Ode mě je to pro dnešní večer vše. Loučím se s vámi a přeji pěkný zbytek večera.
A je dobojováno! Domácí ČEZ Motor bojoval doslova do poslední sekundy, aby udržel jednobrankové vedení. Sledovali jsme velmi napínavé utkání, ve kterém museli Jihočeši otáčet nepříznivý stav z první periody. Litoměřice si v ní vybudovaly dvoubrankový náskok a byly jasně lepší. V dalším průběhu utkání ale Motor srovnal krok a zaslouženě si došel pro tři body.
60:00
59:47
Hraje se v obranném pásmu Motoru, Litoměřice ale nestřílí na branku.
59:21
Kuchejda převedl skvělou práci, ale puk který směřoval z jeho hole před prázdnou klec nenašel adresáta.
59:11
Jakub Šulc (LTM) dostává trest 5 minut + do konce utkání. Josef Straka (CEB) obdržel 2 minuty. Vhazuje se v obranném pásmu Motoru. Král opět zůstává na střídačce.
59:11
Jakub Šulc (LTM) je po tvrdém zákroku na Heřmana vykázán ze hřiště. Následně se dostal do křížku se Strakou. Rozhodčí rozdává tresty.
58:58
Nouza nádhernou přihrávkou vzduchem vyslal Heřmana. Ten ale kotouč nedostihl. Vzápětí vyhazují hosté na zakázané uvolnění.
58:40
Král zůstává na střídačce, Litoměřice hrají v šesti!
58:40
Po akci Litoměřic kryje puk Bláha a hosté si vzápětí berou oddechový čas.
58:24
Tísněný Boháč dokázal ještě vypálit na Krále, který však jeho pokus vyrazil.
57:45
Marek Vaniš dostal pěknu přihrávku před branku, ale minul puk.
57:22
Hosté hrají v plném počtu.
56:48
Luboš Rob svou střelou trefil dalšího hráče Litoměřic. Hostující celek dnes opravdu trpí.
56:26
Střela od modré v podání Romana Vráblíka skončila na betonu brankáře Krále.
55:48
Jakub Kolář se těžce sbírá z ledu, ale už míří na střídačku.
55:48
Tomáš Nouza dlouho napřahoval ke střele, hráč hostí mu ránu zblokoval a zůstává ležet na ledě.
55:29
Pokus Jána Muchy mířil těsně mimo branku.
55:22
Sebastián Gorčík se hnal za kotoučem, který mířil pomalu na Bláhu. Ten musel proti puku vyjet a ukryl ho. Gorčík (LTM) si však neodpustil sekeru a poroučí se na trestnou lavici.
54:48
Vráblík vyhazuje kotouč přes všechny čáry a domácí mohou vystřídat.
53:32
Vítězslav Bílek byl v další stoprocentní příležitosti! Nakonec vypálil z hranice kruhů golfovým úderem a Bláha vyrážečkou odklidil kotouč mimo nebezpečí.
53:22
Sudí nakonec podlehl a posílá Heřmana (CEB) na dvě minuty na trestnou lavici.
53:22
Skvělým hitem se nyní prezentoval navrátilec do sestavy Martin Heřman. Zdeněk Doležal se po něm skácel na led a stěžuje si rozhodčímu.
53:12
Útočnou akci domácího celku zastavil ofsajd.
52:03
Na dnešní utkání si cestu do Budvar Arény našlo 4733 diváků.
51:13
Další obrovskou šanci si připsali domácí. Josef Straka dostal přesnou přihrávku na vrchol kruhů a Král musel vytasit bleskově svou lapačku!
50:47
Adam Chlapík odchází do kabiny a kulhá. V dnešním zápase už ho pravděpodobně neuvidíme.
50:23
Zdeněk Doležal projel za brankou domácích a poslal velice chytře puk před branku, kde ho jen těsně minul jeden z jeho spoluhráčů.
48:54
Straka se vrací do hry a hraje se v pěti na obou stranách.
48:42
Ve velké příležitosti byl Vítězslav Bílek, kterého však Bláha skvělým zákrokem vychytal!
48:10
Střelu Šulce tečoval hostující hráč vysokou holí a hra se stěhuje do středního pásma.
47:30
Hosté hrají v plném počtu a budou hrát více než minutu pět na tři.
46:54
Dalším vyloučeným bude kapitán domácího týmu Josef Straka (CEB). Menší trest dostává za vyhození puku mimo hřiště.
46:41
Ladislav Marek (CEB) odchází na trestnou lavici na dvě minuty za vražení na hrazení.
46:13
České Budějovice právě vstřelily branku!
Motor skóruje v početní výhodě pět na tři! Po střele Nouzy od modré čáry se kotouč odrazil k JOSEFU STRAKOVI, jenž poslal puk z nulového úhlu do odkryté klece. Kapitán Českých Budějovic se dokázal na brankové čáře v levém rohu hřiště zorientovat opravdu bleskově a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Roman Vráblík, Tomáš Nouza.
45:56
Domácí si dlouho pouze nahrávali a tak to Josef Straka vzal na sebe a vypálil z levého kruhu.
45:28
Motor bude hrát 1:31 dvojnásobnou početní výhodu! Na trestnou lavici se poroučí za podražení Jakub Kolář (LTM).
44:59
Domácí budou hrát přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází za držení Martin Procházka (LTM).
44:04
Pokus Chmelíře od modré čáry tečoval Marek Vaniš. Král svůj tým podržel.
43:36
Ladislav Marek se tlačil před branku a vyslal na Krále bekhendovou střelu. Tu v poslední chvíli zblokoval obránce.
42:55
Gorčík byl hned vzápětí v další šanci, když obkroužil branku a pokusil se překonat Bláhu. I tentokrát vyšel ze souboje vítězně českobudějovický brankář.
42:41
Sebastián Gorčík vypálil pěknou střelu na Bláhu, ale nebyl úspěšný.
41:39
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do šance. Marek Vaniš pouze nahazuje kotouč do útočné třetiny Motoru.
40:22
Jánko Mucha nahazoval na Krále ze středního pásma. Brankář Litoměřic neměl problémy.
40:01
Ve druhé třetině se hra vyrovnala, domácí se dostali do hry a dvěma brankami srovnali skóre. Po velmi podivné akci Punčocháře se nejprve prosadil Nouza, ve 34. minutě pak proměnil trestné střílení Ján Mucha. Českobudějovičtí se ve druhé třetině zvedli a ve třetí třetině nás tedy čeká zajímavá podívaná.
40:00
39:37
Jiří Rys se dostal do útočného pásma, ale byl okamžitě odzbrojen.
38:32
Litoměřice jsou v plném počtu.
38:07
Po ráně Punčocháře drží puk gólman Litoměřic.
37:32
Ve vyložené příležitosti byl domácí Ladislav Marek! Ten dostal přesnou přihrávku a byl osamocený před Králem, který ho však ve stoprocentní šanci vychytal.
37:17
Střela kapitána domácího týmu Josefa Straky končí v lapačce Tomáše Krále.
37:12
Roman Vráblík pálí těsně mimo.
36:32
Tomáš Doležal (LTM) dostává menší trest za nedovolení bránění.
36:32
Střela Marka Vaniše trefila boční síťku Královy klece.
35:52
Střelu skrytou za obráncem vyslal na Krále David Kuchejda. Brankář Litoměřic puk kryje.
35:12
Po brance Českých Budějovice se hraje bez šancí. Hra se odehrává především ve středním pásmu.
33:30
A sám postižený hráč proměňuje trestné střílení! JÁN MUCHA si nejprve rozpohyboval Krále a poté mu prostřelil kotouč mezi nohama do branky.
33:30
Ján Mucha pronikal po levé straně před Krále a byl ve vyložené šanci podražen. Rozhodčí nařizuje další trestné střílení!
33:07
Litoměřice zahrály kotouč na zakázané uvolnění.
32:51
Střelu Žovince od modré čáry jednoduše vyrazil Tomáš Král.
32:24
Domácím se nepodařila rozehrávka. Hra se po zakázaném uvolnění stěhuje před Bláhu.
31:34
Střelu Šafáře velmi dobře tečoval Martin Ondráček. Kotouč změnil dráhu, ale Bláha si na něj počkal a předvedl úspěšný zákrok.
31:10
Motor hraje v plném počtu.
30:44
Míkova další rána mířila vedle Bláhovy klece.
30:09
Dobrou práci v obraně předvedl Marek Vaniš, který tělem zblokoval ránu Radka Míky.
29:35
Adam Přibyl se dostal k puku ve středním pásmu, ale střelu signalizoval až příliš dlouho. Obránce Litoměřic ztečoval puk mimo hřiště.
29:10
Martin Heřman (CEB) dostává menší trest za nedovolené bránění. Litoměřice si zahrají v početní výhodě.
28:44
Tomáš Doležal obrkoužil branku a pokoušel se dostat puk za ležícího Bláhu. Tomu se nepodařilo přikrýt kotouč, ale domácí obránci mu pomohli a situace dopadla pro Motor příznivě.
26:51
Domácí vstřelili velmi kuriózní branku! Petr Punčochář neměl komu přihrát a tak vzal kotouč a velmi pomalým tempem se prodíral k brance hostů. Obránci Litoměřic nedokázali Punčocháře zneškodnit a ten se tak dostal až před branku, kde se do puku opřel číhající TOMÁŠ NOUZA a poslal kotouč za Krále. Asistence: Petr Punčochář, Josef Straka.
25:59
Motor hraje ve středním pásmu, ale Litoměřice rychle přistupují a nepouštějí domácí do šance.
24:38
Martin Procházka předvedl krásnou individuální akci. Vybruslil si od levého mantinelu do středu hřiště a orazítkoval horní tyč!
23:58
Rána Dušana Žovince od modré čáry minula klec.
23:08
Nahození Radka Míky nakonec došlo až k Bláhovi, který nic neviděl, ale puk zastavil jeho beton.
22:28
Luboš Rob se dostal do šance, ale nepovedlo se mu vystřelit přes obránce.
22:24
Bílek se vrací do hry, Litoměřice hrají v pěti.
21:55
S vysokým nahozením Punčocháře měl Král problémy, ale nakonec ji udržel mezi betony.
21:24
Motoru se nedaří početní výhoda a nemůže se vůbec dostat do útočné třetiny.
20:24
Hned na začátku 2. třetiny odchází na trestnou lavici hráč Litoměřic. Vítězslav Bílek (LTM) je vyloučen za podražení.
20:01
V první třetině jsme byli svědky dvou branek do sítě domácího týmu. Motor inkasoval hned v první minutě, kdy se hosté dostali do přečíslení, které vyřešil přesnou střelou Vítězslav Bílek. Ve 14. minutě se pak ze sporně nařízeného trestného střílení prosadil David Dvořáček. Domácí zatím působí zakřiknutým dojmem, Litoměřice jsou aktivnější a po zásluze vedou.
20:00
19:53
Puku se nakonec ujaly Litoměřice, jejichž akci však zastavuje ofsajd.
19:47
Domácí se tlačí do útočného pásma, ale času už moc nezbývá.
18:59
Zdeněk Doležal vypálil na Bláhu, který jeho pokus vyrazil vyrážečkou mimo nebezpečí.
18:32
Útočnou akci Motoru zastavilo postavení mimo hru.
17:55
Nouza sklepl vysokou přihrávku Litoměřic a zastavil tak útočnou akci hostů.
16:33
Martin Procházka předvedl hezkou individuální akci, když v rohu útočného pásma obral domácího obránce o puk a překvapivě vypálil na Bláhu. Českobudějovický brankář puk vyrazil.
15:11
Pěkná akce domácích po ose Straka – Heřman skončila střelou těsně vedle Královy klece.
13:57
Litoměřice právě vstřelily branku!
Hosté se ujímají vedení o dvě branky. DAVID DVOŘÁČEK provedl pěkný bekhendový blafák, kterým oklamal Ondřeje Bláhu.
13:57
Po chybě Vráblíka se řítil David Dvořáček sám na branku a byl v poslední chvíli faulován Punčochářem. Rozhodčí nařizuje trestné střílení!
13:33
Střela Petra Punčocháře vypadla Královi z lapačky.
13:27
Nakonec po delší době konečně střela na branku v podání Davida Kuchejdy. Ten ale spíše jen nahazoval puk na Krále ze špatného úhlu.
12:51
Hraje se ve středním pásmu, ani jedno z mužstev se nemůže dostat do šance.
11:59
Litoměřice se na krátkou chvíli dostaly do útočné třetiny, ale příliš dlouho v ní nevydržely.
10:54
Motor si nepřesně přihrává, Litoměřice jen nahazují.
09:30
Litoměčický Jiří Rys odchází do kabiny v přítomnosti doktora.
08:19
Žovinec se vrací do hry, domácí jsou v pěti.
07:57
Hra pokračuje ve stejném duchu, Litoměřice se nemohou usadit před Bláhou.
07:07
Hostům se zatím přesilová hra nedaří. Vráblík vyhazuje puk přes všechny čáry.
06:19
Za domácí odchází na trestnou lavici Dušan Žovinec (CEB). Budějovický obránce krosčekoval hráče Litoměřic.
05:51
Na Bláhu pálil z otočky Tomáš Doležal, ale neuspěl.
05:46
Lukáš Chmelíř hledal spoluhráče, ale nakonec poslal nepřesnou přihrávkou puk na icing.
05:12
Na Krále nahazoval Roman Vráblík, ale jeho pokus byl zblokovaný.
04:54
Josef Straka vyhrál čistou buly na Tomáše Nouzu, který okamžitě vypálil. Král jeho ránu chytil.
04:41
Litoměřice se ubránily a už hrají v plném počtu.
04:23
Domácím se nedaří rozehrávka a Litoměřice nahazují kotouče do jejich pásma.
03:29
Další rána Jána Muchy od modré čáry mířila těsně vedle.
03:07
Střelu Muchy dokázal pěkně tečovat Josef Straka, ale pokus mířil nad bránu.
02:41
Martin Ondráček (LTM) je prvním vyloučeným hráčem utkání. Dvě minuty si odsedí za hákování.
02:41
Martin Heřman ranou z kruhů trefil boční tyčku.
01:45
Škopkovo nahození minulo branku Krále.
00:42
Hosté jdou krátce po začátku utkání do vedení! VÍTĚZSLAV BÍLEK sebral puk ve vlastním pásmu a přečíslení dva na jednoho vyřešil nekompromisní střelou k bližší tyči. Bez asistence.
00:18
Jako první šli do útoku Českobudějovičtí. Vráblíkova akce ale neskončila střelou. Litoměřice vyhazují na zakázané uvolnění.
00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Bohunický, Chmelíř, Suchánek, Škopek – Nouza, Straka, Heřman – Marek, Rob, Švihálek – Kuchejda, Bárta, Vaniš – Pašek, Přibyl, Boháč

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Šulc, Šafář, D. Bílek, Míka, Kolář, Špelda, Málek – Rys, Kalla, V. Bílek – Doležal, Švagrovský, Novák – Procházka, Chlapík, Dvořáček – Ondráček, Doležal, Gorčík

Rozhodčí: Hrubý – Jílek, Šperl.
Kladno přišlo vinou kontumace zápasu s Havlíčkovým Brodem o tři body v tabulce. Za Středočechy do utkání totiž naskočil Patrik Machač, který neměl zaregistrovanou smlouvu. Rytíři tak klesají v tabulce na třetí příčku a mají stejně bodů Motor.

Aktuální tabulka:
2. Jihlava – 93 bodů
3. Kladno – 92
4. České Budějovice – 92
5. Třebíč – 91

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
Jihočeši si po prohře v Prostějově hodně zkomplikovali snahu za umístěním na druhém místě. Nyní mají manko na Kladno tři body, ale v případě kontumace utkání Kladna s Havlíčkovým Brodem, se Kladenským body za vítězství odečtou. Každopádně Motor je nyní čtvrtý jen bod před Třebíčí a bod za Jihlavou.

HC STADION LITOMĚŘICE
Litoměřice potřebují na jihu Čech bodovat, aby se nemusely ohlížet na výsledek zápasu Havířov – Jihlava. Právě Havířov je jediný tým, který je může v tabulce přeskočit. Litoměřice jsou na šestém místě a chtějí tam zůstat. „Chybí nám ještě malý krůček k šestému místu. Je to teď na nás, jestli to uhrajeme. Je několik variant, jak všechno může skončit. Týmy nad námi ještě hrají o první čtyřku, takže poslední zápasy si nemohou dovolit vypustit. Je potřeba v Budějovicích uhrát bod a musíme si ho uhrát sami. Měli jsme dost příležitostí, které jsme ale promarnili. Teď nás to strašně mrzí,“ uvedl pro klubový web trenér Jiří Doležal.

Diváci uvidí pohár pro mistry světa
Poslední zápas základní části 1. ligy bude v Českých Budějovicích hodně slavnostní. Obrovským lákadlem pro fanoušky bude bezesporu překrásná trofej pro mistry světa, se kterou se budou moci diváci i vyfotit. A v jejím lesku se budou o to více vyjímat i hokejoví mistři světa, kteří vyrostli na jihu Čech a budou na zápase přítomní.

Kromě Radka Bělohlava a Romana Turka například i František Vacovský, Jaroslav Pouzar, Vladimír Hudáček nebo Filip Novák – a možná i někteří další, protože České Budějovice jich vychovaly už 15! A slavnou trofej budou doprovázet i rozverní maskoti mistrovství světa v Praze – Bob a Bobek, králíci z klobouku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.