1. česká hokejová liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Jihlava - 29. listopadu 2023   17:30

Ukončeno
Zlín
Zlín
27:14' Čáp (Novák, Salonen) • 33:16' Süss (Salonen) • 53:34' M. Lang (Suhrada, Novák) • 55:59' Paukku (M. Lang)
4:2
(0:0, 2:0, 2:2)
Jihlava
Jihlava
43:51' T. Havránek  (Štefančík, Dundáček) • 59:05' Cachnín  (Dundáček, T. Havránek)
Zlín
Sestavy:
Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Hrbas (A), Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada – Novák, Süss, Paukku – Šlahař, Kindl, Pospíšil – M. Lang, Werbik, Salmio – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).
Rozhodčí
Kubičík, Šico – Vašíček, Veselý
Trinity Bank Arena Luďka Čajky, Zlín
1625 diváků
Jihlava
Sestavy:
A. Beran (Maláč) – Bilčík, Strejček, Dundáček, D. Kolář (A), Ozols, Dvořák, Chvátal – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Jelínek – Štefančík, Kuprijanov, Burkov – Krajč, Pořízek, V. Brož.
Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Nejlepší hráči utkání

Berani Zlín: Jesse Paukku
HC Dukla Jihlava: Tomáš Havránek
Zpočátku třetí části to skutečně vypadalo na pořádné drama, protože Jihlava se postarala o rychlé snížení zásluhou Tomáše Havránka. Berani však následná těžké období ustáli a nakonec získali zpět dvoubrankové vedení, přesilovku využil Martin Lang. A když pak Jesse Paukku trefil prázdnou klec hostů, bylo definitivně rozhodnuto. Richard Cachnín pak ještě minutu před koncem upravil na konečných 4:2, nic to ale nezměnilo na faktu, že tři body zůstanou ve Zlíně.
Konec zápasu.
59:58'
Patriks Ozols ještě hodně nadějně mířil pod horní tyč, zlínský brankář však měl připravenou lapačku a připsal si jistý zásah.
59:35'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Bedřich Köhler – 2 min., hrubost.
59:05'
Dukla právě vstřelila branku!
Na využité přesilovky je srovnáno, druhý gól Jihlavy už ale nejspíš nebude nic znamenat. Nahození Filipa Dundáčka od modré čáry šikovně tečoval RICHARD CACHNÍN, Daniel Huf na to nedokázal zareagovat, a tak podruhé inkasuje. Asistence: Filip Dundáček, Tomáš Havránek.
58:02'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Tomáš Pospíšil – 2 min., krosček.
Dnešní utkání sleduje 1625 diváků.
57:44'
Nicolas Werbik ještě mohl vyšperkovat výsledek pro zlínské fandy, protože mu před bránou nabil Martin Lang, ale Adam Beran vytáhl famózní zákrok lapačkou!
57:28'
Hosté pokračují v útočení, tentokrát už ale hrají se svým brankářem. Tři branky se dotahují už hodně těžko.
55:59'
Zlín právě vstřelil branku!
Dukla opravdu brzo riskovala bez brankáře a hned se jí to vymstilo! Ihned po vhazování se totiž kotouč dostal k JESSEMU PAUKKUVI, který bez zaváhání poslal kotouč přes celé hřiště do prázdné klece. Asistence: Martin Lang.
55:40'
Zlín nyní zvládá obranu na jedničku, protože protihráče vůbec nepouští do zakončení. Hosté mohou být rádi aspoň za to, že hrají v útočném pásmu.
54:27'
Dukla se samozřejmě okamžitě vrhla do útoku, protože teoretickou šanci alespoň na vyrovnání stále má. Určitě to ale bude o něco složitější než před chvílí.
53:34'
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí využijí další přesilovku, i když tentokrát měli pořádné štěstí! Jiří Suhrada od modré čáry zase střílel hodně nepřesně, ale jeho rána se odrazila přímo před odkrytou jihlavskou klec, kde číhal MARTIN LANG, který už měl snadnou práci. Asistence: Jiří Suhrada, Martin Novák.
52:33'
Jiří Suhrada jako první vystřelil v přesilové hře, branku ale pořádně přestřelil. Puk se následně odrazil zpátky před bránu, kde Adam Beran přerušil hru.
52:02'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Tomáš Čachotský – 2 min., držení.
51:42'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Aleksi Salonen – 2 min., držení.

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Tomáš Havránek – 2 min., hrubost.
51:07'
Tomáš Harkabus se snažil protečovat přihrávku do útočného pásma, puk ale srazil mimo hrací plochu, takže se bude vhazovat ve středu kluziště.
50:21'
Martin Lang schytal nepříjemný zásah u mantinelu, kvůli čemuž se hra musela přerušit. Snad si zlínský forvard z tohoto souboje neodnesl žádné zranění.
49:45'
Martin Novotný nezpracoval přihrávku na modré čáře, kvůli čemuž jeho spoluhráči musí vyjet z pásma.
48:55'
Jihlava si připisuje jeden střelecký pokus za druhým a vedení Zlína aktuálně drží pouze Daniel Huf.
48:08'
Šimon Jelínek byl zase ve správný čas na správném místě, ve velké rychlosti ale sotva vystřelil, kvůli čemuž zakončení nemělo potřebnou razanci. Daniel Huf tak včas vytasil svůj beton.
47:24'
Zlín se valil do nadějného protiútoku, Michal Gago však zasekl na modré čáře, s čímž jeho spoluhráči úplně nepočítali a píská se ofsajd.
46:48'
Hraje se dlouho bez přerušení, což mnohem více vyhovuje hostům, kteří skoro pořád hrají v útočném pásmu. Na střelecký pokus ale stále čekají.
45:56'
Jiří Suhrada kotouč z pásma nedostal, povedla se to až jeho spoluhráči. Berani se však stále nemohou udržet u puku příliš dlouho.
45:08'
Dukla má po vstřelení branky navrch a aktivně se tlačí za vyrovnáním, které najednou není tak daleko.
43:51'
Dukla právě vstřelila branku!
Hosté také využijí přesilovku a jsou zpátky ve hře! I tentokrát to byla jednoduchá akce, na jejímž konci stál TOMÁŠ HAVRÁNEK, který tvrdým pokusem nedal Danielu Hufovi šanci k přesunu. Asistence: Marcel Štefančík, Filip Dundáček.
43:27'
Marcel Štefančík to z levého kruhu nezkoušel vůbec zle, Daniel Huf měl co dělat, aby kotouč vyrazil špičkou svého betonu!
42:20'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Aleksi Salonen – 2 min., krosček.
42:09'
Mikko Salmio nebezpečně tečoval kotouč přímo před bránou, ale vlastně tím brankáři pomohl, protože puk srazil mimo tři tyče.
40:01'
Začala třetí třetina.
Ve druhé třetině jsme se dočkali gólů a oba skončili v jihlavské síti. O první se postaral přesnou střelou Zdeněk Čáp, na něj pak v přesilovce navázal Jan Süss. Od té doby měli žlutomodří zápas plně pod kontrolou a Jihlava na nějakou větší příležitost už poměrně dlouho čeká. Na případný comeback má však stále kompletních dvacet minut.
Další třetina začne přibližně v 19:10.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:28'
Martin Novotný to zkusil sám po přechodu modré čáry, Adam Beran však takové střely rozhodně nepouští, což potvrdil i tentokrát.
38:53'
Jakub Husa v souboji za bránou skončil na ledové ploše, o faul se však nejednalo. Díky tomu se hosté dostali ke kotouči, ale vzápětí o něj přišli.
37:57'
Jihlava však stále působí hodně nejistým dojmem a kvůli tomu pokazila rozehrávku, čehož Zlín využívá a pokračuje v kombinaci v útočné třetině.
37:07'
Zdeněk Čáp si připsal poslední střelu přesilovky, ani ta ale nebyla úspěšná. Hosté tedy zase mohou myslet na útočení.
36:18'
Dukla toto oslabení zatím zvládá na jedničku, nyní kotouč vyhodila přes všechny čáry a může vystřídat.
35:06'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Vlastimil Bilčík – 2 min., držení.
34:33'
Jakub Šlahař dotíral velmi agresivně na jihlavského brankáře, kvůli tomu se nepřerušovala hra, ale k další příležitosti to stejně nevedlo.
33:16'
Zlín právě vstřelil branku!
Žlutomodří po dlouhé době využívají přesilovku a vedou už o dvě branky! Branky se dočkal také JAN SÜSS, který dostal nabito do pravého kruhu a odtud se trefil přímo nad levé rameno Adama Berana. Asistence: Aleksi Salonen.
33:04'
Martin Novák nebezpečně střílel mezi nohami bránícího hráče, i přesto si však gólman Jihlavy kotouč našel.
32:54'
Nicolas Werbik vypálil přímo z vhazování, Adam Beran však potvrdil pozornost a připsal si další zásah.
31:58'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Radek Pořízek – 2 min., hákování.
31:13'
Zdeněk Čáp nebyl daleko od své druhé trefy. Jeho pokus ale Adam Beran na poslední chvíli vyrazil, následně mohl dorážet Nicolas Werbik, ale dobrou příležitost prováhal.
30:33'
Rychlý Denis Kindl i pod tlakem obkroužil branku a zakončil po ledě, přičemž málem se prosadil střelou mezi betony brankáře. Adam Beran však mezeru na poslední chvíli uzavřel.
30:19'
Na druhé straně hřiště Adam Beran dobře viděl rána Mikuláše Zbořila, úspěšně tedy zasáhl a přerušil hru.
29:37'
Daniel Huf nahození Marka Chvátala vůbec neviděl, nakonec ale zasahovat nemusel, protože se od bránícího hráče odrazilo do rohu kluziště.
28:49'
Domácí zůstávají při chuti a v útočném pásmu si chystali další příležitost, ta se ale nakonec nekonala kvůli špatné přihrávce Bedřicha Köhlera.
27:14'
Zlín právě vstřelil branku!
Berani jednoznačně dominují na střely a nyní už vedou i na góly! Nahození Aleksiho Salonena tečoval Martin Novák přímo na hůl ZDEŇKA ČÁPA, který se tak řítil do přečíslení dva na jednoho. To nakonec vzal na sebe a dobře udělal, protože se trefil přesně ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Martin Novák, Aleksi Salonen.
26:37'
Jan Strejček se hned po svém příchodu ze střídačky vrhl do zakončení, to však zablokoval první protihráč v cestě.
25:40'
Na druhé straně byl sám před gólmanem David Bartoš, ale toho si nakonec dobře pohlídal jeden z bránících hráčů, takže z toho nebylo ani zakončení.
24:43'
Nicolas Werbik měl na hokejce úvodní branku utkání, ale selhal! Mikko Salmio totiž vystihl rozehrávku protihráče a svého kolegu vyslal přímo před bránu. Tam se Werbik pokusil o forhendový blafák, ale na Adama Berana si nepřišel!
24:09'
Jihlava je nyní mnohem aktivnější, ale není příliš nebezpečná. Nyní sice střílel Šimon Jelínek, ale ani on neměl moc šancí na úspěch.
23:18'
Berani už zase hrají v plném počtu, ale pořád se musí bránit, protože se nemohou dostat ke kotouči.
22:56'
Tomáš Harkabus už byl tentokrát přesnější, zlínský brankář měl však velmi dobrý výhled a zasáhl úplně bez problémů.
22:28'
Tomáš Harkabus vystřelil z levé strany a byla to pořádná bomba, jenže napálil pouze zadní mantinel.
21:23'
Šimon Jelínek vypálil hned po přechodu modré čáry a nemyslel to vůbec špatně, Daniel Huf však vytáhl úspěšný zákrok.
21:03'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Nicolas Werbik – 2 min., vysoká hůl.
20:39'
Hosté dost nebezpečně napadali, což nakonec přineslo zisk puku pro Tomáše Harkabuse, ten ale selhal při zpracování, takže z toho nic nebylo.
20:01'
Začala druhá třetina.
Dnešní utkání se zatím ve všech ohledech podobá prvnímu zápasů těchto týmů v sezoně, protože i tehdy to bylo po první třetině 0:0 a o vstřelené branky byla velká nouze, což nejspíš bude platit i dnes. Každopádně zatím mají více ze hry domácí, kteří si vytvořili i několik slibných šancí. Jan Süss však tři velké příležitosti spálil, vždy ho vychytal famózní Adam Beran, který zatím chytá fantasticky. Uvidíme, jestli ho ševci vůbec překonají.
Další třetina začne přibližně v 18:19.
20:00'
První třetina skončila.
19:24'
Hosté se v početní převaze k ničemu nedostali, nakonec se ani pořádně neohřáli v útočném pásmu.
18:35'
Mikuláš Zbořil pod tlakem nedostal puk z pásma, Jihlava se tedy konečně může usadit v útoku.
17:55'
Berani začínají oslabení na jedničku, kotouč totiž vyhodili přes všechny čáry a spoustu času kupují i napadáním.
17:26'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Nicolas Werbik – 2 min., podrážení.
16:56'
Při souboji ve středu kluziště se kotouč odrazil na domácí střídačku, hra se tedy musí přerušit.
15:58'
Jesse Paukku se toho vůbec nebál a Vlastimila Bilčíka pořádně přišpendlil k mantinelu. Kotouč tím ale stejně nezískal.
15:20'
Bedřich Köhler věděl, že se jeho spoluhráč nachází v útočném pásmu, takže se snažil hrát na modré čáře. Puk mu ale nakonec utekl a rozhodčí museli odpískat ofsajd.
14:28'
Martin Lang se přes levou stranu snažil protlačit před bránu, protihráč mu to však nedovolil a nakonec ho zatlačil až do rohu hřiště.
13:25'
Žlutomodří vyhodili kotouč z pásma a snažili se vyhnout zakázanému uvolnění, což se jim povedlo. Potřebovali totiž nutně vystřídat.
12:29'
Samuel Krajč se dostal do zakončení chvíli po jeho návratu na led, jeho střela švihem se ale mezi tyče nevešla.
11:32'
Jan Süss je dnes hodně aktivní, ale opět neproměnil velkou příležitost! Tentokrát měl možnost dorážky z velké blízky, Adam Beran navíc nebyl v ideální pozici, ale ani tentokrát to neskončilo gólem!
11:18'
Dukla se znovu osvobozuje a první přesilovka Zlína se rychle schyluje ke konci.
10:33'
Zdeněk Čáp také poslal na bránu nebezpečné nahození a brankář hostů měl obrovské problémy, kotouč před ním dokonce nějakou chvíli jen tak ležel. Nakonec ale zaúřadovali obránci.
09:58'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Samuel Krajč – 2 min., hákování.
09:25'
Martin Novotný neměl na modré čáře mnoho možností, nakonec se tedy rozhodl pro nahození, které navíc tečoval Jan Süss, ale brankář Adam Beran si i přesto poradil.
08:26'
Zlín už se nějakou dobu marně snaží přejít přes střední pásmo, kotouč alespoň pořád drží pod kontrolou.
07:35'
Tomáš Čachotský při napadání nebyl úspěšný, ševci ale následně měli velké problémy s rozehrávkou, což nakonec vyústilo v zakázané uvolnění.
07:03'
Jan Strejček to od modré čáry nezkoušel vůbec špatně, Daniel Huf však jeho pokus velmi dobře viděl a jistě zasáhl.
06:23'
Jan Süss si výborně řekl o přihrávku a následně se středem kluziště dostal až do zakončení, prudká rána ale pouze zazvonila o brankovou konstrukci!
05:17'
Maxim Burkov nedosáhl na prudkou přihrávku, kus gumy tedy doklouzal až na zakázané uvolnění.
04:37'
Zlín je i nadále o něco nebezpečnější, nyní z prostoru mezi kruhy pálil Tomáš Pospíšil, ale ani on neprostřelil jihlavského brankáře.
03:06'
Bedřich Köhler bekhendem poslal kotouč před bránu, kde si ho našel Pavel Sedláček, který ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal Adama Berana!
01:56'
Maxim Burkov zkoušel štěstí hned po přechodu modré čáry, pod tlakem ale zakončil pouze do nejbližšího protihráče.
01:06'
Šimon Jelínek číhal u pravé tyče a tam se mu po nepřesné střele spoluhráče skutečně odrazil kotouč, forvard Jihlavy ale netrefil prostor mezi tyčemi.
00:43'
Na druhé straně byli úspěšnější domácí, od modré čáry tak vypálil Marek Hrbas, ale mířil přímo do připraveného Adama Berana.
00:23'
Úvodní buly ovládli hosté, kteří se po nějaké době přece jen dostali dopředu, ale k první střele se zatím nedostali.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Hrbas (A), Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada – Novák, Süss, Paukku – Šlahař, Kindl, Pospíšil – M. Lang, Werbik, Salmio – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).
Trenér: Jan Srdínko.

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Bilčík, Strejček, Dundáček, D. Kolář (A), Ozols, Dvořák, Chvátal – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Jelínek – Štefančík, Kuprijanov, Burkov – Krajč, Pořízek, V. Brož.
Trenér: Viktor Ujčík.

Rozhodčí: Kubičík, Šico – Vašíček, Veselý.
HC Dukla Jihlava
Jihlavě se v poslední době také příliš nedaří, přece jen má ale o něco lepší formu než její soupeř. Dukla ovládla tři z posledních pěti duelů, tři body získala se Sokolovem a Pardubicemi B, dva body pak vybojovala na Slavii. Mezitím ale dnešní hosté schytali sedmigólový debakl od suverénní Poruby a nestačili také na Přerov. Jihlavě tak v tabulce patří sedmá pozice, přičemž na ševce má náskok pouhého jednoho bodu. Ani lepší forma a lepší postavení k tabulce však nestačí k tomu, aby byla Dukla v dnešním utkání favoritem. Na ledě loňského mistra tak může jenom překvapit.

Poslední tři utkání
Jihlava vs. Sokolov – 4:1
Jihlava vs. Přerov – 1:3
Pardubice B vs. Jihlava – 0:3

Nejproduktivnější hráči
Tomáš Čachotský 16 bodů (7+9)
Tomáš Havránek 15 bodů (5+10)
Otakar Šik 13 bodů (5+8)
Berani Zlín
Beranům se příliš nedaří ani po výměně kouče, protože s novým trenérem Janem Srdínkem vyhráli jen valašské derby, následně padli třikrát v řadě a v tabulce se propadli až na desátou pozici, avšak střed tabulky je nesmírně vyrovnaný. Ševci navíc stále trápí velmi nízká produktivita, protože v posledních třech duelech vstřelili pouhé tři góly, přičemž proti Pardubicím B se ani neprosadili. Dnes se to tedy zase pokusí zlomit, i když v předchozím vzájemném střetnutí se Zlín proti Jihlavě ani jednou neprosadil.

Poslední tři utkání
Přerov vs. Zlín – 3:2sn
Zlín vs. Pardubice B – 0:3
Litoměřice vs. Zlín – 2:1

Nejproduktivnější hráči
Jakub Šlahař 16 bodů (8+8)
Denis Kindl 14 bodů (3+11)
Jan Süss 12 bodů (6+6)
Dobrý podvečer všem hokejovým fanouškům! Chance liga po dvou dnech nabídne další kompletní kolo, přičemž Zlín se tentokrát utká s Jihlavou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud