ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Rumunsko - 14. prosince 2020   20:30

Maďarsko
Maďarsko
1' Kovacsicsová  • 3' Lukácsová  • 5' Schatzlová  • 9' Klujberová  • 10' Szöllősiová-Zácsiková  • 11' Schatzlová  • 11' Lukácsová  • 15' Schatzlová  • 16' Schatzlová  • 19' Szöllősiová-Zácsiková  • 20' Kovacsicsová  • 21' Helembaiová  • 28' Lakatosová  • 34' Háfraová  • 36' Schatzlová  • 39' Lakatosová  • 42' Helembaiová  • 43' Szöllősiová-Zácsiková  • 44' Schatzlová  • 53' Lakatosová  • 54' Schatzlová  • 55' Lakatosová  • 58' Lakatosová  • 60' Szöllősiová-Zácsiková
26:24
(13:14)
Rumunsko
Rumunsko
4' Neaguová   • 7' Buceschiová   • 7' Dincăová   • 9' Ostaseová   • 14' Ostaseová   • 15' Iuganuová   • 18' Neaguová   • 19' Seraficeanuová   • 19' Seraficeanuová   • 20' Ostaseová   • 22' Laslová   • 24' Laslová   • 26' Ostaseová   • 28' Neaguová   • 32' Ostaseová   • 35' L. P. Popaová   • 36' Neaguová   • 42' Neaguová   • 47' Ostaseová   • 48' Laslová   • 52' Ostaseová   • 54' Ostaseová
Maďarsko
Rumunsko

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Maďarsko – Rumunsko 26:24 (13:14)
Nejvíce branek: Schatzlová 7, Lakatosová 5, Szöllősiová-Zácsiková 4 – Ostaseová 8, Neaguová 5, Buceschiová 3/2. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 1:3.
Rumunsko se sice dnes prezentovalo sympatickým dojmem, kdy si dokonce do šaten odnášelo jednobrankové vedení, ale ve druhé půli Maďarky víceméně v pohodě potvrdily roli favorita, kdy stav rychle otočily a následně v klidu držely těsný náskok. Nakonec tedy vítězí jen o dva góly, ale nic to nemění na dvoubodovém zisku. Oba celky stejně nejspíš čekají poslední zápasy na turnaji, protože Maďarsko si může zahrát o páté místo, jenom když porazí Norsko, což je vysoce nepravděpodobné. Naopak Rumunky už mají garantované poslední místo ve skupině 2, nemůžou to změnit ani v posledním duelu proti Nizozemkám.
60'
Buceschiová při sedmičce opět neselhala, ale v konečném součtu už je to jedno.
60'
Po zákroku Deduové Maďarky pořád pokračovaly v útočení, ze kterého si nakonec připsaly pojišťovací branku. Z velké dálky míč dostala do sítě Szöllősiová-Zácsiková, která tak svému týmu nejspíš zajistila výhru.
59'
Rumunky se pořád drží ve hře, jelikož Buceschiová při sedmimetrovém hodu míří přímo do levé šibenice.
58'
Nejspíš je hotovo. Maďarsko předvedlo opravdu pěknou kombinaci, na jejímž konci byla Lakatosová, kterou tvrdou ráno dostala míč do sítě.
57'
Rumunsko zvládlo další náročnou defenzivu, ale pokud chce myslet aspoň na bod, snížení musí přijít ideálně teď.
55'
Lakatosová skvěle přebrala míč mezi dvěma protihráčkami a i v pádu ho dokázala propasírovat do sítě.
54'
Schatzlová také sbírá jeden gól za druhým, přihrávky na levou stranu si tedy Maďarkám opravdu vyplácí, protože se odtud opět prosadila.
54'
Přestřelka pořád nekončí, Ostaseová se navíc na střeleckou listinu zapisuje už poosmé.
53'
Oddechový čas pro Rumunsko.
53'
Lakatosová využila spousty prostoru při protiútoku, se skórování to tedy neměla moc složité.
52'
Opět platí vyrovnaný stav, Ostaseová zase prokázala své výborné zpracování a přesné zakončení.
51'
Oba týmy jsou nyní při bránění extrémně důsledné, nechtějí vyrobit žádnou chybu. Proto už nepadá moc gólů, obě gólmanky navíc výborně chytají.
49'
Neaguová při své první sedmičce neuspěla, jelikož střídající Szikorová parádně srazila míč na brankovou konstrukci!
49'
Klujberová zvládla tíhu situace, při sedmičce míří přesně k pravé tyči a vrací svému týmu vedení.
48'
Laslová parádně naznačila střelu, čímž zmátla všechny protihráčky včetně gólmanky, následně tak pálila téměř do prázdné klece.
47'
Rumunky se nakonec dočkaly vytouženého snížení, Ostaseová si zase ukázkově zpracovala pas na středu hřiště, odkud je zase úspěšná.
46'
Laslová z dálky pálila velmi nebezpečně, Bíróvá však po delší době dobře zasáhla, jelikož vyrazila projektil na břevno!
44'
44'
Schatzlová měla na levé straně opravdu těžkou pozici, ale Deduová tentokrát špatně vyběhla, kvůli čemuž se míč dostal až za její záda.
43'
Szöllősiová-Zácsiková se šikovně procpala do soupeřící obrany, následně mířila přesně k tyči.
42'
Rumunsko bleskově srovnává krok, navíc se trefuje po dlouhých šesti minutách. Z dálky se neskutečně přesným zakončením prezentovala Neaguová.
42'
Helembaiová napravuje svou předchozí chybu, kdy o zem dostala míč do sítě.
41'
Helembaiová sice dostala výbornou přihrávku na střed, kde byla úplně sama, ale trestuhodně se netrefila mezi tři tyče!
40'
Neaguová přes celé hřiště mířila do odkryté klece, ale míč spadl jen těsně vedle levé tyče.
39'
Lakatosová se šikovně uvolnila mezi třemi protihráčkami a tentokrát nedala Deduové šanci k zákroku.
39'
Rumunky to sice výborně vykombinovaly, ale Iuganuové tentokrát lob nevyšel, jelikož mířila jen na horní tyčku!
38'
Žlutá karta pro realizační tým Maďarsko.
37'
V 37. minutě je na vidění teprve druhý sedmimetrový hod, který už Klujberová využila, Deduovou přechytračila střelou k levé tyči.
36'
Rumunky jsi chtějí dojít pro vysněné vítězství, dvoubrankový náskok tak tentokrát zajišťuje Neaguová.
36'
Maďarsko se pořád drží v dostřelu, Schatzlová po převzetí přihrávky neočekávaně zrychlila, díky čemuž se dostala do dobré střelecké pozice, kterou bez problémů využila.
35'
Rumunky si však pořád drží vedení, Laura Petruța Popaová na pravé straně dobře zapracovala po výskoku se bez problémů prosadila.
34'
Háfraová výborně zapracovala při bránění, za což byla náležitě odměněna, protože se z dálky pěkně trefila do sítě.
32'
Po dalším zákroku Deduové se Rumunky přesunuly dopředu, kde navyšují své vedení, o což se díky pěknému zpracování přihrávky mohla postarat Ostaseová.
31'
Schatzlová hned na začátku poločasu ze slibné pozice nastřeluje tyčku, míč však zůstává v držení Maďarek.
31'
První půle nám přinesla plno zvratů. Zápas začaly mnohem lépe Maďarky, které si postupně vytvořily tříbrankový náskok, se kterým se však moc dlouho neohřály. Rumunky následně jistě snižovaly, načež dokonce otočily průběh a šly do vedení. Nyní mají na kontě o jednu branku více, která ale nemusí nic znamenat, takže nás určitě čeká zajímavý druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:21.
30'
30'
Oddechový čas pro Maďarsko.
30'
Vyloučení v týmu Maďarsko (Klára Csiszárová-Szekeresová).
29'
Deduová opět zaujmula správný prostor mezi tyčemi, střílející protihráčka ji tak trefila jenom do rukou.
28'
Maďarky konečně prolomily střeleckou smůlu, individuální akcí se o to postarala Lakatosová.
28'
Rumunsko pořádně zpevnilo svou obranu, skvěle chytá také Deduová, z čehož pořádně těží! Neaguová totiž svůj tým posílá do dvoubrankového vedení.
26'
Rumunky skórují potřetí bez odpovědi soupeřky, Ostaseová si na své konto připisuje již čtvrtý gól.
25'
25'
Deduová si připisuje další dobrý zákrok, kdy ji protihráčka chtěla podhodit, ale brankářka byla včas na zemi a jistě zasáhla.
24'
Nakonec to prolomilo Rumunsko, které po dlouhé době srovnává! Laslová výbornou střelou překvapila maďarskou gólmanku.
23'
Góly na obou stranách po nějaké době utichly, obě brankářky si tak připsaly už nějaké zákroky.
22'
Přestřelka pořád pokračuje. Rumunky se přitom znovu prosazují z protiútoku, který tentokrát využila Laslová.
21'
Z dorážky se na druhé straně trefuje také Helembaiová, která ukázkově využila chyby rumunské brankářky.
20'
Rumunsko se pořád drží v dostřelu, protože Ostaseové dobře našla odražený míč a na podruhé Bíróvou překonala.
20'
Deduová si sice sáhla na ránu Kovacsicsové, ale míč neudržela před brankovou čárou.
19'
Seraficeanuová dostává do sítě další míč a zase to byl ukázkový lob před gólmanku.
19'
Maďarky už se však prosazují podesáté, protože při rychlém útoku okamžitě pálil Szöllősiová-Zácsiková, jejíž tvrdou střelu nemohl nikdo zastavit.
19'
Rumunsko v oslabení ještě více snižuje, Neaguová dobře uvolnila Seraficeanuovou, která se dobře trefila lobem.
18'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Laura Petruța Popaová).
18'
Rumunsko se v žádném případě nevzdává, vepředu to nyní rychle zakončila Neaguová, který byla úspěšná.
17'
Deduová si po svém nedávném příchodu připisuje výborný zákrok, kdy skvěle odhadla zakončení Klujberové.
16'
Schatzlová zůstává při střelecké chuti, z levé strany se opět dostala do dobrého výskoku, ze kterého neměla problém se skórováním.
15'
Iuganuová z levé strany dobře procpala míč do sítě skrz nohy Bíróvé.
15'
Maďarky však o tříbrankové vedení nechtějí za žádnou cenu přijít, proto se opět trefuje Schatzlová, která má na kontě již svou třetí branku.
14'
Rumunky výborně zvládly dlouhé oslabení, přihrávku navíc dobře vystihla Laslová, která vybídla ke gólu Ostaseovou.
14'
Maďarsko útočilo do čtyřech bránících hráček, Lukácsová se tak na pravé straně bez problémů dostala k zakončení, ale rozezněla jen brankovou konstrukci!
13'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Nicoleta-Elena Dincăová).
11'
Maďarky už začíná odskakovat, Bíróvá si připsala další dobrý zákrok, na druhé straně se navíc vzápětí prosadila Lukácsová.
11'
Vyloučení v týmu Rumunsko (Eliza Iulia Buceschiová).
11'
Maďarsko zase ukázkově zvládlo obranu, následně navíc zamířila do protikace, ze které se bez problémů prosadila Schatzlová.
10'
Szöllősiová-Zácsiková hraje opravdu hodně tvrdě, do zakončení se dostala díky tvrdému, ale čistému odstavení soupeřky, následně tak rozvlnila síť.
9'
Do střeleckého zápisu se dostává také Ostaseová, který výborně zpracovala těžký pas jednou rukou a z otočky dostala míč za brankovou čáru.
9'
Gól vstřelil tým Maďarsko (Katrin Klujberová).
9'
Kluberová při sedmičce pálila jen do Dumanské, z rychlé dorážky už ale byla úspěšnější.
8'
Bíróvá si připisuje první dobrý zákrok, kdy dobře vystihla prudkou střelu a jistě ji vyrazila.
7'
Je bleskově srovnáno, po zákroku brankářky zamířila do protiútoku Dincăová, která pálila do levé části bránky.
7'
Buceschiová dostala na středu hřiště příliš mnoho prostoru, její střela tak doplachtila až do sítě.
6'
Schatzlová tentokrát nedokázala zpracovat prudkou přihrávku, Rumunky tak mohou snížit na rozdíl jednoho gólu.
5'
Dincăová na levé straně už tak úspěšná není, protože se lobem netrefila mezi tři tyče.
5'
Maďarky při útočení kombinovaly opravdu rychle, přihrávka na levou stranu tak bez problémů prošla na Schatzlovou, která to potom měla už dost jednoduché.
4'
Dočkaly se také Rumunky. Do svých rukou to vzala Neaguová, která z dálky propálila vše, co jí stálo v cestě.
3'
Rumunkám útočení trvá opravdu dlouho, v podání Maďarska je to ale extrémně jednoduché, jelikož Lukácsová dostala přihrávku na pravou stranu, odkud se po výskoku bez problémů prosadila.
2'
Laslová byla při pokusu o zakončení poslána k zemi, což byla určitě bolestivá záležitost. Vzápětí navíc raději střídá.
1'
Rumunsko při prvním útočném snažení neuspělo, což ale neplatí o Maďarkách, které se prosadily z rychlého protiútoku. Skórovala Kovacsicsová.
1'

Maďarsko: Szikorová, Bíróvá – Szöllősiová-Zácsiková, Tóviziová, Schatzlová, Kovacsicsová, Mártonová, Lakatosová, Csiszárová-Szekeresová, Klujberová, Kácsorová, Háfraová, Faluvégiová, Lukácsová, Helembaiová, Tomoriová.

Rumunsko: Măzăreanuová, Deduová, Dumanská – Dincăová, Subțiricăová-Iovănescuová, Buceschiová, Neaguová, Țicuová, Laslová, A. C. Popaová, L. P. Popaová, Polocoșerová, Ostaseová, Seraficeanuová, Iuganuová, Savuová.
Rumunsko
Rumunsko to má úplně stejně jako jeho dnešní soupeř. V předkole zvládlo jen jediný duel, kdy o čtyři branky udolalo Polsko, jinak tam nestačilo na Německo i Norsko. Ani vstup do hlavní části nebyl ideální, jelikož Rumunky souboj s Chorvatskem nezvládly podle představ a padly poměrem 20:25. Rumunsko je navíc nejhůře střílejícím celkem ze všech zbývajících celků na turnaji, což také není vůbec lichotivá statistika. Rumunky s ní stále něco můžou udělat, jelikož je ještě čekají duely s Maďarskem a Nizozemskem. Pokud v obou uspějí, mohou si zahrát ještě aspoň o páté místo.

Poslední tři utkání
Chorvatsko vs. Rumunsko – 25:20
Rumunsko vs. Norsko – 20:28
Polsko vs. Rumunsko – 24:28
Maďarsko
Maďarsku se na letošním šampionátu moc nedaří. Do hlavní části proklouzlo díky jednoznačné výhře nad Srbskem, jinak si v předkole Maďarky připsaly dvě porážky, kdy docela těsně nestačily na Chorvatsko a ani Nizozemsko. Šanci na postup do semifinále jim navíc v úvodním zápase hlavní části pokazily Němky, které je porazily o sedm branek. Maďarsko tedy dnes může zabojovat alespoň o šanci na souboj o finální páté místo celého turnaje, ale muselo by pak porazit zatím suverénní Norky.

Maďarsko vs. Německo – 25:32
Nizozemsko vs. Maďarsko – 28:24
Srbsko vs. Maďarsko – 26:38
Dobrý den při ženské evropské házené! Dnes večer nás čeká souboj dvou týmů, které už nemůžou postoupit do vyřazovací části, ale stále mohou zabojovat alespoň o souboj o páté místo. Spolu se tak utká Maďarsko a Rumunsko. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.