
Matuszczyková dostala přihrávku na brankoviště a prosazuje se, leč byla tísněna.
22'
Polky mají už šestou útočnou ztrátu dnes.
21'
Wollerová z křídla technickou střelou dává další branku.
21'
Kroky odpískané Kudłaczové-Glocové. Branka není uznána.
20'
Vyloučení v týmu Dánsko (Kathrine Heindahlová).
19'
Placzeková se nenechává zastínit! I ona si počínala na střelu soupeřky.
19'
Toftová teď kryje střelu i dorážku polských útočnic!
18'
Jörgensenová byla opět dříve na polské straně než obránkyně a zvyšuje náskok.
18'
Polky byly znovu příliš pasivní a k dobrému zakončení se nedostaly.
18'
17'
Heindahlová se otočila kolem obránkyně a míří přesně.
16'
Polky nezakončují útok z křídla díky výbornému zákroku Toftové.
15'
Tranborgová srovnává po další chybě v obraně.
15'
Útočný faul na straně polských hráček.
14'
14'
Hansenová využívá špatného polského rozestavení.
13'
Labudová z těžkého úhlu dává další branku.
13'
Nielsenová zakončuje rychlou protiakci hostujícího celku a snižuje polský náskok.
12'
Kudłaczová-Glocová teď z velké dálky prostřeluje dánskou brankářku.
12'
Wollerová využila chyby v polské rozehrávce a z brejku se prosazuje.
11'
Nepřesná rozehrávka polského celku.
11'
Jörgensenová se zbavila obránkyně a z hranice šesti metrů se trefuje přesně a ukončuje trápení dánského týmu!
10'
Kobylińská proměňuje sedmičku!
10'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Mette Tranborgová).
10'
Placzeková další neskutečný zákrok!
9'
Drabiková se uvolnila na brankovišti a skóruje!
9'
Placzeková kryje další střelu dánského týmu i následnou dorážku!
9'
Žlutá karta pro tým Polsko (Joanna Drabiková).
8'
Na druhé straně se činí i Toftová. Při další střele ji pro změnu pomohla tyč!
6'
Placzeková chytá sedmičku a připisuje si už čtvrtý zákrok v tomto zápase!
6'
Žlutá karta pro tým Polsko (Monika Kobylińská).
6'
Placzeková opět vychytala Nielsenovou, ale bylo to s faulem a následuje sedmička!
6'
Placzeková teď vychytala dvě stoprocentní šance dánského týmu!
5'
Kobylińská na druhé straně se příliš nerozpakovala v zakončení.
5'
Dánky se dostaly už ke dvěma střelám, ale obě byly po faulu. Třetí střela končí v polské obránkyni.
3'
Kobylińská se zbavila obránkyně a po pěkné přihrávce od spoluhráčky srovnává.
3'
Jensenová dostala míč na křídle a otevírá skóre dnešního zápasu.
2'
Polky byly pasivní a rozhodčí ukončují jejich kombinaci. Dánky si poprvé otestují své kvality v útočné fázi.
2'
1'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Anne Mette Hansenová).
Úvodní rozehrávku mají hráčky Polska a už se přesouvají k dánské brance.
1'
Polky budou nastupovat ve stejné sestavě jako v úvodním zápase proti Srbsku. Na dánské straně dochází k jediné změně, když bude hrát Hyllebergová místo Stine Jörgensenové.

Polsko: Gawliková, Płaczeková – Labudová, Kobylińská, Grzybová, Matuszczyková, Kudłaczová-Glocová, Janiszewská, Zychová, Drabiková, Rosiaková, Woloszyková, Lisewská, Kochaniaková, Achruková, Sobiechová.

Dánsko: Toftová, Reinhardtová – Pedersenová, Iversenová, Hansenová, Wollerová, Heindahlová, Grigelová, Offendalová, Nielsenová, Tranborgová, Hyllebergová, Jörgensenová, Jensenová, Dornonville de la Courová, Höjlundová.

Rozhodčí: Horvath P., Marton B..
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Naposledy se obě reprezentace utkaly při přátelském zápase v září 2018, kdy vyhrály Polky nad Dánkami 23:21, ale byla to jejich jediná výhra v horizontu několika let zpět. Dánky v tom zápase ovšem neměly nejsilnější sestavu.
REPREZENTACE DÁNSKA

Dánky patřily v házené mezi evropskou špičku, ale v posledních letech už medaile nevozí, i když před dvěma lety byly velice blízko, když skončily čtvrté. Poslední cenný kov získaly v roce 2013 na mistrovství světa, kde byly třetí.

Tady v prvním zápase porazily Švédky 30:29. Nejlepšími střelkyněmi týmu jsou Tranborg a Hansen.
REPREZENTACE POLSKA

Polky představují jeden z nejslabších celků na turnaji, když i samotný postup na EURO je pro ně velký úspěch. Na evropský šampionát se dostaly teprve popáté v historii a v předchozím ročníku skončily na 15. místě.

Tady v prvním zápase prohrály se Srbskem 26:33. Nejlepšími střelkyněmi týmu jsou Kudlacz-Gloc a Grzyb.
Dobré nedělní odpoledne u přenosu z mistrovství Evropy v házené žen 2018!

Společně budeme sledovat druhý zápas skupiny "A" ve francouzském Nantes mezi Polskem a Dánskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.