ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Rusko - 15. prosince 2020   20:30

Dánsko
Dánsko
1' Höjlundová  • 8' K. Jörgensenová  • 10' Höjlundová  • 10' Haugstedová  • 12' Höjlundová  • 14' K. Jörgensenová  • 20' A. M. Hansenová  • 23' R. Iversenová  • 26' Bidstrupová  • 27' Pedersenová  • 28' A. M. Hansenová  • 30' Burgaardová  • 32' Höjlundová  • 33' Bidstrupová  • 36' Höjlundová  • 36' K. Jörgensenová  • 38' Tranborgová  • 38' Tranborgová  • 40' Jensenová  • 42' Burgaardová  • 43' Höjlundová  • 45' Jensenová  • 50' Höjlundová  • 52' Damgaard Lundová  • 54' Bidstrupová  • 56' Burgaardová  • 57' Pedersenová  • 58' K. Jörgensenová
30:23
(13:9)
Rusko
Rusko
2' Vedechinová   • 6' Dmitrijevová   • 11' Managarovová   • 13' Dmitrijevová   • 16' Dmitrijevová   • 19' Dmitrijevová   • 24' Bobrovnikovová   • 29' Makejevová   • 29' Dmitrijevová   • 31' Dmitrijevová   • 33' Makejevová   • 35' Skorobogatčenková   • 37' Skorobogatčenková   • 38' Dmitrijevová   • 40' Bobrovnikovová   • 40' Dmitrijevová   • 40' Dmitrijevová   • 44' Skorobogatčenková   • 49' Vedechinová   • 55' Vedechinová   • 55' Dmitrijevová   • 60' Illarionovová
Dánsko
Mitrovičová a Kazanegraová
Jyske Bank Boxen, Herning
Rusko

To je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera.
Dánsko – Rusko 30:23 (13:9)
Nejvíce branek: Höjlundová 7, Bidstrupová 4, Jörgensenová 4 – Dmitrijevová 9, Vedechinová 3, Skorobogatčenková 3. Rozhodčí: Mitrovičová a Kazanegraová. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 2:4.
Nejlepší hráčka po zásluze Sandra Toftová. Hlavní strůjce postupu Dánska. Předvedla několik klíčových zákroků v bráně.
Na druhé straně je vidět obrovský smutek ruských hráček, které tak čeká boj o 5-6 místo.
Kdyby byla hala plná diváků, tak asi spadne, takhle je ale slyšet alespoň obrovskou radost domácích hráček, které slaví postup do semifinále.
60'
Anastasija Illarionovová kosmeticky v samotném závěru ještě upravuje skóre!
60'
Probíhá poslední minuta druhého poločasu.
58'
Zmar Rusek! Sandra Toftová vychytala Samochinovou ze sedmičky!
58'
Kristina Jörgensenová z brejku střelou do prázdné brány rozhoduje o postupu Dánska do semifinále letošního MS!
57'
Laerke Nolsøe Pedersenová našla mezeru mezi ruky golmanky Ruska.
57'
Xenija Makejevová po prozkoumání videa vyloučena na dvě minuty.
56'
Čas zastaven! Rozhodčí šly zkoumat video!
56'
Louise Katharina Burgaardová na druhé straně střílí k tyči. Dánky tak drží šestibrankový náskok-.
55'
Darja Dmitrijevová snižuje na rozdíl pěti branek.
55'
Trenér Dánska si bere oddechový čas.
55'
Polina Vedechinová udržuje alespoň teoretickou šanci Rusek, čas se jim ale krátí.
54'
Mia Rej Bidstrupová střelou k tyči proměňuje sedmičku a v hale propukla obrovská radost!
54'
Sedmička pro Dánky!
53'
Kombinace domácích byla nepřesná. Na druhé straně ale ani Rusky neuspěly.
52'
Laura Damgaard Lundová na druhé proměňuje ! Tohle může být klíčový okamžik.
51'
Sandra Toftová fantasticky v pádu! Vytáhla ruku a střelu ruské hráčky mimo své tři tyče!
50'
Ruský trenér opět reaguje a bere si oddechový čas.
50'
Mie Enggrob Höjlundová střelou k tyči dává opět klid do domácích řad.
50'
Anna Sedojkinová drží dánský tým! Byla připravena u své pravé tyče.
49'
Polina Vedechinová střelou mezi ruky a tyčku snižuje na rozdíl čtyř branek.
47'
Na hřišti se nám teď množí nepřesnosti na obou stranách.
45'
Klid do domácích řad přidává Jensenová.
44'
Antonina Skorobogatčenková na druhé straně odpovídá a snižuje opět na rozdíl čtyř branek.
43'
Gól vstřelil tým Dánsko (Mie Enggrob Höjlundová).
42'
Louise Katharina Burgaardová odpovídá na druhé straně střelou pod horní tyč.
41'
Mia Rej Bidstrupová ze sedmičky zamířila k tyči do protipohybu.
40'
Darja Dmitrijevová snižuje dokonce na rozdíl tří branek!
40'
Darja Dmitrijevová přidává další rychlou branku ruského týmu.
40'
Vladlena Bobrovnikovová se prosazuje v přesilové hře.
40'
Kathrine Heindahlová dnes podruhé v zápase vyloučena na dvě minuty.
40'
Gól vstřelil tým Dánsko (Trine Østergaard Jensenová).
39'
Sandra Toftová drží domácí tým výborným zákrokem!
38'
Mette Tranborgová zakončuje po rychlé protiakci.
38'
Hra ruské reprezentace dnes stojí na Darja Dmitrijevová. Ta se prosadila přesnou střelou.
38'
Mette Tranborgová po rychlé protiakci zakončuje přesně.
37'
Antonina Skorobogatčenková střelou k tyči trefuje přesně.
36'
Oddechchový čas pro Rusko.
36'
Rychlou kombinaci domácích zakončuje Kristina Jörgensenová.
36'
Mie Enggrob Höjlundová střelou podél brankářky Ruska navyšuje vedení domácích opět na rozdíl čtyř branek.
35'
Antonina Skorobogatčenková přízemní střelou přidává další branku Ruska.
33'
Nyní jsme viděli v hale dvě rychlé branky za sebou. Nejprve snížila ruská hráčka Makajevová. Na druhé straně po rychlé kombinaci Bidstupová opět vrací domácím čtyřbrankové vedení.
33'
Gól vstřelil tým Rusko (Xenija Makejevová).
32'
Mie Enggrob Höjlundová vrací ale hned vzápětí čtyřbrankové vedení domácím.
31'
Už jen dvě. O snížení se posrala Darja Dmitrijevová.
31'
Rusky začaly druhý poločas. Aktuálně ztrácí tři branky, které je dělí od semifinále.
31'
Skončil nám první poločas mezi Dánskem a Ruskem, který skončil vítězstvím domácích hráček 13:9. Ty ale vedly ještě dvě minuty před koncem o pět branek. Rusky ale dvěma góly dokázaly náskok snížit. Druhý poločas je tak stále otevřený.
30'
30'
Oddechový čas Dánsko
30'
Gól vstřelil tým Dánsko (Louise Katharina Burgaardová).
29'
Chybu domácích trestá střelou k tyči Dmitrijevová. Rusky stahují na rozdíl tří branek.
29'
Xenija Makejevová na druhé straně hned vzápětí snižuje.
28'
Hansenové povedenou kombinaci navyšuje vedení domácích.
27'
Laerke Nolsøe Pedersenová střelou pod horní tyč zakončuje další kombinaci domácích. Dánky tak vedou o čtyři branky.
26'
Mia Rej Bidstrupová v samotném závěru přidává alespoň jednu branku v této výhodě.
25'
Domácím hráčkám se zatím dvojnasobná přesilová hra příliš nedaří.
25'
Vyloučení v týmu Rusko (Darja Samochinová).
24'
Vyloučení v týmu Rusko (Darja Dmitrijevová).
24'
Rusko snižuje zásluhou Vladlěny Bobrovnikovové, která se prosadila z hranice brankoviště.
23'
Ruský trenér si bere oddechový čas.
23'
Rikke Iversenová si udělala prostor na pravém křídle a zakončila pod horní tyč.
22'
Ruské hráčky trefují pouze tyč domácí brány!
21'
Brankářky opět drží týmy výbornými zákroky.
20'
Anne Mette Hansenová našla skulinku mezi levou tyčí a gólmankou. Proměnila tak sedmičku.
19'
Darja Dmitrijevová je nejlepší ruskou hráčkou v dnešním utkání. Zakončila střelou podél gólmanky.
18'
Anne Mette Hansenová proměňuje sedmičku střelou k tyči.
17'
Na hřišti se nám množí nepřesnosti na obou stranách.
16'
Darja Dmitrijevová snižuje přesnou střelou na rozdíl jediné branky.
14'
Kristina Jörgensenová se prosazuje střelou do prázdné brány. Ruská golmanka se nestačila vrátit.
13'
Darja Dmitrijevová se po delším čase prosazuje na domácí straně přízemní střelou.
12'
Vyloučení v týmu Rusko (Vladlena Bobrovnikovová).
12'
Do brány domácích se tak dostává Althea Rebecca Reinhardtová.
12'
Sandra Toftová opět čaruje ve své bráně proti Vladleně Bobrovnikovové. Domácí gólmanka dostala ale míčem do obličeje a tak odchází střídat.
12'
Mie Enggrob Höjlundová vrací domácím hráčkám dvoubrankové vedení střelou pod horní tyč.
11'
Julija Managarovová z levého křídla zakončuje střelou podél domácí brankářky.
11'
Odpískaná technická chyba domácích hráček.
10'
Line Haugstedová z rychlé protiakce navyšuje vedení domácích hráček střelou pod horní tyč.
10'
Odpískané kroky ruských hráček!
10'
Mie Enggrob Höjlundová vrací přízemní střelou vedení na domácí stranu.
8'
Domácí hráčky trefují tyč ruské brány!
8'
Sandra Toftová si poradila s lobem ruských hráček. Stále tak máme nerozhodný stav.
8'
Kristina Jörgensenová potrestala chybu ruských hráček střelou z pravé spojky.
7'
Střela jedne z domácích hráček byla hodně nepřesná. Rusko tak bude mít šanci navýšit své vedení.
6'
Darja Dmitrijevová střelou pod horní tyč překonává domácí brankářlku. Rusko v zápase poprvé vede.
6'
Viktorija Kalininová na druhé straně předvedla rovněž výborný zákrok.
5'
Sandra Toftová teď vychytala Kristinu Kožokarovou. Stále jsme tak viděli pouze dvě branky v dnešním utkání.
4'
Obě gólmanky teď drží své spoluhráčky.
3'
K zakončení se nedostaly ale ani ruské hráčky.
3'
Technická chyba připravuje domácí hráčky o míč.
2'
Dánky to zkouší bez brankářky.
2'
Polina Vedechinová střelou pod horní tyč zakončila přesně. Máme vyrovnáno.
2'
Kathrine Heindahlová je první vyloučená v dnešním utkání.
1'
Mie Enggrob Höjlundová se prosazuje hned v první minutě a to přízemní střelou k tyči.
1'
První poločas rozehrály domácí hráčky Dánska.
1'

Dánsko: Toftová, Reinhardtová – Pedersenová, M. Toft Hansenová, A. M. Hansenová, Haugstedová, Heindahlová, Tranborgová, Damgaard Lundová, A. U. A. Hansenová, K. Jörgensenová, Bidstrupová, Jensenová, Burgaardová, Höjlundová, R. Iversenová.

Rusko: Sedojkinová, Kalininová – Dmitrijevová, Vedechinová, Bobrovnikovová, Samochinová, Makejevová, Fominová, Sabirovová, Ilinaová, Malašenková, Managarovová, Skorobogatčenková, Maslova, Kožokarová, Illarionovová.

Rozhodčí: Mitrovičová a Kazanegraová.
Jak už jsme zmínili, tak Rusky posune do semifinále jakýkoliv bodový zisk v zápase proti Dánsku. Mohou si ale dovolit i prohrát, ale pak by museli čekat na výsledek zápasu Francie – Švédsko, kde by Francie nesměla bodovat. Pak by do semifinále šly právě Rusky.
Postupová matematika tak hovoří jasně. Pokud budou chtít domácí Dánky postoupit musí Rusky porazit. Jakýkoliv jiný výsledek je kvalifikuje pouze do bojů o 5-6 místo. Nepomůže jim ani remíza, neboť i pokud by francouzské hráčky podlehly švédským hráčkám, tak hráčky Francie mají lepší vzájemné zápasy.
Tabulka skupiny 1 mluví před tímto zápasem jasně. Oba týmy mohou ještě postoupit do smifinále. Rusko v průběžné tabulce má sedm bodů a Skupině 1 vévodí. Dánsko má o bod méně, bodů šest.
Hezký den všem fanouškům házené. Hlavní část ME-žen vrcholí a dnes se rozhodne o postupu do finalového víkendu. V našem online přenosu vám přiblížíme zápas mezi Dánskem a Ruskem. Utkáním vás provede Michal Chadim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.