1. česká hokejová liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-M. : Slavia - 15. září 2021   18:00

Frýdek-M.
Frýdek-M.
07:29' Komorski (Peterek, Lyszczarczyk) • 37:18' Komorski (Lyszczarczyk, Zbořil) • 53:31' Šedivý (Zbořil, David Bartoš)
3:5
(1:2, 1:2, 1:1)
Slavia
Slavia
08:38' Vlček  (Michnáč, Žejdl) • 11:00' T. Knotek  (Kafka, Kružík) • 25:19' D. Krejčí  (Kafka) • 30:49' Zelingr  (T. Knotek) • 59:51' J. Doležal  (Michajlov)
Frýdek-M.
Šimboch (31. Foltán) – Zbořil, Teper, D. Krenželok, Ciura, J. Adámek, J. Michálek, Z. Malík – R. Szturc, David Bartoš, Šedivý (A) – Lyszczarczyk, Komorski, Martynek (A) – Christov (C), Peterek, Klimša – Ján Blaško, Čmiel, Matiaško.
T. Cabák, F. Vrba – M. Konvička, H. Král´
Hala Polárka
761 diváků
Slavia

Slavia měla dobře rozehraný zápas a v jednu chvíli vedla 4:1. Nakonec se musela o své vítězství strachovat, neboť Frýdek-Místek dokázal snížit na 3:4 a až do posledních minut bojoval o vyrovnání! Nakonec však odchází s prázdnou. Frýdek-Místek tak bude muset o první vítězství v nové sezóně zabojovat v dalším zápase, kdy zajíždí na led Třebíče.
59:51'
Slavia právě vstřelila branku!
Autorem branky je JIŘÍ DOLEŽAL, který dokázal vybojovat vysoký lob, který vyslal Michajlov od své branky a nakonec poslal puk do odkryté branky. Asistence: Martin Michajlov.
59:20'
Foltán opustil svou branku a domácí se snaží v power play o vyrovnání!
58:56'
Oddechový čas pro domácí.
58:56'
Až teď se Frýdek-Místek dostává k puku, ale to už jim moc času nezbývá!
58:24'
Slavii se daří držet puk před brankou Foltána a Frýdek-Místek se nedokáže nyní dostat před branku svého soka.
57:49'
Šedivý dojel střílenou přihrávku od Bartoše a Michajlov nyní podržel svůj celek!
56:49'
Komorski útočil na hattrick a vybruslil si zpoza branky. Nicméně z úhlu nedokázal lépe umístit puk.
56:09'
A další přečíslení, na jehož konci byl Vlček a Foltán opět předvedl důležitý zákrok! Slavia neproměnila ani toto přečíslení tři na jednoho!
55:32'
Foltán nyní drží ambice svého celku! Slavie šla do přečíslení dva na jednoho. Soupeř dokázal dobruslit situaci, přesto se Michnáč dostal ke střele a Fotlán hokejkou odrazil puk do ochranné sítě!
54:58'
Brankář Slavie musel výt nalepený u své levé tyčky, aby vytěsnil puk od svého brankoviště.
54:06'
Vypadalo to, že Slavia bude mířit za pohodlným vítězstvím. Opak je pravdou a nyní bude v závěrečných minutách bojovat o plný počet bodů!
53:31'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Rychle využitá přesilovka v podání Frýdku-Místku, kdy dostal nabit ONDREJ ŠEDIVÝ a ten propálil brankáře Michajlova z vrcholu kruhu pro vhazování. Asistence: Mikuláš Zbořil a David Bartoš.
53:08'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Radek Havel – 2 min., hrubost).
52:04'
Bartoš se prosmýkl až před brankoviště, ale byl dostatečně bráněn a brankář Slavie následně dokázal přikrýt puk.
51:29'
Foltán zatím ještě neinkasoval a nyní našel puk ve své lapačce.
50:53'
Michajlov před sebe vyrazil nepříjemnou a tvrdou ránu!
50:36'
Na časomíře běží poslední desetiminutovka a pro domácí se čas rychle krátí. Nyní sledujeme urputný boj, kdy domácí mají více ze hry.
49:37'
Chyba na útočné modré čáře a Frýdek se dostával do přečíslení tři na dva. To dokázal překazit jeden z hráčů Slavie. Ovšem záhy se ke střele dostal Teper a ten trefil jen hruď Michajlova! Domácí zatím hrají svou nejlepší pasáž zápasu.
47:58'
Místek sice nevyužil přesilovku, ale dokázal si vytvořit velký tlak. Na druhou stranu mohl taky inkasovat, Foltána zachránila tyč!
47:22'
Velký tlak domácích, kdy Michajlov neudržel puk a před brankou vznikl velký závar. Následná střela šla mimo tři tyče, v době, kdy Michajlov již nebyl v hokejové pozici! Domácí byli blízko ke kontaktu.
46:36'
Po další domácí kombinaci přišla rána na branku, kterou Michajlov vyrazil do rohu kluziště. Frýdek- Místek i nadále drží puk v pásmu!
45:47'
Zbořil po vyhraném vhazování tvrdě vystřelil, ale puk se k brance nedostal. Následně v protiútoku mohla Slavie udeřit, ale Žejdl trefil puk do tyčky!
45:25'
Veber vysekl ve středním pásmu hůl a nabízí soupeři přesilovou hru, která bude pro ně velmi důležitá.
45:02'
Veber byl nyní dostatečně důrazný a u mantinelu si počkal na Michálka. Hezký hit od hráče Slavie.
44:29'
Domácí se aktivně snaží hrát a dychtí po kontaktní brance, která by jistě rozproudila hru.
42:18'
Havel dostal puk a nahazuje kotouč na zadní mantinel, za kterým sám spěchá.
41:39'
Ihned v úvodu třetí třetiny se domácí dostali do dobré šance, která nakonec neskončila brankou. No, tak to by byl dobrý vstup pro Frýdek-Místek.
40:01'
I ve druhé části byly k vidění celkem tři branky. Hosté se dostali do tří brankového vedení a už to vypadalo s domácími velmi zle. Frýdek-Místek sáhl i k výměně brankáře. Impuls částečně pomohl a domácí se dostali ke své druhé brance. Pro Frýdek-Místek tedy ještě není nic ztraceno a čeká nás zajímavá třetí třetina.
40:00'
39:40'
Brejk Slavie nakonec neznamenal větší pohromu a vypadá to, že Slavie půjde do závěrečné části s dvou brankovým náskokem.
38:30'
V závěru druhé části se pokouší Frýdek-Místek dostat ke kontaktní brance a hraje více na puku.
37:18'
A je tu druhý zásah domácího celku. Svou druhou trefu přidal FILIP KOMORSKI, který i za pomocí odrazu horní tyčky zavěsil puk za záda Michajlova. Asistence: Alan Lyszczarczyk a Mikuláš Zbořil.
37:08'
Po rychlém brejku Slavie následovala další velká šance. V ní se nyní ocitl Kafka a ten jen o kousek minul branku Foltána!
36:25'
Kafka vystřelil puk od modré, Foltán nedokázal udržet puk ve své lapačce. Hráč Slavie následně nedokázal dorazit puk do branky!
35:33'
Doležal nyní prověřil, nedávno, střídajícího Foltána. Ten ukryl puk na své hrudi.
35:08'
Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou. Na obou stranách museli zasahovat oba brankáři.
33:33'
Ihned po vhazování střílel nebezpečně Alan Lyszczarczyk a Michajlov, i když neměl potřebný výhled, dokázal reflexivně puk vyrazit!
33:18'
Rostislav Martynek sebral puk ve středním pásmu a hezky si kličkou objel obránce a jeho dobrou střelu vyrazil Michajlov svým betonem! Ten dokázal reagovat i na další dorážku Christova!
32:28'
Slavie odehrává puk ze středního pásma za branku soupeře a nyní si v poklidu kontroluje hru.
31:45'
Šteiner se dostal do dobrého úniku, ale nakonec nedokázal včas zakončit. Foltán je ihned v permanenci. Uvidíme, zda dokáže udržet střelce Slavie na uzdě.
30:49'
Střídání v týmu HC Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Juraj Šimboch, přichází Frederik Foltán.
30:49'
Tak tohle trochu podcenil Šimboch. Knotek vyhrál vhazování a posunul puk za sebe na MATYÁŠE ZELINGRA, který čistou ranou umístil puk pod horní tyčku. Asistence: Tomáš Knotek.
30:35'
Aktivní Michnáč oslovil Vebera a ten střílel mezi betony Šimbocha. Ten stihl své betony sklapnout včas!
30:22'
Michajlov udržel puk ve své výstroji a to po střele Bartoše. A další menší rozruch před brankou Slavie. Frýdek-Místek se různými strkanicemi snaží svého soka trochu rozhodit.
30:06'
Po delší době střela na branku pražské Slavie, kdy musel Michajlov zasahovat. Před brankou drsně dorážel Roman Szturc, o kterého se následně postarali hráči Slavie a taky rozhodčí, kteří hráči domlouvají.
29:01'
Alan Lyszczarczyk nezpracoval puk a Kafka následně vystřelil z velké dálky. Tato střela neměla rozhodně brankové parametry.
28:19'
A další útočné manévry hostů, které nyní neskončily žádnou střelou na branku Šimbocha.
27:21'
Rostislav Martynek nyní nedokázal projít přes bránícího hráče Slavie a domácí působí zakřiknutým dojmem.
26:21'
Hosté opět v tlaku. Vlček se dostával k zakončení. Nakonec defenzíva domácích dokázala sebrat puk a vyváží jej na druhou stranu.
25:19'
Autorem branky je DANIEL KREJČÍ, který dostal nabito na modrou čáru a čistým průstřelem dostává Slavii do dvou brankového vedení. Asistence: Petr Kafka.
24:34'
Hráč Slavie dostal puk do třetiny, ale následná přihrávka na pravou stranu neprošla a Frýdek vyhazuje puk až k brance soupeře.
24:14'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Alan Lyszczarczyk – 2 min., podrážení).
23:42'
Slavia už je v plném počtu a hned se dostala do útočení.
23:04'
Závěr přesilové hry už je z pohledu domácích lepší a dokážou nebezpečně kombinovat.
22:34'
Zničehonic dobrý pokus od Klimšy, jehož ránu vyrazil Michajlov.
22:07'
Domácím se nedaří usadit v pásmu a nyní si moc nerozumí ve své kombinaci a přechodu do útočné třetiny.
21:34'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., vysoká hůl).
21:16'
Vlček za brankou Šimbocha drží puk a šetří vteřiny. Frýdek-Místek svou druhou přesilovku nedokáže využít.
20:50'
Klimša to vzal na sebe a poslal puk vysoko nad branku Michajlova. Hovorka totiž do jeho střely vložil hůl a srazil puk do ochranné sítě.
20:31'
Domácí celek se usadil v pásmu soupeře a hledá kombinací cestu k brance.
20:01'
První třetina přinesla aktivní hru Slavie. Leč jako první se k brance dostal Frýdek-Místek, který využil přesilovku. Hosté však zanedlouho vyrovnali a následně otočili stav skóre. Slavie byla i nadále lepším týmem a Šimboch měl plno práce ve svém brankovišti. V závěru třetiny vyhodil Michajlov puk do hlediště a domácí si část své přesilovky přenesou do druhé třetiny.
20:00'
19:23'
Michajlov nyní rozehrál až na tribunu a tohle je pochopitelně za dvě minuty.
18:59'
Veberova střela nebyla vůbec špatná a i v závěru třetiny mají hosté více ze hry a nyní obtěžují branku Šimbocha.
18:36'
Frýdek-Místek se dostával do nadějného brejku, na poslední chvíli proti puku vystoupil Krejčí a zneškodnil slibně se rozjíždějící útočnou akci.
17:50'
Michnáč byl znovu nebezpečný a svým pohybem se dostal k přízemní střele. Puk šel mimo pravou tyčku.
17:07'
Slavie si nyní nerozuměla v útoku a sama se vyhnala z útočné třetiny. V obranném pásmu rychle sbírá puk a zakládá další útočnou akci.
16:38'
Puk se nyní ocitl na střídačce Slavie a vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
15:59'
Před branku dostal přihrávku Poletín, ale pobídku od Ondráčka nedokázal trefit.
15:23'
Frýdek-Místek sice dostal puk do útočného pásma, ale v osobních soubojích mají hosté více navrch a dokázali se rychle dostat k puku.
14:38'
Rychlý útok domácích, kdy střílel Daniel Krenželok a Michajlov měl nyní i trochu štěstí při svém zákroku, každopádně puk za svá záda nepustil.
14:16'
Vlček se prokličkoval až před Šimbocha a není z toho třetí branka pražského celku.
13:05'
Slavia nyní neudržela útočné pásmo a hráč Frýdku dokázal u modré čáry v souboji dostat puk do středního pásma.
12:36'
Dlouhý puk nedokázal ve středním pásmu zpracovat Rostislav Martynek. Pískáno zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpět před Šimbocha.
11:00'
Rychlý brejk využívají hosté k otočení stavu ve skóre! Autorem branky je TOMÁŠ KNOTEK, který ujel s Kafkou a právě od něj dostal přesnou přihrávku na levou stranu. Asistence: Petr Kafka a Daniel Kružík.
10:21'
Poletín vystřelil vysoko nad branku, na druhé straně zakončoval Peterek, který taky nezamířil mezi tři tyče.
09:32'
Velká šance v podání Šteinera, který využil nedorozumění v defenzívě soupeře. Šimboch však dokázal včas zareagovat.
08:38'
Ovšem rychlé vyrovnání přišlo záhy! Michnáč vyjel od zadního mantinelu, ale nepodařilo se mu zasunout puk do branky. Ten vyplul na pravou stranu, kde byl připraven s dorážkou FILIP VLČEK. Asistence: Albert Michnáč a Lukáš Žejdl.
08:14'
Vlček se pokoušel rychle vyrovnat, ale trefil jen hráče před sebou.
07:29'
Domácí se nakonec prosazují ve své první přesilové hře. FILIP KOMORSKI využil pěknou přihrávku zpoza branky a v bezprostřední blízkosti branky se nemýlil. Pro polského reprezentanta jde o premiérovou trefu v dresu Frýdku-Místku. Asistence: a Jonáš Peterek a Alan Lyszczarczyk.
07:20'
A opět důrazný Klimša operoval před brankou, puk našel ve své výstroji Martin Michajlov.
07:08'
Zbořil vyslal tvrdou střelu, kterou vyrazil brankář Slavie. Ovšem k dorážce se dostal Klimša a ten posla dorážku jen kousek vedle branky!
06:37'
Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Veber – 2 min., podrážení).
06:13'
Michnáč si obkroužil celé útočné pásmo a jeho nepříjemnou střelu vyrazil Šimboch svým ramenem!
05:40'
Krejčí nabral ve středním pásmu rychlost a ihned po přechodu modré čáry vyslal střelu na Šimbocha, který ji bezpečně pokryl.
05:23'
Jiří Doležal se elegantně prosmýkl kolem soupeře ve středním pásmu a následně si jeho celek dokázal vybojovat vhazování před brankou domácích.
04:30'
Frýdek-Místek nakonec přežil první oslabení bez úhony, i když jejich soupeř nebyl daleko od vedoucí branky.
04:05'
Michnáč se ocitl v dobré šanci a z dobré pozice minul branku Šimbocha! Slavie si vypracovala v závěru přesilovky tlak.
03:39'
Domácím se podařil dostat puk do středního pásma, ale Slavia se snaží rychle dostat zpět do útočné třetiny.
03:21'
Až ve druhé polovině přesilovky se dostal ke střele Kružík, který trefil přesně střed branky.
03:04'
Žejdl přebíral přihrávku od Krejčího a vystavil svého spoluhráče ofsajdu.
02:31'
Slavie hraje svou první přesilovku a jejich soupeř si musí dávat bedlivý pozor, neboť v minulém zápase vstřelili celkem šest přesilových branek!
02:18'
Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Adámek – 2 min., podrážení).
01:22'
Šimboch nyní chytá puk vystřelený ihned po přechodu modré čáry a bude se vhazovat po jeho pravici.
00:32'
Michajlov musel dávat pozor na první nahození ze strany soupeře. Na druhé straně ze středního pásma vystřelil Kafka a i Šimboch si připsal první zákrok zápasu.
00:01'

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Foltán) – Zbořil, Teper, D. Krenželok, Ciura, J. Adámek, J. Michálek, Z. Malík – R. Szturc, David Bartoš, Šedivý (A) – Lyszczarczyk, Komorski, Martynek (A) – Christov (C), Peterek, Klimša – Ján Blaško, Čmiel, Matiaško.

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – D. Krejčí, R. Havel, Barák, Mi. Hovorka, Veber, Zelingr, T. Duda – Kafka (C), T. Knotek, Kružík – Vlček, Žejdl, Michnáč – J. Doležal (A), Poletín (A), M. Ondráček – Pšenička, Kern, Šteiner.

Rozhodčí: T. Cabák, F. Vrba – M. Konvička, H. Král´.

HC Frýdek-Místek

Frýdek-Místek začal sezónu se zápasem proti Litoměřicím. Ve vyrovnaném zápase, kdy se dvakrát dostali do vedení, nakonec prohráli v prodloužení (4:3). O dvě trefy se postaral Alan Lyszczarczyk, hokejista se zkušenostmi zámořského hokeje, kdy nastupoval v hokejové americké lize ECHL či v kanadské QHL. Litoměřice si proti svému soupeři upevnili dobrou bilanci vzájemných zápasech v posledních duelech a tu protáhli na pět zápasů v řadě za sebou, kdy dokázali nad Frýdkem-Místkem zvítězit.

HC Slavia Praha

Zato Slavia Praha si v prvním zápase sezóny zastřílela. Jejich deseti gólovou kanonádu odnesli hokejisté Havířova. Ten se sice díky brance Bambuly dostal jako první do vedení hned v začátku zápasu, ale Slavia dala ještě během první třetiny čtyři branky a zcela otočila zápas ve svůj prospěch. Celkově zápas dopadl 10:4 pro Slavii a uvidíme, zda se jejich ofenzivní síla ukáže i v dnešním zápase.
Po dvou zásazích si připsali hráči Knotek, Žejdl a Michnáč.