MS v házené mužů -  ONLINE PŘENOS -  Alžírsko : Maroko - 14. ledna 2021   18:00

Alžírsko
Alžírsko
2' Berriah  • 9' Berriah  • 12' Berriah  • 14' Kaabeche  • 16' Kaabeche  • 24' Ayoub  • 26' Arib  • 29' Ayoub  • 31' Hellal  • 32' Saker  • 35' Hellal  • 36' Hichem  • 41' Ayoub  • 43' Ayoub  • 44' Ayoub  • 46' Saker  • 47' Hadj Sadok  • 52' Chahbour  • 53' Ayoub  • 54' Hadj Sadok  • 56' Ayoub  • 58' Berkous  • 59' Arib  • 60' Hichem
24:23
(8:15)
Maroko
Maroko
3' Rezouki   • 6' Harchaoui   • 8' Zine   • 9' Zerouali   • 11' Rezouki   • 12' Alaoui   • 14' Rezouki   • 15' Zine   • 19' Idrissi   • 20' Adli   • 24' Zerouali   • 27' Harchaoui   • 29' Zerouali   • 30' Adli   • 30' Zine   • 32' Zerouali   • 35' Harchaoui   • 39' Adli   • 42' Zerouali   • 45' Slassi   • 53' Rezouki
Alžírsko
Benmenni, Ghedbane – Naïm, Hellal, Berkous, Chahbour, Saker, Kaabeche, Ensaad, Boudjenah, Berriah, Hadj Sadok, Arib, Hichem, Abdelkader, Ayoub.
Hansen, Madsen (DEN)
New Capital Sports Hall, Cairo
Maroko
Idrissi, El Aroussi – Rezouki, Zerouali, Belimen, Foukani, Zine, Kechradi, Lakbi, Alaoui, El Makki, Harchaoui, Bentaleb, Adli, Slassi, Hakimi.

Alžírsko – Maroko 24:23 (8:15)
Nejvíce branek: Ayoub 7, Berriah 3, Hellal 2 – Rezouki 6/2, Zerouali 5, Zine 3. Rozhodčí: Hansen, Madsen (DEN). Sedmimetrové hody: 4/0 – 2/2. Vyloučení: 6:4. ČK: Alaoui, Bentaleb, Hakimi (MAR).
Házenkáři Alžírska nakonec vítězí nad Marokem po velkém dramatu 24:23. Maročané přitom měli zápas skvěle rozehraný, v poločase vedli o sedm gólů a alespoň pětibrankový náskok drželi i v první půlce druhého dějství. Pak se ale Alžířané začali dotahovat a v samotném závěru skóre definitivně otočili zásahy do prázdné branky. Favorit tedy nakonec přeci jen bere výhru.
60'
Rezoukiho střela byla zablokována! Alžírsko dnes zvítězí.
60'
Oddechový čas Maroka...
60'
Opět podobná situace! Daoud Hichem skóruje do prázdné branky a dokonává velký obrat Alžírska!
59'
Maročané poslali do pole hráče navíc na úkor brankáře. Ztratili však míč a Reda Arib do jejich prázdné svatyně srovnává!
58'
Adli mohl zvýšit. Po sehrávce do pivota však minul branku.
58'
Červená karta pro Hichama Hakimiho! Už třetí na straně Maroka.
58'
Messaoud Berkous ale opět dostává Alžírsko na kontakt!
57'
Reda Rezouki proměňuje a posouvá Maroko do vedení o dva góly.
57'
Harchaoui byl faulován a vybojoval pro Maroko sedmičku!
57'
Alžírsko se teď bude muset vypořádat s početní nevýhodou. Riad Chahbour dostal dvouminutový trest.
56'
Alžířanům vyšla sehrávka přes pivota. Abdi Ayoub dává gól!
55'
Oddechový čas Alžírska.
54'
Přesilovku Alžírska využívá Mustafa Hadj Sadok, který snižuje na hratelný rozdíl dvou gólů!
54'
Vyloučení v týmu Maroko (Reda Rezouki).
53'
Abdi Ayoub střílí další gól Alžírska.
53'
Reda Rezouki dostal míč do pozice pravého křídla a zase trochu uklidnil Maročany.
52'
Riad Chahbour zakončil rychlý brejk a Maroko tak stále je pod tlakem.
50'
Ránu Zeroualiho vyrazil brankář Ghedbane. Na druhé straně si připsal úspěšný zákrok Idrissi, který pokryl střelu Ayouba.
49'
Ani čtvrtá sedmička v zápase gólem nekončí! Berkous trefil tyčku.
49'
Sedmička také pro Alžírsko! Faulován byl Ayoub.
48'
Reda Rezouki ji proměnil!
48'
Saker fauloval Slassiho. Sedmička pro Maroko!
47'
Mustafa Hadj Sadok se prosadil středem a Alžířané se začínají k soupeři přibližovat!
46'
Alžírsko sehrálo hezkou akci do pravého křídla. Odsud zakončoval Redouane Saker.
45'
Hned po něm střílí dvacátý gól Maroka Nabil Slassi. Pro něj osobně se jedná o první trefu v zápase.
44'
Oddechový čas Maroka.
44'
Abdi Ayoub dává gól z pravého křídla! Alžířané ztrácejí čtyři trefy.
44'
Harchaoui utíkal sám na alžírského brankáře, Ghedbane byl úspěšnější!
43'
Abdi Ayoub zase dostává Alžírsko na pětibrankový rozdíl. Více se jeho tým ve skóre zatím nedokáže soupeři přiblížit.
43'
Málem dvacátý gól Maroka! Zine trefil z protiútoku tyč.
42'
Mohamed Zerouali se nejprve neprosadil z dobré pozice, krátce poté ale skóroval z trháku!
41'
Z pozice pivota snižuje Abdi Ayoub.
40'
Další gól Maroka mohl přidat Adli, tentokrát střílel nepřesně.
39'
Berriah orazítkoval tyčku marocké branky!
39'
Achraf Adli přebral míč na pozici pivota a z hrance brankoviště se trefuje.
39'
Yassine Idrissi pokračuje ve velkém výkonu! Nyní vychytal Hellala.
38'
Síly na hřišti se vyrovnávají po vyloučení Mehdiho Alaouiho. Ten vidí dokonce červenou kartu!
37'
Zerouali zakončoval sehrávku do levého křídla, alžírský brankář Ghedbane předvedl dobrý zákrok.
37'
Alžířané budou muset hrát v pěti v poli. Na dvě minuty byl vyloučen Ayoub.
36'
Tentokrát se už Hichem prosadil, skóroval po rychlém kontru.
36'
Hichem zakončoval z levého křídla, Idrissi připraven!
35'
Amine Harchaoui ale rychle odpovídá.
35'
Noureddine Hellal proběhl marockou obranou a snižuje na rozdíl pěti zásahů.
34'
Maročané jsou už v plném počtu.
34'
Adliho zakončení pro změnu pokryl Ghedbane.
33'
Rezouki trefil z pravé strany tyčku alžírské branky!
32'
Redouane Saker dává desátý gól Alžírska. To se určitě ještě nehodlá vzdávat.
32'
Vyloučení v týmu Maroko (Mehdi Alaoui).
32'
Z levého křídla se prosadili i Maročané. Mohamed Zerouali je se čtyřmi zásahy momentálně jejich nejlepším střelcem.
31'
Noureddine Hellal se prosazuje po akci, která byla sehrána do levého křídla.
31'
Ve druhém poločase začíná v alžírské bráně Khalifa Ghedbane. V marocké pokračuje Yassine Idrissi.
31'
Nejvíce gólů:
Abderahim Berriah 3 – Reda Rezouki, Mohamed Zerouali a Mohammed Zine 3
První poločas vyšel skvěle Maroku, které vede nad Alžírskem 15:8. Maročané přitom byli spíše outsiderem duelu, soupeře ale zaskočili kvalitní obranou v čele s brankářem Idrissim, který chytil i tři sedmičky a rychlými protiútoky. Uvidíme, co alžírští trenéři vymyslí do druhé půle.
30'
30'
Mohamed Zine se trefil deset sekund před koncem prvního poločasu! Alžířané ještě rychle rozehráli, Berkousovu střelu však vyráží Idrissi!
30'
Maroko si vyžádalo oddechový čas.
30'
Vyloučení v týmu Alžírsko (Riad Chahbour).
30'
Poslední minutu první půle otevírá gólem Achraf Adli.
29'
Ayoub zakončil přesnou střelou akci do pivota.
29'
Vyloučení v týmu Alžírsko (Reda Arib).
29'
Mohamed Zerouali skóruje a Maroko tak zase více odskakuje soupeři.
29'
Střelu Ayouba vyráží Idrissi, který je zatím velkou oporou Maroka.
27'
Amine Harchaoui se dostal do samostatného úniku, který proměnil.
26'
Bellimem z dobré pozice neprostřelil brankáře Alžírska Ghedbaneho.
26'
Alžířané dohráli akci do pravého křídla, odkud se prosadil Reda Arib.
24'
24'
Abdi Ayoub hned po něm snižuje stav.
24'
Mohamed Zerouali trestá další chybu Alžířanů! Ti si berou oddechový čas.
23'
Na druhé straně střílel nepřesně Harchaoui.
22'
Arib zakončoval rychlý brejk Alžírska, vůbec ale netrefil branku.
21'
Kaabeche střílel jen do tyčky Idrissiho svatyně.
20'
Desátý gól Maroka střílí Achraf Adli. No, Alžírsko mělo výt favoritem, zatím to tak ale nevypadá.
19'
Alžířané si v oslabení pomáhali hrou bez brankáře. To ale potrestal marocký gólman Yassine Idrissi, který zachytil míč a skóroval střelou přes celé hřiště!
18'
Vyloučení v týmu Alžírsko (Noureddine Hellal).
17'
Alžířané nedávají ani třetí sedmičku! Idrissi vychytal také Naïma!
16'
Hichem Kaabeche se prosazuje ze středu z hranice brankoviště a snižuje na rozdíl tří gólů.
15'
Zine střílel z devíti metrů nechytatelně.
15'
Hellal zakončoval rychlý brejk Alžírska nepřesnou střelou.
14'
Zineho ránu výtečně chytá alžírský brankář!
14'
Alžířané hned odpovídají střelou Hichema Kaabecheho.
14'
Reda Rezouki zakončil gólem akci přes pivota.
13'
Slassi z Maroka dostává dvouminutový trest.
12'
Abderrahim Berriah zakončuje akci přesnou střelou z prvého křídla.
12'
Z levého křídla se prosazuje Mehdi Alaoui. Utkání se zatím vyvíjí pro Maroko výtečně!
11'
Redy Rezoukiho sedmimetrový hod bez problémů proměnil.
10'
Sedmička pro Maroko, Kaabeche je navíc na dvě minuty vyloučen.
9'
Za Maroko snižuje z pozice střední spojky Abderrahim Berriah.
9'
Brankář Idrissi zachytil míč a výhozem poslal do protiútoku Zeroualiho, který z trháku skóroval. Oddechový čas pro alžírskou lavičku.
8'
Mohamed Zine zvyšuje na rozdíl dvou branek.
6'
Amine Harchaoui strhává vedení na stranu Maroka.
6'
Druhá neproměněná sedmička Alžířanů! Abdelkader to zkoušel mezi nohy, Idrissi to přečetl!
5'
Berkous neproměnil sedmičku. Marocký brankář Idrissi zakročil pravou nohou!
5'
Maročan Amine Bentaleb dostává červenou kartu a utkání pro něj předčasně končí!
3'
Maročané srovnali zásahem Redy Rezoukiho.
2'
První gól zápasu vstřelil Alžířan Abderrahim Berriah.
1'
Utkání se odehraje v New Capital Sports Hall ve městě Cairo. Celý šampionát se samozřejmě koná před prázdnými tribunami.
Obě země se naposledy utkaly na loňském africkém šampionátu. V základní skupině zvítězilo 33:30 Alžírsko. Už v roce 1999 se oba soupeři potkali na MS. Tehdy to skončilo remízou 19:19.
Alžírsko:
Alžířané jsou na tom házenkářsky určitě lépe než Maroko. Jedná se o čtrnáctinásobné účastníky MS. Naposledy se na šampionátu představili v roce 2015. Jejich nejlepším výsledkem je 13. místo z roku 2001. Hned sedmkrát pak Alžírsko triumfovalo na africkém mistrovství. Z posledního zlata se házenkáři této země radovali na domácím turnaji v roce 2014. Na aktuální světový šampionát se Alžířané kvalifikovali kontinentálním bronzem.
Maroko:
Maročané se na světovém šampionátu představí posedmé v historii. Naposledy si mezi elitou zahráli v roce 2007. Do Egypta se kvalifikovali šestým místem na loňském africkém mistrovství. Zde udělali jediný medailový úspěch v roce 2003, kdy skončili třetí. Ani v rámci kontinentu tak nepatří k absolutní špičce a na MS jedou spíše sbírat zkušenosti.
Vítám tu všechny házenkářské příznivce! Tento týden startuje mužské MS v Egyptě! Ve čtvrtečním zahajovacím utkání skupiny F si to v souboji dvou severoafrických zemí rozdají Alžírsko s Marokem. Statistika vzájemných utkání lehce favorizuje Alžířany.