ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko  : Francie  - 9. prosince 2018   15:00

Švédsko
Švédsko
1' Mellegårdová  • 2' Blomstrandová  • 4' Gulldénová  • 7' Robertsová  • 9' Blomstrandová  • 12' Mellegårdová  • 20' Almová  • 22' Strömbergová  • 24' Almová  • 27' Mellegårdová  • 29' Gulldénová  • 30' Blohmová  • 32' Robertsová  • 34' Robertsová  • 40' Gulldénová  • 50' Blomstrandová  • 57' Blohmová
21:21
(14:11)
Francie
Francie
6' Flippesová   • 8' Ayglon Saurinaová   • 10' Kanorová   • 10' Kanorová   • 19' Zaadiová   • 21' Nze Minková   • 23' Zaadiová   • 23' Coataneaová   • 25' Coataneaová   • 30' N'Gouanová   • 34' Dembeleová   • 38' Dembeleová   • 41' Edwigeová   • 53' Houetteová   • 55' Lacrabereová   • 57' Kanorová   • 58' Kanorová
Švédsko
Horvath, Marton (oba HUN)
Hall XXL Nantes, Nantes, Francie
7 241 diváků
Francie

Švédsko – Francie 21:21 (14:11)
Nejvíce branek: Gulldénová 6/3, Blomstrandová 3, Mellegårdová 3 – Lacrabereová 5/4, Kanorová 4, Coataneaová 2. Rozhodčí: Horvath, Marton (oba HUN). Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4. Vyloučení: 1:4. Diváci: 7 241.
Dnešní utkání sledovalo 7 241 diváků.
Ten, kdo si vybral sledování dnešního utkání, rozhodně nelitoval. Kvalitnímu průběhu dnes pomohla i dvojice rozhodčích, která zbytečně nevstupovala do zápasu a nechala především spád hře, což rozhodně prospělo. Dohromady pouze pět žlutých karet a pět dvouminutových trestů. Z mé strany je to dnes vše. Bylo mi neskutečnou ctí vás tímto dramatickým zápasem provázet. Přeji příjemný zbytek víkendu a zítra u balkánského souboje Srbsko – Černá Hora se těším napočtenou!
Dámy a pánové, je za námi fantastický zápas osmifinálové skupiny mezi Švédském a Francií. Ten nám nabídl drama až do poslední sekundy. V první půli měly jasně navrch švédské hráčky. Zachytily úvodní minuty zápasu, vybojovaly si vedení 4:1 a udržely ho až do konce první půle, nakonec z toho vzešel vyhraný poločas 14:11. Druhá půle nabídla očekávaný francouzský tlak v útoku, Švédsko ale držela famózní Idéhnová v brance, která drtila francouzské střelkyně. Zároveň padlo v druhé půli pouze 17 gólů, oba týmy totiž mezi 40. – 50. minutou čekaly deset minut na gól! Francii se povedlo dorovnat skóre pět minut před koncem a od té doby to byl tvrdý boj. V poslední minutě netrefila z devíti metrů Kanorová bránu a Švédsko šlo do rizika 7 na 6. Jenže ani Robertsová nerozhodla střelou z devítky. V čase 59:59 se pak do posledního zakončení dostala z levého křídla Dembeleová, ale Idéhnová opět výtečně zasáhla a ještě dala Švédkám naději postupu do čtvrtfinále.
60'
Na druhé straně měla v poslední sekundě z levého křídla tutovku Dembeleová, ale Idéhnová ji vychytala a drží akcie Švédska i do dalších kol!
60'
Robertsová mohla rozhodnout, ale z devíti metrů přestřelila branku!
60'
11 sekund do konce, faul Zaadiové. Tři přihrávky zbývají Švédsku do zakončení.
60'
Švédky jdou do totálního rizika, hrají bez gólmanky, tedy 7 na 6. Potřebují totiž vyhrát.
60'
Švédky jsou na tahu, mají posledních třicet sekund. Nakonec v čase 59:37 si bere trenér Signell timeout. Severský celek je v pasivitě, zbývá mu šest přihrávek do zakončení.
60'
Z rozehrávky na devítce Kanorová přestřeluje branku! Francie měla v pasivitě ještě čtyři přihrávky, tohle bylo uspěchané...
60'
Poslední minuta, Francie má míč v útoku, dá se očekávat brzká pasivní hra. Ale to nakonec neplatí, francouzský trenér Krumholz si bere timeout!
59'
Kanorová se štěstím zachránila útok Francie a byla přerušena. To samé o pár sekund později.
58'
Technická chyba Gulldénové, které uskočil balon a Francie může jít do klíčového útoku. Jdeme do posledních dvou minut!
58'
Kanorová ale znovu ožívá, dostala balon do běhu a další bombou srovnává! Bude to ještě drama.
57'
Pohyblivá obrana Francie selhala a Gulldénová klíčovou přihrávkou Blohmové do pivota zařídila půlku gólu, Blohmová pak zkompletovala zbytek.
57'
Kanorová ustála tlak a tvrdou střelou z pravé spojky do vinglu, navíc v pádu, opět srovnává! Oba týmy mají po dvaceti gólech.
56'
Blohmová zastavila Lacrabereovou a máme opět přerušeno. Francii zbývají čtyři minuty zápasu na výhru.
56'
Hagmanová prostřelila Glauserovou mezi nohy a vrací Švédkám jednobrankové vedení.
56'
Gulldénová si však došla pro sedmimetrový hod!
55'
Konečně se to Francii povedlo! Poprvé ve druhé půli máme srovnáno, Lacrabereová se dostala do proskoku na levé spojce a zvedla halu na nohy!
54'
V přesilovce však Švédky kombinaci zpackaly a kombinaci přehrály do situace, kdy musela Jacobsenová zakrokovat.
54'
Nze Minková dala poctivou facku v souboji Gulldénové a dostává oprávněné dvě minuty.
53'
Je to jenom o gól! Houetteová dostala prostor na levém křídle, udělala si úhel a zkušeně proměnila!
53'
Hallagardová zastavila Lacrabereovou a na Francouzkách je vidět ohromná nervozita.
52'
Už je to pasivní hra v útoku, Švédsko vyloženě šetří čas. Střela Blomstrandové se však neuchytila.
52'
Švédsko hraje opět v riziku bez gólmanky.
51'
Lacrabereová prolomila kouzlo švédské gólmanky a snižuje na 17:19!
51'
Sedmimetrový hod pro Francii! Robertsová zatlačila do zad rozběhlou Zaadiovou a dostává dvě minuty.
51'
Francie čeká na gól podobnou dobu, tentokrát je na tahu ona a bere si oddechový čas.
50'
Skoro 11 minut trvalo Švédkám se v útoku prosadit! Zlomila to tvrdou střelou v pasivitě Blomstrandová.
50'
Hagmanová měla k dispozici ohromný úhel na křídle, Glauserová však chytá!
49'
Čas 48:51, Švédky čekají na gól rovných 10 minut!
49'
Kanorová stáhla vyskakující Blomstrandovou na zem a dostává dvě minuty.
49'
Opět Idéhnová! Tentokrát v rychlém protiútoku vychytala domácí Houettovou!
47'
Pokud k psychologovi v Nantes přijdou francouzské hráčky, nebude se čemu divit! Idéhnová zavřela branku a několikátým zákrokem v řadě drží severský tým, který je v útoku doslova tragický.
47'
Gulldénová střílela přes přehuštěný střed, Glauserová ji vychytala!
47'
Hodně přihraný souboj od Blohmové, ale průraz to opravdu byl. Zaadiová tak o balon v útoku přichází.
46'
Idéhnová drží Švédsko! Tentokrát střílela z devítky přes blok Kanorová, ale ruka švédské gólmanky odrazila míč do autu.
45'
Kanorová se lehce ze hry vytratila, nyní to zkusila sama přes obránkyni, ale byla přerušena. Francie hraje znovu v pasivitě.
44'
Skvělé momenty zápasu! Francie předvedla skvělou rozborku švédské obrany, na šesti metrech se otočila do zakončení Dembeleová, Idéhnová face-to-face výborně zasáhla!
43'
Robertsová se dostala opět ke střele z dálky, tentokrát ji však Glauserová radost nedovolila.
42'
Blomstrandová ale udělala další technickou chybu, dvakrát po sobě zadriblovala a Švédky pomalu začínají herně ztrácet.
42'
Vypadalo to na další švédskou ztrátu v útoku, sudí nakonec „pomohli“ odpískaným faulem.
41'
Dembeleová měla možnost dotáhnout zápas na jednu branku rozdílu, výborný zákrok ale předvedla Idéhnová!
41'
Edwigeová se prosazuje po kombinaci na jednu přihrávku, Nze Minková výborně uvolnila právě Edwigeovou, která zakončila prakticky do prázdné klece.
40'
Gulldénová využila práce spoluhráček, které vytvořily falešný blok a švédská #20 zkušeně poslala míč do vinglu.
39'
Švédsko to zkouší bez gólmanky, hraje 7 na 6. A do zakončení se dostala Blohmová, přehodila Glauserovou, ale ta oblouček v poslední chvíli zachytila!
38'
Gulldénová byla zasažena do obličeje, hra pokračovala ale dále a rychlá rozehra vedla v 15. gól Francie, když se prosadila Siraba Dembeleová! Švédsko reaguje oddechovým časem.
38'
Sedmičku šla chytat Bundsenová, ale na Lacrabereovou si nepřišla, balon jí šel pod zvedlou nohou.
38'
Tentokrát se již sedmička nařizuje, Hagmanová byla pozdě v souboji!
37'
Nze Minková po cestě vzala tři soupeřky a zakončila s nimi, Francie zůstává na míči. Zde se dalo ale mluvit i o útočném faulu.
37'
Gulldénová sedmičku proměnila zkušeně a Švédky se stále drží na distanc.
36'
Podruhé se jí to rusákem povedlo, ale byla zastavena proti pravidlům a je nařízena sedmička!
36'
Blomstrandová se pokusila o zakončení dlouhého kříže, ale nepovedlo se jí to, byla přerušena.
35'
Lacrabereová pálila přímo pod víko a nad hlavu Idéhnové. Ze sedmičky se prosazuje podruhé.
35'
Sedmička pro Francii! Aktivní Ayglon si pro ni došla.
34'
Jamina Robertsová ale využila laxního návratu Francie do obrany a sama proti Leynaudové nezaváhala ani potřetí.
34'
Dembeleová zachytila odražený míč po střele Zaadiové, kterou Idéhnová chytila a snižuje na tříbrankový rozdíl.
33'
Švédsko zvedlo obranu a Francie se ztěžka dostává do hry, nemůže se dostat přes pozornou obranu. Pasivní hra.
32'
Robertsová nedělala problémy, uvolnila se bez míče, dostala přesnou nahrávku a do vrchní části branky navyšuje vedení Švédska na čtyři branky.
32'
Krásná kombinace mezi Zaadiovou a Nze Minkovou, která i zakončovala technickým přehozem, ten však zasekla do břevna!
31'
Zaadiová snažila prostrčit balon na pivota, ale trefila pouze nohu švédské hráčky.
31'
Ayglon sice dosáhla gólu, ale až po krocích a faulu. Francie zůstává u míče.
31'
Druhou půli obstarají výhozem Francouzky.
31'
Za námi je první poločas, který se pro Francii určitě měl vyvíjet jinak. Jenže když nezachytíte vstup do utkání a třicet minut stále dotahujete, tak nemůžete pomýšlet na vedení. Švédky hrají s čistou hlavou a vyjma výpadku mezi 21. – 27. minutou jsou jasně lepší. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, ta první nabídla rychlou a dynamickou házenou. Za osm minut jsme zpět!
30'
30'
V čase 29:53 proskakuje Blohmová obranou a přidává čtrnáctý gól Švédska! Dokonalé zmražení haly a francouzského týmu.
30'
Astride N'Gouanová byla volná na pivotu, míč se k ní dostal a jednoduchou střelu proměnila. Snižuje na dvě branky.
29'
Gulldénová si udělala prostor na střední spojce a proskokem dává Švédkám tři góly plus!
28'
Ohromné štěstí stálo nyní při Francii! Blohmová vystřelila k pravé tyči, míč šel po odrazu ale podél čáry, načež se odkutálel těsně za branku!
28'
V pasivitě přestřeluje branku Niakateová a oba týmy hrají v plném počtu.
27'
Lacrabereová se dostávala pomalu do střelecké pozice, ale byla Blohmovou zastavena.
27'
Francie šla do rizika bez gólmana, jenže slabá střela Nze Minkové dala Idéhnové munici na gól, nicméně nahrála raději Mellegardové, která to obstarala za ni.
26'
Gulldénová měla ohromné štěstí. Nechybělo totiž mnoho a francouzská gólmanka měla další cenný zákrok. Takhle je to gól na 11:10.
26'
Vyloučení v týmu Francie (Betrice Edwigeová).
26'
Hned dvojí bránění v brankovišti a Švédsko má sedmičku! Navíc se bude vylučovat.
25'
Almová se na chvíli dostala do střelecké pozice, byla však přerušena.
25'
Švédky se herně sesypaly! Další technická chyba, rychlá rozehra na Coataneaovou do brejkové situace, která ji proměnila a je srovnáno! Švédsko bere time-out.
24'
Almová přidává druhou branku, tentokrát ve hře bez gólmanky na straně Švédska. Z levé spojky měla hodně času.
23'
Tohle musí diváky bavit! Leynaudová předvedla proti střele jedné ze švédských hráček výborný zákrok, načež během tří sekund poslala do brejku rozběhlou Coataneaovou, která překonala Idéhnovou a hala je na nohou!
23'
Gól vstřelil tým Francie (Grace Zaadiová).
22'
Leynaudová si může drbat hlavu. Strömbergová střílela ze záklonu, navíc byl její pokus částečně zblokován, francouzská gólmanka ale nezachytila míč na zemi, který prošel tak až do branky!
21'
Lundströmová zachytila odražený balon a Švédsko může pokračovat v útočné hře.
21'
Parádní moment hry! Technická chyba Švédek v útoku dala rychlý kontr Francouzkám, které se pomocí přesných rychlých přihrávek do běhu dostaly až do zakončení, které z kroku proměnila Nze Minková!
20'
Almová se ihned po přihrávce zvedla na deseti metrech a z dálky překonala Leynauldovou!
19'
Zaadiové se povedlo zbavit se svých strážkyň a pálit z výskoku přímo do protipohybu Idéhnové.
19'
Nze Minková zkusila individuální průnik, ale byla zastavena dvojicí Švédek.
19'
Oddechový čas pro Francii.
18'
Lacrabereová trefila z běhu přímo střed branky, na druhé straně pálila z podobné pozice Hallagardová, ale do pravé tyče!
17'
A důrazná obrana vynesla Francii balon, slabá střela doprostřed brány byla pro Leynauldovou dárek.
17'
Dembeleová se pustila v obraně do Hagmanové, kterou vytlačila vysoko.
16'
Francie je v pasivní hře, Zaadiová střílela nevýrazně z devíti metrů, ale přesně k tyči. Idéhnová jí však skvělým zákrokem zmrazila!
16'
Gulldénová měla náskok ze šesti metrů, trefila ale pouze střed branky! Na tahu je tak Francie.
15'
Lacrabereová proměnila sedmičku lépe než předchůdkyně a nedala šanci švédské gólmance.
14'
Na hranici kroků odehrála balon Nze Minková, ale stejně má Francie sedmičku po faulu Lundströmové.
14'
Gulldénová okolo hlavy Leynauldové dává Švédkám zpět tři branky náskoku.
13'
Žlutá karta pro tým Francie (Grace Zaadiová).
13'
Sedmička pro Švédsko! Na pivotu si pro ni došla Gulldénová.
12'
Kanorová byla vytlačena obranou na dvanáct metrů, navíc ji Blomstrandová o míč obrala. Kanorová si pak musela pomoci faulem a vidí žlutou kartu.
12'
Nze Minková neprotlačila balon z kombinace do pivota a Švédsko šlo do rychlého brejku, který zakončila z křídla Mellegardová.
11'
Švédky o míč v útoku vlivem útočného faulu přišly a Francie může srovnáním stavu napravit špatný vstup do zápasu.
10'
Kanorová využila rozhozenou obranu Švédska při návratu, oběhla obránkyni a z dálky překvapila Idéhnovou, která teď svědomí nemá čisté.
10'
Blomstrandová naskočila do obrany a přehrávala doleva, ale tam v ten moment nikdo nebyl a Francie jde do útoku.
10'
Kanorová se ale toho vůbec v útoku nebála, z devítky překvapila Idéhnovou a snižuje na 3:5.
9'
Blomstrandová zaběhla za útočnou lajnu Švédska, dostala zpětně balon a z výskoku přidává pátý gól Švédska!
8'
Robertsová dostává ŽK, za strčení do Ayglon.
8'
Ayglon se dostala přes pravou spojku, byla sice strčena do boku, ale míč si rychle přehodila na druhou ruku a prostřelila gólmanku.
7'
Z pivota se míč dostal na nabíhající Robertsovou na střední spojce, která pustila balon podstřelem a překvapila domácí obranu.
7'
Žlutá karta pro tým Francie (Camille Ayglon Saurinaová).
6'
Signalizovaná pasivita a střela Gulldénové, Leynaudová vyráží. Jenže odražený balon došel znovu pro Švédky, které hrají opět v útoku.
6'
Francie se ale konečně dočkala. Flippesová si udělala kličkou prostor a z dobrého úhlu technicky obstřelila švédskou gólmanku!
5'
Pineauová ale při sedmičce zaváhala, trefila přímo střed branky a Francie stále čeká na první gól!
5'
Bránění v brankovišti od Blomstrandové a Francie má sedmičku!
4'
Suverénní vstup od Švédek, které vedou o tři branky. Další výskok Gulldénové na devítce a střela opět do horní části branky.
4'
Nze Minková přeběhla hřiště diagonálně a z devíti metrů pálila, avšak přímo do tyče!
3'
Švédky přerušily na křídle Dembeleovou, Francie ztrácí míč v útoku.
3'
Domácí se pokusili o rychlé snížení, Zaadiová proskočila mezi obranou, ale netrefila ani branku. Pro Francii štěstí, že byla faulována.
2'
Další bomba z devíti metrů, Blomstrandová se na pravé spojce zvedla a po ruce prostřelila Leynaudovou!
2'
I Francouzky se pokusily o střelu, střílela Nze Minková ze středu, avšak vysoko nad.
1'
První půlminuta v útoku a Švédky vedou, rychlá kombinace došla až na Mellegardovou, která přehozem z levého křídla dává svůj první gól.
1'
Výhoz provedly Švédky, začínáme!
1'
-79'

Švédsko: Bundsenová, Idéhnová – Mellegårdová, Strömbergová, Blohmová, Robertsová, Sandová, Lundströmová, Lagerqvistová, Gulldénová, Blomstrandová, Hagmanová, Mässingová, Hallagardová, Jacobsenová, Almová.

Francie: Glauserová, Leynaudová – Coataneaová, Ayglon Saurinaová, Pineauová, N'Gouanová, Zaadiová, Houetteová, Niakateová, Dembeleová, Flippesová, Kanorová, Edwigeová, Foppaová, Nze Minková, Lacrabereová.

Rozhodčí: Horvath, Marton (oba HUN).
ROZHODČÍ
Dnešní utkání bude řídit dlouholetá dvojice EHF z Maďarska. Budou jimi Peter Horváth a Balász Marton. Tato dvojice řídila například čtvrtfinále loňského mistrovství světa, kde Češky podlehly Nizozemsku 26:30. Právě na tuto rozhodcovskou dvojici se po utkání snášela kritika za řízení utkání, ať už na straně nizozemské, nebo české. Jinak ale tuto dvojici můžete vídat řídit kvalifikační utkání, pohárová utkání či zápasy Ligy mistrů.
ŠVÉDSKO
První zápas sliboval pořádnou podívanou. Severské derby proti Dánsku táhne napříč všemi kategoriemi. Jenže Švédky jej totálně nezvládly. Po sedmi minutách vedly přitom 5:1 a měly jasně navrch. Čtyřgólovou šňůrou se však Dánky dostaly na dostřel a v divokém závěru první půle byl průběžný výsledek 16:15. Ve druhé půli se oba celky tahaly o každý gól a v čase 59:20 svítil po trefě Massingové stav 29:29. Vypadalo to na výhru Dánska a bylo to i logické, pět sekund před koncem se po kombinaci prosadila Jensenová. Rychlou rozehrávku Švédska však úmyslně přerušila Hansenová a pravidlo třiceti sekund hovořilo jasně, sedmimetrový hod pro Švédsko po konci zápasu. Hagmanová však trefila střed branky a Dánsko vyhrálo 30:29. Další dvě utkání byly pořádná divočina až do samotného závěru. Proti Srbsku z toho byla výhra 22:21, když poslední gól vstřelila Almová v čase 59:55. Pro potvrzení lepší pozice v osmifinálové skupině potřebovaly Švédky vyhrát nad Polskem, kolaps ve druhé půli je ale skoro o výhru připravil, nakonec z toho byla další výhra 23:22.

V osmifinálové skupině taktéž sehrály Švédky jeden zápas, proti Černé Hoře nestáhly manko z první půle (14:18) a prohrály o dva góly, 28:30. Švédsko má ještě šanci na postup, musí ale tento zápas povinně vyhrát a doufat v zaváhání Ruska ve zbývajících dvou zápasech.
FRANCIE
Zahajovací zápas šampionátu Francouzkám pořádně zhořkl. Našlapaná aréna sledovala trápení Francie v první půli, když Rusky odskočily na třígólový rozdíl. Po timeoutu v 16. minutě se však role obrátily, Francie se dostala do vedení 10:9, nakonec však po první půli platilo skóre 11:11. Ve druhé polovině to vypadalo na francouzskou nadvládu nad utkáním, naposledy však domácí tým vedl 17:16 ve 40. minutě a od té doby jenom ztrácel. Rusko si připsalo velmi cennou výhru 26:23. Pro potřebu postupu tak Francie potřebovala nejlépe zbývající dva zápasy vyhrát, což se proti balkánským soupeřům povedlo. Nejprve z toho byla demolice Slovinska poměrem 30:21, zejména v první půli to vypadalo velmi jednostranně, když Francie první půli ovládla 17:8. Proti nevyzpytatelné Černé Hoře to mělo velmi podobný průběh v první třicítce, v té druhé se sice Černohorky mírně zvedly, ale osmigólovou ztrátu z první půle snížily pouze na pětibrankový rozdíl – 20:25.

V osmifinálové skupině díky nasazení Ruska a Černé Hory do skupiny stejné sehrály Francouzky jediné utkání, tvrdou bitvu s Dánskem vyhrály 29:23 a momentálně jsou na prvním místě, druhé Rusko má zápas k dobru.
Dobré nedělní dopoledne házenkářské veřejnosti! Ve Francii probíhají sice obří demonstrace, dnes to ale může být demonstrace francouzské síly. A zápas je to vskutku důležitý pro oba týmy. Francie si může prakticky tímto vyhraným zápasem zajistit postup do poslední čtyřky, Švédsko naopak pro potřebu udržení naděje potřebuje bodovat, obecně je jeho postup spíše teoretický. Příjemnou zábavu!
Kvůli nepokojům ve Francii byly oba sobotní zápasy ME v házené odloženy. Z bezpečnostních důvodů se budou hrát až v neděli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.