Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Angola : Slovinsko - 7. prosince 2021   18:00

Angola
Angola
5' Kassomová  • 7' Guialová  • 9' Kassomová  • 13' Kassomová  • 14' Pascoalová  • 19' Kamalanduová  • 22' Machadová  • 24' Machadová  • 25' Pascoalová  • 26' Dombaxeová  • 29' Pascoalová  • 30' Kamalanduová  • 32' Kassomová  • 33' Kamalanduová  • 36' Quizeleteová  • 37' Pascoalová  • 48' Pascoalová  • 49' Dombaxeová  • 51' Pascoalová  • 54' Pascoalová  • 59' Kassomová  • 60' Kassomová
25:25
(14:13)
Slovinsko
Slovinsko
1' Omoregieová   • 4' Svetiková   • 14' Grosová   • 16' Zulićová   • 19' Grosová   • 21' Grosová   • 22' Svetiková   • 23' Ljepojaová   • 27' Ljepojaová   • 32' Grosová   • 35' Stanková   • 39' Kramarová   • 42' Varagićová   • 45' Grosová   • 47' Grosová   • 48' Grosová   • 49' Zulićová   • 50' Grosová   • 53' Varagićová   • 60' Zulićová
Angola
Lovinová, Stancuová (ROU)
Palau d'Esports de Granollers
1 450 diváků
Slovinsko

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Angola – Slovinsko 25:25 (14:13)
Nejvíce branek: Pascoalová 7, Kassomová 6, Guialová 4/3 – Grosová 12/4, Zulićová 3, Stanková 2/1. Rozhodčí: Lovinová, Stancuová (ROU). Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5. Vyloučení: 2:2. Diváci: 1 450.
Dramatické utkání mezi Angolou a Slovinskem skončilo remízovým výsledkem 25:25. Evropanky nepotvrdily roli obrovských favoritek, do poločasové přestávky odcházely se ztrátou jednoho gólu. V průběhu druhého dějství se rozdíl vyšplhal dokonce na tři góly, ale svěřenkyně kouče Adžiće v pravý čas zapnuly a vrátily se do hry. Necelou půl minutu před koncem Slovinky dokonce dostala do vedení Zulićová, ale jejich vítězství odmítla Kassomová, jež střelou z velkého úhlu na zadní tyč zařídila remízový výsledek.

Remíza znamená, že Angola na turnaji končí. V případě vítězství by měla šanci na postup za předpokladu, že ve večerním utkání Černá Hora prohraje s Francií, při remíze ovšem tento zápas řešit nemusí, může začít balit kufry. Slovinsko má jistotu postupu, jen ještě není jisté, zda z druhého nebo třetího místa.
60'
Utkání s největší pravděpodobností skončí remízou! Kassomová střílela z velkého úhlu, přesto na Zecovou vyzrála a Evropanky zřejmě nestihnou provést poslední útok.
60'
Do konce zbývá necelých dvacet vteřin a vedení si na svou stranu berou Slovinky! Zulićová skórovala z pravého křídla v pádu hodem na přední tyč.
60'
Oddechový čas pro Slovinsko. Trenér Dragan Adžić si je moc dobře vědom, jak je následující útok důležitý, proto si k jeho realizaci pomohl timeoutem.
59'
Angolanky vyrovnávají, a to i navzdory oslabení! Samozřejmě hrály bez gólmanky, v pádu uspěla hodem k pravé tyči Kassomová.
58'
Ana Grosová střílí gól! V nelehkou chvíli udržela přesnou ruku a nervy na uzdě, za střelou k levé tyči se Albertová jen podívala.
58'
Sedmička a dvouminutové vyloučení pro Machadovou! Obrovská komplikace pro Angolu, která nutně potřebuje vítězství.
57'
Grosová je v pořádku, Slovinky si mohou oddechnout. Nyní střílela ze střední vzdálenosti, bránu minula.
57'
Důležitý zákrok Zecové. Nezalekla se střely Machadové z levého křídla a levou rukou zabránila nejhoršímu.
56'
Branková konstrukce sehrála prim i na druhé straně. Napálila ji Stanková, hrací předmět pak vyletěl nad bránu.
56'
Obrovská smůla pro Pascoalovou. Ta střílela ze spojky k pravé tyči a od gólu jí dělily centimetry, orazítkovala pravou tyč.
55'
Zulićová svou střelou neuspěla, míč totiž nasměrovala příliš vysoko. Šanci získat vedení na svou stranu má Angola.
55'
Oddechový čas pro Slovinsko.
54'
Pascoalová po timeoutu vrací skóre do nerozhodné podoby! Střelou o zem vyzrála na padající Vojnovićovou.
54'
Oddechový čas pro Angolu.
53'
Zatím to jde i bez Grosové. Na levé křídlo dostala nahrávku Varagićová, hodem z pravého křídla našla mezeru mezi pravou rukou a tělem Albertové.
52'
Grosová má slzy na krajíčku, protože tuší, že v dnešním utkání nejspíše končí předčasně. Po střele dopadla nešikovně na nohu soupeřky, přičemž si zvrtla pravý kotník. Absence nejlepší střelkyně zápasu by pro Slovinky byla bezesporu velkou ztrátou.
51'
Pěkně rozehraný trestný hod Angoly! Nahrávka směřovala na Pascoalovou, jež uspěla i s drobnou tečí bránící hráčky.
50'
Grosová táhne Slovinky za vítězstvím. Zůstala nikým neatakovaná za obranou a tváři v tvář gólmance uspěla.
49'
Dlouho se hráčky z afrického kontinentu z vedení neradovaly. Zulićová skórovala hodem z pravého křídla na bližší tyčku.
49'
Do úniku vystartovala Wuta Waco Bige Dombaxeová, výsledkem je další gól! V pádu završila pohlednou akci střelou k bližší, levé tyči.
48'
Okamžitě přichází vyrovnání. Ze spojky střílela Pascoalová a míč s velkým štěstím propasírovala mezi nohama padající gólmanky.
48'
Angole se teď vůbec nedaří a Slovinsko přebírá vedení na svou stranu! Grosová přidala do individuálních statistik jubilejní desátý gól.
47'
Vyrovnáno! Grosová vypálila další dělovku, na ránu o rychlosti 84 km/h Albertová nedosáhla.
46'
Ze hry Guialová další gól nepřidala. Střílela z pravé spojky na zadní tyč, kterou ovšem minula o pořádný kus.
45'
To byla paráda! Grosová napřáhla k ráně z velké dálky, čímž Albertovou dokonale zaskočila, gólmanka nereagovala.
44'
Angolská kapitánka Guialová navíc dostala příležitost házet sedmičku. Při zakončení zachovala chladnou hlavu a Vojnovićovou prostřelila s přehledem.
43'
Kramarová putuje na dvouminutový odpočinek. Paulovou faulovala v době, kdy protihráčka zakončovala.
43'
Vojnovićová měla obrovské štěstí, protože dělovka Guialové skončila na tyči. Volný balón si pak našla Stanková.
42'
Alja Varagićová snižuje na rozdíl jediného gólu. Samostatný únik proměnila s velkou jistotou, trefily tyčku za brankovou čárou.
41'
Albertová chytá ve druhém poločase parádně. Správně očekávala, že Varagićová vypálí na přední tyč, míč vyrazila nad břevno.
41'
Avšak ani házenkářky z Afriky neskórovaly. Z levé spojky střílela Machadová, Vojnovićová odrazila balón do autu.
40'
Útočný faul Svetikové, to je další komplikace pro slovinský tým. Angola má čas pošetřit cenné vteřinky před návratem potrestané kolegyně.
39'
Šanci ukázat své schopnosti dostala Kramarová, která okamžitě zapisuje první gól do individuálních statistik, uspěla hodem na zadní tyčku z levého křídla.
38'
Postupná kombinace Slovinek zatím nepřinesla kýžené ovoce. Ale přinesla vyloučení, dvouminutový trest si odchází odpykat Pascoalová.
37'
A Angola vede už tříbrankovým rozdílem, překvapení je každou vteřinou blíží a blíž! Ze spojky se prosadila Pascoalová.
Snížení měla na levačce Gomilarová-Zickerová! Střílela podle očekávání na zadní tyč, Albertová vytáhla parádní zákrok pravou rukou!
36'
Marilia Quizeleteová nejprve sledovala, jak jedna ze spoluhráček trefila obránkyni. Pak ale získala míč znovu a nahrála na levé křídlo právě Quizeleteové, jež uspěla hodem na zadní tyč.
35'
Povedený gól Stankové! Potrestala bohorovnou defenzivní práci osobní strážkyně a z levé spojky vypálila nechytatelně do protějšího víka.
34'
Házenkářky z afrického kontinentu působí velmi odhodlaným dojmem. cítí šanci zabojovat o prvenství ve skupině, jež by mohlo znamenat i na uchování postupových nadějí.
33'
Kamalanduová vstřelila gól z levého křídla. Sběhla blíže bráně do lepšího úhlu a skórovala hodem k zadní tyči.
32'
Kassomová se nenechala zaskočit faulem protihráčky a i v pádu dokázala prostřelit gólmanku střelou k pravé tyčce.
32'
Vyrovnáno. Grosová ukázala, že góly z velké dálky jí nedělají žádné potíže, křižnou ránu Sousová nezvládla zastavit.
31'
Úvodní útok druhé půle patřil Angole. Ta odmítla navýšit náskok, za nahrávkou za záda natahovala Machadová ruce marně.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 18:48.
Po prvním poločase je zaděláno na velké překvapení, neboť Angola vede po prvním poločase nad Slovinskem těsně o jeden gól 14:13. Utkání přitom zpočátku vycházelo lépe Evropankám, které v jednu chvíli vedly i třígólovým rozdílem a Angola trestala měrou vrchovatou. Neustála vyrovnávala skóre, až v poslední minutě úvodního dějství využila ztráty soupeřek a poločasové vítězství vystřelila z pravého křídla Kamalanduová. Ve druhém poločase se můžeme těšit na velké drama.
30'
30'
Zecová smolně vyrazila střelu Guialové přímo na pravé křídlo k Natálii Mafiele Kamalanduové, jež hodem přes gólmanku zařídila poločasové vítězství Angole!
30'
Postupná slovinská kombinace skončila neúspěchem. Balón ztratila Grosová, jejíž nahrávku vystihla Pascoalová.
29'
To se povedlo! Pascoalová vypálila ze spojky do pravého horního rohu, Zecová na balón nedosáhla.
28'
Sedmička i na druhé straně a Grosová nezaváhala. Vystřelila bez naznačení neomylně do levého víka.
27'
Kapitánka Guialová přišla o hry hodit sedmičku. S penaltou si poradila bez problémů o zem zakončila do levého dolního růžku.
27'
Po timeoutu skórovala Nataša Ljepojaová. Opět dostala nahrávku a stála sama před gólmankou, kterou prostřelila s velkým přehledem.
26'
26'
A vyrovnáno! Wuta Waco Bige Dombaxeová využila volnějšího středu hřiště a namířila míč na hlavu gólmanky, ta reflexivně uhnula.
25'
A Angola je rázem zase jen o gól zpět! Pascoalová završila brejk nechytatelným hodem do levého dolního růžku.
24'
Angolská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Dobrou práci odvedla Machadová, ránu přes osobní strážkyni namířila mimo dosah brankářky.
23'
Nahrávku na hranu brankoviště dostala Ljepojaová. Otočila se čelem k bráně soupeřek a skórovala hodem k pravé tyčce.
23'
22'
Na levém křídle zůstala úplně volná Svetiková. Sběhla před brány a před pádem do brankoviště zvládla gólově zakončit.
22'
Machadová proskočila mezi dvěma protihráčkami a střelou v pádu poslala míč nechytatelně nad pravé rameno Zecové.
21'
Nejlepší střelkyně střetnutí, to je doposud Grosová. Opět vypálila ze své oblíbené pozice, tedy pravé spojky, křižný pokus napnul síť.
20'
Zecová se blýskla povedeným zákrokem proti angolské kapitánce Guialové. Balón dokonce udržela v rukách.
19'
Pěkná individuální akce Grosové. Z pravé spojky se přiblížila bráně a střelou o zadní tyč se postarala o osmý gól Slovinek.
19'
Natália Mafiela Kamalanduová uspěla zakončením z pravého křídla na zadní tyč. Zecová natahovala pravou ruku za míčem marně.
18'
Pascoalová si věřila na střelu z velké vzdálenosti. Ale kýženého vyrovnání nedosáhla, hrací předmět nasměrovala nad horní tyčku.
17'
Slovinská postupná rozehrávka nebyla vůbec dobrá. Zulićová nepočítala s nahrávkou k lajně, balón doletěl do zámezí.
16'
Před Ninou Zulićovou se otevřela volná dálnice. Slovinka sběhla na pozici pivota a střelou nad pravou nohu brankářky vrátila Slovinkám vedení.
15'
Kroky odpískány Machadové. Ta se sice prosmýkla až před gólmanku a prostřelila ji, nicméně rozhodčí viděly její přečin.
14'
Premiérový úspěch pro Stélvii Pascoalovou. Vystřelila ze spojky přes dvě protihráčky, i z tohoto důvodu reagovala Zecová příliš pozdě.
14'
Ana Grosová umí skórovat i ze hry. Z pravé spojky si sběhla na střed a střelou o rychlosti 81 km/h vyrovnala ránou o břevno.
13'
Parádní nahrávka Guialové za tělem na Kassomovou, překvapená obrana vůbec nereagovala. Zecová pak tváří v tvář brankářce neuspěla.
12'
Konečně byl k vidění i povedený zákrok gólmanky. A sice Zecové, která si poradila s projektilem Nengangové z pravého křídla.
11'
Sedmimetrový hod i pro Slovinsko. Tentokráte přišla hodit tradiční exekutorka Grosová, balón napálila nechytatelně do levé šibenice.
11'
Vyrovnáno! Guialová naznačila, čímž Zecovou rozhodila, pak našla střelou z pravé ruky volné místečko u levé tyčky.
10'
Slovinské komplikace nekončí. Nejenže Svetiková obdržela dvouminutový trest za podražení Machadové, ale i způsobila sedmičku proti svému týmu.
9'
Zatím sledujeme až nečekaně vyrovnané střetnutí. Z levé spojky vystřelila křižně Kassomová, překvapená Zecová očekávala zakončení na opačnou stranu.
8'
Elizabeth Omoregieová si vysloužila kartu žluté barvy. Zastavila totiž Máriovou příliš agresivním způsobem, loket zvedla do obličej sokyně.
8'
Druhou slovinskou sedmičku si vzala na starosti Stanková. Ani ona nezaváhala, náhradní gólmanku Albertovou propálila střelou po její levé ruce.
7'
Isabel Evelize Wangimba Guialová překvapila brankářku střelou ze spojky a outsiderky jsou rázem na dostřel! Slovinky by si neměly tolik zahrávat.
6'
Machadová chtěla odpískání sedmimetrového hodu, ale k němu nedošlo, naopak jí rozhodčí odpískaly útočný faul.
5'
Angola se dočkala! Na sklonku páté minuty vypálila Kassomová a její ránu k bližší, pravé tyči rozvlnila síť.
4'
Ofenzivní faul Svetikové vrací míč do držení Angolanek. Házenkářky z afrického kontinentu zatím marně usilují o premiérový úspěch.
4'
Slovinky dominují. Za obranu naběhla Svetiková, jež dostala ideální nahrávku do pravé ruky a z pivota vyzrála na Albertovou.
3'
Pěknou individuální akcí se prezentovala Pascoalová. Zakončení jí ovšem vůbec nevyšlo, balón poslala výrazně vedle levé tyčky.
2'
Faul jedné z Angolanek způsobil sedmimetrový hod. Ana Grosová při něm zachovala chladnou hlavu, míč napálila neomylně pod břevno.
1'
První útok patřil Slovinkám a hned jsme byli svědky prvního gólu. Omoregiová skórovala povedeným hodem ze spojky k levé tyči.
1'

Angola: Albertová, Sousová, Paulová – Nengangová, Quizeleteová, Machadová, Paulová, Kassomová, Máriová, Kamalanduová, Dombaxeová, Pascoalová, Pembová, Venänciová, Masseuová, Guialová.
Trenér: Filipe Cruz

Slovinsko: Zecová, Vojnovićová, Pandžićová – Grosová, Omoregieová, Žabjeková, Stanková, Ljepojaová, Zulićová, Varagićová, Svetiková, Hrvatinová, Beganovićová, Mrmoljová, Gomilarová-Zickerova, Kramarová.
Trenér: Dragan Adžić

Rozhodčí: Lovinová, Stancuová (ROU).
Slovinsko

Házenkářky Slovinska se na turnaj do Španělska dostaly skrze kvalifikaci tomuto šampionátu určenou. Ve dvojzápase změřily síly s Islandem, který na domácí půdě porazily vysoko 24:14, venku si pak mohly v klidu dovolit remizovat. Slovinky ještě nemají postup, protože sice porazily Černou Horu, ale prohrály s Francií, a tudíž je tu stále Angola, jež může zamíchat kartami, musela by však dnes vyhrát vyšším rozdílem. Adžićova družina se olympijských her neúčastnila, avšak mistrovství světa před dvěma roky ano a skončila až na 19. místě.
Angola

Angola se na mistrovství světa kvalifikovala jako nejlepší africký tým. Z mistroství Afriky postupovaly čtyři nejlepší týmy a Angolanky nenašly jediného přemožitele. Ve finále si hladce poradily s Kamerunem, zvítězily dvouciferným rozdílem 25:15. Na uplynulém světovém šampionátu se svěřenkyně dánského trenéra Soubaka neprobojovaly ze ze základní skupiny, skončily totiž čtvrté. Na olympijských hrách skončily rovněž už ve skupině. Příliš nadějně to s postupem nevypadá ani na právě probáíhajícím turnaji ve Španělsku, Angola má totiž na kontě dvě porážky, shodně 20:30 prohrály s Francií i Černou Horou.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásný úterní podvečer. Vítám vás při sledování mistrovství světa žen, u zápasu mezi Angolou a Slovinskem.