Je za námi 45. kolo WSM ligy, Slovan dokázal proměnit dva samostatné nájezdy a Šumperk ani jeden. Ústí se tak domů bude vracet s dvěma body.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slovan Ústí nad Labem.
Autorem vítězné branky je DAVID BERNAD.
Jaroslav Roubík dokázal najít mezírku pod lapačkou Svobody.
Tomáš Fořt nic nevymýšlel, jeho střela ovšem postrádala přesnost.
David Bernad proměňuje svůj nájezd střelou k levé tyči.
Miškovského forhendový blafák zastavil Soukup na brankové čáře.
Čurda forhendovým blafákem na Svobodu nevyzrál.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:44
64:42
Obrovskou šanci měl Jan Zdráhal, ten se ocitl úplně osamocen mezi kruhy, jenže svou střelou nedokázal trefit ani prostor mezi třemi tyčemi.
64:31
Zdráhal dostal nabito na modrou, jeho dělovka končí těsně vedle pravé tyče.
64:26
Oddechový čas pro hosty.
63:14
Holíkovu střelu zastavil krásným zákrokem lapačkou Soukup.
62:48
Oddechový čas pro domácí.
62:48
Jaroslav Roubík (UNL) dostává dvě minuty za hákování.
62:28
Jan Dalecký nic nevymýšlel a chtěl umístit puk k pravé tyči, Svoboda byl ovšem proti a puk dokázal vyrazit.
62:28
Jan Dalecký byl faulovaný a rozhodčí nařídil trestné střílení.
61:10
Puzič trefuje lapačku hostujícího brankáře.
60:58
Holík našel krásnou přihrávkou Vrdlovce, ten si puk nedokázal ideálně zpracovat, ale i tak dokázal ohrozit Soukupovu bránu.
60:01
Začalo prodloužení.
Hosté ve třetí třetině dokázali snížit zásluhou Roubíka. V 57. minutě dokázal Slovan udeřit v oslabení a poslal tak dnešní utkání do prodloužení popř. nájezdů.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:59
V poslední třetině ohrozil domácího brankáře Tenkrát, Svoboda byl ale pozorný a puk dokázal vyrazit.
59:19
A nyní i zakázané uvolnění na druhé straně. Hra se stěhuje před Svobodu.
59:00
Zakázané uvolnění Slovanu, vhazuje se po pravici Soukupa.
58:34
Ledařům teď hraje známá znělka z pohádky Pat a Mat. Tak snad jim ta oprava plexiskla půjde lépe, než dvěma kresleným kutilům.
58:34
Tůma byl tvrdě naražen na plexisklo a to se vychýlilo ze svého postavení. Na led jsou povoláni ledaři aby vše zpravili.
56:59
56:47
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Slovan dokázal udeřit v oslabení a vyrovnává tak stav utkání na 3:3. Střela DAVIDA TŮMY si to zamířila přímo do horního růžku Svobodovy brány. Asistence: Jiří Kuchler.
56:11
Další střela Sedláka, ta znovu končí na betonech hostujícího brankáře.
55:55
Sedlák tvrdou střelou orazítkoval betony Soukupa.
55:16
Zdráhal dostal přihrávku na modrou, s pukem si následně sjel ještě do lepší střelecké pozice, ale i tak nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
54:59
Petr Tenkrát (UNL) vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za držení protihráče.
54:51
Prokop byl zasažen pukem do obličeje, rozhodčí přerušuje hru.
54:11
53:53
Tvrdá střela v podání Tůmy, Svoboda zasahovat nemusel.
53:40
Brož pálil z modré, jeho pokus jen těsně minul levou tyč domácí brány.
53:20
Chalupa ze středního pásma nahodil puk na Svobodu, ten si kus černé gumy ponechal ve své lapačce.
53:01
Nepřesná rozehrávka Slovanu končí dalším vyhozením puku z obraného pásma Šumperka.
52:15
Šumperk se po buly ihned osvobozuje.
52:11
Aleš Holík (SUM) odchází na trestnou lavici na dvě minuty podražení.
52:05
Po buly se puk dostal k Holíkovi, který svou střelou trefil betony hostující brankáře.
51:53
50:45
Vladimír Brož pálil z modré, domácí brankář zasahoval betony.
50:05
Melka poslal puk mezi kruhy na Tenkráta, ten trefil boční síť domácí svatyně.
49:40
Prokopovu tvrdou střelu z modré vyrazil Soukup do ochranné sítě.
49:18
Skočovský nahodil puk ze středního pásma na Svobodu, ten si kus černé gumy ponechal ve své lapačce.
48:51
Kuchlerovu přihrávku vystihl Milfait, ten ale o puk vzápětí přišel.
47:59
47:55
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.
47:45
Chybnou rozehrávku domácích vystihl Gengel, svou šanci ale nedokázal proměnit.
47:11
Ústí vyhazuje kotouč až za Svobodu a odjíždí rychle střídat.
46:38
Ke střele z modré se dostal Zdráhal, jeho pokus byl ale nepřesný.
46:05
Šumperk kombinuje v obraném pásmu Slovanu...
45:59
David Tůma (UNL) dostává dvě minuty za napadení.
45:36
Puk se odrazil od zadního mantinelu před domácí bránu, Miroslav Svoboda byl ale pozorný a puk schoval pod svou lapačku.
45:18
Gengelova tvrdá střela minula pravou tyčku Svobodovy brány.
44:40
Vladimír Brož má puk na své holi, obě mužstva zatím střídají.
44:15
Drtil nepřesně přihrával a domácí tak ztrácí kotouč.
43:33
Hostující brankář si připisuje úspěšný zákrok lapačkou po střele Filipa Hlinky.
42:58
Plášek střílel z prostoru mezi kruhy, jeho pokus skončil na betonech Soukupa.
42:02
Slovan znovu rychle využívá svou přesilovou hru. Brož našel přesnou přihrávkou JAROSLAVA ROUBÍKA, který následně dokázal kotouč usměrnit do pravého horního růžku Svobodovy brány. Asistence: Vladimír Brož, David Tůma.
41:44
Aleš Holík (SUM) vyhodil puk mimo kluziště a musí si tak jet odpykat dvě minuty za zdržování hry.
41:38
Zdvořáček poslal kotouč na domácí bránu, puk ještě dokázal před Svobodou tečovat Tenkrát. Domácí brankář byl ale pozorný a puk schoval pod betony.
41:04
Tenkrát nabil puk na modrou Davidu Bernadovi, jeho střela se zastavila až ve výstroji domácího strážce svatyně.
40:25
Křivohlávek poslal kotouč na Tůmu, ten následně trefil betony Miroslava Svobody.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:42.
Je za námi druhá třetina dnešního utkání. V 31. minutě navýšil po krásné souhře vedení Filip Hlinka. O dvě minuty později se Šumperk radoval znovu, po velkém tlaku dokázal puk za záda Soukupa dostat podruhé v dnešním zápase Tomáš Fořt. Hosté dokázali snížit stav utkání v 34. minutě a to když přesilovou hru dokázal využít Jan Křivohlávek.
40:00
39:32
Bruncova střela byla sražena vysoko nad hostující bránu.
39:20
39:00
Jenže nepřesnou přihrávkou ztrácí útočné pásmo.
38:26
Draci kombinují v obranném pásmu Slovanu...
38:16
Jiří Kuchler střelou z levého kruhu trefuje výstroj Miroslava Svobody.
38:06
Sedlák našel volného Pláška u levé tyče, ten ovšem nedokázal puk ideálně trefit a hosté se teď dostávají do protiútoku.
37:25
Zdráhal dostal nabito na modrou, jeho dělovka skončila na ramenu Jakuba Soukupa.
37:17
Jaroslav Roubík (UNL) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
37:10
David Tůma v dobré střelecké pozici trefuje betony Svobody.
36:59
Zdráhal vyhodil kotouč až k Soukupovi, ten jej rychle rozehrává na hole svých spoluhráčů.
36:07
Zakázané uvolnění Slovanu, vhazuje se po levici Soukupa.
35:35
Hlinka se mohl ocitnout ve velké šanci, to by ovšem musel dosáhnou na puk, který letěl kolem něj.
33:43
Hostům stačilo pouze šest vteřin z přesilovky aby dokázali snížit stav utkání. Z velkého závaru před bránou se nejlépe dokázal zorientovat JAN KŘIVOHLÁVEK, který dokázal rozvlnit síť za zády Miroslava Svobody. Asistence: Jaroslav Roubík, Vladimír Brož.
33:37
Ovšem Daniel Miškovský (SUM) zasáhl vysokou holí protihráče do obličeje a musí si tak jet odpykat dvě minuty.
33:11
Šumperk má i nadále obrovský tlak před bránou hostí.
32:01
Draci právě vstřelili branku!
Šumperk je dnes při chuti o čemž svědčí další krásná branka. Daniel Vrdlovec poslal žabičkou kotouč na TOMÁŠE FOŘTA a ten jej dokázal uklidit pod beton Jakuba Soukupa. Asistence: Daniel Vrdlovec, Jan Milfait.
30:19
Tak tohle byla ovšem nádherná kombinace třetí útočné formace. Haas poslal kotouč na Brunce, ten už měl ideální střeleckou pozici, jenže on ještě krásnou přihrávkou vybídl ke střele FILIPA HLINKU, který už pouze doklepával kotouč do prázdné brány. Asistence: Tomáš Brunec, Marek Haas.
30:05
Slovan vyhodil puk na zakázané uvolnění.
29:55
Vrdlovec pálil do boční sítě hostující svatyně, puk posléze skryl Soukup pod svou lapačku.
29:03
Miškovský prověřil pozornost Soukupa, ten puk dokázal vyrazit svým ramenem.
28:38
Hlavní sudí se teď připletl do rozehrávky hostů a ti teď musí opustit útočné pásmo.
28:02
Skočovský jen tak lehce nahodil puk na domácí bránu, Svoboda neměl ovšem vůbec lehkou práci protože měl zakrytý výhled.
27:35
Svoboda má puk v lapačce a připisuje si tak další úspěšný zákrok.
26:48
Tenkrát nabil puk Bernadovi, jeho střela byla už ale zbytečná, rozhodčí přerušuje hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
26:12
Holíkova střela končí na betonech Soukupa.
25:50
25:38
Vrdlovec nabil puk na modrou Drtilovi, ten trefil prvního bránícího hráče.
25:10
Chalupa vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
24:48
Znovu pálil Zdráhal, tentokrát si Soukup ponechal puk v lapačce.
24:41
Tentokrát pálil z modré Zdráhal, jeho pokus hostující brankář vyrazil.
24:20
Tvrdá střela Tomáše Sedláka končí na betonech Soukupa.
23:50
Petr Tenkrát (UNL) dostává dvě minuty za držení protihráče.
23:38
Hesovu střelu dokázal zastavit Milfait.
23:34
Puk v ochranné síti, vhazuje se před domácí bránou.
23:11
Hosté se teď tlačili do zakončení, domácí obrana jim to všem neumožnila.
22:50
Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po levici Svobody.
22:41
Čurda vyvezl kotouč až do obraného pásma Šumperka, tam jej poslal na hůl Ladislava Gengela, ten už ale nedokázal přesně zakončit.
22:01
Prokop dostal nabito, jeho střela ale postrádala přesnost.
21:48
Staněk vyslal střelu z pravého kruhu, hostující brankář se blýskl krásným zákrokem lapačkou.
21:20
21:11
Šumperk znovu vyhazuje kotouč až za bránu Soukupa.
20:29
Nepřesná rozehrávka hostů ale končí na holi Prokopa a ten kus černé gumy odpravuje do bezpečí.
20:15
Hosté kombinují v obraném pásmu Šumperka.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:50.
Je za námi úvodní třetina utkání. Již ve třetí minutě poslal domácí do vedení Tomáš Fořt, který tak navazuje na svých pět gólů z minulého utkání. Hosté poté dobývali domácí svatyni, ovšem Miroslav Svoboda předvádí v bráně skvělé zákroky. Do kabin tak odcházíme za stavu 1:0.
20:00
19:38
Puzič prověřil pozornost Soukupa, střelou přes celé kluziště.
19:20
Tomáš Brunec (SUM) dostává dvě minuty za hákování.
18:35
Křivohlávek pálil z prostoru mezi kruhy, Tomáš Prokop jeho střelu dokázal vytěsnit mimo tři tyče domácí svatyně.
17:55
Zakázané uvolnění Šumperka.
17:50
Po střele Zdráhala zaduněly v hale Soukupovy betony.
17:36
Hra vysokou holí, hra je přerušena. Rozhodčí nařizuje vhazování ve středním pásmu.
16:41
Nepřesná rozehrávka domácích končí na holi Bernada, do jeho střely se ale obětavě položil Marek Haas.
Hosté jsou ale při chuti, Holomkovu střelu vyráží Svoboda.
15:55
Roubíkovu střelu zastavil Holík, který kus černé gumy dokázal následně poslat i do bezpečí.
15:18
Útočnou akci Šumperka zastavuje ofsajd.
15:02
Roubík pálil z prostoru z pravého kruhu, Miroslav Svoboda byl připravený a puk dokázal vyrazit za svoji svatyni.
14:59
Křivohlávek se cpal s pukem před bránu, ten mu na poslední chvíli z hole dokázal vypíchnout domácí brankář.
14:40
Plášek zadovkou dokázal najít Staňka, ten si ještě vybruslil do střelecké pozice. Jeho následný pokus ovšem skončil vedle pravé tyče Soukupa.
13:52
Holík si chtěl obhodit Holomka, ten byl ovšem připraven a puk mu dokázal odebrat.
13:13
Odražený puk se dostal na hůl Prokopa, ten kus černé gumy ale nedokázal ideálně trefit.
12:55
Miškovského střelu zkrotil Soukup do své lapačky.
12:30
Kuchler krásnou otočkou dokázal obejít domácího hráče, následná stahovačka už byla ale nad jeho síly.
11:45
Puzičova střela letěla nad bránu hostí, Soukup ovšem po puku vyskočil a ponechal ho ve své lapačce.
11:25
Matěj Hes, vyhodil kotouč do ochranné sítě, domácí fanoušci se dožadují vyloučení pro tohoto hráče. Rozhodčí ovšem viděli vše jinak a vylučovat se nebude.
11:20
Hesovu střelu z modré zastavil Karel Plášek.
11:15
Prokop zastavil dobrým hitem Daleckého, ten mu následně vše oplatil. Rozhodčí přerušují hru, vylučovat ale ovšem nebudou.
10:45
Melka poslal kotouč na Kuchlera, ten následně dokázal trefit pouze prvního bránícího hráče.
09:59
Tentokrát z modré pálil Brož, jeho pokus končí v lapačce domácího strážce svatyně.
09:36
Chalupa střelou z modré orazítkoval pravý beton Miroslava Svobody.
09:08
Ze středního pásma nahodil puk na Svobodu Brož, domácí brankář ho podržel ve své lapačce.
08:55
Hostující brankář má puk pod svou lapačkou poté, co se kus černé gumy odrazil od zadního mantinelu zpět před bránu.
08:40
Hosté v plném počtu, Šumperku se tato přesilovka vůbec nepovedla.
08:25
Slovan teď dvakrát po sobě dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry.
07:58
Puk mezi diváky, vhazuje se před Soukupem.
07:46
Fořt poslal kotouč na Milfaita, ten ho ale ze vzduchu nedokázal ideálně trefit.
07:15
Ústí se osvobozuje.
06:40
Antonín Melka (UNL) si jede odpykat dvě minuty za nebezpečnou výstroj.
06:38
Plášek se ocitl úplně sám před hostující bránou, jeho pokus ale mířil pouze do betonů Soukupa.
06:00
Melka vyhrál buly na Bernada, ten svou dělovkou z modré provětral lapačku domácího strážce svatyně.
05:30
Jaroslav Roubík dostal puk do prostoru mezi kruhy, jeho následná střela končí v lapačce Svobody.
05:05
Přihrávka na modrou na Holíka, ten svou dělovkou trefuje výstroj hostujícího brankáře.
04:20
Tvrdá střela Puziče z modré končí v lapačce Jakuba Soukupa.
02:45
Jan Milfait poslal puk za bránu na TOMÁŠE FOŘTA, ten si s ním dokázal vybruslit před bránu a bekhendovou střelou usměrnil kotouč k pravé tyči Soukupovy brány. Asistence: Jan Milfait, Daniel Vrdlovec.
02:05
Domácí brankář zasahuje betonem po střele Daleckého.
01:15
I Soukup si připisuje první zákrok, jeho beton orazítkoval Aleš Staněk.
01:01
Holomkova střela z modré míjí levou tyč domácí brány.
00:39
Svoboda si připisuje svůj první zákrok, po střele Chalupy musel zasahovat svou vyrážečkou.
00:05
Ti ale o kotouč hned přišli nepřesnou přihrávkou.
00:01
Utkání právě začalo, jako první se puku ujali hostující hráči.
00:01
Hráči obou týmů jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Puzič, Sedlák, Zdráhal, Holík, Gewiese, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Miškovský – Haas, Hlinka, Brunec – Ostřanský, Prokop, Hroch

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Brož, Chalupa, Bernad, Holomek, Hes, Skočovský, Zdvořáček – Tůma, Roubík, Křivohlávek – Tenkrát, Melka, Kuchler – Dalecký, Čurda, Gengel – Macek, Kopta, Navarra

Rozhodčí: Koziol – Hanzlík, Wesley.
Salith Šumperk
Šumperk prohrál šest zápasů v řadě a až v pondělním zápase proti Litoměřicím dokázal tuto nelichotivou sérii ukončit. Tento zápas vyhráli draci hlavně zásluhou Tomáše Fořta, který dokázal vsítit všech pět branek šumperského celku.
Svěřenci Milana Mazance se nachází v tabulce na předposledním místě, na poslední Most mají náskok šesti bodů, mostečtí hráči mají ovšem jeden zápas k dobru.
Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je Tomáš Fořt, ten již na své konto dokázal nasbírat 40 bodů (22+18).
HC Slovan Ústí nad Labem
Svěřenci Miroslava Macha se nenachází v nejlepší herní pohodě. Z posledních šesti utkání dokázali vyhrát pouze jednou a to když na svém ledě dokázali porazit celek z Litoměřic poměrem 3:1.
Svůj prozatím poslední zápas odehrál tým ze severu Čech na ledě Českých Budějovic, na tento zápas Ústí nad Labem určitě nebude rádo vzpomínat, prohra 8:3 totiž hovoří za vše.
Slovan se v tabulce WSM ligy nachází na deváté pozici se ziskem šedesáti bodů.
Nejproduktivnějším hráčem Ústí nad Labem je Jaroslav Roubík, ten již na své konto nasbíral 63 bodů (28+35).
Dobrý den, vítejte u online přenosu z 45. kola WSM ligy, kde se mezi sebou střetnou celky Salith Šumperk a HC Slovan Ústí nad Labem. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.