Norsko - Jižní Korea | ONLINE | 1.8.2012 10:30 | OH - házená 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz

Hezký zbytek dalšího olympijského dne. (27:27)
Na palubovce dnes doslova řádila Linn Jorum Sullandová, která je s jedenácti přesnými zásahy nejlepší střelkyní utkání. Korejský tým však působil kompaktněji. Na jeho straně je hned trojice šestigólových hráček. Jedná se o Eun Hee Ryu, Jihae Jung a Hyobi Jo. (27:27)
Jižní Korea si tak skvělým finišem zajistila cennou remízu s Norskem a myslím si, že tento tým bude černým koněm turnaje. Pro Norky je naopak dělba bodů zklamáním. Znovu připomínám, že tento severský celek je podle odborníků hlavním aspirantem na zisk olympijského zlata. Zatím však Norky dokázaly dovést ze tří zápasu do vítězného konce jen jeden. (27:27)
60
Druhý poločas skončil. (27:27)
60
Na konci další bleskové souhry Korejek stála nekompromisní Eun Hee Ryu a srovnává na 27:27! (27:27)
59
Trenér Hergeirsson si vyžádal oddechový čas. (27:26)
59
Asijská děvčata svou akci ale do vítězného konce nedovedla. (27:26)
59
V útoku je Korea! (27:26)
58
Tentokrát trvala korejská reakce jen sedm vteřin! Hyobi Jo okamžitě snižuje na rozdíl jedné branky. (27:26)
57
Sullandová přidává svou jedenáctou branku! Obdivuhodný výkon. (27:25)
56
Střelou o tyč se prosadila Eun Hee Ryu. (26:25)
54
Odpověď Sun Hee Woo trvala pouhých jedenáct sekund. Jihokorejky ještě nemají nic ztraceno. (26:24)
54
Norsky orientovanou halu rozbouřila Sullandová. (26:23)
53
Proti dělovce Eun Bi Lee už ale neměla Grimsbová nárok. (25:23)
50
Gól Asiatek nemohl platit, krátce před tím bylo totiž pískáno. (25:22)
49
Korea si bere time-out. (25:22)
49
Norsko opět odskakuje na rozdíl tří branek. Trefila se Breivangová. (25:22)
49
Korea snižuje zásluhou Cheongshim Kim. (24:22)
48
Přesná trefa k tyči v podání Snorroeggenové končí v síti. (24:21)
48
Na druhé straně odpovídá Jo. (23:21)
47
A opět je to Lokeová, kdo se prosadil po dalším rychlém brejku! (23:20)
47
Samostatný únik Lokeové končí dvaadvacátou brankou favorizovaného týmu. (22:20)
45
Po skvělé přihrávce od Korenové se prosadila z úhlu Camilla Herremová! (21:20)
44
Korejky dávají svůj jubilejní dvacátý gól po akci z levého křídla. (20:20)
43
Tentokrát se exekuce sedmičky zhostila Korenová a vedla si na výbornou. (20:19)
41
Po nedovoleném zákroku Ryu měly Norky k dispozici sedmičku. Sullandová ale tentokrát selhala! (19:19)
40
Jihae Jung srovnává na 19:19. (19:19)
38
Na samém konci osmatřicáté minuty skóruje z devíti metrů Hyobi Jo. (19:18)
38
Na první pokus Alstadové korejská brankářka vyzrála, na následnou dorážku už nikoliv. (19:17)
38
A Norky už vedou! Šťastnou střelkyní je Frafjordová! (18:17)
36
Rychlý brejk favoritek završila úspěšným způsobem Korenová. (17:17)
35
Korejkám vrací vedení Haein Sim. (16:17)
34
A je srovnáno! Autorkou gólu je opět skvělá Sullandová! (16:16)
33
Sun Hee Woo obdržela dvouminutový trest. Norsko má dobrou šanci se dotáhnout. (14:16)
32
Na druhé straně hrací plochy překonala korejskou brankářku úspěšným podstřelem mezi nohy Korenová. (14:16)
31
Sim začala druhý poločas velice chytrou střelou o zem. (13:16)
31
Začal druhý poločas. (13:15)
Vše se schyluje k začátku druhé půle. (13:15)
Norky drží v relativním dostřelu svými góly Sullandová, která se trefila hned sedmkrát. Na korejské straně je střelkyň více. Nejlépe si zatím vede Jung, za jejíž jménem v kolonce vstřelených branek svítí pětka. (13:15)
Jižní Korea hraje na turnaji pod pěti kruhy famózní házenou! Asijský tým nebyl dosud na olympiádě poražen a výborně si vede také dnes proti hlavnímu kandidátovi na zlato. (13:15)
(13:15)
30
První poločas skončil. (13:15)
30
Korejskou obranou pronikla v posledních minutách velice aktivní Linn Jorum Sullandová a stanovuje poločasový výsledek na 13:15. (13:15)
30
Už běží druhá polovina poslední minuty první půle. (12:15)
29
Za Norsko koriguje na 12:15 Sullandová. (12:15)
29
Rána do vzdálenějšího rožku brány se v podání Hyobi Jo stala úspěšnou. (11:15)
28
Na druhé straně se nedokázala prosadit Sullandová. (11:14)
28
Z levého křídla přidává čtrnáctou branku asijského týmu Jo. (11:14)
28
Korejský kouč Jae Won Kang si vyžádal oddechový čas. (11:13)
27
Sullandová snižuje úspěšnou sedmičkou. Norka měla ale štěstí, brankářka si na míč sáhla. (11:13)
27
Na konci sedmadvacáté minuty se na dvě minuty poroučí ze hry Im Jeong Choi. (10:13)
27
Dělovkou pod horní tyč se prosadila Hyobi Jo. (10:13)
26
Po přihrávce Johansenové se do rychlého brejku dostala Breivangová a přesnou trefou maže další gól z jihokorejského náskoku. (10:12)
25
Norky konečně dokázaly po delší době nalézt recept na pozornou jihokorejskou obranu a prosazují se! Autorkou branky je Snorroeggenová. (9:12)
24
Opět se hraje. Favoritky ze severu Evropy však opět velice rychle přišly o míč. (8:11)
24
Norsko si logicky bere oddechový čas. (8:11)
24
Střelou na bližší tyč se prosazuje opět Jung a Korejky tak odskakují na rozdíl tří přesných tref! (8:11)
24
Velice nepřesná rána Lunde-Borgersenové přistála až někde mezi diváky. (8:10)
23
A ten Jihae Jung s přehledem proměňuje. (8:10)
23
Po faulu Amandy Kurtovičové budou Asiatky házet sedmimetrový hod. (8:9)
22
Rychlý brejk Sun Hee Woo brankou nekončí! (8:9)
21
Po pravé straně se do zakončení dostala Ryu a nemýlila se. V případě Korejky jde o její třetí gól v utkání. (8:9)
21
Sullandová dává na 8:8. (8:8)
20
Po rychlé spolupráci s Sun Hee Woo sází osmý gól do norské sítě Eun Hee Ryu. (7:8)
19
Na druhé straně se po pasu Lee prosadila Cha Youn Kim. (7:7)
18
Eun Hee Ryu dostává kartu žluté barvy. (6:6)
18
Tři minuty dlouhé čekání na gól nedokázala Lokeová ukončit ani z bezprostřední blízkosti brány. (6:6)
15
Lokeová však velice rychle vyrovnává díky dělovce k pravé tyči. (6:6)
15
Jihokorejkám vrací vedení Eun Bi Lee. (5:6)
14
Stejný trest obdržela také Breivangová na druhé straně. (5:5)
14
Žlutá karta pro Hyobi Jo. (5:5)
14
Po akci na pravém křídle se prosazuje Korenová. (5:5)
13
Evropanky se však více jak minutu nedokázaly dostat k míči a nakonec inkasují! Autorkou branky je Ryu. (4:5)
12
Navíc jde na dvě minuty ze hry Haein Sim a Norsko si tak zahraje přesilovku. (4:4)
12
Pokus Sullandové se mezi tři tyče nevešel. Norka ale byla podle názoru rozhodčích faulována a favoritky tak zůstanou u míče. (4:4)
11
Ida Alstadová je napomínána žlutou kartou. (4:4)
11
Norky ale bleskově odpovídají. (4:4)
9
Střelou doprostřed brány se prosadila Jung a srovnává tak na 3:3. (3:3)
8
Vedení vrací favoritkám Korenová. (3:2)
7
Navýšením stavu neskončil ani další norský útok, Korejky proto trestají. Brankářka Moon poslala dalekonosnou přihrávkou do zakončení Sun Hee Woo a ta si s přehledem vychutnala norskou brankářku Haraldsenovou. (2:2)
7
Zatím se nejedná o žádnou střeleckou kanonádu. Snorroeggenová byla po svém předchozím gólu opět nepřesná a poslala míč pouze vedle pravé tyče korejské svatyně. (2:1)
6
Žlutou kartu vidí Haein Sim. (2:1)
5
Tentokrát už je míč z ruky Snorroeggenové v síti! (2:1)
5
Pokus Snorroeggenové byl zablokován. (1:1)
4
Nadýchaný padáček v podání Jo skončil na horní tyči! (1:1)
3
Z brejku vzápětí srovnává Jihae Jung. (1:1)
3
Před branku si naběhla Sullandová a dobře umístěnou ránou k tyči Ju šanci. (1:0)
2
Mezi tři tyče se nevešel ani pokus Korejek. Stále tak čekáme na první přesnou trefu. (0:0)
1
Norsku, které do zápasu nastoupilo v červených dresech, premiérový útok nevyšel. (0:0)
1
Utkání právě začalo. (0:0)

Norsko: Grimsbová, Haraldsenová – Alstadová, Lokeová, Nostvoldová, Breivangová, Lunde-Borgersenová, Johansenová, Frafjordová, Sullandová, Korenová, Snorroeggenová, Kurtovičová, Herremová

Jižní Korea: Ju, Moon - Kim O., Gwon, Ryu, Sim, Choi, Jung J. - Woo, Jung Y., Kim Cha, Kim Che., Jo, Lee

Rozhodčí: Gjorgij Načevski, Slave Nikolov (oba Makedonie). (0:0)
Hezký den u sledování světové házené! Norsko, jakožto papírově největší favorit na zlato, dnes narazí na nevyzpytatelné Korejky.

Jižní Korea si zatím na turnaji vede velice dobře. Vyhrála oba své zápasy a je tak v čele skupiny B. Do olympiády vstoupily Asiatky výhrou 31:27 nad Španělskem, o dva dny později zdolaly o gól Dánsko 25:24. To Norsko pro změnu prohrálo o jedinou branku úvodní duel s Francií 23:24. V severské bitvě se Švédskem už se ale zrodila výhra 24:21.

Malým strašákem může být pro Norky i fakt, že poslední vzájemný duel vyhrály korejské házenkářky. Utkání se sice hrálo v roce 2009, ale i to se počítá! Norské hráčky budou v tomto střetnutí nicméně velkými favoritkami a svou roli by měly potvrdit vítězstvím. Jak vše nakonec dopadne? Nechme se překvapit. (0:0)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.