1. česká hokejová liga - 60. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Přerov : Benátky n. Jizerou - 26. února 2019   18:00

Ukončeno
Přerov
Přerov
02:36' Pšurný (T. Doležal) • 11:27' F. Dvořák (Gago) • 22:47' Pšurný (T. Doležal) • 31:32' Pala (T. Sýkora, Malina) • 32:31' Moučka (Š. Kratochvíl, Goiš) • 34:52' Malina (T. Sýkora) • 39:47' Davídek (F. Dvořák, Gago)
7:1
(2:0, 5:0, 0:1)
Benátky n. Jizerou
Benátky n. Jizerou
50:17' A. Dlouhý  (Niko, Wiencek)
Přerov
Sestavy:
Klimeš (Šurý) – R. Černý, M. Novotný, M. Pohl, Pala (A), Weinhold, Malina, Kleiner – Navrátil, Pšurný, T. Doležal – Tomi, T. Sýkora (C), Sikora – Š. Kratochvíl, Moučka, Goiš – Davídek, F. Dvořák, Gago.
Rozhodčí
Doležal, Pilný – Pechánek, Zedník
MEO Aréna, Přerov.
1470 diváků
Benátky n. Jizerou
Sestavy:
Čajan (32. Žajdlík) – Niko (A), Kovář, Maier, Had, Charvát, Poizl, Klodner – Wiencek, Bittner (C), Cikhart – Šeliga, Burda, A. Dlouhý – Žemba, Šafařovský, Klapka.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je dobojováno, Přerov si díky skvělému výkonu v první a druhé třetině hladce poradil s Benátkami a v základní části Chance ligy tak končí na pátém místě. Již teď je jasno o jeho soupeři pro čtvrtfinále play-off. Do MEO Arény přijede Kladno i s hvězdnými útočníky Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem! Přerov se tak rozhodně má na co těšit. Hezký úterní večer a brzy naviděnou!
Konec zápasu.
59:21'
Domácí fanoušci už oslavují vítězství svého týmu. Přerov si v posledním kole základní části připíše do tabulky tři body za výhru 7:1.
58:23'
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Klimeš teď hodně zariskoval při rozehrávce, což se mu málem vymstilo. Bittner však nebyl příliš důrazný, a tak se stav nemění.
57:31'
Zubři se ještě v závěru snaží navýšit své vedení. Šimon Kratochvil zpoza brány hezky přihrál na Goiše, ten však střelou bez přípravy těsně minul.
56:22'
Přerov se brání v oslabení. Střelu Nika brankář Klimeš ramenem vyrazil.
55:01'
Šimon Kratochvil mohl z brejku zařídit osmý gól Zubrů dnešního večera! Skvěle ho však v poslední chvíli odzbrojil dojíždějící kapitán Bittner, který přerovskému útočníkovi vložil do zakončení hůl. Puk skončil na ochranné síti nad bránou Žajdlíka.
54:48'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lubomír Malina – 2 min., nedovolené bránění).
54:48'
Hodně dlouhou pasáž hry bez přerušení ukončuje zdvižená pravice hlavního rozhodčího Pilného, což značí, že se bude vylučovat,
53:49'
Pala rozehrál na Sýkoru, který se společně se Sikorou dostal do přečíslení dvou na jednoho. Nebezpečnou šanci se ale obránci Hadovi podařilo zneškodnit.
52:41'
Obránce Černý se prodral do zakončení, jenže u pravé tyče se mu Žajdlíka překonat nepodařilo.
51:25'
Davídek velmi dobře napadal benáteckou rozehrávku a uspěl. Zubři získali kotouč a snaží se ohrozit soupeřovu klec.
50:17'
Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
Hosté z přesilovky čtyř proti třem snižují. Po sérii přihrávek se dostal na pravém kruhu ke střele ADAM DLOUHÝ, který se trefil přesně do vzdálenějšího horního růžku. Asistence: Ján Niko, Petr Wiencek.
49:32'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Vojtěch Tomi – 2 min., podrážení).
49:32'
Bittner pronikal před Klimeše a byl nedovoleně zastaven Tomim, bude se opět vylučovat, Benátky budou hrát přesilovku čtyř proti třem.
49:10'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Klapka – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Mikuláš Pohl – 2 min., hrubost).
48:56'
Přerov je znovu důrazný v útočném pásmu. Doležal vyslal hodně štiplavou střelu, kterou Žajdlík se štěstím vyrazil.
48:16'
Zubři přečkali oslabení a hned zaútočili. Malinovu ránu málem za Žajdlíka dorazil Dvořák. Benátecký gólman vykopl kotouč betonem. Poté se ještě k zakončení dostal Davídek, ale z úhlu také neuspěl.
47:28'
Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Žajdlíka.
47:03'
Také Klodner vyslal dobrou střelu, kterou se snažil před Klimešem tečovat Šafařovský.
46:18'
Benátky jsou v útočném pásmu. Po ráně Nika se pokoušel dorážet Cikhart, ale přerovský brankář kotouč za svá záda nepustil.
45:50'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., sekání).
45:20'
Klodner se snažil prosmýknout přes Pohla, což se mu nepodařilo. Domácí zadák získal puk a Zubři tak mohou zaútočit.
44:30'
Není divu, že za výrazného vedení už Zubři trochu polevili, což otevírá větší prostor pro Benátky. Hezkou střelu vyslal z pravého kruhu Šeliga, Klimeš je ale znovu pozorný.
43:43'
Navrátil ideálně vysunul Doležala, který však nepřešel přes Nika. Kotouč se přerovskému forvardovi zamotal mezi brusle.
43:04'
Zubři se teď provinili zakázaným uvolněním, proto se bude vhazovat před Klimešem.
42:26'
Davídek nabil na modrou čáru Kleinerovi, který okamžitě pálil směr brána. Puk ovšem zblokoval obránce Charvát do rohu.
41:31'
Na druhé straně se ke střeleckému pokusu dostal Burda, Klimeš však bez problémů puk vyrazil.
41:02'
Přerované se znovu nastěhovali do útočného pásma a ohrožují soupeřovu klec. Sýkora našel dobře postaveného Sikoru před bránou, ten však minul pravou tyčku.
40:21'
Náznak benátecké příležitosti rychle zhasil Pšurný, který vypíchl Bittnerovi kotouč.
40:01'
Začala třetí třetina.
Třetí třetina začne zhruba v 19:46.
Celkem 40 minut duelu 60. kola Chance ligy je pryč. Domácí Přerov si ve druhé třetině otevřel střelnici, když se trefil celkem v pěti případech. Postupně skórovali Roman Pšurný, Radomír Pala, Jaroslav Moučka, Ľubomír Malina a Milan Davídek. MEO navíc využila dvě přesilovky pět na tři. Vedení Hanáků 7:0 je zasloužené, jelikož Benátky toho dopředu moc nevymyslely. Naopak vyměnily gólmana, a to po brance Moučky. Čajana nahradil Žajdlík.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:55'
Těsně před sirénou ještě jeden z hostů vystřelil dobře z pravé strany, Klimeš se ovšem překonat nenechal a kotouč vytěsnil před sebe.
39:47'
Přerov právě vstřelil branku!
Zubři jsou při chuti a přidávají další branku. Před brankou čekal na puk MILAN DAVÍDEK a také ho obdržel. Žajdlíka pak překonal prostřednictvím střely z mezikruží a Přerov vede už o sedm přesných zásahů. Asistence pro Dvořáka s Gagem a svůj první plusový bod mezi muži si připisuje mladý obránce Jakub Kleiner, který byl při gólu na ledové ploše.
Asistence: Filip Dvořák, Michal Gago.
39:39'
Hosté se při snaze podniknout útočnou akci dopustili icingu.
39:18'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:07'
Kleinera domácí publikum vyzývalo, aby před brankou střílel. Mladý zadák ale místo toho o puk přišel a Benátky měly asi svou největší šanci v utkání. První střelu v podání jednoho z unikajícího členů týmu ze středních Čech Klimeš vyrazil za branku. Odražený kotouč si našel Cikhart, ovšem jeho zakončení už zase takové nebezpečí jako předchozí pokus pro domácí neznamenalo.
36:58'
Malina posílal z levé strany puk před branku, ovšem trefil se přímo mezi čekající Doležala a Pšurného, takže zakončením tato akce domácích neskončila.
36:09'
Rány Paly a Gaga příklepem zamířily nad hostující branku.
36:03'
Kratochvil mohl přidat sedmou branku Přerova, ovšem nadvakrát si na Žajdlíka v samostatném úniku nepřišel. Hostující muž s maskou předvedl dva dobré zákroky.
34:52'
Přerov právě vstřelil branku!
Zubři se nicméně vytasili s dalším útokem, který je gólový. Od modré zkusil střelecké štěstí slovenský zadák ĽUBOMÍR MALINA, kterému nahrával Sýkora, a kotouč se zastavil až v síti za zády Žajdlíka. Ten měl hráči před sebou velmi zakrytý výhled, takže proti střele domácího hráče vlastně nemohl nijak reagovat.
Asistence: Tomáš Sýkora.
34:41'
Burda tečoval kotouč přímo před Klimeše a postaral se o menší útočný výlet hostujícího týmu.
33:48'
Přerov je v laufu a stále operuje v útočném pásmu, Benátečtí se nemohou osvobodit. Žajdlík krátce po příjezdu mezi tři tyče musel hned zasahovat. Další přerovskou akci zastavuje ofsajd.
32:31'
Benátky sahají ke střídání v brankovišti. Pavel Čajan dnes nemohl ani za jeden gól, naopak předvedl několik dobrých zákroků. Přesto zápas nedochytá, nahrazuje ho Matěj Žajdlík.
32:31'
Přerov právě vstřelil branku!
Zubři uzamkli hosty před jejich brankou a popáté skórují. Goiš s Kratochvilem vytvořili před brankou pořádný závar a dorážkami úplně dostali Čajana z jeho postavení. Puk poté dostal doleva JAROSLAV MOUČKA a ranou příklepem trefil šibenici odkryté branky.
Asistence: Šimon Kratochvil, Jiří Goiš.
31:32'
Přerov právě vstřelil branku!
Přerovští využívají i svou druhou přesilovku pěti na tři v tomto utkání. Sýkora při kombinaci nabil RADOMÍRU PALOVI, který svou pověstnou dělovkou propálil všechno, co mu stálo v cestě. Včetně bezmocného Čajana.
Asistence: Tomáš Sýkora, Ľubomír Malina.
30:58'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Filip Kovář – 2 min., vysoká hůl).
30:54'
Sýkora před brankou jen těsně úspěšně netečoval prudký pas z pravé strany, Benátky nicméně opět faulovaly a Zubry čeká druhá přesilovka pět na tři.
30:15'
Novotný vypálil od modré čáry, ovšem trefil jen bránícího Šafařovského. Zanedlouho hosté vyhodili a domácí musejí začínat od své klece.
29:49'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Václav Burda – 2 min., hákování).
29:29'
Bittner v obranném pásmu trefil jen tělo Dvořáka, vzápětí ho však zastoupil spoluhráč a přerovská šance z toho nevznikla.
29:04'
Ránu Dvořáka po vyhraném buly zastavil mantinel za brankou Benátek.
28:38'
Zdravou ránu vyslal od modré Pohl, Čajan vyrazil do rohu. Vzápětí dostal nahrávku zleva před poloodkrytou branku Moučka, před rychle se přesouvajícím brankářem ovšem zcela minul. To byla velká šance Zubrů.
28:03'
Po vyhraném buly nahazoval po kratším váhání poblíž modré Weinhold. Kotouč se zastavil jen u nohou Moučky, jehož pobídku z pravé strany tečoval těsně před Čajanem Kratochvil. Čajan měl ale dobře utěsněný svůj beton, na kterém se černá pryž zastavila.
27:30'
Marek Sikora dostal kotouč od Paly stojícího na modré čáry a z první prověřil gólmana, který ránu na první tyč vyrazil betonem. Vzápětí si poradil také s dalším přerovským pokusem, který poslal do ochranné sítě.
27:09'
Wiencek mohl jít sám na bránu, když se zmocnil puku. Nesmyslně si ale v útočném pásmu zasekl a vzápětí se musel jen dívat, jak Navrátil přes hráče pálí do vesty Čajana. Brankář puk vyrazil a o chvíli později pálil do jeho těla od modré čáry Novotný.
26:37'
Hosté popadli puk u obranné modré čáry a jeden z nich vyhodil až ke Klimešovi.
26:19'
Od modré čáry vystřelil kousek nad ledem Novotný, kterému zleva nahrál Černý. Čajan sice ze střely moc neviděl, svým pravým betonem ji však dokázal zkrotit.
26:05'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Had – 2 min., podrážení).
26:05'
Až před branku se probil Navrátil, ale v poslední chvíli ho čistě zastavil obránce hostů Maier. Pšurný pak nahrál pod sebe Doležalovi, ale toho při střelbě podrazil Had a půjde za to na trestnou lavici.
25:09'
Novotný s Gagem prohráli boj o puk ve středním pásmu. Klapka nemohl na pravé straně nahrávat, tak zkusil střelu na lapačku, ovšem špatně si seřídil mířidla. Klimeš máchl rukavicí naprázdno.
24:30'
Velká šance Přerova, Robert Černý mířil nahoru pod břevno, ovšem minul. Teď mohl být Čajan rád, že počtvrté neinkasoval, jelikož pokud by šel puk do branky, nic by s ním nezmohl.
23:40'
V pokračující klasické přesilovce táhl brejk dvou na jednoho Tomi, leč prováhal ideální moment pro nahrávku a puk už poté mezi Čajanem a levou tyčí do sítě nedostal. Stejný hráč poté tečoval prudké nahození z osy hřiště nad.
22:47'
Přerov právě vstřelil branku!
Přerov dvojnásobnou početní výhodu využivá. ROMAN PŠURNÝ dává svůj druhý gól v tomto utkání, když zužitkoval nahrávku od Doležala doprava a z tohoto směru dokázal Čajana prostřelit.
Asistence: Tomáš Doležal.
22:47'
Pšurný zprava prostřelil Čajana, ale jeho střela mezi betony šla vedle. Zanedlouho tečoval Pšurného nabídku Doležal, ovšem těsně vedle.
22:04'
Domácí tak rázem hrají přesilovku pět na tři a velkou šanci měl Černý. Zleva si najel těsně k bráně a trefil spojnici břevna a levé tyče.
21:43'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Patrik Maier – 2 min., faul loktem).
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Šafařovský – 2 min., sekání).
21:23'
Na pravé straně měl volno Moučka, který si ještě povodil soupeře, ovšem tím se dostal mimo střeleckou pozici. Chtěl tak alespoň poslal kotouč před branku, ještě předtím byl ale faulován a Přerov si zahraje svou druhou dnešní přesilovku. Po přerušení hry byl ještě Moučka v levém rohu útočné třetiny soupeřem nevybíravě sražen k zemi.
20:17'
MEO nejprve vyvezla kotouč po levé straně, následně po levém křídle zaútočil neúspěšně Wiencek. Dobrou šanci měli v oslabení domácí, ovšem Pšurný z pravé strany roztáhnuvšího se Čajana nepřekonal.
20:02'
Úvodní buly druhé části vyhrál domácí Přerov.
20:01'
Začala druhá třetina.
Oba týmy se vracejí na hrací plochu, za malou chvíli začne druhá třetina.
Druhá třetina začne zhruba v 18:53.
První třetina je minulostí. Přerovští hokejisté v ní vyjma přibližně posledních třech minut byli lepším týmem a zaslouženě vedou 2:0. Nejprve se prosadil důrazný Roman Pšurný, nejproduktivnější hráč MEO. Posléze se potřetí v sezoně trefil Filip Dvořák, který tečoval nahození Gaga.
20:00'
První třetina skončila.
19:56'
Dobrou možnost měl ještě těsně před sirénou Cikhart. Před brankou se k němu odrazil puk a mladík v dresu hostů zamířil bekhendem na Klimeše. Přízemním pokusem ale trefil jen jeho beton a poté přerovský gólman rychle kotouč zpacifikoval.
19:48'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Weinhold – 2 min., držení).
19:07'
Od modré čáry pálil v ponechané výhodě Had, Klimeš vůbec nic neviděl, puk ale jeho klec těsně minul. Vzápětí se před domácí klecí zjevil volný Šeliga, ale střela mu nesedla a obloučkem přestřelil.
18:39'
Žemba měl dost místa na levé straně a rozhodl se pálit ke vzdálenější tyči. Klimeš všechno moc dobře viděl, a i když se už přesouval na druhou stranu, dokázal zakročit svou lapačkou.
18:18'
Domácí tým je kompletní, hosté se dopustili icingu, buly po pravici Čajana.
17:47'
Niko chtěl z pravé strany posílat puk před přerovskou klec, ovšem do dráhy pokusu vložil hůl Novotný a hostující snahu zmařil.
17:13'
Hosté se nemohou dostat do útočného pásma. Naopak puk teď sebral Sýkora a z levé strany pálil na Čajana. Benátečtí puk ztečovali do ochranné sítě.
16:49'
Přerov dvakrát v rychlém sledu vyhodil až k Čajanovi.
16:14'
Novotný nabral kotouč na bekhendovou stranu hole a obloučkem ho poslal mimo domácí obranné pásmo.
16:02'
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Lubomír Malina – 2 min., držení).
16:01'
Benátky si vytvořily krátký tlak v útočném pásmu. Na konci všeho pálil od modré Poizl, Klimeš vyrážel betonem do ochranné sítě.
14:56'
Kopeček vzduchem, který narýsoval puk, nezachytil rukavicí Weinhold. Cikhart tak jel v podstatě sám na Klimeše, ovšem střelou nahoru do pravé šibenice ho nepřekonal. Brankář domácích vytáhl dobrý zákrok levým ramenem.
14:20'
Pohl nyní pálil od modré čáry a před Čajanem ještě tečoval Doležal, brankář hostů vyrážel betonem mimo.
13:49'
Na pas Pšurného z levé strany si z pozice beka najel Pohl a moc mu nechybělo, aby křížem zakončil k levé tyči. Dobrá možnost přerovského mladíka.
13:33'
Ihned po buly vystřelil Cikhart a Klimeš si připsal pohotový zákrok.
13:29'
Buly po pravici Klimeše.
13:27'
Klapka z osy hřiště nahodil kotouč na Klimeše. Přerovský gólman chtěl zprvu, jak mu nařizují pravidla, rozehrávat. Nakonec ale neměl na koho, a tak puk raději podržel pod svou lapačkou.
12:59'
Moučka se protáhl ke střele na levém křídle, ale jeho táhlý pokus hosté poslali zcela mimo branku Čajana.
12:12'
Wiencek chtěl Klimeše překvapit střelou z ostrého úhlu z pravého rohu útočného pásma. Přerovský gólman se ale na přední tyči zaskočit nenechal a kotouč skryl do své výstroje.
11:27'
Přerov právě vstřelil branku!
Michal Gago nahazoval kotouč na branku z pravé strany. Před Čajanem stál dobře FILIP DVOŘÁK a puk pomocí teče mezi betony gólmana dokázal usměrnit do sítě. Domácí vedou o dvě branky.
Asistence: Michal Gago.
11:14'
Dvořák poslal kotouč za sebe na Černého, ale jeho nabídku před brankou nikdo netečoval. Vzápětí přišla rána z levé strany, kterou Čajan vůbec neviděl, ale dokázal ji vytěsnit maskou.
11:04'
Kotouč přerovským přičiněním opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:41'
Weinhold měl menší trable s rozehrávkou, ale nakonec vše zvládl a přerovský třetí útok se tlačí vpřed.
10:12'
Nepovedenou rozehrávku Bittnera sklepl v rámci pravidel ze vzduchu Tomi. Neměl komu nahrát, tak vystřelil, ovšem Bittner své zaváhání napravil a střelu zblokoval.
08:48'
Šeliga udržel puk mezi dvěma soupeři, ovšem v klíčové chvíli mu puk sjel z hole a vůbec nevystřelil. Na druhé straně mohl zvýšit domácí vedení Doležal, když si najel před brankáře, ovšem bekhendovým blafákem nezvedl puk dostatečně vysoko a trefil jen Čajanův beton.
08:17'
Ze souboje u levého hrazení vyšli lépe hosté. Puku se zmocnil Dlouhý, ovšem nahrávka z rohu před Klimeše mu vůbec nevyšla. Následně podnikl osamocený průnik Navrátil a hosté reagovali icingem.
07:39'
Cikhart měl celkem volno na levém křídle, udělal kličku k mantinelu Weinholdovi a chtěl posílat střílený pas před branku. Trefil ovšem jen nohu obránce Maliny.
07:15'
Trio Navrátil – Černý – Doležal dobře pracoval před brankou a ze skrumáže těl vyhmátlo puk pro spoluhráče na modrou čáru. Posléze to zkoušel od modré Navrátil a Pšurný u pravé tyče dorážel, Čajan ale tentokrát držel puk pevně mezi betony.
06:33'
Burda v oslabení postupoval středem hřiště, před dvěma beky vystřelil a trefil výstroj Černého.
05:58'
Tomi nahrál Sýkorovi na brusle a Benátky se poté osvobodily. Konkrétně se o to zasloužil s číslem 23 Wiencek.
05:28'
Sýkora si po přenechání kotouče Malinou sjel až na pravý kruh, odkud nakonec vystřelil. Puk se po soupeřově teči odrazil do ochranné sítě.
05:16'
Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jan Žemba.
05:16'
Benátky hrály v šesti a budou za to pykat. Rozhodčí si prohřešku všimli.
04:48'
Po rychlém přechodu Benátek do útoku dojížděl kotouč Dlouhý, ale neporadil si s bránícím Pohlem a kotouče se ujali domácí.
04:16'
Z levé strany vypálil příklepem po zemi Dvořák. Těsně před Čajanem ještě tečoval úplně volný Gago, nicméně hostující brankář měl betony přesně tam, kde je mít měl. Takže si připsal vcelku dobrý zákrok.
03:24'
Malina nahodil kotouč od modré čáry. Do dráhy pokusu ještě vložil svou hůl Goiš, ovšem Čajana tím nepřekonal. Benátecký brankář si s tečí dokázal poradit.
02:36'
Přerov právě vstřelil branku!
Navrátil v pravém rohu útočného pásma vybojoval puk a poslal ho někam k modré čáře. Tam už to vypadalo, že Benáteční pojedou dopředu, ale Pšurný ještě útočné pásmo udržel. Nahrál doprava Doležalovi, jenž si udělal prostor a vystřelil do Čajanovy výstroje. Hostující gólman puk nedokázal zklidnit ve své výstroji a ten byl stále hratelný. Nejlépe ho viděl dojíždějící ROMAN PŠURNÝ, který s vervou dorážel a jeho dorážka byla gólová.
Asistence: Tomáš Doležal.
02:06'
Benáteční si vyměnili puk ve vlastním obranném pásmu, ovšem poté jeden z beku vyhodil jen na icing. Buly po pravici Čajana.
01:44'
Kotouč se po levé straně doklouzal do přerovského obranného pásma. Weinhold byl u něj rychlejší, než útočící Cikhart, ovšem posléze hru raději zákrokem přerušil Klimeš.
01:18'
Weinhold chtěl křížným pasem předat kotouč na pravé křídlo Kratochvilovi, ten byl ovšem pomalejší, než samotný pas. Puk skončil za brankou hostů a sudí píská icing.
00:47'
Burda ve vlastním obranném pásmu ztratil puk. Uzmul mu ho Tomi, který nahrál doleva na Sikoru. Ten ještě na ose hřiště oslovil najetého přerovského kapitána Sýkoru, ovšem zkušený matador si se střelou mezi betony na Čajana nepřišel.
00:15'
Puk popadli hosté, ale dál než do středního pásma se s ním nedostali.
00:02'
Úvodní buly vyznělo pro domácí Přerov.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba týmy nastupují na ledovou plochu.
Premiéra v přerovském A-týmu čeká obránce Jakuba Kleinera, odchovance Zubrů. V sestavě Hanáků figuruje jako sedmý bek.
Úvodní sestavy:

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – R. Černý, M. Novotný, M. Pohl, Pala (A), Weinhold, Malina, Kleiner – Navrátil, Pšurný, T. Doležal – Tomi, T. Sýkora (C), Sikora – Š. Kratochvíl, Moučka, Goiš – Davídek, F. Dvořák, Gago.

HC Benátky nad Jizerou: Čajan (Žajdlík) – Niko (A), Kovář, Maier, Had, Charvát, Poizl, Klodner – Wiencek, Bittner (C), Cikhart – Šeliga, Burda, A. Dlouhý – Žemba, Šafařovský, Klapka.

Rozhodčí: Doležal, Pilný – Pechánek, Zedník.
Oba týmy absolvují rozbruslení na hrací ploše, domácí Přerov nastoupí ve žlutých dresech, hosté z Benátek v tmavě modrých dresech.
Vzájemné zápasy v této sezoně
15. kolo, 17. 10. 2018: Benátky – Přerov 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
30. kolo, 1. 12. 2018: Přerov – Benátky 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
45. kolo, 12. 1. 2019: Benátky – Přerov 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
HC ZUBR Přerov
Přerov ještě neví, na jaké pozici skončí své putování základní částí. Co ale na Hané mají zajištěné, je postup do play-off, které modrožlutí začnou na venkovním ledě. Buď půjdou jako pátí na čtvrtého, nebo jako šestí na třetího. O všem rozhodne právě duel s Benátkami. Pokud Zubři získají alespoň bod, zůstanou na své současné páté příčce. Pokud v řádné hrací době prohrají a šestý Prostějov doma vybojuje všechny body proti Porubě, posunou se svěřenci Vladimíra Kočary a Jiřího Sklenáře o místo níž. Dosud zaznamenali Přerovští 93 bodů a pozitivní skóre 155 vstřelených a 134 inkasovaných gólů. Naposledy nastoupili bez několika opor k derby se Vsetínem a z Lapače odjížděli s prohrou 2:4. Týmové bodování vede Roman Pšurný (12+30).
HC Benátky nad Jizerou
Ať se v 60. kole Chance ligy stane cokoliv, tým Benátek nad Jizerou zakončí sezonu 2018/19 na třináctém místě. Výběr trenérů Jiřího Kudrny, Antonína Nečase a Valdemara Jiruše má na svém kontě 56 bodů a negativní skóre 136 vstřelených a 192 obdržených branek. Z hráčů, kteří za klub ze středních Čech nastupují pravidelně, nasbíral nejvíce kanadských bodů zkušený Daniel Špaček – 27 (9+18). V posledních třech zápasech Benáteční padli, když nestačili na Vsetín (1:2p), Jihlavu (2:8) a naposledy na pražskou Slavii (3:5)
Krásný úterní podvečer z přerovské MEO Arény! V rámci 60. kola Chance ligy se zde střetnou celky HC ZUBR Přerov a HC Benátky nad Jizerou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud