MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko  : Švédsko  - 26. ledna 2019   20:30

Chorvatsko
Chorvatsko
4' Musa  • 7' Stepančić  • 9' Slisković  • 12' Stepančić  • 15' Mandić  • 20' Šipić  • 23' Šipić  • 23' Šipić  • 24' Stepančić  • 26' Stepančić  • 27' Mandić  • 28' Bicanić  • 35' Karačić  • 36' Šipić  • 37' Štrlek  • 39' Horvat  • 40' Stepančić  • 41' Karačić  • 43' Karačić  • 44' Vranković  • 46' Vranković  • 47' Musa  • 55' Vranković  • 56' Bicanić  • 58' Bicanić  • 59' Beciri
28:34
(13:16)
Švédsko
Švédsko
2' L. Nilsson   • 3' A. Nilsson   • 5' L. Nilsson   • 7' A. Nilsson   • 8' Ekhdal du Rietz   • 11' Zachrisson   • 17' Ekberg   • 19' A. Nilsson   • 20' Ekberg   • 21' L. Nilsson   • 22' Wanne   • 24' J. Konradsson   • 27' Wanne   • 30' Andersson   • 32' Arnesson   • 33' Pettersson   • 34' Zachrisson   • 36' Tollbring   • 36' Lagergren   • 38' A. Nilsson   • 39' Zachrisson   • 42' Lagergren   • 43' Pettersson   • 44' Lagergren   • 45' Pettersson   • 49' L. Nilsson   • 51' Ekberg   • 53' Arnesson   • 57' Andersson   • 58' A. Nilsson   • 59' Andersson
Chorvatsko
Robert Schulze a Tobias Tonnies (oba GER)
Jyske Bank Boxen, Herning
Švédsko

Chorvatsko – Švédsko 28:34 (13:16)

Nejvíce branek: Stepančić 5, Šipić 4, Karačić 3 – Ekberg 6/3, Nilsson 5, Nilsson 4. Rozhodčí: Robert Schulze a Tobias Tonnies (oba GER). Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3. Vyloučení: 3:2.
Nejlepší hráč zápasu:

Lukas Nilsson (SWE) 4 góly, 6 střel, 67%
Chorvatsko se proti Švédsku ani jednou neujalo vedení a po celý zápas se marně snažilo vyrovnat skóre utkání. Pokud něco tým z jihu Evropy poslalo do kolen, tak to byly zbytečné ztráty. Švédsko končí na mistrovství světa páté, zatímco Chorvatsko obsadilo místo šesté. Výsledek. Chorvatsko 28 Švédsko 34.
59'
Kim Andersson na levém křídle vypálil ze střední vzdálenosti a zamířil k přední tyči. Rychlost 103 km/h!
59'
Kristian Beciri se ocitl na hraně brankoviště úplně sám a nádherným lobem přehodil švédského brankáře.
58'
Andreas Nilsson se na levém křídle prosadil střelou z úhlu a Švédsko vede v závěru opět rozdílem šesti gólů.
58'
Damir Bicanić se na levém křídle krásně uvolnil a o vzdálenější pravou tyč poslal míč úspěšně do sítě.
57'
Kim Andersson si narazil míč o zem a na ose hřiště napřáhl z dálky k prudké ráně, která skončila v síti.
56'
Damir Bicanić se prosadil střelou z dálky a Švédové už v závěru zápasu hrají trochu ledabyle. Lob končí mimo.
55'
Jakov Vranković sice ve výskoku utrpěl úder, přesto dokázal z dálky zamířit mezi nohy švédského brankáře.
54'
Švédská obrana nyní brání ukázkově a Chorvati se marně snaží s dnešním zápasem něco udělat.
53'
Linus Arnesson si naběhl v brankovišti na krásnou přihrávku a ve výskoku zamířil k levé tyči brány.
52'
Chorvatsko už předvedlo v dnešním zápase 13 technických chyb, zatímco Švédsko pouhých pět. Velký rozdíl. Švédové stále vedou o 6 bodů.
51'
Lukas Nilsson se pokusil prosadit střelou z velké vzdálenosti, jenže míč skončil na horní tyči brány.
51'
Niclas Ekberg stál na konci krásné kombinační akce a na pravém křídle z ostrého úhlu poslal míč do sítě.
50'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatska, jmenovitě Zlatko Horvat, který zamířil k pravé tyči.
50'
Mattias Zachrisson zezadu stáhl k zemi Musu a byl vyloučen na dvě minuty. Správné rozhodnutí.
49'
Lukas Nilsson sice stál proti trojnásobné cloně, přesto míč z dálky dokázal napálit přesně pod břevno.
48'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Chorvatska, Manuel Štrlek poslal míč pouze do brankáře.
48'
Igor Karačić se na levém křídle pokusil skórovat lobem, který skončil na horní tyči! Poté ale přišel hodně nepříjemný dopad, během něhož si poranil zápěstí na levé ruce. Nepříjemný dopad.
47'
Željko Musa sice přebíral míč zády k bráně, přesto se na ose brankoviště vpádu dokázal úspěšně prosadit.
46'
Žlutá karta pro realizační tým Chorvatska, který ji viděl za nemístné protesty.
46'
Jakov Vranković se na pravém křídle prosadil střelou z úhlu a po přestávce sledujeme parádní házenou.
45'
Fredric Pettersson sice ztroskotal na brankářovi, jenže míč měl tak obrovskou rotaci, že se odrazil do sítě!
44'
Albin Lagergren dostal doprava nádhernou přihrávku z osy hřiště a z ostrého úhlu napálil míč do sítě.
44'
Jakov Vranković se objevil na hřišti a hned vstřelil gól, když se na levém křídle prosadil střelou z ostrého úhlu.
43'
Fredric Pettersson si na ose brankoviště naskočil do vzduchu a poté neomylně rozvlnil chorvatskou síť.
43'
Igor Karačić se na levém křídle prosadil střelou z ostrého úhlu a těsně nad zemí zamířil mezi nohy brankáře.
42'
Albin Lagergren si na pravém křídle naskočil na přihrávku a ze vzduchu se poté nemýlil.
41'
Igor Karačić se na levém křídle prosadil střelou z úhlu a Chorvatsko nyní pravidelně reaguje na góly Švédska.
41'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Niclas Ekberg, který pod pravou nohou brankáře o zem zamířil k levé tyči.
41'
Luka Stepančić jako medvěd objal jednoho z protihráčů a byl vyloučen na dvě minuty.
40'
Luka Stepančić využil parádní přihrávky, kterou převzal na ose brankoviště ve vzduchu a o zem zamířil k levé tyči!
39'
Mattias Zachrisson využil fantastické přihrávky přes šířku útočné poloviny a z ostrého úhlu se nemýlil.
39'
Zlatko Horvat si na pravém křídle naskočil do brankoviště a prudkou ranou zamířil přesně k přední tyči.
38'
Andreas Nilsson se mezi dvěma protihráči ocitl vpádu zády k bráně, přesto dokázal úspěšně zakončit.
37'
Damir Bicanić nechtěně udeřil loktem do krku protihráče a také on byl vyloučen na dvě minuty.
37'
Manuel Štrlek si na levém křídle naskočil do vzduchu a střelou z ostrého úhlu zamířil pod horní tyč.
37'
Max Darj udeřil protihráče nechtěně do obličeje, jenže vzápětí byl vyloučen na dvě minuty.
37'
Hala v Herningu se skvěle baví a hledištěm nyní obíhá mexická vlna.
36'
Albin Lagergren využil další skvělé kombinace Švédů a na levém křídle se prosadil střelou z úhlu.
36'
Marin Šipić se na levém křídle krásně uvolnil a poté ve výskoku úspěšně překonal švédského brankáře.
36'
Jerry Tollbring se na levém křídle prosadil střelou z ostrého úhlu a Chorvati se pouze koukali.
35'
Igor Karačić si z levého křídla bleskově seběhl do brankoviště a prudkou ranou propálil švédského brankáře.
34'
Mattias Zachrisson si naběhl na parádní dlouhou kolmou přihrávku a poté vymetl levý horní roh brány.
33'
Fredric Pettersson se řítil po rychlém protiútoku sám na bránu a mezi nohama brankáře zamířil do sítě.
32'
Švédsko předvedlo postupný útok, na jehož konci se na ose hřiště prosadil prudkou střelou Linus Arnesson.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 21:20.
Chorvatsko předvedlo během prvního poločasu deset zbytečných ztrát, přesto ale prohrává o tři branky a Švédsko rozhodně nemá ještě jisté konečné páté místo na turnaji. Skóre po prvním poločase zápasu o páté místo v Herningu. Chorvatsko 13 Švédsko 16.
30'
30'
Stepančić na pravém křídle střelou z ostrého úhlu trefil přední tyč, zatímco Švédové po rychlém protiútoku levou! Parádní momenty.
30'
Kim Andersson se u pravé tyče dostal k odraženému míči a z blízkosti a úhlu se poté nemýlil.
29'
David Mandić byl vyloučen na dvě minuty. První trest.
29'
Švédsko předvedlo nádhernou kombinační akci, jenže na jejím konci stál fantastický zákrok brankáře!
28'
Damir Bicanić si na pravém křídle skočil do vzduchu a těsně nad zemí zamířil ke vzdálenější levé tyči.
27'
Hampus Wanne se na levém křídle prosadil střelou z ostrého úhlu, když o nohu brankáře poslal míč do sítě.
27'
Chorvatsko zablokovalo střelu Švédů a David Mandić po samostatném úniku vymetl levý horní roh brány.
26'
Švédsko začíná přicházet o svůj slibně vybudovaný náskok a raději si bere oddechový čas.
26'
Luka Stepančić si na ose hřiště naskočil do vzduchu a nad pravou nohou brankáře zamířil k levé tyči.
25'
Švédsko sice dokázalo vstřelit gól, jenže jednomu ze Švédů byl odpískán záběh do brankoviště.
24'
Luka Stepančić vypálil na ose hřiště a jeho prudká rána zapadla přesně k levé tyči švédské brány.
24'
Jesper Konradsson si na pravém křídle naskočil do dvojnásobné clony a prudkou ranou zamířil ke vzdálenější levé tyči.
23'
Marin Šipić se krásně obtočil kolem svého strážce a na ose brankoviště zamířil ve vzduchu k levé tyči.
23'
Marin Šipić se na levém křídle ocitl úplně sám a poté nad hlavou brankáře zamířil pod horní tyč.
22'
Chorvatsko zbytečně ztratilo míč a po rychlé přímočaré akci na levém křídle skóroval z ostrého úhlu Hampus Wanne.
21'
Lukas Nilsson šel na levém křídle na hranici brankoviště do střely a přes clonu zamířil ke vzdálenější pravé tyči.
20'
Marin Šipić si na hranici brankoviště naběhl na přihrávku o zem a poté zamířil těsně nad zemí ke vzdálenější levé tyči.
20'
Niclas Ekberg využil skvělého zákroku brankáře a po dlouhé kolmé přihrávce se ze samostatného úniku nemýlil.
19'
Andreas Nilsson se na pravém křídle prosadil střelou z úhlu a Švédsko vede nad Chorvatskem o čtyři góly.
18'
Švédové vyrazili do rychlého protiútoku, jenže Niclas Ekberg trefil z rychlého protiútoku tyč!
17'
Niclas Ekberg sice neproměnil sedmimetrový hod, vzápětí se ale dostal k dorážce, ze které se nemýlil.
17'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Švédska, Niclas Ekberg tentokrát z blízkosti brankáře nepřekonal.
16'
Za držení dostal první žlutou kartu Ivan Slisković.
15'
David Mandić si na levém křídle naskočil do vzduchu a z ostrého úhlu propálil švédského brankáře.
15'
Žlutá karta pro tým Švédska, viděl ji Max Darj.
15'
Chorvatský brankář předvedl skvělý zákrok a jeho tým se může dostat na rozdíl dvou branek!
14'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Manuel Štrlek, který technickou střelou vymetl pravý horní roh brány.
13'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil Niclas Ekberg, který parádní střelou vymetl pravý horní roh brány.
12'
Luka Stepančić nekompromisně vypálil ze střední vzdálenosti a vymetl přesně levý horní roh brány.
12'
Švédsko předvedlo krásnou kombinaci a z levého křídla přišla střela, kterou brankář nohou vytáhl nad.
11'
Žlutá karta pro tým Švédska. Viděl ji Fredric Pettersson.
11'
Chorvatsko po deseti minutách zápasu o páté místo prohrává o čtyři body a vyžádalo si oddechový čas.
11'
Mattias Zachrisson skóroval po rychlém protiútoku a páté technické chybě Chorvatska, kterému se nedaří.
10'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Švédska, jmenovitě Niclas Ekberg, který zamířil o zem k pravé tyči.
9'
Gól vstřelil tým Chorvatsko, jmenovitě Ivan Slisković, který se na levém křídle vpádu prosadil z ostrého úhlu.
8'
Ekhdal du Rietz si na levém křídle nádherně naskočil mezi dva protihráče a z ostrého úhlu poslal míč do sítě.
7'
Luka Stepančić nádhernou střelou ze střední vzdálenosti vymetl levý horní roh brány a Švédové se jen dívali.
7'
Andreas Nilsson si naběhl na krátkou kolmou přihrávku na ose brankoviště a z ostrého úhlu se nemýlil.
6'
Švédové se pokusili na levém křídle prosadit střelou z ostrého úhlu, brankáře ale mezi nohama nepřekonali.
5'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Chorvatsko, Zlatko Horvat ztroskotal na švédském brankářovi!
5'
Lukas Nilsson se na levé straně brankoviště parádně uvolnil a poté vymetl vzdálenější pravý horní roh.
4'
Željko Musa dostal krátkou přihrávku do brankoviště a poté se nemýlil. Chorvatsko se poprvé dokázalo prosadit.
3'
Andreas Nilsson si naběhl na ose brankoviště na krásnou přihrávku z levého křídla a poté rozvlnil síť.
3'
Chorvati ztratili míč na hranici brankoviště a Švédové se ve třetí minutě utkání mohou ujmout dvoubrankového vedení.
2'
Lukas Nilsson napřáhl na ose hřiště k nádherné ráně a přes clonu zamířil přesně k levé tyči brány.
1'
Oba týmy vyrazily směrem vpřed, žádný z nich ovšem neuspěl. Nejprve Švédové a poté z ostrého úhlu Chorvati.
1'
Příjemný sobotní večer. V Herningu právě začalo utkání o páté místo, v němž Chorvatsko vyzývá Švédsko.
1'

Chorvatsko: Sego, Stevanović – Beciri, Bicanić, Duvnjak, Horvat, Karačić, Mandić, Musa, Šipić, Slisković, Stepančić, Štrlek, Vida, Vranković.

Švédsko: Appelgren, Palicka – Andersson, Arnesson, Darj, Ekberg, Ekhdal du Rietz, Jeppsson, J. Konradsson, Lagergren, A. Nilsson, L. Nilsson, Pettersson, Tollbring, Wanne, Zachrisson.

Rozhodčí: R. Schulze a T. Tonnies (oba GER).
Týmy Chorvatska i Švédska skončily v základní skupině mistrovství světa v házené shodně na třetím místě a v sobotu večer je čeká poslední zápas, ve kterém se utkají o konečné páté místo. Bude se jednat o čtvrté vzájemné utkání na MS a lepší bilanci má Chorvatsko, které tým ze severu Evropy porazilo v roce 2005 a 2009, zatímco v roce 2011 bylo úspěšnější Švédsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.