MS v házené mužů - ONLINE PŘENOS - Katar : Bahrajn

Katar

Bahrajn
28:23
Přenos se aktualizuje automaticky.
Události zápasu:
Katar
- 9'Capote
- 10'Jasín
- 11'Marzo
- 13'Madadí
- 15'Birrašíd
- 15'Capote
- 17'Capote
- 18'Marzo
- 33'Capote
- 34'Sásí
- 36'Capote
- 37'Capote
- 39'Marzo
- 41'Marzo
- 42'Birrašíd
- 44'Capote
- 47'Hassaballa
- 48'Marzo
- 50'Capote
- 55'Marzo
- 59'Marzo
- 60'Dhijáb
Bahrajn
- 7'M. Mírzá I.(žlutá karta)
- 10'As-Sajjad
- 11'Abd ar-Ridá
- 12'Ahmad
- 14'A. Mírzá
- 16'K. Mahfúdh
- 17'Džalál
- 19'Saad
- 32'K. Mahfúdh
- 35'As-Sajjad
- 42'(žlutá karta)
- 44'As-Sajjad
- 50'A. Mírzá
- 55'As-Salátna
- 56'As-Salátna
- 57'Džalál
- 58'al-Fardán
- 60'As-Salátna
Další informace:
- Rozhodčí
- Garcia, Marin (oba ESP)
- Stadion
- Cairo Stadium Hall 1, Káhira
![]() | ![]() |
---|---|
Základní sestava | |
Něco se nepovedlo. Zkuste ještě jednou nebo zaktualizujte stránku.
Katar: Šarić, Abídí – al-Karád, Mabrúk, Madadí, Capote, Marzo, Sásí, Birrašíd, Romane, Jasín, Binalí, Dhijáb, Hassaballa, Zakár, Alderi.
Bahrajn: Abdulhusajn, aš-Šwajch – Ajd, A. Mírzá, As-Samáhídží, Qanbar, Abd ar-Ridá, Džalál, M. Mírzá I., A. al-Maqábí, K. Mahfúdh, As-Salátna, al-Fardán, Saad, Ahmad, As-Sajjad.
Rozhodčí: Garcia, Marin (oba ESP).
Bahrajn startuje na světovém šampionátu počtvrté v historii. Nechyběl před dvěma lety, kdy obsadil dvacátou pozici. To bylo ale, co se týče mistrovství světa, vůbec nejlepší výsledek v dějinách bahrajnské házené za čtyři zapsané účasti. Start v Egyptě si bahrajnští házenkáři zajistili tím, že na loňském mistrovství Asie skončili na čtvrtém místě. Na tom Bahrajn pravidelně nechybí. Nejlépe si vedl v roce 2010, kdy urval stříbro. Nicméně ona bramborová medaile z minulého roku znamenala, že Bahrajn zůstal po osmi letech bez cenného kovu na mistrovství Asie.
Když vezmeme předchozí dvě účasti Bahrajnu na světovém šampionátu, tak v roce 2017 Bahrajn vzdoroval Dánům, olympijským šampionům z Ria. Nakonec prohrál o čtyři branky. Jak uvádí oficiální web MS v Egyptu, tak jak na MS 2017, tak MS 2011 při svém debutu zvítězil Bahrajn vždy ve svém posledním vystoupení na turnaji proti Austrálii, respektive Angole.
V roce 2019 poté nadešel velký milník bahrajnské házené. Bahrajn porazil v základní skupině Japonsko a bylo to první vítězství bahrajnských házenkářů v historii světových šampionátů v rámci základní skupiny.
Bahrajnským soupeřem bude Katar, finalista MS 2015. Katar je zkrátka na poli sportovní diplomacie hodně aktivní. Vrcholem všeho je pořádání fotbalového MS 2022. Přidat můžeme aktivní participaci na chodu PSG či Barcelony. Zkrátka jsou místa, kde peníze jsou tím nejmenším problémem. V případě Kataru můžeme de facto dát rovnítko mezi sportovní a národní diplomacii. Katar se prostřednictvím sportovních výsledků snaží o zlepšení své image ve světě. Asi každý člověk, který se zaobírá problematikou sportovní diplomacie (třeba na akademické úrovni) vám poví, že kdo nic nepublikoval o Kataru, tak jakoby nebyl.
Katar sáhl na MS 2015 k tomu, že naturalizoval své sportovce. Využil toho, že jakožto pořadatel turnaje měl místo mezi účastníky světového šampionátu jisté a za tučnou odměnu nalákal hvězdy házené. Například španělského kouče Valvera Lópeze, který na katarské lavičce sedí dodnes. Vězte, nebo ne. Až do MS 2015 bylo nejlepším katarským výsledkem na světovém šampionátu 16. místo. Jenže Katar sáhl k tomu, že několik hráčů naturalizoval. Jak prozrazuje server iSport, tak odměnou jim byl byt na umělém ostrovu, milion dolarů či Maserati. Ačkoliv to snad v roce 2011 (tj. roce přidělení MS Kataru) nepředpokládal vůbec nikdo, tak víceméně mezinárodní mix hráčů v katarském dresu došel až do finále. Hlavně po čtvrtfinále s Německem, respektive semifinále s Polskem se na hlavu rozhodčích snesla velká kritika ze všech stran. Poláci po závěrečném hvizdu dvojici sudích ironicky tleskali. Katarskou cestu z nuly až (skoro) na vrchol zastavili až Francouzi ve finále, kdy po vynikajícím výkonu českého rozhodcovského dua Novotný – Horáček zvítězila země galského kohouta 25:22. V katarském národním týmu (pokud tak můžeme toto mužstvo tak nazvat) tehdy byl pouze jediný Katařan. Ten skóroval na celém turnaji jednou.
Od onoho památného MS skončili Katařané o dva roky později ve Francii ve čtvrtfinále a před dvěma lety poté až třináctí. Přesně před rokem opanovali mistrovství Asie, kde ze sedmi duelů všechny vyhráli. Jen potvrdili, že nejbohatší země dominuje házené v Perském zálivu. Teď se účastní MS 2021. Když porovnáme širší nominaci Kataru se soupiskou, se dostal před šesti lety až skoro na vrchol, tak v katarském nároďáku stále najdeme Rafaela Capoteho, Eldara Memiševiče či třiačtyřicetiletého brankáře Darijela Sariče.
Katar na úvod MS přehrál Angolu poměrem 30:25. Vzápětí svedl pořádnou bitvu s Japonskem. Po půli prohrával o gól. Ve druhém poločase ale překlopil vývoj zápasu na svou stranu a dostal se do vedení 26:21. Nicméně Japonci otočili na 27:26 ze svého pohledu zejména díky perfektní dohrávce do levého křídla na kapitána Doje. Každopádně Katar se oklepal a lépe mu vyšel závěr střetnutí. To znamenalo, že si to následně rozdal s Chorvaty, evropskými vicemistry 2020, o první místo v základní skupině C. S Chorvatskem ale prohrál 24:26. V prvním klání osmifinálové skupiny přišla další prohra, tentokráte 23:32 proti Dánsku.
Bahrajn měl, na rozdíl od svého dnešního soupeře, v základní skupině pasivní skóre. Ze základní skupiny D postoupil ze třetí příčky. Nejprve podlehl obhájcům zlata z Dánska jednoznačně 20:34, poté nestačil na Argentinu 21:24. V klíčovém duelu o postup ze základní skupiny ovšem porazil Demokratickou republiku Kongo 34:27. Do osmifinálové skupiny vstoupil porážkou 18:28 proti Chorvatsku.
Jedná se o reprízu semifinále loňského mistrovství Asie. Pozdější vítěz turnaje Katar porazil Bahrajn poměrem 28:24. Oplatil tak Bahrajnu porážku ze souboje o finále olympijské finále kvalifikace na přeloženou olympiádu v Tokiu. Bahrajn přehrál Katar 28:26 a následným vítězstvím 34:29 proti Jižní Koreji si zajistil letenku do země vycházejícího slunce.