ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko  : Německo - 15. prosince 2020   18:15

Chorvatsko
Chorvatsko
5' Debelićová  • 7' Mičijevićová  • 10' Debelićová  • 11' Debelićová  • 12' Mamićová  • 14' Ježićová  • 18' Milosavljevićová  • 25' Mamićová  • 28' Blaževićová  • 28' Ježićová  • 30' S. Posavecová  • 33' Mičijevićová  • 36' Mičijevićová  • 37' L. Kalausová  • 39' Mičijevićová  • 44' Debelićová  • 45' Debelićová  • 48' P. Posavecová  • 52' Blaževićová  • 52' Mamićová  • 59' Debelićová
23:20
(12:12)
Německo
Německo
1' Schulzeová   • 3' Naidzinaviciusová   • 7' Lauenrothová   • 9' Maidhofová   • 12' Bölková   • 13' Bölková   • 40' Grijseelsová   • 48' Grossmannoná   • 48' Zapfová   • 52' Zapfová   • 54' Grossmannoná   • 59' Grossmannoná
Chorvatsko
Německo

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Chorvatsko – Německo 23:20 (12:12)
Nejvíce branek: Debelićová 6, Mičijevićová 4, Mamićová 3 – Maidhofová 9/8, Grossmannoná 3, Zapfová 2. Sedmimetrové hody: 4/2 – 9/8. Vyloučení: 5:5.
Chorvatky se můžou radovat. Němky předvedly doslova katastrofální výkon v první patnáctiminutovce druhé půle. Balkánský celek tak získal rozhodující náskok, který už pak nepustil. A může se radovat na úkor právě Německa radovat z postupu do semifinále.
59'
Debelićová (CRO) asi udělala definitivní přítrž Němkám v boji aspoň o remízu. Chorvatsko vede zásluhou ní o tři branky 1 minutu a 11 sekund před koncem.
59'
1 minutu a 38 sekund před koncem snižuje na rozdíl dvou gólů po rychlém brejku Grossmannoná (GER)!
58'
Tohle může být vážně ještě pořádné drama. Němky ale musí pospíchat, času jim nezbývá mnoho.
58'
Přesně tohle Německo nepotřebovalo, sedmička nařízena v jeho neprospěch. Jenže Blaževićová (CRO) napálila jenom tyčku!
57'
Oddechový čas pro Chorvatsko.
57'
Maidhofová (GER) proměnila sedmičku střelou do šibenice. A Němky navíc budou moci využít přesilovku. Mičijevićová (CRO) se totiž před pár okamžiky nechala zbytečně vyloučit.
57'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Ćamila Mičijevićová).
56'
Pijevićová (CRO), to je jistota v chorvatské bráně. Zastavila nyní perfektně střelu od soupeřky, nevyzrála na ní Grijseelsová (GER).
56'
Blaževićová (CRO nezacílila dle vlastních představ. Zase bude u míče Německo. Chorvatky každopádně stále nemají vyhráno.
55'
Chorvatky se nikam netlačí, drží míč na útočné polovině. A postupně připravují nějaký atak. K semifinále mají opravdu blízko.
54'
Parádní výskok z křídla, přesné zakončení. Nic jiného není potřeba. A tak Grossmannoná (GER) drží svůj tým nad vodou.
53'
Maidhofová (GER) se svým zakončením neuspěla. Dohnat pět gólů ve zhruba posledních sedmi minutách, to bude pořádný oříšek pro německý výběr.
52'
Mamićová (CRO) a její přesný zásah. Němky by potřebovaly delší šňůru vstřelenmých branek, aby s výsledkem ještě něco udělaly. Jejich soupeřky si stále udržují bezpečný odstup.
52'
Němky se drží zuby, nehty. Z křídla nyní snížila na rozdíl čtyř gólů Zapfová (GER).
52'
Blaževićová (CRO) zase navrací vedení Chorvatska na rozdíl pohotových pěti gólů.
51'
Vyloučení v týmu Německo (Xenia Smitsová).
51'
Maidhofová (GER) se nezalekla, že před několika minutami neproměnila sedmičku, a tentokráte již vyzrála na chorvatskou brankářku. Bešenová (CRO) pak vztekla mrštila míčem.
50'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Larissa Kalausová).
49'
48'
Zapfová (GER) zase dala Němkám jakousi naději. Ve 48. minutě padly v rychlém sledu hned tři branky, dvě na straně Německa.
48'
P. Posavecová (CRO) se zapisuje poprvé na střeleckou listinu. Zase je náskok Chorvatska pohodlnější.
48'
To už by bylo vážně moc, kdyby Grossmannoná (GER) neproměnila tenhle brejk. Naštěstí pro Německo nezmatkovala, zkušeně si poradila.
47'
Zmar, zmar, zmar... Nejde hodnotit jinak výkon Německa ve druhém dějství. Teď u pravé lajny zbytečně přišlo o balón.
46'
Chorvatky si hlídají pohotový náskok a zároveň postup do semifinále. Zůstanou navíc u míče poté, co faulovala Bölková (GER).
45'
Debelićová (CRO) a její další gól v krátkém sledu. Dostala parádní přihrávku do středu pole a neměla sebemenší problém skórovat.
44'
Smitsová (GER) zkoušela vyzrát na chorvatskou gólmanku, ale Pijevićová (CRO) dnes působí mezi třemi tyčemi jako těžko překonatelná zídka.
44'
Bleskově využitá přesilovka ze strany Chorvatska. Debelićová (CRO) se trefila, jak potřebovala, a to po poměrně delší odmlce.
44'
Vyloučení v týmu Německo (Luisa Schulzeová).
43'
Němky se prostě v útoku i nadále neuvěřitelně trápí. Na skvěle bránící Chorvatskou nedokážou adekvátně vyzrát. Neprosadila se nyní Bölková (GER).
42'
Chorvatky se nyní zasekly v proměňování šancí. Z nelehké pozice nyní nedokázala zacílit do sítě L. Kalausová (CRO).
41'
Tak ani Maidhofová (GER) už nezacílila ze sedmimetrového hodu, kterými ničila Chorvatky v prvním dějství. Perfektně jí vyčapala Bešenová (CRO).
40'
Až přesilovka musela Němkám pomoci k první brance ve druhé půli. Z vyložené pozice zamířila do sítě Grijseelsová (GER).
40'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Dora Krsniková).
40'
Deset minut za námi. Německo ještě ani jednou neskórovalo. Možná že tenhle mizerný vstup do druhé půle je bude stát ztrátu aktuální druhé pozice ve skupině a účast v semifinále.
39'
Mičijevićová (CRO) zamířila do dolního rohu brány! Ta je ve druhém poločase v parádní formě. Chorvatsko vede už o pět branek!
38'
Ani v průběhu osmé minuty Němky neskórovaly do brány. A zase se Chorvatsko pokouší o další atak. Perfektně nyní brání balkánský celek.
37'
L. Kalausová (CRO) zamířila ze střední vzdálenosti pod nohy německé brankářky. S Němkami to aktuálně nevypadá vůbec dobře.
37'
Ani gólostroj jménem Maidhofová (GER), nezacílila tak, jak potřebovala. A Chorvatky jsou tedy v držení míče.
36'
Oddechový čas pro Německo.
36'
Mičijevićová (CRO) navýšila náskok Chorvatska na rozdíl tří gólů! Němky se v útoku vůbec neprosazují. A Chorvatky jejich nevalného působení náležitě využívají.
35'
A další neúspěšný atak Němek. Stále čekají na svou první branku ve druhém dějství, protože Bölková (GER) namířila míč jen nad břevno.
34'
Němky ještě nezaznamenaly přesný zásah. V útoku se jim aktuálně vážně vůbec nedaří. Bergerová (GER) pálila jen do míst, kde byla připravená chorvatská gólmanka.
33'
Máme tu poprvé v tomto utkání vedení Chorvatek o dva góly! Z dálky napřáhla Mičijevićová (CRO) a zamířila do dolního rohu brány.
32'
Krsniková (CRO) proměnila tuhle sedmičku. Chorvatsko hned zkraje druhé půle navrací vedení na svou stranu.
31'
Lauenrothová (GER) se svým zakončením neprosadila. Před malou chvilkou také nezamířila do sítě ani Bergerová (GER).
31'
Jak se dalo čekat, tenhle zápas nabízí tuhou a vyrovnanou bitvu o postup do semifinále. Delší dobu určitě vedly Němky, především díky sedmičkám, nicméně Chorvatky nakonec své soupeřky dotáhly. A průběžný nerozhodný stav je logickým vyústěním dění na hřišti.
30'
30'
Ještě jsme viděli na samotný závěr, v poslední vteřině zápasu, sedmičku. Hádejte třikrát, kdo uspěl. Samozřejmě že Maidhofová (GER).
30'
S. Posavecová (CRO) navrací vedení na stranu chorvatského mužstva.
29'
Němky hned srovnávají. Maidhofová (GER) jakožto tradiční exekutorka sedmimetrových hodů udeřila hned. A znovu, už popáté v této disciplíně, uspěla.
29'
Vyloučení v týmu Chorvatsko (Ana Debelićová).
28'
Ježićová (CRO) se střelecky prosadila. Je zkrátka pravda, že oba celky se na každou šanci, na každý gól, opravdu pořádně nadřou. Poprvé jsou Chorvatky ve vedení!
28'
Blaževićová (CRO) srovnala stav.
27'
Blaževićová (CRO) zakončila hodně nepřesně, Německo tak postupovalo do brejku, mohla se snadno prosadit Behnkeová (GER), avšak ve vyložené pozici selhala.
27'
26'
Chorvatsko brání v poslední době na hranici pravidel, rezultují tak z jejich počínání sedmičky. A tu další proměněnou si na své konto nemohl připsat nikdo jiný než Maidhofová (GER).
26'
25'
A také na řadu přichází gól ze hry, zaznamenalo ho Chorvatsko. Mamićová (CRO) je tou, která zase změnila průběžné skóre.
25'
Po opravdu delší době vidíme nějakou branku v tomto vyrovnaném střetnutí. Rozhodnout o této skutečnosti musela sedmička, z níž se zase nezmýlila Maidhofová (GER).
23'
Chorvatsko se nedostalo do vedení. A to přitom mělo výhodu sedmičku. Jenže Blaževićová (CRO) napálila ze svého pohledu pouze pravou tyčku.
23'
Němky postupovaly k brance, jenže nakonec pak z brejku zaútočily Chorvatky. A hned vybojovaly sedmičku.
23'
22'
Chorvatky selhaly, své ataky neproměnily v branku. A tak jsou v držení míče nyní jejich soupeřky. Že by se dočkaly i branky v oslabení, které už nějakou tu minutku přece trvá?
21'
Němky hrají v poli o dvě hráčky méně. Tohle je velká šance Chorvatek na zisk vedení v zápase. Vůbec poprvé v dosavadním průběhu by k této skutečnosti došlo.
21'
Vyloučení v týmu Německo (Julia Behnkeová).
20'
Němky zatím brání oslabení slušně. nebo lépe řečeno, drží se daleko od své brány. Za chvilku jim zřejmě bude signalizována pasivita.
19'
Sedmička a ještě vyloučení – nejhorší kombinace ve sportu jménem házená. Němky utrpěly dvě rány za sebou, protože z hodu se pak prosadila Blaževićová (CRO). Máme srovnáno.
19'
Vyloučení v týmu Německo (Marlene Zapfová).
18'
Milosavljevićová (CRO) poprvé na střelecké listině. Zmocnila se odraženého míče a ze snadné pozice pohotově zamířila tam, kam potřebovala.
17'
Maidhofová (GER) proměnila i svou druhou sedmičku v tomto střetnutí. Zamířila parádně do dolního roku brány.
16'
Maidhofová (GER) zase v akci poté, co Chorvatkám nevyšel jejich útok. Faulována nakonec přesný zásah nezaznamenala.
15'
Němky se nyní z postupného útoku neprosadily. Tři vteřiny po patnácté minutě nakonec zakončila hodně nepřesně Maidhofová (GER).
14'
Ježićová (CRO) se jako válečnice probyla středem hřiště a i v pádu přesně zacílila. Nelehká pozice pro Chorvatku.
14'
Maidhofová (GER) autorkou první proměněné sedmičky tohoto zápasu.
14'
Grossmannoná (GER) to teď schytala ve středu pole po brejku., A vybojovala pro Němky sedmičku. Akorát se jí ze země nechce v bolestech zvedat.
13'
Bölková (GER) je nyní střelecky aktivní. A pro Němky jedině dobře, že úspěšně. Opět se dostaly díky ní do těsného vedení.
12'
Blesková odpověď na druhé straně, Chorvatky opět vyrovnaly stav. Prosadila se Mamićová (CRO).
12'
Bölková (GER) napřáhla z dálky a udělala moc dobře. Propálila prakticky vše, co jí stálo v cestě.
11'
Debelićová (CRO) umí hrát pod tlakem bránících soupeřek. Využila svůj důraz a její střela nakonec zapadla se štěstím do sítě.
10'
Vyloučení v týmu Německo (Antje Lauenrothová).
10'
Debelićová (CRO) a její druhý gól v utkání. Sama před brankou se prostě nemohla zmýlit v koncovce.
9'
87 kilometrů v hodině, taková byla tahle rána. Postarala se o ní Maidhofová (GER), která levačkou svižně zakončila.
8'
Mičijevićová (CRO) trefila brankovou konstrukci. Němky chtěly založit rychlý brejk, nakonec akci ale zastavily. A budou se pokoušet o postupný útok.
7'
Lauenrothová (GER) těžila z parádní práce své spoluhráčky ve středu pole, dostala přihrávku na křídlo a pohotově zacílila.
7'
Mičijevićová (CRO) proměňuje svou šanci. A je srovnáno.
6'
Dva neúspěšné pokusy na obou stranách. Zatím v obraně působí oba týmy dobře, a to i díky oběma gólmankám.
5'
Až v 5. minutě se Chorvatky poprvé střelecky prosadily. O snížení stavu se postarala Debelićová (CRO).
4'
Krsniková (CRO) se snažila prosadit z pravé strany, byla však tak moc tísněna, že nemohla v podstatě uspět.
4'
Žlutá karta pro tým Německo (Emily Charlot Bölková).
3'
Naidzinaviciusová (GER) zamířila svou pravačkou bleskově do šibenice. Parádní branka, to se musí nechat. Nádherná střela Němky.
2'
Bölková(GER) ser snažila náskok navýšit, jenže Německo stále vede jen o jeden gól. Nevyzrála totiž na chorvatskou gólmanku.
1'
Chorvatky se svým útokem neuspěly, naopak na druhé straně se ze středu pole prosadila pohotově Schulzeová (GER).
1'

Chorvatsko: Pijevićová, Bešenová – S. Posavecová, Krsniková, Mamićová, Prkačinová, Mičijevićová, Japundžaová, P. Posavecová, L. Kalausová, Ježićová, Šimarová, Blaževićová, D. Kalausová, Debelićová, Milosavljevićová.

Německo: Rochová, Eckerleová – Maidhofová, Grijseelsová, Minevskajaová, Behnkeová, Grossmannoná, Schulzeová, Bergerová, Zapfová, Lottová, X. Smitsová, Weigelová, Naidzinaviciusová, Bölková, Lauenrothová..

Utkání bude řídit dánské duo rozhodčích ve složení Christiansenová a Hansenová. Zápas, hraný bez diváků, se uskuteční v Koldingu v Sydbank Aréně.
Každopádně jakousi lepší výkonnost vykazují spíše Chorvatky, které z pěti duelů vyhrály hned čtyřikrát, akorát že jasnou porážku zaznamenaly minulou sobotu pouze proti Norkám. To Německo už dvakrát pohrálo, taktéž s Norskem a naposledy s Nizozemskem o jednu branku, přičemž remízu uhrálo s Polskem. Porazilo pouze Maďarsko a Rumunsko.
Oba celky se mimochodem utkaly těsně před tímto šampionátem v rámci přátelského měření sil, v říjnu se jednou urodila plichta, ve druhém případě jednoznačně zvítězilo Německo. Oba mančafty by se tak měly znát velmi dobře. Teď ovšem půjde vážně o ještě víc. A do role mírných favoritek jsou pasovány Němky.
Tahle bitva zajisté bude mít velký náboj. Chorvatsko s Německem se totiž poperou o přímou účast v semifinále. A zatímco Chorvatkám bude stačit uhrát aspoň bod, aby udržely svou současnou druhou pozici, Němky musejí zvítězit, aby se před své soupeřky ještě dostaly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.