ME v házené žen -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemí : Německo - 14. prosince 2020   18:15

Nizozemí
Nizozemí
1' Van Der Heijdenová  • 6' Abbinghová  • 7' Abbinghová  • 8' Malesteinová  • 9' Snelderová  • 10' Malesteinová  • 16' Malesteinová  • 18' Abbinghová  • 21' Van Der Heijdenová  • 23' Nusserová  • 24' Abbinghová  • 25' Dulferová  • 34' Dulferová  • 35' Snelderová  • 36' Dulferová  • 39' Abbinghová  • 41' van Weteringová  • 43' Nusserová  • 47' Abbinghová  • 49' Abbinghová  • 50' van Weteringová  • 55' van Weteringová  • 55' Malesteinová  • 56' Housheerová  • 59' Nusserová
28:27
(14:15)
Německo
Německo
1' Lauenrothová   • 4' Naidzinaviciusová   • 6' Behnkeová   • 7' Zapfová   • 8' Lauenrothová   • 11' Maidhofová   • 11' Weigelová   • 12' Behnkeová   • 12' Zapfová   • 16' Behnkeová   • 19' Schulzeová   • 21' Naidzinaviciusová   • 25' Grijseelsová   • 29' Lauenrothová   • 31' Bölková   • 36' Maidhofová   • 37' Bölková   • 39' Maidhofová   • 42' Grossmannoná   • 46' Behnkeová   • 47' Grijseelsová   • 49' Naidzinaviciusová   • 51' Naidzinaviciusová   • 56' Bölková   • 58' Weigelová   • 59' X. Smitsová
Nizozemí
Duijndamová, Westerová – Kramerová, Van Der Heijdenová, Bontová, Abbinghová, Nusserová, Snelderová, van Weteringová, Dulferová, Freriksová, I. Smitsová, Smeetsová, Malesteinová, van der Vlietová, Housheerová.
Německo
Eckerleová, Rochová – Zapfová, Bergerová, Grijseelsová, X. Smitsová, Behnkeová, Naidzinaviciusová, Bölková, Grossmannoná, Weigelová, Lottová, Maidhofová, Lauenrothová, Minevskajaová, Schulzeová.

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Házenkářský večer ale nekončí, ze chvíli nás čeká ještě zápas mezi Maďarskem a Rumunskem. Tak u něj na počtenou!
Nizozemsko – Německo 28:27 (14:15)
Nejvíce branek: Abbinghová 8/1, Malesteinová 6/2, Nusserová 3 – Behnkeová 4, Naidzinaviciusová 4, Bölková 3. Sedmimetrové hody: 6/3 – 2/1. Vyloučení: 1:6.
Nejlepší hráčka zápasu: Dinah Eckerleová (Německo)
Velice vyrovnaný a napjatý zápas nakonec do vítězného konce dotáhlo Nizozemsko, které zvládlo o něco lépe druhou půli, kdy nejprve vyrovnalo a následně udrželo až do konce těsné vedení. Němky však předvedly mimořádný výkon, o to víc je mrzí tato těsná porážka. Jejich šance na postup do semifinále se tak rapidně snížily, pokud ale porazí Chorvatsko a Nizozemky padnou s Rumunskem, což je vysoce nepravděpodobné, tak by šly do finální čtyřky. Nizozemsko také musí vyhrát a přitom musí doufat, že právě Německo porazí Chorvatsko. Uvidíme, jak se celá tato situace nakonec vyvine.
60'
Westerová si připisuje ještě jeden fantastický zákrok, díky čemuž Nizozemky v dnešním napjatém duelu vítězí!
60'
Oddechový čas pro Nizozemsko.
60'
Na Westerovou se sama valila Behneková, která trestuhodně pálí přímo do brankářky!
59'
Během chvíle padá už čtvrtá branka, Německo opět snižuje, jelikož okamžitě úspěšně pálila Smitsová.
59'
Nizozemky už si ale chtějí dojít pro vítězství, po pěkné kombinaci se prosadila Nusserová.
58'
Němky okamžitě reagují a drží se ve hře, z dálky rozvlnila síť Weigelová.
58'
Malesteinová velmi důležitou sedmičku tentokrát proměnila, Eckerleová tentokrát nebyla dostatečně rychlá.
56'
Německo si ještě drží šanci, výborně to udělala Bölková, která se dostala přes dvě hráčky a úspěšně zakončila.
56'
Housheerová dokonale využila volného prostoru, díky čemuž se dostala před brankářku, kterou bez problémů překonala.
55'
Vyloučení v týmu Německo (Alina Grijseelsová).
55'
Malesteinová přes půlku hřiště trefuje prázdnou bránu, přitom navíc byla faulován, takže Němky hrají ve čtyřech!
55'
Vyloučení v týmu Německo (Julia Maidhofová).
55'
Van Weteringová skvěle přelobovala Eckerleovou, takže je zase srovnáno.
54'
Westerová jistě chytá dalekonosnou střelu a posílá tak své spoluhráčky do útoku, při kterém mohou opět vyrovnat.
52'
51'
Naidzinaviciusová se v závěru utkání také rozstřílela, skóruje podruhé během chvíle, tentokrát se trefila přímo pod horní tyč.
50'
Nizozemsko opět rychle odpovídá, rychlou a přesnou kombinaci úspěšně zakončila van Weteringová.
49'
Přestřelka stále nemá konce a opět jdou do vedení Němky, za které se trefila Naidzinaviciusová.
49'
Abbinghová pořád táhne svůj tým za vytouženými body, v tomto duelu skóruje již poosmé.
47'
Grijseelsová se individuálně výborně uvolnila, díky čemuž překlápí vedení zpět na německou stranu.
47'
Nizozemky zase rychle nachází reakci, ale ve vedení už dlouho nebyly. Každopádně recept na skvěle chytající Eckerleovou opět našla Abbinghová.
46'
Behnkeová dostala dobrou přihrávku, po které se pěkně otočila a rozvlnila síť střelou ke vzdálenější tyči.
44'
Při sedmimetrovém hodu selhala i Abbinghová, která se trefila jen do vyskakující Eckerleové.
44'
Vyloučení v týmu Německo (Emily Charlot Bölková).
43'
Holandsko stále zvládá reagovat na inkasované branky, z protiútoku skóruje Nusserová, takže máme zase vyrovnáno.
42'
Gól vstřelil tým Německo (Ina Grossmannoná).
41'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Bo van Weteringová).
40'
Také Německo selhalo při první sedmičce, Nizozemsku se vyplatilo střídání brankářek, protože Duijndamová vychytala Maidhofovou.
39'
Nizozemsko nakonec skóruje v přesilovce. Své kvality prokázala Abbinghová, která pálila tak tvrdě, že Eckerleová opravdu nemohla reagovat.
39'
Jedna z německých hráček dobře vystihla míč, díky čemuž následně vyslala Maidhofovou do úniku, který bez problémů využila.
38'
Malesteinová opět pokazila sedmimetrový hod, protože trestuhodně překročila lajnu. To by jí mohlo ještě hodně mrzet.
38'
Vyloučení v týmu Německo (Antje Lauenrothová).
37'
Německo si pořád drží těsný náskok, tentokrát se prosadila Bölková.
36'
Nizozemsko zase rychle dotahuje ztrátu, spoluhráčky prorazily Dulferové obranu, díky čemuž mohl v klidu zamířit k tyči.
36'
Gól vstřelil tým Německo (Julia Maidhofová).
35'
Westerová podržela svůj tým dobrým zákrokem, díky čemuž Nizozemsko vzápětí srovnává, o což se po dobré přihrávce postarala Snelderová.
34'
Nakonec Nizozemky přece jen snižují, kdy se po přihrávce do odkryté klece trefila Dulferová.
33'
Ani jeden tým už docela dlouho nemůže najít cestu do sítě. Abbinghová třeba nyní nastřelila jen břevno.
31'
Z dálky nakonec zkusila štěstí Bölková, která propálila vše, co jí stálo v cestě.
31'
Němky jsou při útočení stále hodně opatrné, nederou se do riskantních šancí, protože nechtějí pustit soupeře do protiútoku.
31'
První půli tedy o něco málo lépe zvládly Němky, ale vyhrát může naprosto kdokoliv. Nizozemky jsou však na tom o něco hůře, jelikož si na začátku zápasu pomalu vypracovávaly náskok, avšak potom Německo během necelých třech minut skórovalo pětkrát bez odpovědi, kvůli čemuž tedy musí dohánět Nizozemsko. To už ztrátu stáhlo na jednu jedinou branku, ale stále ztrácí, takže bude muset zamakat, pokud chce myslet na výhru.
Druhý poločas začne přibližně v 19:08.
30'
30'
Malesteinová při sedmičce byla úspěšnější, jelikož Eckerleová špatně odhadla směr střely.
29'
Němky i nadále výborně brání, občas se navíc prosadí. Z levé strany tak šla do výskoku Lauenrothová, která skórovala střelou ke vzdálenější tyči.
28'
Oddechový čas pro Německo.
28'
Nizozemky mohly už několikrát vyrovnat. Tomu tak bylo třeba teď, kdy Dulferová mířila do úniku, ale trestuhodně mířila jenom nad bránu!
26'
Eckerleová vytáhl neuvěřitelný zákrok, kdy dobře odhadla střelu Abbinghové a pak ji navíc od tyče vyrazila pryč!
25'
Nizozemsko zase okamžitě reaguje, rozhozené obrany tentokrát využila Dulferová, ani Eckerleová nedokázala proti její střele reagovat.
25'
Němky se po čtyřech minutách prosazuje, do svých rukou to vzala Grijseelsová, která se trefila přesně do šibenice.
24'
Abbinghová se trefuje přesně k levé tyči, čímž zcela překvapila německou brankářku.
23'
Nizozemsky konečně stahují na rozdíl dvou branek, pěknou kombinaci úspěšně zakončila Nusserová.
22'
Westerová předvedla neuvěřitelný sprint zpět do odkryté brány, kdy senzačně zabránila gólu, i když to bylo za cenu nemalé bolesti.
22'
Vyloučení v týmu Nizozemsko (Kelly Dulferová).
21'
Nizozemsko zase okamžitě napravuje inkasovanou brankou, z dálky našla cestu do sítě také Van Der Heijdenová.
21'
Následně už našla cestu do brány Naidzinaviciusová, která chytře obešla tvrdě protihráčky a skórovala.
21'
Smitsová tvrdou střelou z dálky nastřelila jen brankovou konstrukci, Německé útočení navíc bude moci ještě pokračovat.
20'
Eckerleová nadále deptá soupeřící střelkyně, nyní její umění na vlastní kůži pocítila Bontová.
19'
Německo stále drží těžko vydřený náskok, tříbrankové vedení vrací zpět Schulzeová.
18'
Naidzinaviciusová se sice dobře dostala do zakončení, ale vychytala ji gólmanka, avšak to neplatilo na druhé straně, kde se prosadila Abbinghová.
16'
Nizozemsko bleskově snižuje z protiútoku, kdy na pravé straně dostala moc prostoru Malesteinová, která toho bez problémů využila.
16'
Němky se při útočení dostaly k dalekonosnému zakončení, kterým Behnkeová rozvlnila síť.
15'
Abbinghová trestuhodně neproměnila samostatný únik, kdy ji senzačně vychytala skvěle chytající Eckerleová!
14'
Vyloučení v týmu Německo (Xenia Smitsová).
13'
Gól vstřelil tým Německo (Evgenija Minevskajaová).
12'
Gól vstřelil tým Německo (Marlene Zapfová).
12'
Gól vstřelil tým Německo (Julia Behnkeová).
11'
Gól vstřelil tým Německo (Maren Weigelová).
11'
10'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Angela Antje Malesteinová).
9'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Danick Snelderová).
8'
8'
Gól vstřelil tým Německo (Antje Lauenrothová).
7'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Lois Abbinghová).
7'
7'
6'
6'
4'
Gól vstřelil tým Německo (Kim Naidzinaviciusová).
4'
Žlutá karta pro tým Německo (Emily Charlot Bölková).
3'
1'
Gól vstřelil tým Nizozemsko (Laura Van Der Heijdenová).
1'
1'
Německo
Německo je na tom o něco lépe. V předkole si sice také připsalo jen jednu výhru, a to když porazilo Rumunsko, ale postup dále mělo o něco jistější, protože následně sice nestačilo na Norsko, ale s Polskem pak uhrálo remízu. Němky navíc zvládly první duel hlavní části, kdy docela jednoznačně porazily Maďarky, díky čemuž jim patří třetí příčka, tedy pozice, která jim zajišťuje aspoň souboj o páté místo. Pokud tak chce Německo myslet na postup do vyřazovací fáze, musí dnes bezpodmínečně vyhrát a v následném zápase musí zdolat Chorvatsko. Uvidíme, jestli dnes zvládnou první krok tohoto náročného úkolu.

Poslední tři utkání
Maďarsko vs. Německo – 25:32
Německo vs. Polsko – 21:21
Německo vs. Norsko – 23:42
Nizozemsko
Nizozemsko se dostalo do hlavní části díky vydřené výhře nad Maďarskem v posledním zápase předkola, díky čemuž má tedy na kontě ve druhé skupině dva body, i když tři ze svých čtyř duelů prohrálo. Stále je tak ve hře o postup, i když Nizozemky nezačaly skupinu vůbec ideálně, jelikož nestačily na favorizované Norky, což se ale dalo čekat. Dnes by to mělo být mnohem vyrovnanější a zajímavější, jelikož vítěz se může přiblížit k vysněnému postupu.

Nizozemsko vs. Norsko – 25:32
Nizozemsko vs. Maďarsko – 28:24
Chorvatsko vs. Nizozemsko – 27:25
Dobrý den u evropského házenkářského šampionátu žen! Na řadu už začínají přicházet zápasy, které rozhodnout o postupujícím a nepostupujícím, takže nás čekají určitě velmi zajímavé duely. Jedním z nich určitě bude utkání mezi Nizozemskem a Německem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.