Mistrovství světa žen -  ONLINE PŘENOS -  Portoriko : Uzbekistán - 7. prosince 2021   18:00

Portoriko
Portoriko
2' Ceballosová  • 3' Ceballosová  • 6' A. Benítezová  • 8' J. Maldonadová  • 11' Fuentesová  • 13' Fuentesová  • 21' Hiraldová  • 22' Rodriguezová  • 23' Rodriguezová  • 24' J. Maldonadová  • 26' Ceballosová  • 28' Hiraldová  • 31' Ceballosová  • 33' J. Maldonadová  • 34' Hiraldová  • 35' Hiraldová  • 36' Ceballosová  • 37' Hiraldová  • 40' Fuentesová  • 40' A. Benítezová  • 45' J. Maldonadová  • 47' Vergarová  • 48' Fuentesová  • 49' Fuentesová  • 60' Ceballosová
30:24
(14:12)
Uzbekistán
Uzbekistán
1' Mustafajevová   • 9' Chudojkulovová   • 10' Vosiljonovová   • 10' Vosiljonovová   • 18' Razakbergenovová   • 20' Chudojkulovová   • 23' Mustafajevová   • 32' Chudojkulovová   • 34' Vosiljonovová   • 36' Vosiljonovová   • 38' Abdumannonovová   • 39' Abdumannonovová   • 44' Jusupovová   • 46' Chudojkulovová   • 49' Allajarovová   • 51' Jusupovová   • 52' Vosiljonovová   • 60' Chudojkulovová
Portoriko
K. Escobarová, Carrasquillová, Sotoová – Cabrerová, Ceballosová, Hiraldová, Vergarová, A. Benítezová, C. Ortízová, J. Maldonadová, Gracianiová, Garcíaová, N. Escobarová, Fuentesová, Rodriguezová, R. Ortízová.
Uzbekistán

Tímto se s vámi prozatím loučím a u dalších zápasů mistrovství světa nashledanou.
Portoriko – Uzbekistán 30:24 (14:12)
Nejvíce branek: Ceballosová 9/3, Hiraldová 6/1, Fuentesová 5 – Chudojkulovová 10/5, Vosiljonovová 5, Jusupovová 2. Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/5. Vyloučení: 4:2.
Máme tu konec veledůležitého zápasu skupiny D mezi házenkářkami Portorika a Uzbekistánu. Šťastnější byly hráčky z karibských ostrovů, které byly důraznější v osobních soubojích na pozicích spojek a centra nejen v útočné fázi, ale také na obranné polovině, kde několikrát znemožnily asijským hráčkám zakončovat. Velmi dobrý výkon v brankovišti předvedly Kitsa Escobarová a Roxanalis Carrasquillová. Na druhé straně vynikala Tujorjim Mamirovová, nicméně neměla dostatečnou podporu obrany. Hráčkou utkání byla zvolena Nathalys Ceballosová, jež v utkání zaznamenala 9 branek, z toho 3 z hranice sedmimetrového hodu. Portoriko díky této výhře postupuje do dalších bojů mistrovství světa ve Španělsku.
60'
Madina Chudojkulovová zaznamenala poslední branku v dnešním utkání.
60'
Nathalys Ceballosová ještě navyšuje vedení a stříli 30. branku svého týmu.
60'
Zdá se, že házenkářky Portorika už dohrají utkání v poklidu s míčem ve svých rukou.
59'
Již několikátý velmi solidní zákrok vytáhla v brankovišti Tujorjim Mamirovová
58'
Uzbekyně už velmi spěchají a také je to vidět na jejich nepřesné střelbě či kombinaci.
57'
Nathalys Ceballosová krásně využila faulu hostů a střílí další gól ze sedmimetrového hodu.
56'
Střela do tyče Čaros Obidjonovové osvobozuje hráčky v červeném od tlaku.
56'
Portoričanky brání opravdu velmi tvrdě své brankoviště.
55'
Oddechový čas pro hosty.
55'
Hráčky Portorika dělají další chybu před brankovištěm soupeřkem a nabízejí házenkářkám Uzbekistánu další šanci na snížení.
54'
Tujorjim Mamirovová si připsala další pěkný zákrok v brankovišti.
53'
Roxanalis Carrasquillová kazí hráčkám hostů šanci přilbížit se na rozdíl čtyř branek.
53'
Uzbekyně zkusí postupný útok.
52'
Maftunachon Vosiljonovová ještě nechce vzdát toto utkání a snižuje na skóre 28:23.
51'
Tyč překazila Portoričankám ve vstřelení další branky.
51'
Šikovná obrátka a následně pohotové zakončení v podání Nargizy Jusupovové.
50'
Uzbekyně pod tlakem chybují v rozehrávce na útočné polovině.
49'
A znovu v akci velmi přesná Zuleika Fuentesová, jež další gól nasměrovala na zadní tyč.
49'
Po levém křídle se protáhla k zakončení Zachro Allajarovová.
48'
Šikovný shoz na levé křídlo přetavila v branku Zuleika Fuentesová
47'
Kitsa Escobarová zavřela svou bránu a již poněkolikaté kryje střelbu hostujících házenkářek.
47'
Vedení navyšuje z další velmi pohledné akce Joane Vergarová.
46'
Nathalys Ceballosová následně střílí gól z hranice sedmičky.
46'
Za bránění při střelbě v brankovišti vyloučena Maftunachon Vosiljonovová
46'
Madina Chudojkulovová kromě sedmiček umí také takto úžasné loby přes brankářky. Snižuje rozdíl branek na čtyři.
45'
Uzbecké házenkářky šanci domácích ubránily.
45'
Je signalizována pasivita Portoričanek.
45'
Oddechový čas pro domácí.
45'
Jailene Maldonadová v krkolomné pozici zakončila levačkou přesné do levé šibenice.
44'
Nargiza Jusupovová se prosazuje po levém křídle.
43'
Žlutá karta pro realizační tým Portoriko.
43'
Tujorjim Mamirovová se vyznamenala proti střeleckému pokusu Sheily Hiraldové
42'
Prorážení na brankovišti kazí Uzbekyním útočnou fázi!
41'
Mechriniso Muchamadovová proměnila další sedmimetrový hod.
41'
Lizabeth Rodriguezová zablokovala při střele hráčků hostů a půjde na 2 minuty na trestnou lavici.
40'
Alanis Benítezová využila skvělého nápadu Zuleiky Fuentesové a po její chytré přihrávce z levého křídla zakončuje sama před brankou.
40'
Zuleika Fuentesová nechce dopustit, aby se Uzbekyně dotáhly a znovu navyšuje vedení Portoričanek.
39'
Po pravém křídle to znovu zahořelo. Skóre snížila dalším gólem Ojazimchon Abdumannonovová .
39'
Tujorjim Mamirovová po delším čase vytahuje úspěšný zákrok.
38'
Ojazimchon Abdumannonovová se prosazuje z pravého křídla na zadní tyč.
38'
Faul zastavuje akci Uzbekistánu na hranici brankoviště.
38'
37'
Kitsa Escobarová vytáhla dva fantastické zákroky proti střelám z obou spojek.
37'
A znovu úřaduje Sheila Hiraldová! Přehozem k levé tyči zvyšuje vedení už na pět branek.
36'
Zatím naprosto bezkonkurenční je na pozici střední spojky a současně centra Nathalys Ceballosová.
36'
Maftunachon Vosiljonovová se prosazuje z rychlého brejku po levé straně.
35'
Sheila Hiraldová se prosazuje znovu ani ne po minutě od předchozí branky.
34'
Sheila Hiraldová zvyšuje vedení Portoričanek na rozdíl tří branek.
34'
Maftunachon Vosiljonovová levačkou na zádní tyč překonala portorickou gólmanku.
33'
Kitsa Escobarová předvádí další skvělý zákrok proti střele uzbeckých hráček.
33'
Jailene Maldonadová se protáhla středem brankoviště a přesně zakončuje k pravé tyči.
32'
Kitsa Escobarová vytáhla fantastický zákrok proti lobu Sevara Razakbergenovová!
32'
Signál na levé křídlo skvěle zužitkovala na přední tyč Madina Chudojkulovová
31'
Nathalys Ceballosová i s příspěním břevna parádně zakončila akci z levé spojky.
31'
A to je vše co nám nabídne první půle. Sledujeme velmi pohledný zápas, který je bohatý na pěkné útočné akce na obou stranách. Portoričanky se přeci jen mohou více spolehnout na ženu v brankovišti, kterou je pro dnešek Roxanalis Carrasquillová. Zároveň je však trápí nekázeň na hranici vlastního brankoviště, z čehož těží uzbecké hráčky z pozice sedmiček. Čtyři z nich proměnila Madina Chudojkulovová. Těšme se na druhý poločas!
30'
30'
Madina Chudojkulovová je z hranice sedmičky stále stoprocentní.
29'
29'
Míč po kombinaci Portoričanek opustil hrací plochu. Pokračovat ve hře budou Uzbekyně.
29'
Roxanalis Carrasquillová v bráně čaruje. Dvěma dalšími zákroky znemožnila ženám ve žlutém snížit stav v první půli!
28'
Sheila Hiraldová našla volné místo mezi nohami Mamirovové a trestá další slabší moment v obraně uzbeckých házenkářek.
27'
Madina Chudojkulovová pro tentokrát zamířila sedmimetrový hod k pravé tyči brankářky Roxanalis Carrasquillové.
26'
Nathalys Ceballosová famózním přehozem z centra překonala Tujorjim Mamirovovou.
26'
Sheila Hiraldová následně proměňila sedmičku ostrou ránou nad pravé rameno brankářky.
25'
Sevara Razakbergenovová strčila na zem pronikající Hiraldovou a musí si odsedět dvě minuty.
24'
Madina Chudojkulovová se ze sedmičky nemýlí.
24'
Nathalys Ceballosová velmi nešetrným zákrokem poslala střílející Madinu Chudojkulovovou k zemi. Následuje vyloučení a sedmimetrový hod.
24'
Jailene Maldonadová vyskočila velmi rychle a tvrdým pokusem z 8 metrů propálila Mamirovovou.
23'
Anastasija Mustafajevová s velkým štěstím dala gól z levé spojky.
23'
A znovu v akci Lizabeth Rodriguezová. Tentokrát z pravé strany.
22'
Lizabeth Rodriguezová se s gólmankou hostí vůbec nemazlila a po zbavení se obránkyně ji prostřelila na vzdálenější tyč.
21'
Sheila Hiraldová dokázala, že i v oslabení se dá s přehledem skórovat.
20'
Madina Chudojkulovová následně proměnila další sedmičku.
20'
Joane Vergarová vyloučena na dvě minuty za přehnanou tvrdost před brankovištěm.
19'
Nathalys Ceballosová srovnává z další sedmičky domácího družstva.
18'
Sevara Razakbergenovová se uvolnila na levém křídle a dostává uzbecké hráčky do vedení.
17'
Rychlý brejk uzbeckých házenkářek zastaven.
16'
Madina Chudojkulovová propaluje kolem pravé tyče gólmanku domácích,
15'
Tujorjim Mamirovová se znovu předvedla v brankovišti. Tentokráte proti střele Nathalys Ceballosové
15'
14'
Blok Ceballosové proti střele z levé spojky. Parádní práce obrany.
13'
Tujorjim Mamirovová se poprvě výrazněji blýskla v brankovišti hostů.
13'
Zuleika Fuentesová zakončilka svůj samostatný únik nekompromisně k tyči.
12'
Uzbekyně se nemohou dostat přes silnou obranu hráček Portorika v prostoru centra a spojek.
11'
Zuleika Fuentesová se prosadila skvělou ranou pod břevno z levého křídla.
10'
Parádní zákrok brankářky a následný rychlý brejk využila skvěle Maftunachon Vosiljonovová
10'
Nečekanoou a velmi přesnou střelou do branky se prezentovala Maftunachon Vosiljonovová
9'
Ztráta portorických házenkářek přináší další šanci na snížení pro hráčky Uzbekistánu.
9'
Madina Chudojkulovová na to vzápětí velmi rychle reaguje a koriguje stav utkání na rozdíl dvou branek.
8'
Jailene Maldonadová napřáhrla z úctyhodné vzdálenosti a z pozice střední spojky zavěšuje pod břevno.
7'
Portoričanky drží střed hřiště velmi pevně.
6'
Alanis Benítezová využila rychlého zběhnutí středem a pohotově zakončila k tyči.
5'
A další úžasná práce v bráně, tentokrát v podání Roxanalis Carrasquillové.
4'
Ojazimchon Abdumannonovová neproměňuje sedmimetrový hod. Výborný zákrok gólmanky Sotoové.
4'
Hiraldová vyloučena za přílišnou agresivitu před brankovištěm.
4'
Roxanalis Carrasquillová výborným zákrokem zbrzdila střelu uzbeckých házenkářek.
3'
Nathalys Ceballosová je velmi aktivní hned úvodu. Druhou brankou přesouvá vedení na stranu Portorika.
2'
Nathalys Ceballosová skvělou ranou ze 7 metrů dává gól.
1'
Anastasija Mustafajevová zakončila ve velmi krkolomné pozici z pravého křídla nad ruce portorické brankářky.
1'
Akce Uzbekistánu po levé straně hřiště zastavena opětovně fauly.
1'

Portoriko: K. Escobarová, Carrasquillová, Sotoová – Cabrerová, Canalesová, K. Maldonadová, Ceballosová, Hiraldová, E. Benítezová, Vergarová, Natalová, A. Benítezová, C. Ortízová, Popeová, J. Maldonadová, Gracianiová, Garcíaová, N. Escobarová, Fuentesová, Rodriguezová, Ramírezová, R. Ortízová.

Uzbekistán: Sultonovová, Mamirovová – Chudojkulovová, Muchamadovová, Safarovová, Botirovová, Mirzajevová, Jusupovová, Mustafajevová, Allajarovová, Sultanovová, Razakbergenovová, Obidjonovová, Bahromovová, Abdumannonovová, Vosiljonovová, Chudojberdijevová, Valejevová..
Dobrý večer, rád bych vás přivítal u utkání z mistrovství světa v házené žen mezi Portorikem a Uzbekistánem. Půjde o zápas o postupové třetí místo ze skupiny D.