ME v házené žen - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Francie  : Dánsko - 8. prosince 2020   20:30

Francie
Francie
2' Zaadiová  • 7' Zaadiová  • 8' Kouyatéová  • 10' Foppaová  • 13' Dembeleová-Pavlovićová  • 15' Foppaová  • 16' Kanorová  • 17' Kanorová  • 20' Kanorová  • 23' Zaadiová  • 25' Lacrabereová  • 30' Flippesová  • 33' Sercienová-Ugolinová  • 34' Zaadiová  • 36' Coataneaová  • 37' Coataneaová  • 41' Kanorová  • 51' Kouyatéová  • 52' Zaadiová  • 53' Valentiniová  • 56' Foppaová  • 58' Kanorová
23:20
(12:11)
Dánsko
Dánsko
6' Tranborgová   • 9' A. U. A. Hansenová   • 10' K. Jörgensenová   • 12' K. Jörgensenová   • 13' Tranborgová   • 16' Pedersenová   • 19' Bidstrupová   • 21' Jensenová   • 22' K. Jörgensenová   • 23' Bidstrupová   • 38' Tranborgová   • 43' K. Jörgensenová   • 47' A. U. A. Hansenová   • 52' A. U. A. Hansenová   • 54' Jensenová   • 57' Pedersenová   • 58' Haugstedová
Francie
Nastaseová (ROU), Stancuová (ROU)
Dánsko

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Francie – Dánsko 23:20 (12:11)
Nejvíce branek:
Zaadiová 5, Kanorová 5, Foppaová 3 – Hansenová 4/1, Jörgensenová 4, Bidstrupová 4/2. Rozhodčí: Nastaseová (ROU), Stancuová (ROU). Sedmimetrové hody: 4/1 – 7/3. Vyloučení: 4:2.
Francie tak v základní skupině A vybojovala tři výhry, usadila se na prvním místě a do další fáze turnaje půjde se dvěma výhrami na kontě. Domácí Dánsko se po dvou výhrách v předchozích utkáních musí smířit s prvním neúspěchem. Spolu s Francií a Dánskem postupuje ze skupiny A ještě Černá Hora.
Hráčkou zápasu byla zvolena francouzská brankářka Leynaudová!
Francie zvládla souboj o vítězství ve skupině A a porazila domácí Dánsko 23:20. Rozhodující se ukázala pasáž mezi 23. a 38. minutou, během níž Dánsko dalo jen jeden gól. I nadcházející desetiminutovka navíc přinesla trápení Dánska v útoku, které se nedokázalo přes obranu a brankářky soupeře prosadit. Nic platná nebyla Dánsku ani vlastní kvalitní obrana.
60'
Jörgensenová trefila jen bránící soupeřku. Konec utkání.
60'
Ztráta Kanorové. Dánsko si ještě bude moci jednou zaútočit.
60'
Kouyateová gól nedala, Francie si ale ještě vybírá oddechový čas. Do konce zbývá 48 sekund.
59'
A Jörgensenová přestřelila. Je definitivně rozhodnuto.
59'
Ztráta Foppaové. Dánsko musí rychle střílet.
58'
Haugstedová se rozhodla rychle zakončit a skóruje.
58'
Nejen, že Francie pošetřila čas, ale ještě Kanorová dává gól.
57'
Pedersenová se ale nevzdává a ještě chce své spoluhráčky povzbudit k poslednímu odporu svým gólem.
56'
Foppaová střílí gól a přidává nejspíš definitivní pojistku pro Francii, která o své vedení už nemůže přijít. To by se musel stát zázrak.
56'
Kouyateová byla zblokována, ale Francie zůstává u míče.
56'
Francie je v útoku a nikam nespěchá.
55'
Dánky trpělivě dobývaly brankoviště soupeřek, ale Jorgensenová při střele přes obranu trefila jen brankářku Leynaudovou.
54'
Kouyateová z levé strany nedokázala prostřelit dánskou gólmanku a to je další šance pro domácí výběr.
54'
Z pravého křídla si výborně seběhla Jensenová, které se povedlo snížit na rozdíl tří branek.
53'
Francouzky ale už nehodlají tento zápas pustit. Po dlouhém útoku skóruje Valentiniová.
52'
Blesková odpověď! Po pouhých devíti sekundách skóruje Hansenová!
52'
Zaadiová se prosadila střelou z hranice devítky.
51'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Dánsko (Andrea Ulrikka Aagot Hansenová).
51'
Dánsko bude házet sedmičku po faulu Valentiniové.
51'
Kouyateová pronikla k brankovišti a zvýšila francouzské vedení.
49'
Francie si vybrala time-out.
49'
Pedersenová z levé strany nepokořila Leynaudovou. Výborná práce francouzské gólmanky.
49'
Hansenová se na levém křídle neprosadila. Jenže Francie držení míče nevyužila, když Lacrabereová ztrácí míč. Domácí jsou tak zpátky v útoku a dál hrají o naději.
47'
Reinhardtová vychytala Lacrabereovou. Francie sice mohla dál útočit, ale další střela už nepřišla po ztrátě Nocandyové.
47'
Při útoku Francie dochází k faulu, díky němuž se po nepřesné střele udržely Francouzky u míče.
47'
Teď už to Hansenové středem vyšloa snižuje na rozdíl tří gólů.
46'
Hansenová trefila brankářku Francie do nohou. Dánsko ale zůstává v útoku.
45'
Technická chyba Lacrabereové, což znamená ztrátu Francie.
44'
Trestuhodné od Dánska! Konkrétně od Bidstrupové. Ta neproměnila sedmičku, míč se k ní odrazil zpět, ale ani na druhý pokus nepřekonala Darleuxovou!
44'
Po faulu na Heindahlovou přichází sedmička pro domácí tým a šance na snížení.
44'
Nze Minková byla vychytána Reinhardtovou v bráně Dánska, které si bere oddechový čas.
43'
Jörgensenová se prosadila při střele z dálky a prolomila smůlu svého týmu.
43'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Francie (Alexandra Lacrabereová).
42'
Sedmička je nařízena i ve prospěch Francie.
42'
Už jen za výkon brankářek si Francie zaslouží nejspíš vyhrát. Darleuxová se postavila do branky při sedmičce soupeřek a vychytala Jörgensenovou.
41'
Faul na Bidstrupovou při průniku do brankoviště, sedmička pro Dánsko.
41'
Vyloučení v týmu Francie (Orlane Kanorová).
41'
Kanorová navyšuje vedení Dánska. Rozdíl čtyř branek může být rozhodující s ohledem na to, že obrany obou týmů nehrají vůbec špatně. To spíš v útoku to není to pravé ořechové, zejména na dánské straně.
40'
Jenže Tranborgová přestřelila francouzskou bránu. Takhle se o vítězství v dnešním utkání bude bojovat jen velmi těžko.
40'
Hansenová při střele tvrdě dopadla na palubovku. Naštěstí je v pořádku a Dánky zůstávají u míče.
39'
Coataneaová však při rychlém protiútoku přichází o míč.
39'
Střela Kanorové šla do dánské brankářky. Jenže Dánky při vlastním útoku uspěchaly střelu a Jensenová na pravém křídle trefila Leynaudovou.
38'
Tranborgová zhranice devítky dokázala prostřelit Leynaudovou. Teprve druhý dánský gól za posledních 15 minut.
37'
Bidstrupová byla na levém křídle vychytána. Přišel rychlý protiútok Francie a Coataneaová zvyšuje vedení.
37'
Prosadit se přes francouzskou obranu je hodně složité.
36'
Coataneaová dokázala velmi rychle využít početní převahu a vrací Francii třígólové vedení.
36'
Vyloučení v týmu Dánsko (Line Haugstedová).
35'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Dánsko (Mia Rej Bidstrupová).
35'
Dánsko bude házet sedmičku po faulu na pronikající Hansenovou. Je klíčové, aby se Dánky prosadily.
34'
Zaadiová se dostala na hranici brankoviště a vystřelila pod horní tyč.
34'
K tomu přichází ztráta Bidstrupové. To je velké trápení domácích.
33'
Dánsko už 10 minut nedalo gól!
33'
Foppaová sice napálila tyč, ale míč se dostal k Sercienové, která z pravé strany skórovala.
32'
Sercienová svou střelu nedostala za záda Toftové. Dánky však následně ztrácí míč.
31'
Tranborgová na pravém křídle nezachytila přihrávku. Ztráta domácích.
31'
Heindahlová byla před brankovištěm faulována. Dánský útok pokračuje.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 21:21.
Francie vyhrála těsně první poločas 12:11. Poslední minuty první půle ovšem přinesly velké trápení v koncovce obou týmů, a to zejména tom dánském. Domácí házenkářky totiž sedm minut nedaly gól, kvůli čemuž i přišly o jednobrankové vedení.
30'
30'
Jörgensenová toho ale nevyužila, Leynaudová míč chytila!
30'
Tranborgová sice průnik do brankoviště nevyužila, ale byla faulována! Tak ještě sedmička Dánska.
30'
Ztráta Dánska, Flippesová proměnila rychlý protiútok! A Dánsko si následně bere oddechový čas, potřebuje konečně skórovat.
29'
Těžko říct, co Lacrabereová nacvičovala, ale se štěstím při exekuci sedmičky neupadla. Navíc míč trefila do připravené ruky Toftové.
29'
Po faulu na Foppaovou na hranici brankoviště bude Francie házet znovu sedmimetrový hod.
28'
Technická chyba a ztráta míče Dánek. Těm se už přes čtyři minuty nepovedlo skórovat.
27'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Francie (Grâce Zaadiová).
27'
Francie bude po faulu na Kanorovou házet sedmičku.
27'
Trochu divoké chvilky na hřišti! Burgaardová se na pravém křídle neprosadila, k míči se dostaly Francouzky, ale Zaadiová o míč přišla a následně Jörgensenová zkusila vystřelit přes více než polovinu hřiště na odkrytou francouzskou klec. Ale trefila tyč.
26'
Sledujeme dlouhý dánský útok. Zatím bez střelby.
25'
Lacrabereová zvládla těžkou střelu z dálky přes obranu k levé tyči.
24'
Ani na druhé straně Hansenová nedokázala prostřelit brankářku Leynaudovou.
24'
Nze Minková se na levém křídle neprosadila. Míč poslala přímo do Toftové.
24'
Francie si bere oddechový čas.
23'
Technické zakončení Bidstrupové, která klepla míčem o zem a překonala Leynaudovou.
23'
Zaadiové se povedlo proniknout do brankoviště a vyrovnat na 10:10.
22'
Jörgensenová proměnila rychlý protiútok!
22'
Francouzky v útoku neuspěly. Lacrabereová se dopustila technické chyby.
21'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Dánsko (Andrea Ulrikka Aagot Hansenová).
21'
Sedmička pro domácí tým.
21'
21'
Rychlé vyrovnání JEnsenové, která z pravého křídla vystřelila na zadní tyč.
20'
Kanorová se rozstřílela. Tentokrát se vyšvihla do vzduchu zpoza obrany a propálila vše, co jí stálo v cestě.
19'
Bidstrupová se prosadila z pravého křídla a srovnává na 8:8. Francie, nyní v oslabení, bude chtít šetřit čas.
19'
Vyloučení v týmu Francie (Alexandra Lacrabereová).
19'
Zaadiová pálila z hranice devítky, ale branku soupeřek přestřelila.
18'
Bidstrupová byla zblokována a následně Pedersenovou vychytala Leynaudová. Dánky nadvakrát neuspěly a Francie může do mini trháku.
17'
Kanorová dánské chyby využívá k získání vedení na stranu Francouzek.
16'
Hojlundová se dopouští technické chyby. Francie jde do útoku.
16'
Bleskové srovnání Kanorové!
16'
Pěkný útok z levého křídla! Pedersenová si seběhla více do prostoru a pod rukou Leynaudové poslala míč do brány.
16'
Také Dánsko poměrně dlouho útočí. Už je signalizována pasivita.
15'
Dlouhý francouzský útok. Střela Zaadiové byla zblokována, avšak hned záhy se prosadila Foppaová z hranice brankoviště.
13'
Tranborgová si seběhla z pravého křídla více na střed a uspěla střelou pod horní tyč.
13'
Dánsko hraje v plném počtu a navíc je v útoku.
13'
Dembeleová zvládla při seběhu z levého křídla podstřelit dánskou brankářku.
12'
Jörgensenová se dokázala prosadit podruhé za sebou. Tentokrát střelou z dálky.
12'
Francie je v plném počtu. Pokračuje útok Dánska.
11'
Lacrabereové se zatím v dnešním utkání nedaří. Nedala sedmičku, připsala si technickou chybu a tentokrát se neprosadila při střele z hranice brankoviště.
11'
Vyloučení v týmu Dánsko (Trine Østergaard Jensenová).
10'
Jörgensenová využila početní převahu a srovnala na 4:4.
10'
Vyloučení v týmu Francie (Grâce Zaadiová).
10'
Foppaové se povedlo zaútočit středem a prostřelit Toftovou střelou dolevého horního růžku.
9'
Hansenové se povedlo střelou z dálky srovnat.
8'
Kouyateová to na sebe vzala znovu a tentokrát byla při průniku úspěšná.
8'
Francouzský útok bude pokračovat. Po dlouhém dobývání brankoviště byla Kouyateová zblokována, avšak míč zůstane v rukou hostí.
7'
Jensenová na pravém křídle napálila míč do nohou připravené Leynaudové. Francie se řítí do útoku.
7'
Rychlou odpověď našla Zaadiová, která srovnává z hranice devítky střelou pod horní tyč.
6'
Výborný průnik Tranborgové po pravém křídle a pohotové zakončení za záda Leynaudové.
6'
Francie sice zůstala v útoku, ale Lacrabereová se dopustila technické chyby a musí míč ponechat soupeřkám.
5'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Francie (Alexandra Lacrabereová).
5'
Po faulu Heindahlové na Foppaovou, která pronikla k brankovišti, bude sedmičku házet i Francie.
4'
4'
Dánsko bude házet sedmičku.
4'
Žlutá karta pro tým Francie (Océane Sercienová-Ugolinová).
4'
Foppaová technickou chybou přichází o míč. Dánsko jde do útoku.
3'
Žlutá karta pro tým Dánsko (Mette Tranborgová).
3'
Ani tentokrát se ale pořadatelská země tohoto šampionátu v útoku neprosadila. Francie se dostává k míči.
3'
Bidstrupová byla při střelbě zpoza sedmičky zblokována. Domácí hráčky, tedy Dánky, zůstávají v útoku.
2'
Nakonec se Zaadiové střelou z dálky povedlo otevřít skóre zápasu!
2'
Sercienová napálila tyč! Francouzky zůstávají u míče.
1'
Rychlý útok Dánek, ale Hansenová z levého křídla neprostřelila Leynaudovou.
1'
Střela Nze Minkové sice prošla až k brance Dánska, tam ji ovšem zastavila Toftová.
1'

Francie: Leynaudová, Darleuxová – Nocandyová, Coataneaová, Valentiniová, Zaadiová, Kouyatéová, Niakatéová, Dembeleová-Pavlovićová, Sercienová-Ugolinová, Flippesová, Kanorová, Edwigeová, Foppaová, Nze Minková, Lacrabereová.

Dánsko: Toftová, Reinhardtová – Pedersenová, M. Toft Hansenová, A. M. Hansenová, Heindahlová, Haugstedová, Tranborgová, Damgaard Lundová, A. U. A. Hansenová, K. Jörgensenová, Rejová, Jensenová, Burgaardová, Höjlundová, R. Iversenová.

Rozhodčí: Nastaseová (ROU), Stancuová (ROU).
Oba týmy se v tomto roce už jednou střetly. Stalo se tak v rámci Golden League, ve které Francie vyhrála 27:23. Loni se odehrály dva vzájemné duely a ty naopak vyhrály Dánky. Napřed v rámci Golden League a poté i v prosinci na mistrovství světa. V roce 2018 byla vzájemná bilanci naopak 2-1 ve prospěch Francie.
Francouzky budou v utkání plnit role mírných favoritek, byť je pravdou, že skutečně jen mírných. Jejich první výkon na turnaji ovšem nebyl zrovna přesvědčivý, když porazily Černou Horu nejtěsnějším možným rozdílem 24:23.

To druhé představení Francie už bylo o poznání jiné a drtivé. V souboji se Slovinskem se favoritkám povedlo vyhrát jednoznačně 27:17 a rozdíl ve skóre mohl být i mnohem vyšší s ohledem na jejich převahu.
Dánsko, které letošní šampionát hostí, zatím prochází turnajem hladce. V obou odehraných zápasech drtivě zvítězilo a se skóre 58:42 je na čele své skupiny.

V úvodním utkání Dánky porazily Slovinky 30:23, ve druhém klání ve skupině pak jejich sílu pocítila Černá Hora. Tu Dánsko deklasovalo 28:19.
Mistrovství Evropy v házené pokračuje v úterý dalšími čtyřmi zápasy základních skupin. V tomto přenose se budeme věnovat souboji mezi Francií a Dánskem. Tyto týmy si to spolu rozdají o vítězství ve skupině A.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.