OH - házená - OH - házená - muži -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko  : Dánsko - 5. srpna 2021   14:00

Španělsko
Španělsko
4' Figueras Trejo  • 8' Figueras Trejo  • 9' Sarmiento Melián  • 12' A. Dujshebaev  • 14' Figueras Trejo  • 18' Fernández Pérez  • 26' A. García Robledo  • 28' A. García Robledo  • 30' Figueras Trejo  • 31' Gómez Abelló  • 34' A. Dujshebaev  • 37' A. Dujshebaev  • 38' A. García Robledo  • 40' Entrerríos Rodríguez  • 43' Figueras Trejo  • 44' A. Dujshebaev  • 45' A. Dujshebaev  • 48' Entrerríos Rodríguez  • 56' Sánchez Migallón  • 59' Sarmiento Melián
23:27
(10:14)
Dánsko
Dánsko
1' M. Hansen   • 4' Gidsel   • 11' Holm   • 13' Svan Hansen   • 14' M. Hansen   • 15' H. Toft Hansen   • 16' M. Landin Jacobsen   • 18' Gidsel   • 21' Gidsel   • 25' Mensah Larsen   • 28' Gidsel   • 30' M. Hansen   • 30' M. Hansen   • 37' H. Toft Hansen   • 38' Mensah Larsen   • 41' M. Hansen   • 44' Gidsel   • 45' M. Hansen   • 56' Mensah Larsen   • 58' Mensah Larsen   • 59' J. Hansen   • 60' M. Hansen
Španělsko
Brunner – Salah (SUI)
Yoyogi National Stadium, Tokio
Dánsko

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Španělsko – Dánsko 23:27 (10:14)
Nejvíce branek: A. Dujshebaev 5, Figueras Trejo 5, Gómez Abelló 4/3 – M. Hansen 12/5, Gidsel 5, Mensah Larsen 4. Rozhodčí: Brunner – Salah (SUI). Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5. Vyloučení: 4:2.
Dnešní nesmírně dramatický duel je u konce. Španělé téměř celý zápas tahali za kratší konec, avšak postupně snižovali manko a zhruba pět minut před koncem sahali po vyrovnání. Nicméně pak v dánském dresu opět čaroval brankář Niklas Landin a severský výběr postupuje podruhé za sebou do finále olympijského turnaje, kde bude usilovat o obhajobu zlatých medailí proti Francii. V tomto zápase znovu řádil hvězdný Mikkel Hansen, jenž proměnil pět sedmiček ze šesti a celkově nastřádal úctyhodných dvanáct branek! Španělsko se určitě pokusí zkoncentrovat na boj o bronzové medaile proti nevyzpytatelnému Egyptu.
60'
Skóre tohoto zápasu symbolicky upravuje Mikkel Hansen, který zaznamenal těžko uvěřitelných dvanáct gólů!
60'
Dánové navíc získávají balón a postupují do finále!
59'
Teď už je definitivně rozhodnuto, jelikož klíčovou branku dává Johan Hansen!
Do konce zápasu chybí 72 vteřin, Dánsko si bere oddechový čas.
59'
Naději Španělska teď ještě vykřesal Sarmiento.
Španělsko se ještě snaží reagovat oddechovým časem.
58'
Dánové hráli velmi trpělivě a zhruba dvě minuty před koncem vedou o tři branky! To už se Španělsku bude stahovat velmi těžko, i v tomto případě je klíčem k úspěchu faktor Niklas Landin – Mikkel Hansen!
57'
Niklas Landin předvádí úžasný zákrok proti střele Figuerase Treja a opět ukazuje, že je v současnosti nejlepším brankářem světa!
56'
Tohle byl už celkově jedenáctý gól Mikkela Hansena a pátý ze sedmimetrového hodu. Dánové díky němu vedou o dvě branky. V tuto chvíli zaznamenal téměř polovinu branek svého výběru!
56'
S bleskovou odpovědí ale nyní přichází Sánchez Migallón.
56'
Dánům dává alespoň trochu klidu Mensah Larsen.
55'
Gidsel sice přišel o balón, ale v klíčovou chvíli opět vytahuje senzační zákrok Landin! Ten si teď doslova vychutnal Dujshebaeva a jeho ránu odvrátil na břevno!
54'
Toft Hansen fauloval Entrerríose a Španělé zahrávali sedmičku, kterou proměnil Gómez Abelló! Rozdíl ve skóre je pouze jednogólový!
53'
Španělé krouží kolem defenzívy protivníka, ale stále ji nedokážou překonat.
52'
Gidsel přišel o míč, Španělsko reaguje na hodně divoký průběh oddechovým časem.
51'
Na druhé straně ale předvádí neuvěřitelný zákrok Niklas Landin proti střele Alexe Dujshebaeva.
50'
Nervozita je cítit z obou stran, španělský gólman Corrales Rodal teď předvedl netradiční, ale nesmírně důležitý zákrok hlavou proti ráně Tofta Hansena!
50'
Svan Larsen sice nevyzrál na španělského gólmana, pak ale chybuje při rozehrávce Guardiola Villaplana.
49'
Dánové si teď vybírají oddechový čas.
49'
Anderssona sice vychytal Pérez de Vargas, ale na druhé straně se dopustil technické chyby García Robledo.
48'
Entrerríos Rodríguez se ale nechal zahanbit a je to opět jen o dvě branky.
47'
Sánchez Migalló fauloval Gidsela, Mikkel Hansen se postavil k sedmičce a bezpečně ji proměnil. Z této činnosti skóruje v zápase už počtvrté, celkově dokonce podesáté.
46'
Španělé teď nikam nespěchali a drží se na dohled po úspěšné sedmičce Gómeze Abella.
45'
Jenže Dánsko má Mikkela Hansena, který se prosazuje dokonce podeváté v zápase!
45'
Alex Dujshebaev se rozstřílel a díky své páté brance v zápase drží španělské naděje nad vodou.
44'
O rychlou odpověď se ale teď postaral Gidsel.
44'
Saugstrup branku netrefil, Španělé vzápětí prohrávají jen o dva góly díky přesnému zásahu Alexe Dujshebaeva.
43'
Přesným zásahem nyní vykřesává naději Figueras Trejo.
43'
Dvouminutový trest si musí odpykat Möllgaard Jensen.
42'
Sarmiento pálil mimo, na druhé straně ale také Mensah.
41'
Mikkel Hansen je ale k nezastavení a dává už svůj osmý gól v zápase!
40'
Španělé se ale rozhodně nevzdávají a díky Entrerríosovi snižují na rozdíl tří branek.
39'
Následnou sedmičku vzápětí opět proměnil Mikkel Hansen.
39'
Žlutá karta pro realizační tým Španělsko.
39'
García Robledo fauloval a je vyloučen na dvě minuty.
38'
Dánové si ale nepouštějí soupeře k tělu a zásluhou Mensaha vedou o tři góly.
38'
Gól Španělska nyní dává García Robledo a je to pouze o dva
37'
Náskok Dánska zvyšuje Toft Hansen.
37'
Španělé ale stále drží krok zásluhou probuzeného Dujshebaeva.
36'
Sedmičku s přehledem proměňuje Mikkel Hansen.
36'
Sarmiento fauloval Svana a je vyloučen na dvě minuty, navíc tu bude sedmička pro Dánsko.
35'
Saugstrup teď nebyl úspěšný, vzápětí ale ztrácí míč Sarmiento.
34'
Po delší době je vidět Alex Dujshebaev a rozdíl ve skóre je jen dvougólový.
33'
Magnus Landin se neprosadil, na druhé straně míří do tyče Sarmiento.
32'
Entrerríos Rodríguez pálil z devíti metrů, ale na brankáře Landina Jacobsena nevyzrál!
32'
Mads Mensah přišel o balón a Španělé se mohou dotáhnout na rozdíl dvou branek.
31'
Španělé ihned skórují a ještě žijí zásluhou Gómeze Abella.
31'
První poločas tohoto semifinálového duelu je minulostí. Úvodní polovina prvního dějství byla nesmírně vyrovnaná, pak ale začali mít navrch favorizovaní Dánové a do kabin odcházejí s pohodlným čtyřbrankovým náskokem. Hlavními oporami severského výběru jsou opět Mikkel Hansen, který i přes neproměněnou sedmičku zaznamenal už pět branek, a také čaroděj mezi třemi tyčemi Niklas Landin. Druhý poločas začne přibližně ve 14:50.
30'
30'
Avšak Mikkel Hansen si všimnul prázdné branky a v poslední vteřině dává gól, Dánsko bude odcházet do kabin se čtyřbrankovým náskokem!
30'
Pět vteřin před koncem skóruje Figueras Trejo.
30'
Další důležitý gól přidává Mikkel Hansen.
30'
García Robledo byl však zablokován a Dánsko může jít do kabin se čtyřbrankovým náskokem.
29'
Španělé nikam nespěchají a pečlivě si rozmýšlejí svůj útok.
28'
Dánsku navíc vrací tříbrankové vedení Gidsel.
28'
Guardiola Villaplana je vyloučen na dvě minuty.
28'
Zhruba dvě minuty před koncem následuje oddechový čas pro Dánsko.
28'
Španělé se snažili prosadit postupným útokem a to se jim povedlo, jelikož skóruje García Robledo.
27'
Teď to vzal na sebe Mikkel Hansen, avšak prostor tří tyčí míjí.
26'
Nyní snižuje španělské manko García Robledo.
25'
Následně ale okamžitě odpovídá Mads Mensah.
25'
A tu s přehledem proměňuje Gómez Abelló.
24'
Teď naopak vybojoval sedmičku pro Španělsko Maqueda Peno.
24'
Mikkel Hansen ale selhal, jelikož Pérez de Vargas ho brilantně vychytal!
23'
Gómez Abelló fauluje Mensaha a Dánsko tak bude zahrávat svou druhou sedmičku.
22'
Möllgaard Jensen teď parádně zablokoval Fernándeze Péreze.
21'
Dánsko poprvé v zápase vede o čtyři branky, jelikož se prosadil Gidsel.
21'
Španělé přešli do rychlého brejku, jenomže Sánchez Migallón orazítkoval pouze tyč.
20'
Niklas Landin znovu čaruje, za dvacet minut pustil jen šest branek! Nyní vychytal Magueda Penu.
20'
Na druhé straně ale přichází o balón Lasse Andersson.
19'
Po dlouhém útoku Španělska míjí branku García Robledo.
18'
Poté ale okamžitě odpovídá Gidsel.
18'
Za Španělsko nyní skóruje Fernández Pérez a snižuje náskok.
18'
To se však nedaří, jelikož Andersson trefil jen protější tyč.
17'
Entrerríos Rodríguez přichází o balón a Dánové tak mohou jít do vedení o čtyři branky!
17'
Španělsko pochopitelně reaguje úvodním oddechovým časem.
16'
Dánové teď navyšují náskok zásluhou Magnuse Landina.
16'
Mikkel Hansen řádí i v obraně a výborným defenzívním zákrokem získává pro Dánsko míč!
15'
A Dánové mohou jít do trháku, jelikož přesnou mušku měl Toft Hansen.
14'
Niklas Landin znovu zasahuje proti ráně Saly!
14'
Vzápětí ale opět odpovídá hvězdný Mikkel Hansen.
14'
Španělé ale nechtějí ztrácet krok, ze šesti metrů skóruje aktivní Figueras Trejo.
13'
Dánové ale znovu vedou díky Svanu Hansenovi.
13'
Nyní jsme viděli nepřesnou střelu Holma, na druhé straně nepřekonal Landina rozběhnutý Fernández Pérez.
12'
Až nyní je vidět Alex Dujshebaev, který překonává Landina ze spojky.
11'
Dánsko se po delší době prosazuje zásluhou Holma.
11'
Na druhé straně se ale vytahuje i Niklas Landin proti ráně Figuerase Treja!
10'
Pérez de Vargas opravdu čaruje, jelikož vychytal i Mikkela Hansena!
9'
Holm nevyzrál na Péreze de Vargase, za Španělsko teď dokázal srovnat
8'
Španělé přeci jen snižují zásluhou Figuerase Treja.
8'
Na konci početní výhody půjdou Dánové naopak do oslabení, jelikož dvě minuty si musí odpykat Saugstrup.
7'
Pérez de Vargas teď podržel Španělsko, jelikož vychytal Saugstrupa!
6'
Snížit mohl Figueras Trejo, jenže míří těsně vedle.
6'
Sedmičku navíc proměňuje Mikkel Hansen.
6'
Magnus Landin byl faulován Solém Salou, Dánsko tak bude zahrávat svou první sedmičku a Sala je navíc vyloučen na dvě minuty!
5'
Opět jsme viděli chyby na obou stranách, nejprve ji vyrobil Solé Sala a pak dánský čaroděj mezi třemi tyčemi Landin Jacobsen.
4'
Na druhé straně ale okamžitě vrací Dánům vedení Gidsel.
4'
Španělsko vzápětí srovnává stav zásluhou Figuerase Treja.
3'
Pérez de Vargas si připisuje první dobrý zákrok, když vychytal Svana Hansene!
3'
Zatím sledujeme velmi nervózní začátek, jelikož ztrátu zaznamenali Holm i Gurbindo Martínez.
2'
Dánové předvedli výtečnou obranu, o míč přišel Entrerríos Rodríguez a získal ho Möllgaard Jensen.
1'
Hned v úvodu se prosazuje Mikkel Hansen a Dánové tak jsou do brzkého vedení.
1'
Oba výběry už jsou na palubovce a vzápětí si vyslechnou státní hymny.

Španělsko: Pérez de Vargas, Corrales Rodal – Gurbindo Martínez, Maqueda Peno, Fernández Pérez, Entrerríos Rodríguez, A. Dujshebaev, Sarmiento Melián, Solé Sala, Figueras Trejo, A. García Robledo, Gómez Abelló, Guardiola Villaplana, Sánchez Migallón.

Dánsko: N. Landin Jacobsen, Möller – M. Landin Jacobsen, Saugstrup Jensen, Svan Hansen, Möllgaard Jensen, Mensah Larsen, H. Toft Hansen, M. Hansen, Toft Olsen, J. Hansen, L. Andersson, Holm, Gidsel.

Rozhodčí: Brunner – Salah (SUI).
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Oba dva protivníci na sebe naposledy narazili právě na MS 2021 taktéž v semifinálové fázi a na vytoužený postup dosáhlo Dánsko (35.33), Španělé jim tak rozhodně mají co vracet.
Výběr z jihu Evropy taktéž vyhrál ve své skupině čtyři zápasy z pěti a jeden prohrál, ovšem na rozdíl od následujícího soupeře obsadil druhou příčku za vítěznou Francií. Mezi osmičkou nejlepších svedl nervy drásající bitvu se Švédskem a po hektické koncovce se radoval z nejtěsnějšího úspěchu 34:33.
Španělé dokázali ovládnout poslední dva evropské šampionáty z let 2018 a 2020, na předchozí olympijské hry se senzačně vůbec nekvalifikovali. V historii OH ještě nikdy neproklouzli do finále a získali "jen" tři bronzové medaile, tu poslední v Pekingu v roce 2008. Nyní tak mají obrovské odhodlání přepsat historii, i když je před nimi opravdu tvrdý oříšek.
Dánové jsou suverény posledních let, jelikož ovládli minulé dva světové šampionáty a tady v Tokiu navíc obhajují pět let starý triumf z brazilského Ria de Janeira. Na tomto turnaji dominovali ve skupině B, i když po úvodních čtyřech výhrách nestačili na Švédy. Ve čtvrtfinále se utkali v dalším severském derby s Norskem a i díky osmi brankám hvězdného Mikkela Hansena zvítězili po výsledku 31:25.
Házenkářský turnaj mužů se pomalu a jistě chýlí ke svému konci, ve čtvrtek budou na programu semifinále. V tom druhém se čeká nesmírně dramatický souboj mezi Španělskem a Dánskem, jasný favorit se vskutku hledá jen velmi těžko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.