MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Island - 19. ledna 2019   20:30

Německo
Německo
1' Strobel  • 3' Fäth  • 4' Gensheimer  • 6' Pekeler  • 7' Fäth  • 14' Wiencek  • 19' Strobel  • 19' Gensheimer  • 20' Fäth  • 24' Groetzki  • 26' Gensheimer  • 27' Fäth  • 29' Pekeler  • 36' Drux  • 39' Drux  • 40' Wiencek  • 42' Fäth  • 45' Fäth  • 52' Häfner  • 53' Drux  • 56' Drux  • 60' Häfner
24:19
(14:10)
Island
Island
2' Elísson   • 5' A. T. Gunnarsson   • 8' A. T. Gunnarsson   • 10' Palmarsson   • 12' A. T. Gunnarsson   • 13' Palmarsson   • 18' Kristjánsson   • 20' Palmarsson   • 22' Gudmundsson   • 28' Gíslason   • 38' Arnarsson   • 39' Gudmundsson   • 40' A. T. Gunnarsson   • 41' Gudmundsson   • 51' Arnarsson   • 57' Gudjonsson   • 58' Gudjonsson
Německo
Heinevetter, Wolff – Gensheimer, Lemke, Wiencek, Wiede, Pekeler, Weinhold, Strobel, Fäth, Groetzki, Semper, Musche, Böhm, Kohlbacher, Drux, Häfner.
Island

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Německo – Island 24:19 (14:10)
Nejvíce branek: Fäth 6, Gensheimer 5/2, Drux 4 – Gunnarsson 6/2, Palmarsson 3, Gudmundsson 3. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/2. Vyloučení: 3:6.
Hráčem zápasu se ale stává jiný Němec – Fäth.
Německo vítězí v souboji s Islandem 24:19 a ukázalo, že si postup do semifinále i přes bodovou ztrátu po remíze v předkole, nechce nechat ujít. Němci prakticky celý zápas vedli a své soupeře dokázali přehrávat. Obrovský podíl na výhře má brankář Wolff, který si připsal nespočet důležitých zákroků, včetně dvou vychytaných sedmiček.
60'
Hafner se zpoza obrany nemýlil.
60'
Německo by nejraději zápas už dohrálo, ale ví, že musí ještě střílet.
59'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Island (Stefan Rafn Sigurmannsson).
59'
Sedmička pro Island.
59'
Dvě minuty do konce. Další ztráta Německa, tentokrát ale bez brejku Islandu.
58'
Rychlý protiútok opět proměnil Gudjonsson.
58'
Němci opět přichází o míč.
57'
Gudjonsson využil rychlý protiútok.
57'
Drux ztrácí míč.
56'
Navíc seveřané přichází o míč bez toho, aby vystřelili.
56'
Drux našel prostor v obraně a využil ho! Je rozhodnuto, šestigólový rozdíl už Island nestáhne.
55'
Hra pokračuje. Němci v útoku opět nespěchají.
55'
Hra je ale přerušena, protože na německé polovině zůstali ležet Fath a Ingason.
55'
Wolff dlaní vytěsnil střelu Gudjonssona mimo bránu.
55'
Střela Německa skončila nad.
55'
Němci v útoku nikam nespěchají. Navíc si berou ještě oddechový čas.
54'
Wolff vychytal i střelu Gudmundssona a tohle už se seveřany nevypadá dobře!
54'
Oddechový čas Islandu.
53'
Drux obhodil Gustavssona a zvyšuje na rozdíl pěti branek! Vzhledem k vývoji zápasu může být rozhodnuto, ale Němci musí dávat ještě pozor.
53'
Wolff vychytal střelu ze středu a nedovolil Islandu snížit.
52'
Bleskový protiútok proměnil Hafner.
52'
Rychlá ztráta i na druhé straně, útočný faul.
52'
Němci v útoku ztrácí míč, i když signalizovali faul.
51'
Nadvakrát prolomil smůlu Arnarsson.
50'
Němci nakonec přišli o míč. Využít toho může Island. Ten ale nedal gól už devět minut.
50'
Gensheimer byl zastaven nedovoleně, takže útok domácích pokračuje.
49'
Gól už nepadl téměř pět minut.
49'
A Island nakonec přichází o míč. Tohle může být jedna z kritických ztrát. Pokud toho Německo využije.
49'
Ani Gudmundsson se neprosadil.
49'
Německý blok zastavil zakončení z pravé strany.
49'
Island už má signalizovanou pasivitu.
48'
Německá chyba přináší domácím ztrátu.
48'
Ale útočný faul Islandu rychle vrací míč domácím.
47'
Německý útok se tentokrát také nedostal ke střele.
47'
Odchází po svých, ale má něco s loktem. Nemělo by to však být něco vážného.
47'
Na zemi zůstává ležet Kohlbacher.
47'
Island se nakonec v dlouhém útoku neprosadil.
46'
46'
Wolff pěkně zasáhl proti střele ze středu. Ale byl tam nedovolený zákrok a útok Islanďanů pokračuje.
46'
Němci jsou v plném počtu.
45'
Fath zvyšuje na 20:16.
44'
A Magnusson nepřesnou přihrávkou poslal míč do autu.
44'
Dobrá obrana Němců nedává soupeři žádný prostor.
44'
Magnusson se ke střele neprotlačil, ale Island může ještě útočit.
44'
Vyloučení v týmu Německo (Hendrik Pekeler).
43'
Němci po chybě v kombinaci přichází o míč.
42'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Island (Arnór Thór Gunnarsson).
42'
Po faulu na střílejícího Arnarssona bude Island zahrávat sedmičku.
42'
Parádně se trefil zpoza obrany k pravé tyči Fath!
42'
Vyloučení v týmu Island (Olafur Andres Gudmundsson).
41'
Ani Gudmundsson se příliš nezdržoval se zakončením.
40'
Wiencek proměnil bleskový útok Německa.
40'
Ale i německý brankář si připsal cenný zákrok proti střele z devítky.
40'
Wiencek se neprosadil přes Gustavssona. Island může jít do kontaktu se soupeřem.
40'
Rychlý kontr Gunnarssona.
39'
Drux agresivně proletěl až k brankovišti a skóruje.
39'
Gudmundsson snižuje na rozdíl dvou branek.
38'
Zblokovaná islandská střela končí v autu. Hosté zůstávají u míče.
38'
A další zákrok islandského brankáře!
38'
Naopak na druhé straně se nemýlil Arnarsson.
37'
Gustavsson zastavil útok německého týmu.
37'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Island (Arnór Thór Gunnarsson).
37'
Faul Wienceka a sedmička pro Island.
36'
Islandský útok Kristjanssona zastavila tyč a Němci využívají prázdné brány soupeře!
36'
Snaha obhodit obloučkem Gustavssona nevyšla.
36'
Neproměněný sedmimetrový hod týmu Německo (Uwe Gensheimer).
35'
Po dalším faulu budou Němci střílet sedmimetrový hod.
35'
35'
Island po technické chybě přichází o míč a dává soupeři šanci k navýšení vedení.
34'
Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Německo (Uwe Gensheimer).
34'
Faul na Wiedeho, který pronikal do brankoviště. Sedmička.
33'
Wiedeho střela šla vedle. Ale Island kazí rozehrávku a Němci zůstávají před brankovištěm soupeře.
32'
Wiencek zastavil útok soupeře a byl faulován. Němci jdou do útoku.
32'
Při německém útoku se domácí dostali do autu. Míč získává Island.
31'
31'
Kristjansson byl zastaven při střelbě na hranici brankoviště. Sedmička.
31'
Druhý poločas začne přibližně v 21:24.
Německo první poločas zvládlo velmi dobře, a i když náskok z prvních minut utkání ztratilo, posledních zhruba osm minut první půle bylo plně v režii domácích.
30'
30'
Wolff senzačně zasáhl nejen proti střele z hranice brankoviště, ale poté i proti dorážce Gunnarssona!
30'
Hra se teď přelévala hodně rychle ze strany na stranu. Island po nedovoleném zákroku německé obrany bude hrát postupný útok.
30'
Útočný faul Německa!
30'
Wolff si nakonec připsal úspěšný zákrok.
29'
Islandský útok byl zastaven nedovolěně. Akce seveřanů pokračuje.
29'
Jenže ze ztráty soupeře dokonale těží Pekeler, který po rychlém protiútoku podstřelil Gustavssona.
28'
Němci tentokrát obranu soupeře nepřekonali.
28'
Po delší době se prosadil Island. Gíslason proměnil svůj útok.
27'
Fath využil malé skuliny v obraně soupeře, pronikl k brankovišti na pravé straně a dává další gól!
27'
Wolff si ale připisuje úspěšný zákrok proti střele z dálky.
26'
Island je znovu v útoku a pokusí se napravit předchozí zaváhání.
26'
A Němci zvyšují náskok! Uwe Gensheimer proměnil rychlý protiútok.
25'
Island ztrácí míč po chybné přihrávce!
24'
Povedená sehrávka do pravého křídla, odkud si vyběhl Groetzki pro zakončení.
24'
Pasivita odpískána, Němci získávají míč.
24'
Wiencek se přilepil na soupeře a nenechal ho vystřelit. Island opět čelí pasivitě.
23'
První pokus Islandu o zakončení v tomto útoku byl zastaven.
23'
23'
Sedmička pro Němce.
22'
Vyloučení v týmu Island (Arnar Freyr Arnarsson).
22'
Tady obrana Německa zaspala. První střelu Gudmundssona zblokovala, ale míč nechala dopadnout na zem a Gudmundsson se ho opět zmocnil. A na druhý pokus už dává gól.
22'
Gudmundsson byl zastaven.
22'
Stále se Island nedostal ke střele.
21'
Němci se brání útokům soupeře. Islandu je už signalizována pasivita.
20'
Bez větších problémů se přes obranu z dálky prosadil i na druhé straně Fath.
20'
Přesnou střelu přes obránce poslal na německou branku Palmarsson.
19'
Hra pokračuje. Island si musí dávat pozor na ztrátu, má znovu prázdnou bránu.
19'
Island si bere oddechový čas.
19'
Ztráta Islandu. Němci rychle přešli hřiště a Gensheimer využil prázdné brány soupeře.
19'
Vyloučení v týmu Island (Elvar Örn Jónsson).
19'
Na zemi zůstává ležet Wiedle. Akce Němců pokračovala a Strobel, jenž měl spoustu prostoru, svůj útok proměnil.
18'
Kristjansson si naběhl z druhé vlny, pronikl k brankovišti a nedal německému brankáři šanci.
18'
Arnarsson byl poražen k zemi, islandský útok pokračuje.
17'
A Gustavssón střelu zpoza devítky chytá!
17'
Další faul na Kohlbachera. Němci už musí střílet.
17'
Fath se rovněž neprosadil přes soupeřovu obranu. Ale útok Němců pokračuje. Už je hodně dlouhý.
16'
Němci v dalším útoku byli znovu zastaveni islandskou obranou.
16'
Další nedovolený zákrok Islandu.
16'
Němci sice v útoku přestřelili, ale byli zastaveni nedovoleně.
16'
Islandský útok končí nepřesnou přihrávkou k brankovišti a ztrátou míče.
15'
Po delší době se hraje v plném počtu na obou stranách.
14'
Rychlý protiútok Německa využívá Wiencek.
14'
Na druhé straně se neprosadili ani Islanďané.
14'
Němci po technické chybě přichází o míč.
13'
Německo si bere oddechový čas.
13'
13'
Rychlé zakončení islandského útoku. Palmarsson opět v akci.
13'
Gustavssón na druhé straně chytá střelu Německa.
12'
Wolff první střelu soupeře zlikvidoval, ale vyraženého míče se zmocnili hosté. Ti rozehráli na střed, kde Palmarsson ještě vylepšil pozici pasem na Gunnarssona. Nikým nebráněn překonal brankáře.
11'
Nepřesná přihrávka Němců do pravého křídla znamená ztrátu míče.
11'
11'
Faul Jónssona při průniku do brankoviště. Sedmička to nebude, ale vyloučení ano.
10'
Palmarsson střelou ze středu z hranice devítky snižuje na rozdíl jedné branky.
10'
Protesty německého týmu jsou zbytečné, rozhodčí se nenechají "umluvit" a stojí si za svým vyloučením.
10'
Vyloučení v týmu Německo (Patrick Wiencek).
10'
Wolff zastavil zakončení Gunnarssona z pravého křídla. Útok Islandu pokračuje.
9'
Strobel těsně minul islandskou branku. Dožadoval se odpískání faulu, ale nedovolal se ho.
8'
Krásnou křižnou přihrávkou našel Palmarsson Gunnarssona na pravém křídle. Islandský hráč po seběhu do prostoru prostřelil Wolffa.
8'
Vyloučení v týmu Německo (Fabian Wiede).
8'
Vypadalo to na prorážení, ale odpískán byl nakonec německý faul. A dokonce se nejspíš bude vylučovat.
8'
Žlutá karta pro tým Německo (Fabian Wiede).
7'
Fath z hranice devítky využil střelou do protipohybu svou šanci. Němci vedou 5:2.
7'
Wolff v německé brance pohotově vykopl nohou do vzduchu a vyrazil islandské zakončení. Němci se řítí do útoku.
6'
Přihrávku na hranici brankoviště dostal Pekeler, jenž po otočce prostřelil islandského brankáře.
6'
Brankář Gustavssón sice úspěšně zasáhl, ale rychlý kontr Islandu končí ztrátou.
5'
Gunnarsonovi se podařilo snížit střelou z pravé strany.
4'
Gensheimer z hranice devítky proměnil svou střelu a zaplněné tribuny bouří radostí. Němci mají na domácím šampionátu obrovskou podporu.
4'
Islanďané, k nevoli Němců, dostali druhou šanci v útoku. Ale Palmarsson trefil horní tyč.
3'
Prudká střela zpoza obrany a hranice devítky. Fath se nemýlil.
2'
Elísson si musel vyběhnout z levého křídla, ale podařilo se mu zachytit sražený míč a rychle proměnil svůj útok.
1'
Strobel se prosadil při průniku z pravé strany.
1'
Úvodní útok zápasu obstará Německo.
1'

Německo: Heinevetter, Wolff – Gensheimer, Lemke, Wiencek, Wiede, Pekeler, Weinhold, Strobel, Fäth, Groetzki, Semper, Musche, Böhm, Kohlbacher, Drux.

Island: Gústavsson, Björgvinsson – Palmarsson, Elísson, Sigurmannsson, Gíslason, Trastarson, Gudmundsson, Magnússon, Ingason, A. T. Gunnarsson, Kristjánsson, Arnarsson, Gudjonsson, Gústafsson, Jónsson, Einarsson..
V hlavní části mistrovství světa se hraje v každé skupině o dvě místa v semifinále, kam postoupí dva nejlepší týmy. Třetí týmy ze obou skupin postoupí do zápasu o konečné 5. místo a čtvrté týmy do duelu o 7. místo. Pro pátý a šestý tým šampionát skončí.
Světový šampionát v házené se dostal do své druhé fáze, která se oficiálně nazývá hlavní kolo, či hlavní část. Ta je rozdělena do dvou skupin po 6 týmech, které si do skupin přenesly své výsledky ze vzájemných zápasů z předkola. V tomto přenosu se budeme věnovat utkání mezi Německem a Islandem v rámci skupiny 1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.